Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ,przy okazji montowania telewizji cyfrowej,zapytałem się montera Multimedii czy jest szansa na to,aby net działał tak jak dawniej.Monter,młody i gadatliwy chłopak z uśmiechem odpowiedział,że nie ma szansy.Infrastruktura łączy jest przeciążona,codziennie podłączani są nowi abonenci.

Zapytałem ,co się dzieje z P2P na to on odpowiedział,że multimedia blokuje portu ,po to aby inni mogli "normalnie" korzystać z netu.JEDYNA osoba z MM ,która przyznała się do tego.

Pani w BOKu oczywiście dalej twierdzi,że oni nic nie blokują.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro miną 2 tygodnie od podpisania umowy na megabita a transferu ani widu ani słychu.Planuje dzisiaj przejść się do BOK'u ale mam jeszcze pytanko.Otóż zawsze miałem neta na innej sieciówce,czy zmiana MAC'a nie ma żadnego wpływu na przydzielane mi łącze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg

Ale mnie 'załatwiłeś' - myślałem że starczy wyłączenie modemu i odłączenie od kompa 0o Ja tu takie pomysły miałem a o takiej prostej rzeczy zapomniałem ;) No nic człowiek uczy się całe życie ... Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jesli mam telefon i neta na lini multimedi to jest mozliwosc zalozenia sobie neta od Netti,dialogu badz multimo :> ??

strefa numeryczna 0-14

pzdr

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was cyfrowa telewizje? Dziala u Was VOD? U mnie jeszcze nie... ogolnie jestem strasznie rozczarowany jakoscia obrazu. Jedynie NG HD wyglada jak nalezy i to nie zawsze. Reszta kanalow wyglada gorzej niz z analogowej kablowki. Podlaczylem tuner hdmi do 42" 1080P. Jedynie co mi sie podoba to duzo lepsza jakosc dzwieku po optyku z amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis net strasznie mulił mam 513 kbps a na dsl.cz pokazywalo ok 100 kbps po prostu żenada .... a do tego jakies problemy z dns-ami wiekszość stron wogole mi dzis nie dzialała po ustawienie własnych dns problem zniknął...

Przy okazji ponawiam moje pytanie

 

Jesli mam telefon i neta na lini multimedi to jest mozliwosc zalozenia sobie neta od Netti,dialogu badz multimo icon_wink_smile.gif ??

strefa numeryczna 0-14

 

Umowa juz mi dawno mineła i jesli jest taka mozliwosc przejscia do innego operatora z wyzej wymienionych to się nie będe długo zastanawiał

 

Pzdro

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz bylem w zyciu na dsl.cz. Pokazuje 494,2 kByte/s. Z ftp ssam po 700KB/s wiec ten test mozna wlozyc miedzy bajki. Wpisz sobie dnsy jakies na stale i nie bedziesz miec problemow. Przynajmniej w stargardzie dziala dobrze multimedia. Nie mialem nigdy problemow z laczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neta z Multimedii 512mbps, stałe zewnętrzne IP i modem Tomhson.

Chciałem zmienić na jakiś inny AP i router w jednym, ale nie wiem czy nowy router (z wbudowanym punktem dostępowym) "zaskoczy". Będą potrzebne jakieś ustawienia do protokołu PPPoE? Oczywiście, tak jak pewnie większość z was (jak nie wszyscy) dostęp do modemu mam zablokowany. Nie znam ani loginu ani hasła, a standardowe nie pomagają. Kontakt z Multimedią nie ma końca. Mieszkam na podkarpaciu, a serwer Multimedii jest w Strzyżowie lub Dębicy (nie wiem czy się czasem nie przenieśli).

 

Na tych 16 stronach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki adres? Jakie DHCP? Mówię o połączeniu modemu/routera z serwerem MM. IP mam stałe, żadne DHCP nie ma miejsca. DHCP przyznawane jest na poziomie lokalnym (router/modem > komp).

 

Chodzi mi o to, czy dowolny router z wbudowanym punktem dostępowym zastąpi mi mój router Tomhsona i wszystko będzie chodziło bez problemów? Innymi słowy: Czy potrzeba jakieś ustawienia, aby podpiąć inny router z AP? Czy może nie jest to wykonalne ze względu na to, iż MM dostarcza usługi weryfikując MAC routera który mi dali w momencie podpisania umowy?

 

A jeżeli nie jest możliwa podmiana routera z wbudowanym AP, to jak się dostać do niego (skoro dostęp mam zablokowany i nie znam ani loginu, ani hasła) by móc przekierować sobie kilka portów?

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci router adsl z pppoe ,ustawienia vpi 0 a vci 33

Maca nie weryfikuja raczej jesli moj router dzialal u kolegi ...

A co do hasla to nic nie zrobisz oni tego nie podają ... jedyne wyjscie to zresetowac router ja tak zrobilem i pozniej za chiny net nie dzialal nawet jesli poprawnie ustawilem ... a co smieszne to u kolegi router dzialal poprawnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u ciebie nie działa, u kolegi tak?

To super! Bo to wygląda jak loteria :) Skoro zresetowany router działa u kolegi na MM to dlaczego nie działa u ciebie?

Mam upatrzone dwa routerki: jeden z AP drugi bez. Są prawie identyczne nie biorąc pod uwagę wbudowanego AP w tym drugim. Różnica w cenie to ponad 50zł. Nie stać mnie na eksperyment za 50zł :?

Ma ktoś inny pomysł? A może ktoś wie na pewno że inny, dowolny router będzie śmigał na MM?

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po prostu routera podłączyć za modemem od mm?

 

A jeżeli nie jest możliwa podmiana routera z wbudowanym AP, to jak się dostać do niego (skoro dostęp mam zablokowany i nie znam ani loginu, ani hasła) by móc przekierować sobie kilka portów?

Po co, przecież masz odblokowane wszystkie porty. Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam odblokowane wszystkie porty? To dlaczego nie mogę postawić serwera w CS'ie na porcie 27015? Jak stawiam serwa to przydziela mu lokalne IP (oczywiście stawiam serwa nie po LANie, tylko przez Dedictated Server game internet). Jestem sam w sieci. Router dzielony mam na kompa i na dekoder od TV.

 

A nie możesz po prostu routera podłączyć za modemem od mm?

Mam jedno urządzenie, czyli router z wbudowany AP - Thomson SpeedTouch 546v6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam odblokowane wszystkie porty? To dlaczego nie mogę postawić serwera w CS'ie na porcie 27015? Jak stawiam serwa to przydziela mu lokalne IP (oczywiście stawiam serwa nie po LANie, tylko przez Dedictated Server game internet). Jestem sam w sieci. Router dzielony mam na kompa i na dekoder od TV.

Mam jedno urządzenie, czyli router z wbudowany AP - Thomson SpeedTouch 546v6.

serwer bedzie widoczny z zewnatrz, na adresie zewnetrznym i wskazanym porcie tylko ow trzeba najpierw przekierowac

 

co innego jakbys mial modem, wtedy odpada przekierowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer bedzie widoczny z zewnatrz, na adresie zewnetrznym i wskazanym porcie tylko ow trzeba najpierw przekierowac

 

co innego jakbys mial modem, wtedy odpada przekierowanie

No właśnie, trzeba go przekierować. Jak mam to zrobić, skoro dostęp do routera z MM mam zablokowany? Dlatego pytałem, czy można całkowicie podmienić router na dowolny inny.

Nadal nie wiem jak to zrobić. A niestety nie stać mnie na eksperyment za prawie 50zł - czyli kupno tego samego routerka co zamierzam, ale z wbudowanym AP.

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, trzeba go przekierować. Jak mam to zrobić, skoro dostęp do routera z MM mam zablokowany? Dlatego pytałem, czy można całkowicie podmienić router na dowolny inny.

Nadal nie wiem jak to zrobić. A niestety nie stać mnie na eksperyment za prawie 50zł - czyli kupno tego samego routerka co zamierzam, ale z wbudowanym AP.

Mimo starań nie potrafię zrozumieć o co ci chodzi.

 

Spróbuje swoimi słowami:

1. do kabla z kablówki podłączony jest modem kablowy, z modemem za pomoca skrętki połączony jest komp => nic przekierowywać nie trzeba

 

2. do kabla dołączony masz router (?) - wówczas zewnętrzne IP przypisywane jest routerowi (jakie masz IP na kompie?); logujesz sie na router, przekierowujesz porty lub wstawiasz sie w DMZ i koniec zabawy. Nie mozesz zalogować sie na router? Szukasz instrukcji w necie. Standardowe haslo nie pasuje? Dzwonisz do BOK i wskazujesz odpowiedni punkt w umowie, ze placisz za zewnetrzne IP i takie chcesz miec, wiec musza podac haslo. Koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo starań nie potrafię zrozumieć o co ci chodzi.

 

Spróbuje swoimi słowami:

1. do kabla z kablówki podłączony jest modem kablowy, z modemem za pomoca skrętki połączony jest komp => nic przekierowywać nie trzeba

 

2. do kabla dołączony masz router (?) - wówczas zewnętrzne IP przypisywane jest routerowi (jakie masz IP na kompie?); logujesz sie na router, przekierowujesz porty lub wstawiasz sie w DMZ i koniec zabawy. Nie mozesz zalogować sie na router? Szukasz instrukcji w necie. Standardowe haslo nie pasuje? Dzwonisz do BOK i wskazujesz odpowiedni punkt w umowie, ze placisz za zewnetrzne IP i takie chcesz miec, wiec musza podac haslo. Koniec.

- Kabel telefoniczny z końcówkami RJ11 rozdzielony mam na dwa urządzenia: telefon oraz router (a może modem? jaka różnica?), Thomson SpeedTouch 546v6.

- Od routera idą 2 kable z końcówkami RJ45. Jeden do dekodera TV, drugi prosto do kompa.

 

Adres IP jaki dostaje moja sieciówka jest niezmienny, zawsze 192.168.1.2. Niezależnie do którego gniazda na routerze wepnę kabel (jest tych gniazd 4), to zawsze IP lokalne jest takie samo. Nie ważne też czy mam podpięty dekoder TV, czy też nie - IP lokalne, przyznawane dynamicznie (DHCP) jest wciąż takie samo.

 

Dostęp do urządzenia SpeedTouch nie jest możliwy. Standardowe dane z manuala nie pomagają. Wymagany jest login i hasło, które ustalili ci z MM.

 

Dzwoniłem kilka razy do MM, ale za każdym razem otrzymywałem podobną informację od automatycznego operatora: "Czekasz na połączenie z operatorem. Jesteś 68 (czy też 70-90, zawsze była to duża liczba). Proszę czekać...". Siwych włosów można się nabawić. Kiedyś czekałem prawie 45 minut i dalej nic. Przez telefon nic się nie wskóra - trzeba iść do nich osobiście. Zamierzam to zrobić po nowym roku. Chyba, że macie inny pomysł?

 

Postawiłem serwer w CSa i wciąż IP jakie widzi mi dedictated server to lokalne 192.168.1.2:27015, a nie zewnętrzne 87.xxx.xxx.xxx:27015.

Edytowane przez kaamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...