Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe cyferki u mnie w podpisie. Trudno o wyższe na a64 2.8GHz wyniki, nawet na xs.org nie ma więcej ;) I to przy praktycznie bezgłośnym pc, bo ciężko w wytłumionym stackerze usłyszeć 2fandery@800obt/min.

 

Duża zasługa nowych rekordów w rewelacyjnych pamięciach g.skill, dały mi lekko licząc z 160pkt w marku05.

 

Jest nieźle, czas opuścić świat cyferek i pograć w końcu :D

 

I update tego nieszczęsnego x3, także kilka dodatkowych klatek się odnalazło.

 

--------------------------

X3 - Reunion

--------------------------

Game version: 1.3.0.US

 

 

Graphic card name and driver used: Radeon X1800 Series Version [6.14.10.6587]

 

 

CPU name: AMD Athlon 64 Processor 3200+ Family 7 Model H

 

Video settings during benchmark:

Screen resolution: 1280 x 1024 * [32]

using shader profile: 3.0

Antialias Mode: 4x

Anisotropic Mode: 8x

 

Graphic & Shader settings

Texture quality: high

Shader quality: high

High quality bumpmaps: enabled

Environment map: enabled

Postprocessing: enabled

using 16bit vertex format: yes

 

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene 00 62.4 average fps 53.0 minimum fps 92.0 maximum fps

Scene 01 36.6 average fps 15.0 minimum fps 75.0 maximum fps

Scene 02 66.9 average fps 51.0 minimum fps 101.0 maximum fps

Scene 03 73.5 average fps 46.0 minimum fps 142.0 maximum fps

 

Overall average framerate: 59.9 fps

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja poprawilem swoj wynik w marku 2005 i 2001 oto one

 

procek AMD64 2853MHz, pamiec 1GB 260MHz 3/3/6/cl2.5 1T

grafika x1800xl @ 666 / 765

 

marek 2001 : 33.422pkt

marek 2005 : 10071

 

i teraz pytanie do was bo chcial bym te wyniki umiescic na orbie, niestety nie mam neta w domu. Zapisalem te wyniki w formacie 3dr i xls i teraz czy jest mozliowiosc jakos umiesczenia ich na stronie madoniona?? Mam swoje konto w orbie ale czy jest mozliwosc umieszczenia tam wyniku z plikow 3dmarkowych .3dr czy tez exelowych do ktorych zapisalem ten wynik

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest możliwość :)

kwestia ta nawet była bardzo mocno poruszana na forum heh ;)

trzeba tylko przycisnąć prawym przyciskiem myszy na odpalonego 3dmarka i pojawi się opcja aby wysłać wynik z pliku :)

proste

 

Q: When I save a 3DMark03 result, I can see the icon and that the file is a .3dr file, but when I double-click it, nothing happens. Why?

A: The .3dr files need both MS Excel and IE 6 to be installed. That's why we decided not to implement an automatic launch for the .3dr files. View the 3DMark03 result files in MS Excel or submit them and view them in the ORB. Both these functionalities can be found in the right click menu.

ps.

jordi myślałem że 11k pęknie :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jordi myślałem że 11k pęknie :)

no raczej jest to nie mozliwe bo np u draaka ktory kreci na 710/840 (u mnie 670/770) uzyskuje on 10700 wiec generalnie ciezko bedzie przebic 11k

 

niestety nie dam dzisiaj orba bo sie okazalo ze w domu mam 3dmarka 2005 wersje 1.0 i na niej robilem testy i niechce mi wrzucic na strone orba mowiac ze jest nowsza 1.2. Musze wiec powtorzyc w domciu bencha juz na 1.2. Jutro zapodam wreszcie juz mojego orba

pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej jest to nie mozliwe bo np u draaka ktory kreci na 710/840 (u mnie 670/770) uzyskuje on 10700 wiec generalnie ciezko bedzie przebic 11k

Dokładnie na 750core i 900mem, a wynik taki jak w sigu, ok. 10,8k. Nie widziałem nikogo na xtremesystems, kto na 2.8GHz i takich taktowaniach (+/- 10MHz) miał wyższy wynik (łącznie z eva2000), także system jest raczej dobrze zoptymalizowany. 11k pęknie na tak podkręconym xt tylko przy a64/x2@3GHz i wyżej. Zwyczajnie procesor jest wąskim gardłem, co przy niższych zegarach gpu nie jest tak widoczne.

 

jordi, nie korzystasz z atitoola beta11?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jordi, nie korzystasz z atitoola beta11?

wiesz jakos nie wlaczalem jeszcze 11, wszystko mi dziala wiec zapomnialem o niej a lezy na dysku. Dzisiaj sprobuje.

 

Musze zrobic jeszcze raz tego bencha bo w domu zrobilem juz marka05 na patchu 1.2 zeby go wkoncu wgrac do orba, dzisiaj rano w pracy chce wyslac wynik i wyskakuje mi komunikat ze klucz ktory mialem jest niepoprawny, wiec znowu musze zrobic test w domu tym razem na demie 3dmarka. Cholera musze w koncu sobie ten net w domu zalozyc :? :?

 

 

 

 

No wreszcie udalo mi sie zrobic tego orba i dodatkowo jescze poprawilem swoj wyniczek w Marku 2005 obecnie

 

10.167 pkt :)

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1717205

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Wasze wyniki z marka2005 nie mam wątpliwości czy warto dać 1200pln za kartę która robi powyżej 10000 pkt. Szacuneczek :rolleyes:

 

Nie napalaj się tak hehe bo się możesz rozczarować jak wielu posiadaczy XL... nie wszystkie karty się tak świetnie kręcą, niektóre słabo pozatym mają tendencje do umierania (OC) poczytaj ten topic oraz na zagranicznych forach a zobaczysz że to nie jest tak różowo niestety :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bielas nie martw się :) na org. chłodzeniu karta spoko się kręci (patrz: wyniki np. jordiego), a co do zasiłki to enermax 460W spokojnie wystarczy, ale polece ci coś innego np. Topower TOP-450 P7 lub Seasonic S12-430

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tranquility, a jak u Ciebie daje się kręcić radzio?

Na początku rdzeń szedł ok 600-640 MHz, koniec końców stanęło na 540 MHz więc 40 MHz ponad normę to śmiech na sali a pamięci nie sprawdzałem górnej granicy bo już sam rdzeń mnie DOBIŁ wystarczająco... wogóle nie chce już gadać o moim beznadziejnym przypadku EOT :mur:

 

P.S. Szczególy masz w tym topicu... na forum extreme ludziska też tak mają niestety :/ a u nas Racuch chyba miał podobny problem co ja z umieraniem tyle że u niego później to nastąpiło...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to vga się rozkręcała- teraz stabilna wartość dla rdzenia to 760MHz (było 750 wcześniej), także tendencja odwrotna do umierania xl, niemal coś jak druga młodość :lol:.

 

Umieszczajcie tutaj swoje wyniki z marka06, bo temat ogólny to śmietnik, nic więcej.

 

Aktualnie mam 4510pkt

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=4988

 

Cat 6.1 nie wniosły nic nowego, szkoda. Przypomina mi się sytuacja z x800xt, którego kupiłem rok temu. Wtedy też dopiero z czasem ukazały się drivery dodające power'u tej zacnej karcie. Może teraz będzie podobnie, bo coś z cieniami to sobie ati w nowym marku nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalaj się tak hehe bo się możesz rozczarować jak wielu posiadaczy XL... nie wszystkie karty się tak świetnie kręcą, niektóre słabo pozatym mają tendencje do umierania (OC) poczytaj ten topic oraz na zagranicznych forach a zobaczysz że to nie jest tak różowo niestety :sad:

Wrocil dzis z serwisu moj X1800XL po ponad 20 dnaich wymieniony na nowy... NIestety OC juz duzo slabsze, rdzen ok 550Mhz, pamieci 650.

Dziwna rzecza jest to ze jak podnosze napiecie to OC jeszcze spada... Jak by na karcie nei wyrabial ozasilanie... A tak bylo fajnie, 10K w marku 05 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadam na pytanie bielasa: caly czas jade na oryginalnym chlodzeniu, nie ma jeszcze dostepnego arctica. Jednak te ustawienia 680/784 to ustawiam do testow wtedy wiatrak grafy lata 100% i jest mega glosno, normalnie karta mi lata na 640/720- tak mam ustawiona

 

 

Draak u mnie to samo grafika zaczela sie lepiej krecic jak zainstalowalem ati toola 11 (wczesniej uzywalem 10) i zegar podkoczyl z 670 do 680 a pamiec z 770 do 784 :) - wiec podobnie jak u Ciebie druga mlodosc i wynik mareczka 2005 tez od razu o 100pkt lepszy ;)

dzisiaj stestuje marka 06 licze na ok 4200-4300pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Draaka i Jordiego u mnie karta mozolnie ,acz z konsekwencja coraz lepiej sie kreci, marki biegaja mi na 762/900. Po zastosowaniu cat 5.13 zauwazylem jednak problemy z podkrecaniem pamieci na dotychczasowym poziomie tj. juz przy 865 MHz i napieciu 2,2V pojawialy sie arty. Poczatkowo sadzilem ,ze to wina samych sterownikow jednak z czasem metoda prob i bledow doszedlem do wniosku ,ze poprostu sie przegrzewaja ,a poniewaz uzywam caly czas oryginalnego chlodzenia ,postanowilem obnizyc im napiecie. W chwili obecnej ,aby nie miec artow i moc je krecic na poziom ok. 900 MHz uzywam napiecia 1,95 V (sic!) co jest o tyle ciekawe ,ze w def sa traktowane 2,1 V.

Moje wyniki w 3DMark 06 sa niemal identyczne jak Draak'a (podobnie jak wiekszosc komponentow ;) ) i wynosza 4539 markow. Test przeprowadzony na najnowszych catach 6.1 - mam nadzieje ,ze nastepne poprawia wydajnosc wzgledem NV....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trafienie pamięci 1.4 graniczy z cudem przy tym wersja xl jest bardzo awaryjna (padają jak muchy) moja szła na 600/650 po dwóch dniach oryginalne zegary kładły ją na plecy. Ja na podstawie własnych doświadczeń i tego, co wyczytałem odradzam zakup tej karty w wersji xl, bo robią je chyba z tego, co wala się na podłodze po produkcji XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rxg to jakie pamiątki wrzucają teraz do x1800xl :blink: , 1,6??? Kurde myślałem że 1.4 to standard. Czyżby znowu kombinacje jak w x800xt.

pzdr. :wink:

2.0 ja takie miałem (szły na 650/2.0V)myślę, że większość na tym forum takie posiada. Jordi robi 700 na 1.9 i tak powinny chodzić 1.4Ns. Dla mnie wynik np. 710 przy 2.2V na kości 1.4 są, co najmniej zastanawiające. Na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę to, że tak naprawdę w pełni zadowolony z tej karty(na tym forum) jest tylko Jordi

 

PITer

Odnośnie zasilania to faktycznie coś w tym jest ja mogłem ustawić 630 rdzeń i 500mem lub 500/650mem natomiast 630/650 za nic. Karta generowała błędy na ustawieniach, 500/500 ale gdy ustawiłem np. 600core i 400mem lub odpowiednio 450/650 już nie. Dziwi mnie to, że rdzeń i pamięć osobno szły bezbłędnie na wyższych od deflaut zegarach a razem na 500/500 karta się sypała

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jordi, testuj, testuj ,ale sam widzisz, że zostaliśmy zdyskryminowani przez FM (tj posiadacze konfiguracji podobnych do naszych) ;). Myślę, że ok 4,2k jest bardzo realne. Mam też nadzieję, że ati zdziała coś w cat 6.2...

 

@ Cobra, minmalnie ale jednak masz wyższy wynik :) Co ciekawe, np. podkręcenie rdzenia o 10MHz dało mi 25pkt więcej... żarty jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku rdzeń szedł ok 600-640 MHz, koniec końców stanęło na 540 MHz więc 40 MHz ponad normę to śmiech na sali a pamięci nie sprawdzałem górnej granicy bo już sam rdzeń mnie DOBIŁ wystarczająco... wogóle nie chce już gadać o moim beznadziejnym przypadku EOT :mur:

 

P.S. Szczególy masz w tym topicu... na forum extreme ludziska też tak mają niestety :/ a u nas Racuch chyba miał podobny problem co ja z umieraniem tyle że u niego później to nastąpiło...

Cos w tym jest ale od 2 tyg. stabilnie leci 610/610 i szczerze mówiac do grania w 1280x1024 z AA wystarczy.Max dla mojego ogryzka to 650/650 ale na tych zegarkach wywala Morrowinda do pulpitu (inne gry i smarki nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę, że dostałeś swojego poprzedniego, a nie nowego?

Wrocil dzis z serwisu moj X1800XL po ponad 20 dnaich wymieniony na nowy... NIestety OC juz duzo slabsze, rdzen ok 550Mhz, pamieci 650. Dziwna rzecza jest to ze jak podnosze napiecie to OC jeszcze spada... Jak by na karcie nei wyrabial ozasilanie... A tak bylo fajnie, 10K w marku 05 :(

:> Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzyskalem niecale 4200 dokladnie 4172, wiec tak jak rokowalismy draak ;)

 

I tak jak juz powiedzialem w temacie 2006 - mam wynik podobny do 7800GT co jest smieszne bo wiadomo ze X1800 tak podkrecone kopie dupe w rzeczywistosci 7800GTX 256 a co dopiero 7800GT - jak dla mnie nowy marek srednio jest obiektywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...