Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Z 20" nie znam lepszego. Ja bym wolał co prawda 21" ( większe piksele ) ale jak nie przeszkadza Ci 0,258 to ten powinien być najlepszym wyborem.

Z 21 cali to pewnie chodziło Ci o Samsunga SM 215TW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 21 cali to pewnie chodziło Ci o Samsunga SM 215TW?

Tak ... ew. Gateway - ale tego w Polsce nie ma. Wybrał bym tego Samsunga 21" głównie z powodu wielkości piksela .... pomimo że ma matrycę PVA a nie IPS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z kategorii "dziwne" :) Jak moge za pomoca swojego monitora 17" CRT zobaczyc jakiej wielkosci czcionka jest w tym nec'u 20" w natywnej rozdzielczosci? I jeszcze jedno, jak wyglada obraz w grze gdy uzywamy rozdzialki np. 1440x900? Chodzi mi o to czy jest duza roznica w jakosci wyswietlanego obrazu podczas gry w innej niz natywnej rozdzielczosci z zachowaniem proporcji 16:10.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z kategorii "dziwne" :) Jak moge za pomoca swojego monitora 17" CRT zobaczyc jakiej wielkosci czcionka jest w tym nec'u 20" w natywnej rozdzielczosci? I jeszcze jedno, jak wyglada obraz w grze gdy uzywamy rozdzialki np. 1440x900? Chodzi mi o to czy jest duza roznica w jakosci wyswietlanego obrazu podczas gry w innej niz natywnej rozdzielczosci z zachowaniem proporcji 16:10.

Mogę policzyć jeśli podasz mi dokładną szerokość i wysokość ekranu :wink: .... albo sam to policz ( szerokość[mm]/0,258=ilość pikseli w "szerokości" ). Następnie wystarczy rozdziałkę wyczarować w power strip i będziesz widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę policzyć jeśli podasz mi dokładną szerokość i wysokość ekranu :wink: .... albo sam to policz ( szerokość[mm]/0,258=ilość pikseli w "szerokości" ). Następnie wystarczy rozdziałkę wyczarować w power strip i będziesz widział.

Wyczarowalem sobie rozdzielczosc i wyszlo mi 1220x915. Na codzien na moim monitorze uzywam rozdzielczosci 1024x768 i do takich rozmiarow czcionki sie przyzwyczailem. Ta, ktora miala mi zasymulowac wielkosc w tym nec'u jest imo troche za mala, chociaz najlepiej zobaczyc jest na zywo jak to wyglada na wspomnianym nec'u.

Mam nadzieje, ze Corso po zakupie monitora opisze szczegolowo jak sie on sprawuje ;)

Powoli zaczynam myslec nad zmiana monitora, a panoramy szczegolnie przypadly mi do gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczarowalem sobie rozdzielczosc i wyszlo mi 1220x915.

Dokładniej to 1280x960, i jest to zdecydowanie za duża rozdzielczość ja na 17"(dokłądnie to 16"), ciężko by się na takim nec`u pracowało z taką małą plamką

Mogliby zrobić rozdzielczość 1440x900 tak jak zrobił ostatnio samsung ze zwykłą 20 dał rozdzielczość 1400 x 1050 plamka 0,29 ciut mniej niż na CRT 17" (0,315)

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to 1280x960, i jest to zdecydowanie za duża rozdzielczość ja na 17"(dokłądnie to 16"), ciężko by się na takim nec`u pracowało z taką małą plamką

Mogliby zrobić rozdzielczość 1440x900 tak jak zrobił ostatnio samsung ze zwykłą 20 dał rozdzielczość 1400 x 1050 plamka 0,29 ciut mniej niż na CRT 17" (0,315)

Ja wzialem powierzchnie z ustawien fabycznych, ktora wynosi 315x236mm i stad mi wyszlo 1220x915 ;)

 

Faktycznie, ze lepsza by byla rozdzialka 1440x900, ale mozna sobie ja ustawic ;) Tylko mnie zastanawia jaka bedzie strata jakosci obrazu gdy ustawimy rozdzielczosc inna niz natywna :blink:

 

LG wypuscil cos takiego L203WT, tylko podobno ten monitor jest na martycy TN :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Corso po zakupie monitora opisze szczegolowo jak sie on sprawuje ;)

Powoli zaczynam myslec nad zmiana monitora, a panoramy szczegolnie przypadly mi do gustu :)

Po zakupie zrobię teścik, fotki też się pojawią. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ze lepsza by byla rozdzialka 1440x900, ale mozna sobie ja ustawic ;)

tylko teoretycznie

widziałem 17" w mniejeszej rozdzielczości i dziękuje

dużo osób pracuje na 17" w 1024xxxx (obraz rozmazany nie da pracować)

bo w 1280x1024 po prostu się nie da (plamka 0,264)

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie

widziałem 17" w mniejeszej rozdzielczości i dziękuje

dużo osób pracuje na 17" w 1024xxxx bo w 1280x1024 po prostu się nie da (plamka 0,254)

0,264

 

 

Tak, polecałem go już na poprzedniej stronie topicu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze powrócę do wątku Belinei. Zainteresował mnie taki model:

 

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?mod=st...detail&id=23796

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to cena - zrobili promocję i sprzedają po 1500zł.

Ale bez Waszej opinii w życiu bym się na niego nie zdecydował. Myślicie, że warto?

 

Dodam, że na kompie oglądam głównie filmy (no i oczywiście net).

 

A może zaproponowalibyście coś innego za max. 2000 zł? Dobrze by było, gdyby to była panorama 20/21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wczoraj Belinee 102035w -> fajna rzecz, polecam ;]

btw dałem 1460zł [ ostatnia sztuka ze sklepu i zrobili obniżke ]

mam tylko nadzieje ze nie kupilem jej zbyt pochopnie, narazie jest ok.

Edytowane przez NetWalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie ten sprzedawca musiał tą belke w domu kilka miechów trzymać i sprzedał Ci ją jako leżak, bo w tej chwili nowa w hurtowni to 1700zł netto! więc ogólnie to musi być jakiś wał, albo gość ma nierówno pod sufitem

 

co do panelka - jest super wypas, jeżeli tylko jest sprawny to nie zawiedziesz się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie ten sprzedawca musiał tą belke w domu kilka miechów trzymać i sprzedał Ci ją jako leżak, bo w tej chwili nowa w hurtowni to 1700zł netto! więc ogólnie to musi być jakiś wał, albo gość ma nierówno pod sufitem

 

co do panelka - jest super wypas, jeżeli tylko jest sprawny to nie zawiedziesz się

Tzn miałem farta i naprawde to była ostatnia sztuka [ z wystawy ] - a kupiłem w makro cashu -> tam robią takie obniżki właśnie przy ostatnich sztukach. ( więc zazwyczaj trwają krótko )

Sprawny jest - żadnego bad pixela nie moge sie dopatrzeć - wiec się ciesze :)

Edytowane przez NetWalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze powrócę do wątku Belinei. Zainteresował mnie taki model:

 

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?mod=st...detail&id=23796

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to cena - zrobili promocję i sprzedają po 1500zł.

Ale bez Waszej opinii w życiu bym się na niego nie zdecydował. Myślicie, że warto?

 

Dodam, że na kompie oglądam głównie filmy (no i oczywiście net).

 

A może zaproponowalibyście coś innego za max. 2000 zł? Dobrze by było, gdyby to była panorama 20/21

w cenie 1500 to warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby dorzucili do NEC'a LCD20WGX2 PIVOT'a. Dodatkowo byłoby extra, gdyby miał plamkę (jak dla mnie) 0,2. Takowa byłaby najwygodniejsza (podwójna wielkość: 0,4 - dla czcionki). Ale o tym mogę jedynie pomarzyć. Generalnie wszystko idzie w kierunku zmniejszania wielkości pixel'a, więc może kiedyś... Natomiast co do PIVOT'a, to powinni wrzucić drugi model z tą opcją, bo jak narazie tak trochę jest kulawy. Niby najlepszy, ale czegoś mu brakuje...

 

Może pojawi się NEC w wydaniu 21" w panoramie, który będzie miał PIVOT'a...

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

 

PS. Już myślałem, że FORUM "wyparowało". Na szczęście nie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pivota zawsze można dokupić takie cudo :

Dołączona grafika

Jest to ramie o nazwie Ramię Ergotron LX bodajże firmy Neo-flex. Przynajmniej wpisując do google "Neo flex" dostajemy wyniki z w/w ramieniem. Mając takie coś to pivota robi sie programowo w sterownikach karty graficznej . Sam chyba sie skusze na to ramie , tylko w nastepnym miesiacu .Wadą tego ramienia jest cena coś ok 400 pln, teraz zakupiłem sobie monitorek wiec nie chce wydawać więcej kapusty na sprzęt komputerowy .

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Edytowane przez Piotr23x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pivota zawsze można dokupić takie cudo :

Dołączona grafika

Jest to ramie o nazwie Ramię Ergotron LX bodajże firmy Neo-flex. Przynajmniej wpisując do google "Neo flex" dostajemy wyniki z w/w ramieniem. Mając takie coś to pivota robi sie programowo w sterownikach karty graficznej . Sam chyba sie skusze na to ramie , tylko w nastepnym miesiacu .Wadą tego ramienia jest cena coś ok 400 pln, a w tym zakupiłem sobie monitorek wiec nie chce wydawać więcej kapusty na sprzęt komputerowy .

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

 

 

ja właśnie chce kupić 21 panorame i będzie to chba szajsung ... chyba że właśnie sie Nec zlituje i wpuści na rynek jakiegoś panoramixa 21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby dorzucili do NEC'a LCD20WGX2 PIVOT'a. Dodatkowo byłoby extra, gdyby miał plamkę (jak dla mnie) 0,2. Takowa byłaby najwygodniejsza (podwójna wielkość: 0,4 - dla czcionki). Ale o tym mogę jedynie pomarzyć. Generalnie wszystko idzie w kierunku zmniejszania wielkości pixel'a, więc może kiedyś... Natomiast co do PIVOT'a, to powinni wrzucić drugi model z tą opcją, bo jak narazie tak trochę jest kulawy. Niby najlepszy, ale czegoś mu brakuje...

 

Może pojawi się NEC w wydaniu 21" w panoramie, który będzie miał PIVOT'a...

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

 

PS. Już myślałem, że FORUM "wyparowało". Na szczęście nie :).

Dobrze myślisz z tą wielkością plamki ( kiedyś zresztą pisałem dokładniej na ten temat ) i nie martw się .... kiedyś takie monitory będą .... ale pamiętaj że zmniejszenie piksela wiąże się z podniesieniem rozdzielczości ..... więc dla 20" musiało by to być powiedzmy min 1920x1200

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem (chyba na forum mva), ze bardzo mala plamka w monitorach LCD rozwiaze problem z rozdzielczosciami nie natywnymi tzn obraz bedzie praktycznie takiej samej jakosci jak w rozdzialce natywnej.

 

Pozwole sobie na ponowne zadanie pytania do posiadaczy WGX2 o jakosc obrazu w grach przy rozdzielczosci innej niz natywna. Czy sa w ogole jakies widoczne golym okiem straty w jakosci obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytalem (chyba na forum mva), ze bardzo mala plamka w monitorach LCD rozwiaze problem z rozdzielczosciami nie natywnymi tzn obraz bedzie praktycznie takiej samej jakosci jak w rozdzialce natywnej.

 

Pozwole sobie na ponowne zadanie pytania do posiadaczy WGX2 o jakosc obrazu w grach przy rozdzielczosci innej niz natywna. Czy sa w ogole jakies widoczne golym okiem straty w jakosci obrazu?

Tylko w pewnym stopniu rozwiąże ..... moim zdaniem unikać zawsze będzie warto rozdzielczości nienatywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...