Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cos w tym musi byc, moj Venice 2,8GHz@1,4V ma 59T.

1686396[/snapback]

ja też mam tyle ale nie lata juz tak ladnie jak twój.

 

CPU Information (CPU #1):

Standard CPUID: Family: F, Model: F, Stepping: 0

Extended CPUID: Family: F, Model: 2F, Stepping: 0

CPUID String: 20FF0

Processor APIC: 0

Processor: AMD Athlon 64 3000+ (Venice)

CPU Speed: 2700.68 (300.08 x 9.0)

Revision: DH8-E3

Platform: Socket 939

Startup VCore: 1.400v

Maximum Case Temperature = 59C

 

to jest juz przegiecie :-P

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...6&postcount=627

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu freezer dotarl, zrobilem plyte na pajaczka, postawilem szybko winde na wolnym dysku, pierwsze testy na plycie DFI Lanparty Nf3 ultra-d bios 06/02/05 ( to chyba stary? ) troche na slepo robilem wszystko bo mam stary ram, musialem go maxymalnie zwolnic, i pierwszy raz do A64 siadlem,na 1T mi sie winda resecila, wiec tak narazie max co osiagnalem to po ustawieniu cpu vid ctrl na 1,55 i volt adjust +0,2V cpuz pokazuje mi 1,568, 9x300, superpi 8mb przechodzi bez problemu, temp max to jak narazie 53 stopnie, jutro wrzuce screeny bo nie mam sieci na tamtym kompie, wiec minimum osiagnalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@myrddin669

 

Masz racje nasze (ibizowe) 0536 Tcase maja 55, sprawdzalem dzis Venice robiacego 2.7 1.6v tez ma 55. Natomiast procek który robil 3GHz Prime stable mial 61 TCase. Jedak ma to wplyw na OC.

1686342[/snapback]

Nie do końca moj ma 61 TCase a chula o 0,25 vol. słabiej od Lancera(fakt jeszcze lodu nie wrzucałem do układu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxTcase to jedna sprawa ale wychodzą powoli inne... :(

streszczę na szybko do czego dochodzą na XS - kto bedzie chcial to sobie doczyta, moze ktos mnie uzupelni lub poprawi z osob ktore sledza tamten topic ;)

generalnie chodzi o znaczenie procka - pierwsze opy144 i 146 mialby oznaczenie cabne0530 - identyczne jak fx'y - po prostu posiadają to samo jądro (znaczy wszystkie mają to samo, ale w tych opteronach jest jadro o parametrach identycznych jak fx57)

nowe (0536+) maja oznaczenie CABGE 0536 VPAW i sa prawdopodobnie oparte na rdzeniach, ktore chodzily w sandiego 3700+ i 4000+ i tych gorszych rewizjach

 

konkluzja: amd dobrze wiedzialo, ze pierwsze opterony beda sie swietnie krecic, bo oparli je na rewizji jadra ktora doyslnie robila 2800mhz na 1,35-1,4V (FX57). plotka pojdzie w swiat "TE NOWE OPTERONY SIE ZAJEBISCIE KRECA" bla bla bla bla bla bla - zanim wszyscy dojda co i jak to juz wejda nowe proce (ktorych pierwsze rewizje tez beda sie zajebiscie krecic (moje zdanie)

moze wlasnie bledem bylo rzucenie sie od razu na procki bo np. 0540 albo jakies nowsze znowu beda na jakims lepszym rdzeniu (jakosciowo) i znowu beda robic 3ghz

 

generalnie jestem BARDZO zawidziony - mam nadzieje ze trafie na dobra sztuke ( ;) ibiz) chociaz wydaje mi sie ze szanse sa male - dawajcie wyniki oc szybko ale mysle ze wiecej niz 2700 na 1,55V bedzie trudno zrobic...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca moj ma 61 TCase a chula o 0,25 vol. słabiej od Lancera(fakt jeszcze lodu nie wrzucałem do układu)

1687029[/snapback]

Slabiej czyli ile ?

 

 

@myrddin669

Mozesz miec racje.

W czechach maja głównie 32 i 36 tydzien, moze w boxach siedzi cos lepszego ?

W boxach moga byc starsze tygodnie tak jak to ma w przypadku Venice 3000+ BOX mozna jeszze dostac 21 tydzien a w oemie przewaznie 30-33.

 

To sa tylko moje spekulacje w które watpie poniewaz OEMy dystrybutor sciaga na zamówienie a BOXy gdzies zalegaja u dystrybutorów...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co i tak mamy temat prawie zakończony - zostały mi 2 proce do dyspozycji a u pepików stan mag zero i ładny napis: "termin dodani neni k dispozici"

 

Ciekawe czemu nie pojawiły się jeszcze 146 ani boxy :(

 

Teraz poluję na x1800XL - zobaczymy najpierw jaka cena będzie jak się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest tak zle (chociaz jakos rewelacyjnie tez nie)... Procek idzie stabilnie na 2,9 ale pamieci nie wyrabiaja w dzielinku 1:1 nawet na baaardzo luznych tajmingach, wiec zostalo na 2,85 (316X9) ale juz na 6-4-4-3 1T. Teraz obnizam mu napiecie (aktualnie zjechalem do 1,65V) i testuje w primie. Mysle ze na VCore w granicach 1,6V sie zatrzyma... Acha, niestety na AC wywala sie smallfft jak mam wentyl puszczony na 1000rpm z powodu wysokiej temperatury (56 stp i momentalny crash), wiec robie testy stabilnosci przy wlaczonym "odkurzaczu". Ciagle nie moge zabrac sie i skonczyc tego WC, ale widze ze bedzie to konieczne:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest tak zle (chociaz jakos rewelacyjnie tez nie)... Procek idzie stabilnie na 2,9 ale pamieci nie wyrabiaja w dzielinku 1:1 nawet na baaardzo luznych tajmingach, wiec zostalo na 2,85 (316X9) ale juz na 6-4-4-3 1T. Teraz obnizam mu napiecie (aktualnie zjechalem do 1,65V) i testuje w primie. Mysle ze na VCore w granicach 1,6V sie zatrzyma... Acha, niestety na AC wywala sie smallfft jak mam wentyl puszczony na 1000rpm z powodu wysokiej temperatury (56 stp i momentalny crash), wiec robie testy stabilnosci przy wlaczonym "odkurzaczu". Ciagle nie moge zabrac sie i skonczyc tego WC, ale widze ze bedzie to konieczne:/

1687400[/snapback]

Na xs byly procki gdzie na 1.4v gostek mial 3000MHz lub inny na 1.47v , ja mam stabilny na 2900MHz na 1.52v-SP2004 , wiec imho 2850MHz troche słabawo w porównaniu z wynikami z xs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabiej czyli ile ?

@myrddin669

Mozesz miec racje.

W czechach maja głównie 32 i 36 tydzien, moze w boxach siedzi cos lepszego ?

W boxach moga byc starsze tygodnie tak jak to ma w przypadku Venice 3000+ BOX mozna jeszze dostac 21 tydzien a w oemie przewaznie 30-33.

 

To sa tylko moje spekulacje w które watpie poniewaz OEMy dystrybutor sciaga na zamówienie a BOXy gdzies zalegaja u dystrybutorów...

1687038[/snapback]

2763 na default vcore(bios), a ocb ?

mowa o Venice i nie w temacie do konca co prawda

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:  ślepy byłem chyba :D thx

edit - mój ma Tcase 65 a wcale taki super nie jest(2700MHz @ 1,55V) więc w przypadku winnich to chyba się nie sprawdza do końca...

1686806[/snapback]

Ten program nie dziala z winnimi (winchester to rev. D3) przeczytaj sobie link ponizej:

MaxTcase LINK

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xs byly procki gdzie na 1.4v gostek mial 3000MHz lub inny na 1.47v , ja mam stabilny na 2900MHz na 1.52v-SP2004 , wiec imho 2850MHz  troche słabawo w porównaniu z wynikami  z xs.

1687443[/snapback]

Tja a na PIV ktos wyciganal 6Ghz tyle, ze mi wystarczy 2,85 (czy to jest na 1,4 czy na 1,6V to mi to na prawde obojetne) bo lekko liczac zaoszczedzilem 3200zl za Athlona FX-57, a doplacilem do swojego starego Venica 80 zl - wiec bylo warto. Warto dodac ze ja mam tez stabilnie 2,9 ale wtedy musze zmieniac dzielnik pamieci bo juz na 644 jako snie chce chodzic :rolleyes: Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja a na PIV ktos wyciganal 6Ghz i co z tego? Mi wystarczy 2,85 (czy to jest na 1,4V czy na 1,6V to jest mi to na prawde obojetne) bo lekko liczac zaoszczedzilem 3200zl za Athlona FX-57, a doplacilem do swojego starego Venica 80 zl - wiec bylo warto. Warto dodac ze ja mam tez stabilnie 2,9 ale wtedy musze zmieniac dzielnik pamieci bo juz na 644 jakos nie chca chodzic :rolleyes:

1687631[/snapback]

Zgadzam sie z toba ale wyobrax sobie sytuacje ze ktos sprzedaje Venice 3000+, ktory chodzi na 2800MHz i kupuje opterona w ciemno i okazuje sie ze chodzi na 2750Mhz bo ktos na XS mial 3000MHz na 1.4v

Pamietam sytuacje z Venice , kiedy ludzie sprzedawali Winchestery chodzace na 2800Mhz a nowe szły prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop: A no to racja. W kwesti oplacalnosci kupowania w ciemno faktycznie masz racje. Ale zauwaz, ze teoretycznie te opterony maja najwieksze predyspozycje do wysokiego podkrecania. Tak czy inaczej nie kupilbym tego proca gdyby to nie byl selekt. A tak zaplacilem 80 zl za dodatkowe 1600 w 3dmarku - czy sie oplacalo? Moim zdaniem tak (mimo iz pewnie tego 3dmarka wiecej na tej konfiguracji nie odpale), ale oczywiscie pewnie sporo ludzie sie z tym nie zgodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop: A no to racja. W kwesti oplacalnosci kupowania w ciemno faktycznie masz racje. Ale zauwaz, ze teoretycznie te opterony maja najwieksze predyspozycje do wysokiego podkrecania. Tak czy inaczej nie kupilbym tego proca gdyby to nie byl selekt. A tak zaplacilem 80 zl za dodatkowe 1600 w 3dmarku - czy sie oplacalo? Moim zdaniem tak (mimo iz pewnie tego 3dmarka wiecej na tej konfiguracji nie odpale), ale oczywiscie pewnie sporo ludzie sie z tym nie zgodzi...

1687652[/snapback]

Ja sie z toba zgadzam, i tez mam zamówionego Opka, 2.7 w zupelnosci wystarcza, a po co sprzedawac dobrego Venice jak OP 2.7GHz w codziennych aplikacjach moze byc szybszy od venice ze wzgledu na cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z toba zgadzam, i tez mam zamówionego Opka, 2.7 w zupelnosci wystarcza, a po co sprzedawac dobrego Venice jak OP 2.7GHz w codziennych aplikacjach moze byc szybszy od venice ze wzgledu na cache.

1687677[/snapback]

Tylko one cos nawet niespecjalnie 2,7 chca robic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, nie rozumiem tylko czemu ustawiam napiecie 1,65 a cpuz pokazuje 1,57 , teraz leci juz ponad 20 minut sp2004 na 9x290, superpi 8m przechodzil na 9x300, sp2004 juz nie, mam kingmaxy maksymalnie obnizone 3-4-4-8, magistrale na 100 mam. one chyba w zaden sposob nie wplywaja na to czy sie sp2004 wykrzacza nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...