Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjście kart z rodziny X1800 nie spotkało się z dużym entuzjazmem, ponieważ po pierwsze musieliśmy na nie długo czekać, a po drugie ukazało się na rynku podczas królowania produktu Nv. Jak wychodziło 7800GTX to patrzyliśmy na jej osiągi z ogromnym podziwem, bo na rynku nie było godnego konkurenta. Ten pojawia się dopiero teraz, ale jego osiągi już nas tak nie dziwią jak w chwili premiery GTX.

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przecież nie mozna podnosić zegarów w nieskończoność ani dodawac potoków bez końca.

...

1705926[/snapback]

Wlasnie to zrobilo Ati :? podbilo zegary swoich ukladow aby nadrobic niedobor potokow :lol:

To czy uklad r520 jest tak bardzo innowacyjny tego nie wiem moze i tak jest ale jak na razie widac ze wydajnosc x1800 nie potwierdza tej innowacyjnosci :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Wlasnie to zrobilo Ati  podbilo zegary swoich ukladow aby nadrobic niedobor potokow 

To czy uklad r520 jest tak bardzo innowacyjny tego nie wiem moze i tak jest ale jak na razie widac ze wydajnosc x1800 nie potwierdza tej innowacyjnosci  pozdrawiam

twierdzisz ze nowe ati są słabe? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczenie karty na tak wysokich zegarach to też nie lada wyczyn. Nie możemy krytykować Ati za to, że udało im się wyprodukować kartę o takich taktowaniach. Jak wiemy były z tym pewne problemy, jednak w jakiś sposób je przezwyciężono (no może nie do końca ;) ). Nie możemy się spodziewać, że X1800XT pobije 7800GTX na łeb i na szyję, gdyż to miały być konkurujące ze sobą karty, a z wypowiedzi niektóry userów można stwierdzić, że Ati miało wypuścić karte 2x szybszą od flgowego produktu Nv :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twierdzisz ze nowe ati są słabe? :wink:

1707264[/snapback]

Czy twierdze ze sa slabe?? NIE! Ale imho nie jest to jakis rewolucyjny uklad o ktorym mowi ArturJak :wink: Dla mnie x1800 wyglada tak jak x850 z podniesionymi taktami no i oczywiscie dodana obsluga SM3.0 :D

Tak nawiasem mowiac jestem ciekaw jaka wydajnosc zaprezentowlby 7800GTX z takimi pamieciami :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie x1800 wyglada tak jak x850 z podniesionymi taktami no i oczywiscie dodana obsluga SM3.0 :D

1707423[/snapback]

Nie wiem czy przeglądałeś różnice między chipami r5xx i r4xx, ale po pierwsze zmienił się proces produkcyjny, a po drugie X1800XT ma blisko 2x więcej tranzystorów niż X850... Można by jeszcze sporo różnic wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeglądałeś różnice między chipami r5xx i r4xx, ale po pierwsze zmienił się proces produkcyjny, a po drugie X1800XT ma blisko 2x więcej tranzystorów niż X850... Można by jeszcze sporo różnic wymieniać...

1707442[/snapback]

No i powiedz mi no i co z tego :? skoro ma podobna wydajnosc jaki moglby miec taktowany x4xx z takimi pamieciami :blink: Dla mnie to zadna rewolucja :-| Co z tego ze r520 ma dwa razy wiecej tranzystorow i dwa razy wiecej potokow z ktorych polowa nie dziala :-|

Imho Ati ma duzy problem bo olalo sprawe po wydaniu r300 a teraz jest juz za pozno na dogonienie konkurencji...

Podobna sytuacja miala miejsce z premiera serii 6 nV...Ati probujac szybko dogonic rywala wypuscila przeprojektowanego r300 z dodatkowymi potokami w postaci r4xx :wink: Teraz gdy nV ma juz serie 7 (powiedzmy sobie szczerze nie jest to jakas przepasc do serii 6) Ati napotkalo problemy w postaci niesprawnych potokow w r520...co zrobilo Ati ano zablokowalo niesprawne potoki i podnioslo takty zeby zniwelowac niedobor potokow :? Imho mieli bardzo duzo czasu na dopracowanie ukladu a stracili czas :cry:

Nie jestem zwolennikiem nV i nie podoba mi sie ze Ati po malu dostaje zadyszki ( mam nadzieje ze jestem w bledzie ) ale mam nadzieje ze Ati wprowadzi nowe produkty do sprzedazy bo na razie widac tylko testy :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh

przestancie sie licytowac co lepsze ati czy nv...

to nie o to chodzi

 

pogadajmy raczej o podstawie tego topica - czyli nowych radziach

no i przylaczam sie do tego co powiedzial grayman - wiekszosc ludzi (w tym i mnie ) interesuja tansze grafy niz 1800xt

czyli seria 1600

szukalem jakies testy i porownania i jak narazie cieniutko - nie wiem dlaczego niektore serwisy testuja najnowsze grafy ati na starych catalystach

gdzies widzialem nawet testy na 5,7 !!!!

nie wiem kto te testy robi i kiedy one byly robione, ale to juz przegiecie :/

tak wiec - czy ktos wie co odwalilo ati, zeby tylko do 1600 nie dac 256bit mem? jak dla mnie to jakas bzdura

nawet obecne x800gt/gto maja 256bit pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też interesują karty ze środkowego segmentu rynku jakim są grafy z rodziny X1600. Niestety nie doczekamy się ich w Polsce wcześniej jak w styczniu :? I póki co ich testów też nie możemy brać do siebie... Szkoda, że Ati wywinęło taki numer, ale ze wszystkim trzeba się będzie pogodzić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam ceny x1600 (ok 400$ pewnie) ale ja zrobilem podobnie jak poprzednik i za ok 1400 (z FVAT) szarpnalem sie na 7800gt. karta nie jest najtansza i prawde powiedziawszy drozszego sprzetu do konpa poza monitorem nigdy nie kupowalem i nie kupie, ale naprade szybka, cicha...

 

no to tyle...sorry za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się: ATI jest na prostej, NV stoi prezd murem. ATI będzie wydawac karty w tempie kałacha, NV przytopuje dopóki nie przejdzie na nową technologię. Dlatego sytuacja może się niedługo odwrócić. X1000 to pierwsze karty w technologii 90nm, nastepne będa szybsze. GF7800 to ostatnie karty 110nm (chyba 110? Nie jestem pewny). Oczywiście życze NV wszystkiego najlepszego, nie ma nic gorszego niż monopol jednego producenta. Pamiętam czasy kiedy Intel nie miał konkurencji i najszybsze procesory do PC kosztowały tyle co nowy samochód.

R5XX jest wewnętrznie inaczej zorganizowany niż dotychczasowe karty, zastosowano tu podobny pomysł jak Creative w serii X-Fi. Pozwala to dużo szybciej wymieniac dane między modułami. A wyższe zegary to głownie zasługa technologii 90nm.

 

Jeszcze dodam, że mam sentyment do obu firm. Kiedy szczytem marzeń było Voodoo 2 ja kupiłem Rivę 128, kiedy pierwsze MX-y sprzedawały sie jak świerzw bułki, ja kupiłem pierwszego Radeona na SDR. Obecnie mam 800GT bo zaważył sentyment :) mogłem wybrac między 6600 a X800. Gdyby mnie było stać na GF7800 to bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się: ATI jest na prostej, NV stoi prezd murem.

szkoda tylko, ze ati za bardzo nie moze sie zdecydowac w ktora strone biec na tej prostej...

 

ATI będzie wydawac karty w tempie kałacha,

jakos nic na to nie wskazuje...

 

NV przytopuje dopóki nie przejdzie na nową technologię.

chyba lepiej dla ati jezeli bedzie to pozno...bardzo pozno...ale na to tez sie nie zanosi...

 

oczywiście życze NV wszystkiego najlepszego

ja tez...ale ati...

 

R5XX jest wewnętrznie inaczej zorganizowany niż dotychczasowe karty, zastosowano tu podobny pomysł jak Creative w serii X-Fi.

tylko, ze praktycznie creative ma monopol jezeli chodzi o dzwiek - eax'y i te sprawy i oni moga sobie pozwolic na dyktowanie warunkow tak developerom, jak i klientom

 

Pozwala to dużo szybciej wymieniac dane między modułami.

...ktore trzeba wczesniej przygotowac. i wlasnie to moze byc problem z "nowa" technologia ati. developerzy jakos niechetnie patrza na zmiane regul w/g jakich tworzyli ...nie od dzis wiadomo, ze ida na latwizne...

 

A wyższe zegary to głownie zasługa technologii 90nm.

ale przy takim upakowaniu tranzystorow, wyzsza czestotliwosc staje sie glownym powodem problemow - technologia ok, ale z rozsadnym jej wykorzystaniem, a tu imho ati troche przegielo...

 

ja osobiscie jestem sceptycznie nastawiony do r520 - za duzo na sile, a efekt jest imho sredni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu się zaczyna

 

Ja wam powiem ze nieważne jak grunt zeby te karty weszły do polskich sklepów bo wtedy potanieją starsze generacje i będę mógł kupić lepszą karte za mniej pieniędzy - i tak sie nie szykuje na nowe X1xxx bo puki co to nie dla mnie ;)

 

Ps podobno dzisiaj miały być pierwsze dostawy, jak z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obnizki bym chwilowo nie liczyl, dopiero co weszly na rynek i jest ich cos malo :D ja tak czekalem i czekalem naobnizki i z tego czekania mi sie 6800 urodzil ;P

 

 

 

Sulaco czemu tak krytykujesz ATI ? czasem kazdy ma gorszy moment NV niedawno z takiego wyszla (FX) ATI mam nadzieje wlasnie pomalu wychodzi z dolka :)

 

jakby nie bylo ATI, to nikt by nie dorownal NV, a ceny byly by prosto z kosmosu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco czemu tak krytykujesz ATI ? czasem kazdy ma gorszy moment NV niedawno z takiego wyszla (FX) ATI mam nadzieje wlasnie pomalu wychodzi z dolka :)

r520 rodzil sie w weilkich bolach, i osobiscie odnosze wrazenie, ze jest produktem wydanym na sile, aby w koncu cos rzucic na rynek. ma duzo ciekawych rozwiazan, to trzeba przyznac, ale tez nie oferuje wszystkiego co nv ma od ponad roku, a to juz mi sie nie podoba. 16potokow i wysokie taktowanie tez do mnie nie przemawia. brak kart na rynku, coraz wiecej informacji o r580. od ponad roku nie podba mi sie tez "marketing" ati - udawadnianie na sile, ze postep jest zbedny, a teraz ten postep na sile chca dogonic. konkurencja o.k. , ale nie w taki sposob. tak jak wczesniej pisalem, ja czekam na r580, bo to co teraz jest to nv30 w wydaniu ati.

btw: testy f.e.a.r., przez delikatnosc przemilcze, ale z tego co slyszalem, mialo byc, lepiej...znacznie lepiej...

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w niektorych grach ati1800 sa prawie 2x szybsze , winnych nawet wiecej , co dokladnie widac na tych wykresach ;), zalaczanych do produktu. W fear tak na oko to ma 4x wiecej fps ;). Hheheh kochamy markietingowcoow...

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/R5X...ges/X1800-1.jpg

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie serii R520 do FX (leonheart) to lekkie nieporozumienie. Karty FX były zwalone po całości, robili na pałe... byleby wyszło. No i wyszo takie coś, co na tle Radeona 9800 Pro wyglądało nieprzyzwoicie śmiesznie. Obecna sytuacja z kartami ATi jest wyraźnie lepsza... na tyle, by zagrozić konkurentowi (czy to wystarczy?). Za to niepokojąco wygląda marketing firmy, w sferze którego padają wielkie liczby, a później widzimy przeciętne słupki na wykresie (choć nie powiem, że są złe!). O ile karta X1800XT radzi sobie całkiem nieźle, tak już spóźniony o pół roku X1800XL wzgledem GF7800GT wypadł blado. Zobaczymy jak to będzie z NVIDIĄ przy 0.09.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupie na ta chwile ani 7800 ani r520 oczywiscie z powodu kasy. Ale coz gdybym kase mial to bym wybral jednak x1800 tak karta jest(bedzie?)poprostu lepsza i nie wiem po co jeszcze glupie klotnie NVfanboyow ci to zawsze musze swoje [ciach!]ły pisac. Pozatym jak mozna takiej firmie jak NV ufac?? Slyszeliscie moze o problemach w oblsudze pixel shader 3.0 w kartach 6800/7800?? Sorry ale jak jednak wole czekac dluzej na karte ktora bedzie miala wszystko to co potrzeba w rzeczywistosci a nie tylko na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki2 to jest indywidualna sprawa karty, której marki nam lepiej odpowiadają. Dlatego określanie opinii innych w taki sposób jest niepoprawne <_< Podobnie mogą o Tobie powiedzieć inni. W każdym razie na problemy Ati z poprawnym działaniem kart z nowej serii miało budowanie R520 od początku. Przeszli w końcu na nowy proces produkcyjny i wprowadzili parę innowacyjnych technologii, więc to wszystko narazie ma prawy być nieskoordynowane. Tyle tylko, że coraz mniej userów chce czekać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupie na ta chwile ani 7800 ani r520 oczywiscie z powodu kasy. Ale coz gdybym kase mial to bym wybral jednak x1800 tak karta jest(bedzie?)poprostu lepsza i nie wiem po co jeszcze glupie klotnie NVfanboyow ci to zawsze musze swoje [ciach!]ły pisac. Pozatym jak mozna takiej firmie jak NV ufac?? Slyszeliscie moze o problemach w oblsudze pixel shader 3.0 w kartach 6800/7800?? Sorry ale jak jednak wole czekac dluzej na karte ktora bedzie miala wszystko to co potrzeba w rzeczywistosci a nie tylko na papierze.

1710977[/snapback]

 

Powiedział ATIfanboy. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt G70 jest częsciowo kompatybilny z Direct 9.0c a to dlatego, że ma jednostkę Pixel Shader nie napisaną pod dyktando Microsoft'u :wink:

 

ale by być sprawiedliwym to r520 ma problem z Vertex Shader, więc tak naprawdę obie karty graficzne nie są w 100% kompatybilne z Direct 9.0c :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...