Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

ad3.wychodzi sporo niedrogich 20 (i większych) na tanich matrycach TN np nec 2070WNX za 1750zł TN 10ms, ponadto w drugim kw 2006 samsung będzie produkował jeszcze większą tanią matrycę TN panorama 22" o duzym pikslu (0,282 1680x1050) bardzo szybki (5ms) i kontrast 1000:1 więc super atrakcyjny dla graczy.

Zaintersowałeś mnie tym NECem. Gdzie można go dostać za 1750? Nie podoba mi się tylko ten czas reakcji 10ms. Testował go ktoś? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintersowałeś mnie tym NECem. Gdzie można go dostać za 1750? Nie podoba mi się tylko ten czas reakcji 10ms. Testował go ktoś? ;]

Wybierz sobie ;) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/87241

Imo nie oplaca sie tego NEC'a, lepiej dolozyc 450zl do modelu 20WGX2. Wiem, ze to wychodzi juz inna kwota lecz taki monitor nie kupuje sie na kilka miesiecy tylko na kilka lat i pelne zadowolenie z posiadanego sprzetu jest sprawa najwazniejsza ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie specyfikacje matryc Samsunga i .... jestem zaskoczony - pod względem odwzorowania kolorów Best TN III które będą produkowane w połowie 2006r są równe obecnie dostępnym PVA ( oba typy mają Color Gamut 72% ). Jedynie TN wypadają nieco gorzej jeśli chodzi o kąty ( 80 vs. 89 - czyli i tak nieźle ) , niedostatki w kątach nadrabiają za to krótszym czasem reakcji 25ms (8ms GG ) vs. 5ms ( brak danych czy GG ). Więc można powiedzieć że matryce TN które będą niebawem produkowane są praktycznie tak dobre jak starsze PVA pod względem jakości obrazu ( kolory ).

 

ps. Color Gamut

 

Samsung Matryce do Laptopów ( prawdopodobnie typu TN ) - 45%

Samsung B TN II - 60%

AUO TN - 65 %

AUO TN ( najnowsze, ale i tak mają gorsze kąty, czas reakcji i ilość kolorów od Samsung B TN III ) - 72 %

Samsung B TN III ( 2/3kw. 2006 ) - 72%

AUO P-MVA ( 1kw. 2006 czyli obecne ) - 72 %

Samsung PVA (w tym najnowsze z 3kw. 2006 ) i S-PVA ( starsze/obecne ) - 72%

Samsung S-PVA ( 3kw. 2006 ) - 92 %

 

->gmfriend

 

Gdybyś znalazł monitorek na tej matrycy ( jakimś cudem ) to daj linke :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki dylemat i juz nie wiem gdzie mam pisać, po padzie mojego kochanego CRT 19" pomyślalem ze pora pójść już krok naprzód i przesiąść sie na LCD. Ponieważ wczesniej pracowałem w rozdziałce 1280x1024 to pomyślałem ze teraz trzeba miec juz 1600x1200 przy LCD20", jednak przeczytalem juz cały ten temat i mam wątpliwości co do tego czy nie kupić monitora widescren. Czego potrzebuje:

 

- cena do 1500zł ( jest jak zawsze mała rezerwa)

- praktycznie nie gram

- dużo ogladam filmów i buszuje w sieci, czasem coś robie w aplikacjach biurowych

- czytałem ze nie ma sensu brać monitora bez DVI

- grafa GF6600 wiec spoko poradzi sobie z panoramicznymi rozdzielczosciami

- chce coś trwałego żeby wytrzzymało chwile dłużej niż tylko gwarancje ;)

 

moje typy:

 

- BenQ_FP202W 1560zł wada kiepski obraz w 2D, matryca TN (wg benchmark.pl)

- Belinea 102030W wada brak DVI

 

Oraz dwie propozycje z klasycznymi proporcjami

- Belinea 102005 nic o nim nie wiem oprócz tego ze ma matryce MVA

- Benq FP91GP Ma pozytywną opinie wśród uzytkowników, przystepną cene ale jednak to 19" i często trafiaja sie uszkodzone pixele

 

 

Nie potrafie dokonać własciwego wyboru, prawde mówić nigdy sie nie interesowałem LCD i ogrom wiadomosci, modeli i róznych technologii mnie przeraża. Jest to dla mnie dość duża inwestycja i chciałbym zeby pieniazki nie zostały wyżucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego zacząłem sie zastanawiam nad widescren, w sumie to podoba mi sie ta belinea tylko ten brak DVi :/ a za modale z dvi czyli 102035W trzeba 150zł dopłacić, to juz jest nie do przeskoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

Hipo raczej 400zeta czeba doplacic

http://www.lcd4you.pl/monitor/belinea_1020...odzial=2&sort=7

 

 

ta belinea to jakas sciema zobacznie na jej apametry powyzej link a tu

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...20_102035W.html

 

 

takie bzdury jakie wypisuja na tych stronkach to mnie glowa boli juz co mam wkoncu zakupic wszedzie podaja inaczej, po zobaczeniu na parametry na tej stronce odechcialo mi sie zakupic tego 102035W ktory jest drozszy o 400zeta za jakies wejscie DVI, paranoja juz nic z tego nie rozumiem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie bzdury jakie wypisuja na tych stronkach to mnie glowa boli juz co mam wkoncu zakupic wszedzie podaja inaczej, po zobaczeniu na parametry na tej stronce odechcialo mi sie zakupic tego 102035W ktory jest drozszy o 400zeta za jakies wejscie DVI, paranoja juz nic z tego nie rozumiem :cry:

patrz na strone producenta:

http://www.maxdata.de/Onlineshop/monitor_tft.jsp?node=121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

no ten Fujitsu Siemens tez dobry tylko czy te glosniki w nim jak sa zasilane?? dzekiem sie je podpina do karty muzycznej czy juz same w sobie graja podpiete tylko do karty graficznej??

 

wracajac do belinea to troszke mnie juz rozswietliles stronka producenta :) , tylko czy jest sens wywalenia 400zeta na wejscie DVI?? czy to az tak znaczaco cos daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

102035W ktory jest drozszy o 400zeta za jakies wejscie DVI, paranoja juz nic z tego nie rozumiem :cry:

W UE wprowadzono dodatkowy 17(?)% podatek od paneli od 20" włącznie w górę ale tylko ze złączem DVI . To jest taki podatek od postępu wymyślony przez debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten Fujitsu Siemens tez dobry tylko czy te glosniki w nim jak sa zasilane?? dzekiem sie je podpina do karty muzycznej czy juz same w sobie graja podpiete tylko do karty graficznej??

głosniki jak są podpiete do monitora to działają :) bez monitora nie da rady :)

http://www.svethardware.cz/art_doc-370DF9A...1100451571.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten NEC to wypas tylko, ze ma mala wade tzn. powloke OptiClear przez niektorych nazywana szyba. Chodzi o to, ze jak masz swiatlo za nim to bedziesz sie odbijal od matrycy. Niektorym tez przeszkadza maly piksel.

Poza tym ja tez sie przymierzam do kupna jakies panoramy (tak za dwa-trzy miesiace) i z tego co jest na rynku wybralem na razie dwa modele NEC 20WGX2 i Samsung 215TW. Mysle, ze to sa dwa najlepsze modele w tej chwili do wyboru. Aha wazna tez sprawa jest jak bedzie sie taki monitor sprawowal z X360. Niestety na ten temat nie moge nic znalezc :evil:. Jak ktos mial mozliwosc obcowania z tymi monitorami i X'em to prosze o jakies info w tym zakresie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

no taka szyba ma moja kuzynka w laptopie i calkiem fajnie to wyglda taka ochrona na ekran, a co do grubosci to czy on jest taki gruby czy mi sie tylko tak wydaje??

 

na stronie oficjlanej producenta ten NEC ma az 12ms tylko czy to jest szary do szarego??

http://www.nec.pl/productPresentation.php?...cations&range=0

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

gmfriend mam nadzieje ze masz racje :)

 

ten NEC to jakas nowosc tego roczna?? mam nadzieje ze po MS stanieje bo mam zamiar ja kupic

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

jest gruby, ale czy to ma jakieś znaczenie?

...wsumie nie, jesli to ma poprawic szybkosc matrycy

 

 

mam takie pytanko co do wyswietlania gier na tym LCDku bo patzrylem na rozdzielczosc w grach i tam jest grafika 1600x1200 a tu NEC wymaga 1680x1050, wiec czy nie bedzie poucinanych bokow? i czy wogule wyswietli ta grafike z gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wsumie nie, jesli to ma poprawic szybkosc matrycy

mam takie pytanko co do wyswietlania gier na tym LCDku bo patzrylem na rozdzielczosc w grach i tam jest grafika 1600x1200 a tu NEC wymaga 1680x1050, wiec czy nie bedzie poucinanych bokow? i czy wogule wyswietli ta grafike z gier?

Czy jest gruby? Hmm imo nie.

Zapodam pare fotek

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Natomiast jezeli chodzi o gry to w nowych jest przewaznie do wyboru tryb 16:10 i tam mozna sobie ustawic rozdzialke 1680x1050. Stare gry, ktore nie obsluguja formatu 16:10 mozna odpalic na calym ekranie (beda rozciagniete) lub z pasami po bokach.

Wiecej na ten temat tutaj http://www.widescreengamingforum.com/.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare gry, ktore nie obsluguja formatu 16:10 mozna odpalic na calym ekranie (beda rozciagniete) lub z pasami po bokach.

W wielu starych grach ( Quake 3, Hitman 2, Duke Nukem MP ) też można odpalać dowolną rozdzielczość - kwestia modyfikacji jednego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend mam nadzieje ze masz racje :)

 

ten NEC to jakas nowosc tego roczna?? mam nadzieje ze po MS stanieje bo mam zamiar ja kupic

Gwarantuje ze nie znajdziesz szybszej 20" :)

 

tak to nowosc dostępna od lutego 2006

 

PS do uzytkownika MAKS! ktory napisał do mnie PW:

odpowiem tutaj bo nie moge wysłać PW do Ciebie (wyskakuje błąd: "zły adres" :(

 

witam,

przymierzam się do kupna monitorka lcd, martfi mnie fakt, że można trafić na bad pixele, ponoć masowanie czasami możę pomóć, możesz coś na ten temat napisać?

 

z góy dzięki

pzodro

 

Sprawdziłem na obecnym monitorze na ktorym mam 3 uszkodzone subpiksle, po masowaniu miejsca i okolic występowania tych piksli ręcznikiem papierowym nasączonym srodkiem do czyszczenia monitorów (antystatycznym) piksle nagle powracają do sprawnosci.

 

Nie gwarantuje duzej skutecznosci takich zabiegów ale spotkałem się z podobnymi przypadkami naprawienia się piksli po masowaniu.

 

pozdr

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie kilka pytań...

a jak jest z gwarancja pikseli i subpixeli w tym NECu?

Przyłączam się do tego pytania...

 

Przeglądałem oferty różnych producentów i jeśli czegoś nie przeoczyłem, to nikt inny prócz NEC'a nie robi monitorów na matrycy AS-IPS 20,1". Czyżby była zbyt droga lub "trudna" do okiełznania przez takowych producentów?

 

Gdzieś trafiłem na link do jakiegoś Fujitsu na AS-IPS, ale niestety nie działał, więc nie potwierdziłem tego.

 

I jeszcze jedna sprawa. Z najnowszych technologii jest coś już dostępne? Co z technologiami SED oraz OLED? Jest coś już dostępnego w oparciu o powyższe nowinki? Choć właściwie technologia SED raczej (jak dla Nas) nie wchodzi w rachubę...

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem to na matrycy AS-IPS jest tylko NEC20WGX2. Sa inne panoramy, ale na S-IPS np. Dell 2005FPW (16ms), ktory jest oczywiscie duzo wolniejszy od NEC'a.

Co do technologi OLED to na razie nie bedzie ona wprowadzona do monitorow i nie wiadomo czy kiedys znajdzie ona w nich zastosowanie.

Technologia SED ma byc wykorzystywana w 2007, ale glownie w wyswietlaczach powyzej 40" (czyli TV).

 

Co do gwarancji to znalazlem takie info:

Monitory LCD NEC objęte są 36 miesięczną gwarancją. Monitory należą do klasy II opisaną normą ISO 13406-2 Pełne wsparcie techniczne na terenie całej Polski zapewnia firma Computer Service Support. W przypadku problemów technicznych, uszkodzeń monitora, martych pikseli w pierwszej kolejności należy skontaktować się z poniższym numeram telefonu. Pod wskazanym numerem otrzymają Państwo fachową informację o procedurze serwisowej. Koszty przesyłek kurierskich od klienta i do klienta ponosi w imieniu NEC firma CSS (dotyczy napraw gwarancyjnych). Serwis telefoniczny przyjmuje państwa zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.

 

Dla klasy II wyglada to nastepujaco

 

Liczba wadliwych pikseli na 1 milion pikseli:

Wada typu 1 - 2

Wada typu 2 - 2

Wada typu 3 - 5

 

Jeżeli błędy występują obok siebie w obszarze 5 na 5 pikseli to obowiązująca jest dodatkowa norma:

Wada typu 1 i typu 2 - 0

Wada typu 3 - 2

 

Typ 1 - całkowicie biały piksel

Typ 2 - całkowicie czarny piksel

Typ 3 - sub-piksel (czerwony, zielony, niebieski lub jego brak)

 

Wiecej tutaj http://www.servodata.com.pl/faq/step/lcd.htm

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec niedawno miał jakąs promocje u autoryzowanych dystrybutorów na piksle, nie wiem czy nadal jest, z tą matrycą ASIPS to bardzo dziwne bo nigdzie nie mozna dorwać producenta matrycy (raczej nie jest to NEC).

 

Są informacje ze to jest odmiana matrycy SIPS LG philips 800:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec niedawno miał jakąs promocje u autoryzowanych dystrybutorów na piksle, nie wiem czy nadal jest, z tą matrycą ASIPS to bardzo dziwne bo nigdzie nie mozna dorwać producenta matrycy (raczej nie jest to NEC).

 

Są informacje ze to jest odmiana matrycy SIPS LG philips 800:1

Właściwie to kto produkuje matrycę do panoramicznego NEC 20" IPS xxxGX2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...