Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie dziadostwo - nakleilem radiatory na pamieci to musialem zmniejszyc taktowanie o 10MHz ,troche mozna dola zalapac - zobacze teraz ,albo sie poprawi jak nalepka sie ulozy ,albo je zerwe ,bo wole miec 260MHz bez radiatorow ,ale z nawiewem ,niz 250MHz z radiatorami i nawiewem :lol:

1593088[/snapback]

 

Hmmm..., dziwne , bo u kumpla chodzą na 550 MHz , fakt że są dość ciepłe , ale pamięci chodzą stabilnie , może to kwestia wentylacji budy ?? No nie wiem ... :blink:

 

VPU Recovery , można wyłączyć w zakładce sterowników , jest taka opcja. Jeśli chodzi o stabilność w grach , to też zalerzy od gry , jedne chodzą stabilnie przy taktowaniu jak w 3dmarkach , a niektóre potrzebuje nieco niższego , bo po jakimś czasie wywala VPU Recovery. U mnie np. jeśli dam taktowanie o 10 MHz mniej niż w 3dmarku , to wiem że jest 100% stabilnie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Radeona 9550 128mb firmy Gigabyte. chciałem podłączyć telewizor do wyjscia tv. Zakupiłem odpowiedni kabelek i zdziwiło mnie coś. Na czarnobiałym kolorze telewizor wyswietla idealny obraz natomiast jak przełączę na Pal to obraz jest kolorowy ale dziwnie migoczą na nim jakieś fioletowo różowe nieregularne paseczki co bardzo męczy i sprawia że obraz jest wogóle niewyraźny. Próbowałem już wszystkiego w ustawieniach i nic. Mam najnowsze sterowniki OMEGA i zwykły kabelek TV out. W karcie posiadam wyjscie 7 pinowe natomiast na kabelku mam 4 piny ale ponoć te wejścia są kompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz_2

no widzisz ,nie mogles tego napisac normalnie ,a nie wyskakiwac do mnie

cewka to najmniej istotny element zasilania ,bardzo zadko sie pali i samo jej spalenie powoduje tylko troche smrodu i niemoznosc uruchomienia urzadzenia - nic innego sie przez to nie spali

wymiana jest banalna ,wiec nie warto profilaktycznie wymieniac cewek na wieksze

 

co do zimnych cewek to najzwyczajniej sa za duze - powierzchnia jest stosunkowo duza do plynacych pradow ,wiec i dzialanie takiego dlawika jest dyskusyjne

jednak ja mowie o przypadkach zupelnego braku ruchu powietrza ,jezeli na karcie jest wentyl to sam maly podmoch moze chclodzic cewke

no i roznica miedzy temp 30C jaka podawales na poczatku ,a 40C ktora podales pozniej jest spora ,wiec sadze jednak ze twoja cewka jest jednak dobra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasrz_2

lukasrz_2

no widzisz ,nie mogles tego napisac normalnie ,a nie wyskakiwac do mnie

cewka to najmniej istotny element zasilania ,bardzo zadko sie pali i samo jej spalenie powoduje tylko troche smrodu i niemoznosc uruchomienia urzadzenia - nic innego sie przez to nie spali

wymiana jest banalna ,wiec nie warto profilaktycznie wymieniac cewek na wieksze

 

co do zimnych cewek to najzwyczajniej sa za duze - powierzchnia jest stosunkowo duza do plynacych pradow ,wiec i dzialanie takiego dlawika jest dyskusyjne

jednak ja mowie o przypadkach zupelnego braku ruchu powietrza ,jezeli na karcie jest wentyl to sam maly podmoch moze chclodzic cewke

no i roznica miedzy temp 30C jaka podawales na poczatku ,a 40C ktora podales pozniej jest spora ,wiec sadze jednak ze twoja cewka jest jednak dobra :D

1593890[/snapback]

:rolleyes:

 

wsumie jest to malo "odpowiedzialny" element, jego uszkodzenie jest jak piszesz nie groźne, unieruchamia tylko karte, mozna powiedziec ze pelni tez role zabezpieczenia samej karty, jednak jezeli koledze przeszkadza bzyczenie to moze sobie ja wymienic na nie bzyczącą ;)

 

P.S niech uwaza tez na elektrolity wokol cewki, przy zwiekszonym napieciu moga wymieknąć i popuchnąć :mellow:

 

lukasrz

pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kondziory to inna bajka ,niby powinny wytrzymywac 6.3v ,ale ich pojemnosc jest niedostosowana do zwiekszonej mocy

juz samo podkrecanie powoduje zwiekszenie pradu pobieranego przez uklad ,a gdy robimy vmoda to moc rosnie do kwadratu roznicy napiecia ,bo i prad sie zwieksza

wiec jezeli spuchna kondziory to przydaloby sie je wymienic ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Tak sobie pomyslalem, poczytalem pierwsze wiadomosci w tym temacie... ahh, poszla nawet teza ze ta karta bedzie "rywalizowac" z FX 5200 :D a ja od tego FX wole juz 9000pro :D. Ale naszczescie ludzie szybko sie ucza juz niemoge sie doczekac kiedy wepne ma karte do kompa :D

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ze ta karta bedzie "rywalizowac" z FX 5200 :D

1593977[/snapback]

He he. Od 5200 :banana: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Radeon 9550 jest lepszy nawet od FX 5700 !!! :twisted2:

Ale to wiadomo od dawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Wiem, teraz wlasnie czytam czesc 1 tego tematu od poczatku jestem na... 6 stronie :) normalnie faza... najpierw krytykuja pozniej nagle wszyscy usmiechnieci niemoga uwierzyc, a po chwili duzo osob chce kupic :) Nieznalazlem jeszcze nic o gigabyte 9550 ale coz czytam dalej wspaniala lektura... polecam... :)

 

Edit:

Niemoge znaleść strony na ktorej 1 raz napisano slowa gigabyte 9550 :D Jak znacie strone na ktorej 1 raz zaczeto mowic o tej karcie to zapodajcie prosze.

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem - kiedy chce pograc w Urban Terror (mod do Q3) po 2 min, 12 sec. zwiesza mi gre ;/ mysle, ze to wina OpenGL'a poniewaz gdy wylacze GL Existation w grze to chodzi dobrze ( ale no wlasnie jest ALE - 20 fpsow ;/) sprawdzalem juz nowe catalysty, stare catalysty (4.9,4.12 itp.), nowe omegi, ngo drivers, DNA i nic caly czas to samo. W innych grach np. Fifa 2005, Urban Freestyle Socer, Total Club Manager 2005, Sacred itp. itd. jest dobrze wszystko chodzi jak nalezy - nie sa to gry pod OGL. Dodam, ze karta nie byla @ o/c. Urban Terror jest to gra w ktora glownie gram (klan i wogle;/) i nie wiem co zrobic teraz ;/ Jak "naprawic" tego OpenGL'a ;/ jakie sterowniki zaisntalowac ? ;) Pozdrawiam. (nie wiem dlaczego ale moje tematy sa blokowane :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno kwestia sterkow ,ale niekoniecznie od karty - moga niegrac ze sba sterki do karty,do plyty i system operacyjny

choc to dziwne bo Q3 jest stary jak swiat i powinien biegac na wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasrz_2

co mam robic ? pliss jak odpalam kompa i trzesie mi sie obraz po rogach. na gigabyte 9550 co jest ? :|

1594300[/snapback]

hahaha, ze co ci sie tam robi ? :lol: uspokoj sie, wszystko bedzie dobrze, opisz problem a my go za ciebie rozwiążemy :]

 

1. Jaka masz płyte główną

2. Jaki zasilacz i jakie napiecia (odczytasz je z biosa)

3. Kiedy ci sie trzesie, jak dlugo i jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Mam pytanko, co w zestawie posiada karta gigabyte 9550? Napewno karte, płyte ze sterownikami i ... no właśnie i co? niewiem czy niezostałem wrobiony w balona :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego Sapphira dostalem komplet (wiem bo kupowalem komus wczesniej identyczna karte):

pudelko male

karta

sterki

naklejka

przejsciowka PS/chinch (do wyjscia TV)

kabel z dwoch stron chinch (do telewizora)

 

przejsciuwki DVI na 9pin raczej nie daja do r9550 (moze do tych wypasionych z vivo daja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasrz_2

dobra panowie ale to co dostajecie z karta zależy tylko i wyłacznie od tego czy karta sprzedawana jest w wersji OEM czy BOX chyba o tym wiecie...

 

P.S no i od sprzedawcy ;) w sumie takie kabelki i przejsciowki to niezly zarobek, chociazby na allegro......

Edytowane przez lukasrz_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Ja kupilem karte od kolegi i niewiem czy wszystko dostalem, Mam karte, cd z sterami, jakas zolta przejsciowka, i wszystko wersja box. Mam gigabyte. Ale tam olewam okej koniec tematu :) Dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Okej niemam tylko kabla. Dzisiaj przychodzi umazony zasilacz, a ja dalej mam obawy podłączyć karte pod AGPx4, napewno nic sie niestanie? Niechcem czekac na nowa plyte glowna, :) zachowuje sie jak paranoik (cokolwiek to znaczy) ^_^

 

 

Jak mozecie to uzasadnijcie jakoś, a jak nie to i tak napiszcie czy bedzie dobrze czy nie :D tak dla wbicia noza w plecy albo dodania otuchy :D

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a ja dalej mam obawy podłączyć karte pod AGPx4, napewno nic sie niestanie? Niechcem czekac na nowa plyte glowna, :)

1596465[/snapback]

Nie ma róznicy czy grafika chodzi na AGP 8x czy 4x. I tak tego nie zauważysz. To odnosi się do jakiś "bardziej zaawansowanych" spraw ;)

 

EDIT:

Polecam lekturę tego artykułu ;)

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gumis144:

Przeczytaj post nr. 1431 tego topicu ;)

1596935[/snapback]

Pewnie tak bo nie miałem przejściówki i brałem od brata fx5700ultra taki kabele z dwiema końcówkami... e kupa :P nie bede miał koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasrz_2

,Aug 16 2005, 12:38]Nie prawda  :wink:

 

Oto AGP 1x/2x:

1596935[/snapback]

dziwny jestes...KGB ma racje...wczytaj sie i zrozum co napisal, chodzi mu o gniazdo na plycie glownej, wejdzie w nie kazda karta.... to oczywiste ze karty maja nieco inne złacza ale gniazdo na płycie obsłuży kazde z nich. Czy nie tak ?

Edytowane przez lukasrz_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Aug 16 2005, 12:38]Nie prawda  :wink:

 

Oto AGP 1x/2x:

Dołączona grafika

(Fotka mojego starego VooDoo 3 3000)

 

A to AGP 4x/8x:

Dołączona grafika

(Fotka obecnego radeona 9550)

 

A u GeForce'ów jeszcze ciekawiej:

Dołączona grafika

 

Różnica widoczna gołym okiem ;)

 

Do gumis144:

Przeczytaj post nr. 1431 tego topicu ;)

1596935[/snapback]

ale co nie prawda?

napisalem wyraznie ,ze AGP4x to agp uniwersal slot

czyli wlozysz do plyty z agp4x kazda karte : agp1x ,agp2x ,agp4x ,agp8x

a to dlatego ze agp4x nie ma zadnej przegrody

karty agp4x ktore maja dwa wyciecia pasuja do wszystkich slotow agp ,czyli agp1x ,agp2x ,agp8x i agp4x (specjalnie w takiej kolejnosci bo do agp4x gnizada wchodza wszystkie karty agp)

 

wiec to co pokazales oznacza tylko tyle ze voodoo3 nie wlozysz do plyty agp8x (tez mam voodoo3 i ubolewam)

r9550 nie wlozysz do plyty agp2x (czyli np. intel i440BX)

ale r9700/9800 mimoz ze wspiera tryb agp8x to ma dwa wyciecia i wlozysz do plyty agp2x/1x i bedzie dzialal (co potwierdzaja testy r9700 na p2 266MHz)

 

sa wyjatki kart agp2x ktore maja dwa wyciecia i wtedy wlozenie do plyty agp8x powoduje jakis dymek (karty lub plyty) ,te wyjatki to np. Kyro2 i ati rangeMAX

 

nie wiem jak to bardziej lopatologicznie wytlumaczyc - na drugi raz zastanow sie dwa razy zanim podwazysz czyjas wypowiedz

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...