Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja zmusiła mnie, żebym w tym miesiącu nie przekroczył 1,5 GB 'limitu danych'. No i właśnie, czy do tego limitu włączają się wysłane dane? Bardzo ciekawi mnie licznik danych na mm.pl. Od 1 grudnia nic nie ściągałem, nawet nie odpaliłem youtube a tu wg. ichniejszego licznika mam już nabite 0,5 GB. Czy oni przypadkiem nie oszukują tego transferu? Ledwo obczaje sobie forum ppc, n-k, allegro (większość grafik itp. mam w cache), gadu włączone i 50 MB transferu zeżarte. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zmusiła mnie, żebym w tym miesiącu nie przekroczył 1,5 GB 'limitu danych'. No i właśnie, czy do tego limitu włączają się wysłane dane? Bardzo ciekawi mnie licznik danych na mm.pl. Od 1 grudnia nic nie ściągałem, nawet nie odpaliłem youtube a tu wg. ichniejszego licznika mam już nabite 0,5 GB. Czy oni przypadkiem nie oszukują tego transferu? Ledwo obczaje sobie forum ppc, n-k, allegro (większość grafik itp. mam w cache), gadu włączone i 50 MB transferu zeżarte. WTF?

 

Dla ppc spróbuj

http://forum.purepc.pl/lofiversion/index.p...159264-600.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jakieś ciekawe info: Multimedia od świąt do końca karnawału przyspiesza internet (2x) w godzinach 23-11.

Źródło: multimedia.pl

 

Szkoda tylko ze obejmie to sieci kablowe ;/ Szkoda ze o wiekszosci adsl zapomnieli ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj internet strasznie spowolnił. Przez cały dzień zamiast 1 Mbit mam 120 kbps... Kilka razy miałem już coś podobnego, ale nigdy przez cały dzień. Od razu w takiej sytuacji zaczynam podejrzewać czy przypadkiem ktoś nie podłączył się na lewo do mojego kabla i korzysta z mojego łącza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem już się rozwiązał, dzwoniłem do BOK-u i się okazało, że ktoś źle wprowadził numer mojego modemu u nich w systemie i zamiast 1 Mbit miałem 128 kbps. A tego przyśpieszenia łącza u siebie nie zauważyłem, dzisiaj sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedia to jeden wielki cyrk. Zmienilem na poczatku listopada umowe. z 512 na 2mb no i fajnie, fajnie do przyjscia pierwszego rachunku. Okazalo sie ze pani, z ktora podpisalem umowe zaznaczyla, ze wziolem gole 2mb bez promocji ( 240 zl / miech oO) gdzie mialo byc 69... Niedosc tego od 3 miesiecy mam wieczne lagi. Lag siedzi na lagu. Tylko nocami od 2-8 da sie grac potem znow lag siedzi na lagu i tyle z przerwy swiatecznej, i grania.. Osobiscie niepolecam tego providera. Dobrze bylo 4 lata temu przez rok. Od 3 lat wiecznie cos sie pali, kradna kable, cos wymieniaja lub jest dobrze i to moj komputer jak to pan w mm mi mowi "Jest zle przystosowany do uzytkowania internetu, poniewaz niepotrafie go poprawnie skonfigurowac". Dzwonie tam dzien w dzien i codziennie inna bajeczke wymyslaja. Wymieniali mi sprzet 2 razy, byli z 10 razy w domu i dalej jest to samo. Przez te 3 miesiace ostatnie dni, w ktore dalo sie normalnie uzytkowac internet policze na palcach jednej reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem, i sie dowiedzialem ze brak tej "pmocji" czy "prezentu" zglaszaja ludzie z roznych czesci polski, gosc bierze dane zglaszajacego i wysyla do admina, zapytalem tez o trase pakietow wo PL-IX (do Warszawy) bo leci mi przez Frankfurt :P To dal mi email i zeby tam dac trase to pojdzie to do admina.

Edytowane przez Adammik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak juz jest w mm...jedno wielkie skur... :) Maja klientow za idiotow, czego przyklad przytacza np firespear, choc i ja sam slyszałem klamstwa z ich strony, badz teksty typu "ma pan internet to w czym problem?" :) Nie wiem czemu taka firma sie rozwineła, to nie jest normalne. :)

 

Dodam, ze ciekawie przedstawiaja sie predkosci pobierania np w p2p, gdzie wykresy w w nich maja postac malych wiez eiffla ;) W dziwnych okolicznociach transfery spadaja jak w momencie, gdy braknie netu, choc oczywiscie poza niezbyt czestym gubieniem pingow, jest ok ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio faktycznie cos sie popsulo. Dziwna sprawa ze podczas tego niby przyspieszenia normalnie mi dziala internet (mam 6) a poza godzinami mam straszne dziury. Nawet filmy na youtube laduja sie bardzo wolno. Predkosci nie podwajaja mi w nocy na 12 a w dzien chyba obnizaja.. Zaczyna mnie to irytowac strasznie. Wyslanie maila pilnego 55MB trwalo wieki i stale zrywalo polaczenie.

Teraz dziala idealine jak pare tygodni temu.. a ciagu dnia nie moglem kompletnie pracowac. Napisze oficjalna reklamacje. 205 złotych place miesiecznie lacznie z TV i internet w ciagu dnia praktycznie nie dziala, a kanaly w cyfrowej kablowce sie zacinaja, traca synchronizacje dzwiek/obraz.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test.mm.pl

http://noc.gts.pl/

 

Jeszcze obadaj oba testy :) Moze napisz do mm, ale najpierw polece zrobic te testy z obu stron...

Z tych linkow szlo jak powinno czylo 2mb dzien i 4mb w nocy

Teraz juz na speedtest.net tez jest chyba juz oki z speedtest.net Kaunas (moze jakis admin mm czyta ten temat :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W godzinach 18-22 internet to śmiech na sali , nawet filmiki z YT ~30 a p2p rzadko widzę więcej niż 60KB/s. W innych godzinach jest dość spokojnie tzn prawie megabit . Aha ja wczoraj nadal miałem w nocy 2Mbity , czy promocja czasem nie miała być do nowego roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wygląda u was sprawa p2p (torrentów głównie) w dzień?

U mnie w Gorzowie torrenty w ciagu dnia dzialaja normalnie. Duzo zalezy od trackera; z PT non stop maks lacza (1mbit), ale juz z publicznych idzie jak krew z nosa (20-30 kB/s), chociaz na TPB czasami mozna trafic na hojnie obdarowanego Szweda, ktory wysyla po 100+ kB/s ;-) Rapidshare: w nocy jeszcze dziala jak nalezy, ale w ciagu dnia n/c ( http://rozmowy.files.wordpress.com/2008/10...share-dzien.png ), tutaj link do calego "artykulu" na ten temat http://rozmowy.wordpress.com/. Z eMule i P2M nie ma problemu. Aha, jak dlugo uzywasz torrenta na danym porcie to go blokuja, przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jak dlugo uzywasz torrenta na danym porcie to go blokuja, przynajmniej u mnie

Wszystko co pomykało po porcie 80 miało się możliwie najlepiej.

Co lepsze w utorrencie mam ustawiony port 80 (czasami dla testu 21) + wymuszone szyfrowanie połączeń i w dzień transfer stoi. Oczywiście opisuję sytuacje z zamkniętych trackerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zmienili info na stronie i pisze każdego dnia przyspieszenie 2x od 23 do 11 w sieciach kablowych ...

Czy ktoś ma przyspieszenie na linii telefonicznej tzn. adsl ??

Dlaczego taka strategia firmy ze tylko sieci kablowe ? trochę to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ma inny problem z MM lubię sobie pograć czasem w Americas Army ale ze względu na duże Packet Losty jest to niemożliwe ponieważ wywala mnie z serverów. Rok temu nie mailem takich problemów, pingi są niskie ale są duże packet losty które znikają dopiero po północy a jak się dzwoni na ich cudowną infolinię nie wiedzą wogóle co to jest.

 

A co do ściągania to nie wiem jak możecie pisać że jest ok?? emule i torrent chodzą tragicznie kiedyś miałem łącze 128 teraz 1 megowe i wydaje mi się że kiedyś było szybciej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wygląda u was sprawa p2p (torrentów głównie) w dzień?

U mnie nie ma żadnych problemów, mam łącze 1 Mbit i bez problemu wyciągam max. W nocy transfer dwukrotny, ale w przypadku torrentów rzadko kiedy osiąga takie prędkości. Ale to może z tego względu, że mam niskie ratio, albo dlatego że mam ustawioną niewielką liczbę maxymalnych połączeń. Chociaż zdarzają sie i przypadki, że torrent leci z transferem ~200 kB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w nocy o 2 mialem ladne 260kBps (1mb normal x2 odświętnie :D ). Dane mam z programu NetMeter. Ale i tak nic nie przebije tego co sie dzieje w Inowrocławiu w godzinach 18-22.

 

Dołączona grafika

 

smiech na sali :]

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ich dosyć. Jutro idę z reklamacją. Nie zapłacę ostatniego rachunku. Mam ich gdzieś. Mam tv z sat a internet lepiej działa przez umts.

Trasa śledzenia do onet.pl [213.180.130.200]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1

2 9 ms 15 ms 8 ms 10.157.0.1

3 * * 6 ms gdy-rze-2.gdynia.mm.pl [217.172.225.197]

 

 

Trasa śledzenia do tvn24.pl [213.180.130.210]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1

2 7 ms 7 ms 8 ms 10.157.0.1

3 * 7 ms 7 ms gdy-rze-2.gdynia.mm.pl [217.172.225.197]

4 * 22 ms * host-217-172-225-241.gdynia.mm.pl [217.172.225.2

 

Telewizja w HD dalej nie ma synchronizacji - dzwięk i obraz. Za 205 złotych miesięcznie praktycznie nie mogę używać niczego. Żałosne.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa sledzenia do onet.pl [213.180.130.200]

przewyľsza maksymalna liczbę przeskok˘w 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms unknown [192.168.1.1]

2 * * * Upłynął limit czasu żądania.

3 * * * Upłynął limit czasu żądania.

4 15 ms 16 ms 15 ms 89.228.2.5

5 23 ms 46 ms 15 ms atman-lim.wix.net.pl [195.85.195

6 * * * Upłynął limit czasu żądania.

7 26 ms 28 ms 29 ms dab2v7.onet.pl [213.180.143.34]

8 26 ms 37 ms 27 ms f1virt.onet.pl [213.180.130.200]

 

 

Trasa śledzenia do onet.pl [213.180.130.200]

przewyľsza maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms unknown [192.168.1.1]

2 * * * Upłynął limit czasu żądania.

3 * * * Upłynął limit czasu żądania.

4 15 ms 16 ms 15 ms 89.228.2.5

5 23 ms 46 ms 15 ms atman-lim.wix.net.pl [195.85.195

6 * * * Upłynął limit czasu żądania.

7 26 ms 28 ms 29 ms dab2v7.onet.pl [213.180.143.34]

8 26 ms 37 ms 27 ms f1virt.onet.pl [213.180.130.200]

 

U mnie chyba jeszcze gorzej :P

 

A propos, moze ktos wie jak wklejac z linii komend bez takich krzaczkow - l© ? ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pingu to ja mam gorszy ale za to nie mam znikoma ilosc lostow

 

Śledzenie trasy do onet.pl [213.180.130.200]z maksymalną liczbą 30 przeskoków:  1	 7 ms	 8 ms	 6 ms  10.192.0.1  2	 6 ms	10 ms	 7 ms  192.168.192.1  3	 *	   33 ms	41 ms  80.51.0.101  4   103 ms	84 ms	80 ms  do-kra-ar2.z.kra-ar1.tpnet.pl [195.117.0.202]  5	73 ms	73 ms	72 ms  z-onet-dab1.onet.pl [213.77.0.38]  6	78 ms	74 ms	68 ms  dab2v7.onet.pl [213.180.143.34]  7	85 ms	69 ms	80 ms  f1virt.onet.pl [213.180.130.200]Śledzenie zakończone.Śledzenie trasy do tvn24.pl [213.180.130.210]z maksymalną liczbą 30 przeskoków:  1	 7 ms	 9 ms	14 ms  10.192.0.1  2	26 ms	 6 ms	 7 ms  192.168.192.1  3	31 ms	27 ms	22 ms  80.51.0.101  4	28 ms	27 ms	28 ms  do-onet-kra-ar1.tpnet.pl [195.117.0.206]  5	39 ms	43 ms	63 ms  z-onet-dab1.onet.pl [213.77.0.38]  6	51 ms	39 ms	37 ms  dab2v7.onet.pl [213.180.143.34]  7	75 ms	39 ms	51 ms  f10virt.onet.pl [213.180.130.210]Śledzenie zakończone.
Edytowane przez Adammik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...