Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Powiem tak:

 

:roll: Przyznaje się do błędu :roll:

 

Faktycznie, dałem ciała z tym topikiem troche, ale wynikało to z tego, że na moje stare mobo Radek mi nie wchodził a GF 4 MX i VooDoo 3 tak. Wtedy mi się zjakoś "źle zakodowało" i dlatego tak napisałem. Wszystkich przepraszam :) Czasem tak bywa ;)

 

PS. Topic, aby nikogo więcej nie wprowadzał w błąd, skasowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pewnym czasie w trakcie gier monitor robi się czarny.kom się zawiesza i muszę go restartować. mam tę kartę (Radeon 9550 Gigabyte )od tygodnia.

mój kom to:

sempron 2300+

asus a7v400mx 333MHz

2x256 ram

dysk 80GB

win xp sp1

wszystkie ustawienia standartowe, steroniki do karty ati catalist najnowsze

będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez wlodek009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak dużo zyskam po wymianie mojego syFiXa 5500 na Gigabyte'a Radka 9550 128/128 ???(wiem ,że dużo ale jak dużo ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest... jak kręce karte, to w 3dmarkach jest proporcjonalny wzrost wyników...

ale jak gram... w sumie to obojętnie w co...

grafa 250/400 ileś tam fps, podkręce na 500/550 tyle samo fps...

czy gry nie wiedzą co to karta graficzna :?: (np SA i AA)

w końcu kompa nie mam aż tak słabego

bartek M 2500+ (210MHz x 9)

9550 gigabyte

512MB kingmax 420MHz

MB A7V880

reszta nie ważna

zazilacz feela 300W, ale sprawdzałem woltomierzem przy nomalnych ustaieniach, i po podkręceniu grafy jw i proca na 3400+ w stresie i napięcie zmienia sie o jakieś 0,05V w porówananiu do specyfikacji, więc to nie zasilacz, ale co :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

po pewnym czasie w trakcie gier monitor robi się czarny.kom się zawiesza i muszę go restartować.

1599053[/snapback]

Mam identyczną sytuacje, przyszedł już zasilacz, podłączyłem go a problem ten sam. Co to może być? Płyta główna czy procek? Karta graf raczej nie bo wymieniłem a na tamtej (radku 9000) tak samo było. Jeśli płyta główna to i tak też wymieniam za niecały tydzień, a procek na gwarancji, ale czego to wina? I dlaczego tak się dzieje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest... jak kręce karte, to w 3dmarkach jest proporcjonalny wzrost wyników...

ale jak gram... w sumie to obojętnie w co...

grafa 250/400 ileś tam fps, podkręce na 500/550 tyle samo fps...

czy gry nie wiedzą co to karta graficzna :?: (np SA i AA)

w końcu kompa nie mam aż tak słabego

bartek M 2500+ (210MHz x 9)

9550 gigabyte

512MB kingmax 420MHz

MB A7V880

reszta nie ważna

zazilacz feela 300W, ale sprawdzałem woltomierzem przy nomalnych ustaieniach, i po podkręceniu grafy jw i proca na 3400+ w stresie i napięcie zmienia sie o jakieś 0,05V w porówananiu do specyfikacji, więc to nie zasilacz, ale co :?:

1599937[/snapback]

a czy max fps sa takie same czy min ,bo moze gra nie wyswietla wiecej max fps ,ale np. gdy wczesniej zaczynalo klatkowac to po podkreceniu w tym miejscu/sytuacji nie klatkuje ?

jezeli karta chodzi tak jak bez podkrecenia w kazdym momencie to sprobuj uzyc innego programu do podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak dużo zyskam po wymianie mojego syFiXa 5500 na Gigabyte'a Radka 9550 128/128 ???(wiem ,że dużo ale jak dużo ?)

1599896[/snapback]

Na dzien dzisiejszy nie oplaca sie juz kupowac 9550, najmarniej 9700 (zbieraj kase, sprzedaj parha fx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam identyczną sytuacje, przyszedł już zasilacz, podłączyłem go a problem ten sam. Co to może być? Płyta główna czy procek? Karta graf raczej nie bo wymieniłem a na tamtej (radku 9000) tak samo było. Jeśli płyta główna to i tak też wymieniam za niecały tydzień, a procek na gwarancji, ale czego to wina? I dlaczego tak się dzieje :(

1600236[/snapback]

Sprawdź czy procek przejdzie SuperPI 32M. Być może jest zbyt ostro wykręcony i dlatego są takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Okej sprawdze, ale procka niepodkręcałem działa na normalnym 1.67mhz (athlon 2.0XP).

A moge użyć Prime 95?

Jestem właśnie w trakcie testowania programem Prima 95, ile to trwa? Czy moge normalnie chodzić po necie i robić inne rzeczy?

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie chcialem pisac, ale szukalem szukalem i nic nie znalazlem. mam telewizor chyba hmmm oklo 7-8 lat . bede mogl na nim ogladac filmy z mojego radka ? jak tak to moglby mi ktos podeslac linka do kableka ktory jest mi potrzebny ? ;> mam r9550 od gigabyte ( BOX )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

no nie chcialem pisac, ale szukalem szukalem i nic nie znalazlem. mam telewizor chyba hmmm oklo 7-8 lat . bede mogl na nim ogladac filmy z mojego radka ? jak tak to moglby mi ktos podeslac linka do kableka ktory jest mi potrzebny ? ;> mam r9550 od gigabyte ( BOX )

1600536[/snapback]

Zależy jakie wejścia ma telewizor...

Pewnie szerokie euro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

to jest wejscie takie jak od dvd ? jezeli o to hcodzi. przypomina trapez. dugosc 5 cm wysokosc 1.5 cm ? cos takeigo. podaje na oko

1600612[/snapback]

Masz takie coś:

Dołączona grafika

 

Jeśli tak to na Allegro albo nawet w sklepie elektrycznym można kupić odpowiedni kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Okazało się, że poprostu sterowniki były uszkodzone do karty graf. Zainstalowałem DNA i wszystko cacy :D <jupi>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nawiążę jeszcze do tego wyjścia TV. Mam również przy telewizorze Euro i podłączyłem wszystko. Jednak obraz pomimo tego że jest kolorowy to dziwnie migoczą na nim jakieś paski fioletowo różowe. Nie wiece może co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy max fps sa takie same czy min  ,bo moze gra nie wyswietla wiecej max fps ,ale np. gdy wczesniej zaczynalo klatkowac to po podkreceniu w tym miejscu/sytuacji nie klatkuje ?

jezeli karta chodzi tak jak bez podkrecenia w kazdym momencie to sprobuj uzyc innego programu do podkrecania

1600257[/snapback]

maksymalne, średnie i tak samo przycina (jak dam wszystko na full i dużą rozdzielczość)

ale co to ma program, jak po wgraniu podkręconego biosa jest tak samo...

za to podkręcenie proca daje wzrost fps...

może sie myle, ale czasem to ludzie by se mogli dać spokój z wyścigiem sprzętowym, tylko niech devowie zaczną optymalizować swoje gry... więcej by było z tego pożytku... no chyba, że to zmowa z producentami sprzętu, żeby mieli zbyt :(

 

 

maciejko1 może odświeżanie obrazu... większość TV ma 50Hz, chyba, ze to już karta sprzętowo zapewnia i nie da sie zmienić (nie wiem, bo sie nie bawiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam jutro kupic sobie radka 9550 i nie wiem jaką firme wybrac :)

moglibyscie mi jakos pomoc ?

słyszalem ze radek 9550 128/128 jest dobry ( mam 256ramu ddr )

 

prosze o jakąs pomoc :)

1601266[/snapback]

ja bym tobie polecił Gigabyte Radeon 9550 128 MB / 128 bit , ja tam jestem z niego zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co kupić , czy TO

czy

TO

 

 

doradźcie mi bo sam nie wiem ;]

ale raczej kieruje się w strone tego Gigabyte'a . Mam Mobo Gigabyte'a ale to chyba nie ma znaczenie ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że w tym sklepie zbyt tanio to nie jest.

Jakiś czas temu miałem ten sam dylemat, no i wziąłem gigabyta. Ale trudno ocenić, która lepsza. Wszystko zależy od szczęścia; może się trafić podatny egzemplarz na OC a może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm , podałem tylko przykłady kart ;] tak naprawde kupuje w bit computer w KrK EDIT(220zł)

 

ale jednak wezmę gigabyte'a

dużo dobrego o nim słyszałem ;]

 

EDIT:

 

a co jeżeli trafi się niepodatny na OC ??? moge zareklamować :> ???

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm , podałem tylko przykłady kart ;] tak naprawde kupuje w bit computer w KrK EDIT(220zł)

 

ale jednak wezmę gigabyte'a

dużo dobrego o nim słyszałem ;]

 

EDIT:

 

a co jeżeli trafi się niepodatny na OC ??? moge zareklamować :> ???

1602078[/snapback]

Raczej gwarancji na OC nie ma; chyba, że masz znajomego w tym sklepie i wyselekcjonuje Ci dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak GB, ale mój Szafir z Hynixami 4 ns, bez problemu chodzi na 470 / 555 (chłodzenie Home Made...zero v- i c- modów)Zresztą takie wartości na GB też powinieneś osiagnąć.

1602119[/snapback]

 

Mnie GB tez idzie na 470/555 bez problemu ale an nowej plycie jak mialem starego asusa z agp x4 to tylko 470/500 bo pojawialy sie arty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gwarancji na OC nie ma; chyba, że masz znajomego w tym sklepie i wyselekcjonuje Ci dobry egzemplarz.

1602230[/snapback]

 

a skąd sprzedawca ma wiedzieć który sie dobrze kręci a który nie ??? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a skąd sprzedawca ma wiedzieć który sie dobrze kręci a który nie ??? :>

1602331[/snapback]

Jesli nie masz znajomego w sklepie to nawet nie przypominaj mu o mozliwości OC tej karty bo będzie miał na ciebie chaczyk w razie jakiegoś problemu.

 

Nikt nie wie jak się dany egzemplarz kręci. Sam musisz się to tego przekonać ;)

 

PS. Kev, w końcu się przekonałeś do tych kart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom , bo zobaczyłem co można na 9550 osiągnąć na 3dmarku ;]

w 03. na słabszym configu niż mój można mieć 2 razy wiecej pkt na 9550 niż na 5500 ;/

 

"Boże widzisz i nie grzmisz" jak usłysze ,ze ktoś poleca innemu człowiekowi FX-a to go osobiście powiesze za rodzinne klejnoty na najbliższej latarni a w ryj wetknę mu FX-a ;]

 

 

EDIT:

 

[RONIN]

dzięki za info żeby nie wspominać o OC ;]

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...