Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym zakupic opteronka 144 z plyta glowna, ale jest pewien problem. Mam karte graficzna 6800gt na agp, ktora lubie i nie mam na razie kaski na jej zmiane. mozecie mi polecic jakas plyte glowna, na ktorej moglbym skrecic opteronka i zeby to wszystko mialo zlacze agp. za sugestie dzieki...

 

Msi Neo2 Platinium lub Epox na nF3.

No ja bym polemizował. :-P Ja dla odmiany zdecydowanie polecam DFI LANPARTY nF3 ULTRA-D. Sam posiadam Opka i tą płyte i kręci sie bosko, zero problemów i wszystko stabilnie. Pozatym możliwości BIOS'u są ogromne dla samych ustawień pamięci opcji tyle ze aż głowa może rozboleć. :wink: Niestety ani MSI ani EPOX tutaj nie brylują. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze mi ktoś odpowie:)

opek 144, płyta epox 9npa+,AC Freezer z fanderem

 

narazie jest tak :

ht x3

napięcie 1,55

htt 270

twin mosy na 213 t1 na 2,7v

mostek na 1,6v

 

kazdy 1mhz więcej i nie wstaje,to juz koniec podkrecania czy mozna cos zawalczyc ?? moze zmiana pamieci, te niecałe 2,45 ghz testy przechodzi

 

czy moge dowoltowac ram i mostek na maxa, tzn 3v i 2,8 ?

 

temperatury na speedfanie to 42 w stresie po godzinie w sp2004 i 36 w idle

 

co zrobic zeby wydusić więcej ?? temat przeczytałem dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz SD3700 - poki co czsu brak - nie bawilem sie jeszcze - anyway na dzien dzisiejszy 2750Mhz [11x250] na 1.35v Prime 1h stabilnie..

 

nie wiem czy to kres mozliwosci przy tym napieciu - 1h to raczej za malo...

 

czasu wiecej = pocwikam wiecej - i hope;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Niezbyt dobrze ten moj Opek 144 idzie, ale to wina takze chlodzenia, bo teraz jade na... BIPie2! BIX3 stoi obok, ale z dziurą :[:[

 

Tutaj pierwszy screen:

http://img102.imageshack.us/my.php?image=o...10mhz14v7pg.jpg

Opek 144 @ 2610MHz @ 1.4V @ BIP2

 

 

A tutaj drugi, troche lepiej, ale SP tylko pol godziny (caly czas na chodzie):

http://img102.imageshack.us/my.php?image=o...0mhz166v4wd.jpg

Opek 144 @ 2800MHz @ 1.66V @ BIP2 i b. zimny pokoj (tylko dlatego pozwolilem sobie na te 1.66V...)

 

Ech, mam nadzieje, ze BIX3 lepiej podola temu chlodzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bandit45:

 

CPU - blok od Miśka

VGA - blok od Miśka

NB - blok od Miśka

 

Wiem, ze bardzo zroznicowane :)

 

Do tego Grundfosek 15-14 (suuuper :) ) i BIP2 :/:/:/ @ 2xFander 120mm na maxa - BIP, ponieważ BIX3 lezy obok dziurawy i czeka na kogos, kto mu pomoze...

 

Borygo różowe ( :/ ) i woda destylowana po połowie.

 

Opek 146 select czeka na BIXa3, na nim będzie duuuzo wiecej :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok, cudów to się nie spodziewam, tak ze 3500MHz na Opku mi, na razie, starczy :D :P

A tak na serio, mówiłem to głównie licząc na ukrytą moc mojego selekta, która na standardowym napięciu miał robić coś koło 3k (juz nie pamietam ;P ).

Co do wydajnosci chlodnic, uwazam, ze zalezy to od duzej ilosci warunkow, i ze u Ciebie moglo nie byc roznicy, a u kogo innego moglaby byc duza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ile razy trzeba powtarzac, ze Opki na s940 się nie nadają dla zwyklych userow, a opkow na s939 prawie nigdzie nie ma? ...

I potem wchodzi sobie taki do jakiegos Komputronika, patrzy - "O, Opteron!", i pyta sie na forum, czy bedzie dobry, a potem jeszcze pyta, jak sie bedzie podrecał :[ :[ I jest to naturalnie Opek na s940...

 

***

 

Tak będę na razie jechał (na codzien, ale, mam nadzieje, dlugo to nie potrwa, bo finalnie bede uzywał mojego 146, tylko czekam na chlodnice...):

http://img132.imageshack.us/my.php?image=26003lv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę na razie jechał (na codzien, ale, mam nadzieje, dlugo to nie potrwa, bo finalnie bede uzywał mojego 146, tylko czekam na chlodnice...):

http://img132.imageshack.us/my.php?image=26003lv.jpg

Ustawienie tego 144 na codzień na pewno wystarczające. :wink: Selekta 146 gdzie załatwiałeś ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe fotka może zwykła ale procek nie ;)

gratulacje - ale bez fc raczej go mocniej nie wykręcisz, ewentualnie chłodzona woda - mówię tutaj o 3,2ghz+ oczywiście :D

 

szkoda że zasłoniłeś trzecią linijkę - masz 888 czy 887???

podaj jak możesz dokładny stepping, jak nie tu to na priva poproszę ;)

 

pozdr i powodzenia

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

WITAM WAS.

JESTEM TU NOWY WIęC CHCIAłEM NAJPIERW POZDROWIć WSZYSTKICH.

INTERESUJE MNIE ZAKUP PROCESORA OPTERON NA S.939 - NAJLEPIEJ SELEKT:)LUB ATLONA NA JąDRZE SAN DIEGO LUB SEMPRONA - TAKZE NAJLEPIEJ SELEKT.

MOżE MA KTOś Z WAS MOżLIWOSć ZAłATIWENIA TAKIEGO PROCKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

WITAM WAS.

JESTEM TU NOWY WIęC CHCIAłEM NAJPIERW POZDROWIć WSZYSTKICH.

INTERESUJE MNIE ZAKUP PROCESORA OPTERON NA S.939 - NAJLEPIEJ SELEKT:)LUB ATLONA NA JąDRZE SAN DIEGO LUB SEMPRONA - TAKZE NAJLEPIEJ SELEKT.

MOżE MA KTOś Z WAS MOżLIWOSć ZAłATIWENIA TAKIEGO PROCKA.

 

 

MOze lepiej Celerona ? bo raczej nie widzisz roznic pomiedzy 128kB cache a 1024 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...