Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Do pracy biurowej sprawiłem sobie Acer'a AL2016w i śmiało mogę ten monitor polecić każdemu.

 

Podswietlenie jest naprawde bardzo dobrej jakości, rozdzielczość dobrana jest sensownie (chociaż pewnie 80% gier będzie miało z nią problemy, podobnie jak stare karty graficzne - moja vanta nie dawała rady), kąty widzenia są OK, smużenia nie odnotowałem.

 

Identyczna matryca jak w Acer F20w (tylko tam jest z szybką), oraz Acerze AL2051W (seria dla graczy).

 

Brak DVI, tylo VGA ale kabel jest rozsądnej jakości nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp - :D swietnie ze go kupiles i chwalisz bo szukalem informacji o tym panelu

i zadnej recenzji, testu, nawet na stronie Acera go nie moge namierzyc :unsure:

 

Napisz w miare mozliwosci jak z filmami (rozumiem ze o grach mozna zapomniec

na tej vancie). Chce bratu przekazac mojego FS W19-1 a sobie sprawic wlasnie

tego Acerka, zawsze to jeden cal wiecej no i wyzsza rozdzielczosc :wink:

Do matrycy TN w FS nie mam zadnych zastrzezen (przy tej cenie), dlatego bylem ciekawy jak

to wyglada w Acerze, ale mnie uspokoiles B)

 

Czy kupowales moze w siriusie :?: A jesli nie to gdzie i ile dales ..

Jesli mozna liczyc na jakies fotki real to wrzuc na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Ależ oczywiście sprawdziłem go również w Q4 (bo vante musiałem zmienić na coś lepszego żeby obsługiwało 1680x1050), i spokojnie można pykać :))

 

Generalnie na pierwszy rzut oka wydaje się mały. Długo pracowałem w domu na zwykłym (4:3) 20", i ten gdy wyjąłem z pudła wydał się dziwnie mały - wszystko przez wysokość ekranu - taką jak mniej więcej 17". Do pracy biurowej jednak nadaje się świetnie bo szerokość zastępuje mi brakującą wysokość :) Po kilku godzinach się przyzwyczaiłem. Pozatym 1680x1050 robi swoje, i powierzchnia robocza w porównaniu do 20" 4:3 jest bardzo podobna.

 

Matryca jest OK, ja tam smużenia żadnego nie widzę, chociaż zmieniłem zdani co do podświetlenia - przy całym ekranie w kolorze czerwonym, widać jakby lewa strona w moim egzemplarzu była ciut inna niż prawa, ale efekt minimalny, a porównanie do innych wynalazków mam chyba dość duże.

 

Fotki - mogę zrobić w poniedziałek, tylko napisz na PW co za fotki mam zrobić :))

 

Kupowałem bezpośrednio z techdaty. Ceny nie pamiętam.

 

==

Lada chwila wchodzi AL2051w więc moze się zainteresuj ? :) Ale cena pewnie będzie ~2000 zł brutto. Ta sama matryca (au optronics) + crystal brite (ciut poszerzy kąty, które tu są ok)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena 2000 to juz nie ten rejon, za taka kaske to chyba belinea 20` jest

bezkonkurencyjna :wink: licze ze dolar jeszcze poleci troche i tego acera bedzie

mozna wyrwac w lutym za ~1500..

 

Co do fotek to takie ogolne bylyby wskazane : przod, tyl, z boku i ewentualnie z czyms

kolorowym na ekranie :D jak sie sprawuje podstawka, czy panel ma tendencje do kiwania :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o kupnie takiego monitorka.

Mam w sumie tylko 2 pytania, które mnie trapią:

 

1. Czemu matryca TN jest wątpliwa i czy w tym momencie oferta Acer to słaby sprzęt? Na jakie oznaczenia matryc mam zwracać uwagę przy kupnie?

 

2. Większość tych monitorów ma czas reakcji 8ms ale w testach rośnie ten czas do 16ms. Dużo gram na kompie i zastanawiam się czy te 16ms to nie zadużo. Czy ktoś z Was gra intensywnie (czyli powiedzmy zawodowo w cs'a i inne takie) i może powiedzieć czy 16ms przeszkadza w "uważnej" grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o kupnie takiego monitorka.

Mam w sumie tylko 2 pytania, które mnie trapią:

 

1. Czemu matryca TN jest wątpliwa i czy w tym momencie oferta Acer to słaby sprzęt? Na jakie oznaczenia matryc mam zwracać uwagę przy kupnie?

 

2. Większość tych monitorów ma czas reakcji 8ms ale w testach rośnie ten czas do 16ms. Dużo gram na kompie i zastanawiam się czy te 16ms to nie zadużo. Czy ktoś z Was gra intensywnie (czyli powiedzmy zawodowo w cs'a i inne takie) i może powiedzieć czy 16ms przeszkadza w "uważnej" grze ?

ad1 bo kąty widzenia 150/130 to troche mało przy takim szerokim monitorze

ad2 to zalezy od Twojej percepcji wzroku mozesz widziec smuzenie albo nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje aby w temcie wypowiadali się Ci co używają a nie Ci co myślą że wiedzą ;) bez urazy. ale akurat w tym modelu nie ma najmniejszego problemu z kątami widzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje aby w temcie wypowiadali się Ci co używają a nie Ci co myślą że wiedzą ;) bez urazy. ale akurat w tym modelu nie ma najmniejszego problemu z kątami widzenia....

Jezeli w tym modelu jest inna matryca niz TN to potwierdz, w przeciwnym wypadku to co dla Ciebie nie jest problemem dla innych moze być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu jest TN, a kąty są eleganckie. nie ma sensu śmiecić wątku, ale ja na ten monitor patrze od grudnia...

Na razie nie istnieje matryca TN ktora miała by eleganckie kąty widzenia.

 

Jedynym wytłumaczeniem duzych kątów moze być inna matryca niz TN ale to chyba łatwo stwierdzić oglądając ten monitor ...?

Na jakiej podstawie twierdzisz ze to TN ??? (i firmy AUO? raczej samsunga...)

 

Ed:

Jutro albo w przyszłym tygodniu ide oglądać tego acera 2016w...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

na razie wygląda to na szajsowatą matrycę TN..

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 200W6CS 20" panorama - nowa wersja 800:1 fotki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Obok ACER 17" na TN jak widać roznica w kątach widzenia jest ogromna i doprawdy nie rozumiem jak małe kąty widzenia matrycy TN mogą byc dla kogos eleganckie (tylko patrząc na wprost z większej odległosci wydają się podobne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend: na podstawie organoleptycznego rozkręcenia.

 

ja może się nie znam, może mam kiepski wzrok, ale na Twoich zdjęciach coś słabo widać szajsowatość, czy tam wyższość philipsa? na co patrzeć?

 

abstraciach!ąc od powyższego, monitor zwykle służy do patrzenia się weń 1 osoby nie 30 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend: na podstawie organoleptycznego rozkręcenia.

 

ja może się nie znam, może mam kiepski wzrok, ale na Twoich zdjęciach coś słabo widać szajsowatość, czy tam wyższość philipsa? na co patrzeć?

 

abstraciach!ąc od powyższego, monitor zwykle służy do patrzenia się weń 1 osoby nie 30 ;)

2-gie zdjęcie, monitor po prawej ma przebarwiony obraz - to musi być TN. Pozatym na TN kolory są bardziej wyblakłe, to nie to samo co MVA.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend: na podstawie organoleptycznego rozkręcenia.

 

ja może się nie znam, może mam kiepski wzrok, ale na Twoich zdjęciach coś słabo widać szajsowatość, czy tam wyższość philipsa? na co patrzeć?

ad1. Jak rozkręciłeś to, podaj model matrycy (AUO chyba nie robi 20" TN)

 

ad2. tym ze z boku monitor (obraz) jest znacząco inny od tego na wprost a ja czasami oglądam film w 2 lub 3 osoby,

w kątach widzenia nie chodzi o to aby dało się odczytac obraz tylko aby obraz był w miarę jednakowy z kazdej strony.

 

Podczas gry w gierki takie roznice mozna pominąc ale przy pracy z tekstem szczegolnie na jasnych tłach obraz na panoramie (np W19-1 TN 19" 140/130 - miałem ten monitor) wyglądał tak ze srodek ekranu był biały a im dalej do brzegow robił się paskudnie zołty, przeciez im większa przekątna monitora tym problem się zwiększa.

 

Na fotkach z philipsem (ktory stoi pod większym kątem od acera na TN) kolory są dobre, zywe a nie blade, zazołcone i zniekształcone jak na stojącym obok acerze TN. Jezeli komus to nie przeszkadza to OK no problemo ale dla mnie jest to nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w opisach technicznych monitorów nie ma intormacji o tym, ze matryca jest TN. Będzie więc ciężko coś ustalić :)

 

Ktoś zauważył trzeźwo, że monitor jest przeznaczony dla jednego osobnika a jego "wachania boczne" mogą wynosić max. 45 stopni więc chyba ta wątpliwosć kątów bocznych nie jest aż tak ważna.

 

Z tym smurzeniem przy psełdo 8ms to musze się upewnić. Znacie testy tego Acera 19'/20' gdzie było by trochę informacji o monitorze w testach?

Z LCD mam do czynienia tylko w laptopie i jest to badziew straszny, nie da się tak na niego patrzeć by nie było jaśniejszego odbicia (nie tyle w rogu co na całej powierzchni). Jest to akurat Acer co wpływa odruchowo na moją opinię o tej firmie ;). Nie mając innego doświadczenia z LCD musze się wiele wypytać :)

 

Ten panoramiczny Acer jest w sumie tani i skupiałbym się na nim (po za tym i tak czeka mnie kupno grafiki by udźwignęła w grach te 1680/1444x... :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2. tym ze z boku monitor (obraz) jest znacząco inny od tego na wprost a ja czasami oglądam film w 2 lub 3 osoby,

w kątach widzenia nie chodzi o to aby dało się odczytac obraz tylko aby obraz był w miarę jednakowy z kazdej strony.

Wspanałe fotki i opis problemu małych kątów TN w panoramach w najnowszym tescie asusa 19" "WIDE" (na zblizonej matrycy TN do fujitsu 19" W19-1):

http://pclab.pl/art18249-5.html

 

Autorzy doskonale przekazali to o co mnie chodziło :) i wcale nie trzeba siedziec z boku wystarczy blizej i centralnie a boki LCD są ZÓŁTE na stronach www, o postawieniu wyzej monitora mozna zapomnieć...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat. Trzeba czekać na testy tego Philipsa, ale wszystko wskazuje na to, że będzie OK!

To jeszcze dodam nowość:

Fujitsu S20-1W panorama 20" na matrycy tej samej co belinea MVA 800:1 8ms DVI/Dsub

ładny i dobrze wykonany bo głosniki odpinane i obudowa z metalu - aluminum:

 

Dołączona grafika

 

 

a cena bardzo podobna 2250zł na razie mozna go kupić w 2 sklepach w Polsce:)

 

Troche OT:

Jest tez drozszy Fujitsu P24-1W 24" panorama PVA 1000:1 6ms 178/178 DVI/Dsub/Svhs

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...