Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

Bart3d --> oj, oj, oj, oj...

 

Odnosnie resoraka.

Docisnij mocno resoraka do tasmy z poruszajaca sie powierzchnia powiedzmy 400km/h i przesun go do przodu, to poznasz moc oporu, ktory usilnie starasz sie ignorowac. Nie przesuniesz go, bo nie bedziesz mial sily aby go utrzymac i Ci go wyrwie momentalnie z reki.

 

Teraz odnosnie samolotu. Zadanie jest czysto teoretyczne, bo jest glupie zalozenie - ZEROWE opoznienie tasmy wobec przyspieszenia kol samolotu - to wynika z zalozen zadania. W takim przedstawieniu samoiolot NIE WYSTARTUJE NIGDY !

Moj tok rozumowania.

Na spowodowanie obrotu kol samolotu potrzeba zuzyc troche energii odrzutu samolotu (bo kola stawiaja jakis tam opor). Momentalnie jest to niwelowane poprzez przyspieszenie ruchu tasmy. Wiec w ten oto sposob uklad ten w pewnych zalozeniach jest w stanie pochlonac w dowolnym momencie dowolna ilosc energii - i to wylacznie do obrotu kol.

Zasada zachowania energii.

Samolot bedzie stal jak kamien.

Jako, ze kola maja swoja wytrzymalosc i w pewnym momencie jak osiagna swoj kres opony zaczna sie slizgac po powierzchni co ZWIEKSZY opor, po jakims czasie one wybuchna od temp, zatra sie, etc, a na resztkach kol samolot bedzie stawial zdecydowanie wiekszy opor, po jakims czasie zostana strate wysiegniki kol, samolot zacznie drzec po tasmie poszyciem co jeszcze niebotycznie zwiekszy opor (zalozmy ze tasma ciagle bedzie dostosowywala swoja predkosc choc juz nie ma kol), bedzie zdzieral poszycie az zetrze sie do silnikow, az je uszkodzi. A wtedy juz nigdzie nigdy nie poleci, nawet jak nie bedzie tasmy.

 

ALE w rzeczywistosci nie da sie zrobic systemu powodujacego natychmiastowa reakcje tasmy na zmiane predkosci obrotowej kol, jak kola zaczna gwaltownie przyspieszac z nawet stalym przyspieszeniem, to opoznienia w dostosowywaniu predkosci tasmy spowoduja, ze pojazd bedzie sie poruszal do przodu, nawet samochod ktory porusza sie 'odpychajac' sie od podloza.

Wiec pas sie skonczy i samolot wystartuje, o ile nie wpadnie na drzewa abo wszedobylski maszt znanego radia.

Tylko to rozwiazanie jest realne, ale niezgodne z zalozeniami zadania...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce odnosnie samolotu banalny dowod metoda 'sokratejska'. Tresc znana.

Zalozenie : predkosc obrotowa kol w km/h = predkosc pasa w km/h o przeciwnym zwrocie.

Teza: samolot wzniesie sie w powietrze

Dowod: samolot wzniesie sie w powietrze ->

-> predkosc oplywajacego skrzydla powietrza spowoduje powstanie sily nosnej ->

-> samolot musi sie poruszac do przodu z okreslona min. predkoscia wzgledem otaczajacego powietrza ->

-> jako, ze samolot ciagle STOI NA ZIEMI stykajac sie z podlozem to z ruchu samolotu w przod ->

-> predkosc obrotowa kol musi byc wieksza od predkosci pasa transmisyjnego, co stoi w sprzecznosci z zalozeniem.

Teaz zostala obalona.

Koniec.

 

Nie ma ABSOLUTNIE zadnej mozliwosci, aby samolot taki oderwal sie od ziemi bez pomocy dzwigu, etc.

 

Mam ciekawsze zadanie (oczywiscie czysto TEORETYCZNE).

Wyobrazmy sobie samochod z napedem na os przednia, ktorego TYLKO tylne kola stoja na tasmie niwelujacej ruch tych kol do przodu jak w przykladzie z samolotem.

I tutaj jest pytanie : somochod pojedzie do przodu, czy bedzie stal w miejscu ?

Analogiczy sposob rozumowania - przednie kola porusza samochod do przodu -> beda sie musialy obrocic kola tylne i przesunac z samochodem do przodu -> beda musialy sie obrocic szybciej niz tasma (co jest niezgodne z zalozeniem) -> samochod NIE pojedzie do przodu

Ale jako ze samochod nie pojedzie do przodu, to tylne kola nie beda sie obracaly, czyli nic nie bedzie niwelowalo sily napedowej kol przednich i samochod zgodnie z praw. fizyki pojedzie do przodu, tyle ze tak sie nie stanie jak wczesniej napisalem...

Wiec wynika, ze samochod ani nie pojedzie do przodu, ani nie bedzie stal w miejscu...

:D

 

Oba te zadania sa kretynskie, bo oczekuje sie w nich wytlumaczenia za pomoca praw fizyki doswiadczenia, ktorego zalozenia sa z prawami fizyki sprzeczne...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego z samochodem nie rozumiem - skoro mamy fure z napedem na os przednia, a os ta stoi na normalnej powierzchni (dajmy na to asfalcie), to przeciez zlapie ona przyczepnosc i "pociagnie" reszte fury za soba?

Pewnie bedzie trzeba docisnac gaz do dechy i troche popalic gume, ale IMHO w koncu zjedzie on z tego pasa transmisyjnego. Tylne kola nie beda sie toczyc po powierzchni pasa bo ich predkosc obrotowa jest rownowazona przez pas, ale beda ciagniete po tym pasie prez sile wytwarzana przez silnik samochodu.

 

Moze cos pokrecilem, ale zakladajac, ze os napedzana nie jest w zaden sposob ograniczona samochod powinien IMHO pojechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawsze zadanie (oczywiscie czysto TEORETYCZNE).

Skoro ma naped na przod i stoi na biegu to nie ruszy bo przednia os spowoduje powstanie sily oporu :wink: :lol:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi --> Ha, w rzeczywistosci oczywiscie by pojechal - bo sa opory 'walkow' pasa transmisyjnego + spore opoznienia w reakcji 'pasa' od ruchu kol.

ALE w tym wypadku tak postawionego zadania jak w tym o samolocie... Zastanow sie :

Dajemy gazu, samochod powinien ruszyc do przodu.

Przod samochodu rusza do przodu - tyl samochodu tez sie porusza do przodu - a jako ze jest tarcie pomiedzy tylnaymi oponami a tasma tylne kola zaczynaja sie obracac - wtedy tasma momentalnie niweluje ruch tej opony w przod ruchem w tyl tak, ze tylne kolo nie rusza sie z miejsca, moze sie tylko obracac ciagle stojac.

A aby samochod podjechal w calosci do przodu tylne kola musialyby sie przesunac do przodu = obracac szybciej niz pas transmisyjny pod nia, a to nie jest mozliwe, bo pas transmisyjny wg zalozenia w kazdej chwili obraca sie dokladnie tak samo szybko jak kolo. Czyli samochod bedzie stal w miejscu, nie ruszy nawet o milimetr. A z tego znowu wynika, ze tylne kola nie obroca sie nawet o 1 stopien - tasma tez nie ruszy, choc kola przednie beda sie obracaly.

Kretynizm do szescianu, a wszystko za sprawa natychmiastowo reagujacego pasa, co jest debilizmem.

 

Heat - ze co ?

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> predkosc obrotowa kol musi byc wieksza od predkosci pasa transmisyjnego, co stoi w sprzecznosci z zalozeniem.

Wcale nie stoi poniewaz kola moga obracac sie duzo duzo szybciej od pasa :] zagadka mowi ze samolot, a nie kola poruszaja sie z taka sama predkoscia co pas.

Edytowane przez gummy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor nie masz racji. Samolot wystartuje bez żadnego problemu. Ruch bieżni nie ma żadnego wpływu na poruszanie się samolotu (oczywiście jeśli bierznia porusza się tylko w przód i tył) wszysto za sprawą łożysk. W zadaniu oczywiście pomija się takie sprawy jak tarcie łożysk i wytrzymałośc opon samolotu.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xor nie kombinuj bo głupoty gadasz, przeczytaj jeszcze raz treść zadania.

pozdr.

update: tzn nie gadasz głupot pod warunkiem ze treść zadania brzmiała "taśma porusza się z taką prędkością jak koła samolotu" i w tym wypadku masz rację, ale komentujesz inne zadanie...

pozdr#2

 

edit:

Maxim: może i tak, już mi się nie chce na ten temat myśleć :D Choć tak na szybko to wydaje mi się że, aby samolot poruszał się do przodu względem powietrza, to koła muszą obracać się szybciej niż bieżnia jedzie do tyłu, a gdyby bieżnia przyspieszała aby wyrównać prędkość kół to koła też by przyspieszały żeby ciągle mieć większą prędkość niż bieżnia i tak by przyspieszały w nieskończoność aż cały wszechświat by się zapadł :D

Xoor - co do resoraka to jednak gadasz głupoty (inna sprawa że całości Twoich wypowiedzi nie czytałem bo już nie opisują przedstawionego zadania, sorry w tym miejscu) jeśli chodzi o to że z tego powodu że jak przycisne go do bieżni to nie pojedzie i na tej podstawie ciężki samolot też nie pojedzie. Zobacz jakie "łożyska" ma resorak i ile waży a teraz jakie łożyska ma samolot i ile waży. Gdybyś przyłożył do samolotu siłę proporcjonalną do jego masy w takim stosunku jak masa człowieka do masy resoraka to nie tyle by nie pojechał co by go wgniotło w bieżnię i by było [ciach!]o a nie doświadczenie. W tym całym problemie nie chodzi o to żeby wymyśleć warunki w których taki start samolotu nie będzie możliwy i na tej podstawie obalić tezę że wystartuje tylko o to żeby zauważyć że samolot nie startuje z lotniska dzięki napędkowi kół tylko ciągowi wytwarzanemu przez silnik i że w takich warunkach w jakich normalnie startują samoloty, taki stojący na bieżni też wystartuje.

pozdr#3

 

Heh tak przeglądnąłem te Twoje wypowiedzi... No lol, a wystarczyło dobrze przeczytać zadanie...

pozdr#4

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że nawet jak taśma będzie poruszała się z taką samą prędkością jak koła samolotu to też poleci, bo będzie poruszał się do przodu przez odrzut powietrza wytworzony przez śmigło. Prędkość bieżni nie ma znaczenia w przypadku samolotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba ucieczki z pewnego pomieszczenia

- chyba najciekawsza z tych wszystkich co podałem ale najtrudniejsza :)jestem na samym końcu mam takie puzle muzyczne i nie umiem tego przejsc jak ktos podoła jej to niech napisze ;]

Utknalem [;

 

Doszedlem do momentu , w ktorym mam na scianie swiecace liczby i litery , znalazlem tez sejf... Nie mam zielonego pojecia so mam zrobic dalej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o ktorym sejfie mowisz ? :lol: Bo jak o tym za kompem to mi nie o ten chodzilo :P

 

OMG przeszedlem to cale -> powiem tylko tylko , ze ostatnia zagadka to z lekka przesada (3h siedzialem nad caloscia :lol: ) ale zakonczenie bardzo fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło televizora jest książka z jakimiś nutami, może to jakaś wskazówka? ja dalej nie wiem jak otwirzyć sejf z zielonymi bańkami, może mi to ktoś dokładnie wytłumaczyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh muzyczne puzzle to wlasnie najwieksza padaczka :lol:

Tylko Panie Janie ulozylem sam , dwie nastepne z pomoca odnaleziona na jakies www.xxx.jp

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Heat ;]

 

Spróbuj teraz to pokonać jest dość trudne bo jest mało przedmiotów bardzo

Ucieczka z więzienia

 

 

a dla relaxu zręcznosciówka :) nawalasz prawą strzałke na klawiaturze

a przed murem naciskasz spacje, ciekawe ile kto rzuci ;]

Rzut trumna

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdzę tu prawie same zagadki tekstowe ale wrzucę jeden obrazek. Sam rysowałem więc nie jest zbyt równy ale nie o to chodzi.

 

Pytanie brzmi - w którą stronę jedzie autobus??? Na to pytanie bez problemów odpowiadają dzieci w zerówce :D post-119201-1141766980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy podejścia i już ładny wynik- 887,33m. Na Hall of Fame niestety to za mało :-|

http://img404.imageshack.us/img404/8894/trumna7py.jpg

 

Odnośnie ucieczki z WC:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy mydło to jest to takie coś szare za szawką w której była taśma- jeżeli tak to za cholerę nie mogę go stamtąd ruszyć :mur:
Edytowane przez marian193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kibelka

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tak, to jest mydełko:) Żeby je wydostać musisz nałożyc sprężynę na otwór w takiej łapce, (w kadym razie tym czyms co wygląda jak łopata;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...