Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Polazłem do BOKu tam Pan mnie poinformował, że Multimedia nie blokuje portów. Wysyłał coś tam do techników i po 18 mam zresetować modem. Jak nic się nie zmieni no to mam dzwonić na sławną infolinie.

 

W skrócie nic mi nie pomogli (wątpię z tym modemem) i jak zawsze fajny tekst typu "Ja miałem tego typu problemy mając internet w Vectrze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak zwykle,nocą muszę trzymać kompa,żeby nie wariował od prędkośći ściagania, w dzień mogę zapomnieć o jakimkolwiek transferze P2P / 2% łącza i nocnej prędkości/.Wczoraj dzwoniłem do BOKu i Pani stanowczo mnie poinformowała,że problem nie leży po stronie MM,absolutnie nie blokują żadnych portów sratatata itd.

Nie potrafiła odpowiedzieć dlaczego ten sam klient P2P/utorrent/ z tej samej strony o 24.00 ściąga 130 kB/s a o 16.00 10 kB/s.

Powiedziałem,żeby przełączyła mnie do osoby która będzie umiała mi to wytłumaczyć i usłyszałem odpowiedź ,że panowie technicy odpowiedzą mi identycznie.Ręce po prostu opadają ,żeby w naszych czasach takie coś miało miejsce.Nie bardzo wiem ,co jeszcze mogę zrobić,żeby problem rozwiązać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak zwykle,nocą muszę trzymać kompa,żeby nie wariował od prędkośći ściagania, w dzień mogę zapomnieć o jakimkolwiek transferze P2P / 2% łącza i nocnej prędkości/.Wczoraj dzwoniłem do BOKu i Pani stanowczo mnie poinformowała,że problem nie leży po stronie MM,absolutnie nie blokują żadnych portów sratatata itd.

Nie potrafiła odpowiedzieć dlaczego ten sam klient P2P/utorrent/ z tej samej strony o 24.00 ściąga 130 kB/s a o 16.00 10 kB/s.

Powiedziałem,żeby przełączyła mnie do osoby która będzie umiała mi to wytłumaczyć i usłyszałem odpowiedź ,że panowie technicy odpowiedzą mi identycznie.Ręce po prostu opadają ,żeby w naszych czasach takie coś miało miejsce.Nie bardzo wiem ,co jeszcze mogę zrobić,żeby problem rozwiązać...

Możesz (a nawet musisz!) zgłosić sprawę TU!

 

Ja jestem bardzo zadowolony, steam cały czas działa, zero zrywania połączeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś ostatnio jakieś problemy?

Bo ja nie i nawet publiczne torrenty jakby lepiej chodzą ;]

No wczoraj od 18+ i dziś tak samo torrenty zamiast ~60kB/s to lecą jakieś 10-20kB/s na zamkniętych trackerach. Net w ogóle nie widzi mi niektórych serwerów CS, że działają to jestem pewien, bo znajomy grał na nich. U mnie not responding. Także filmy z youtube'a - porażka czekać 2x minut, żeby załadował się filmik 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj od 18+ i dziś tak samo torrenty zamiast ~60kB/s to lecą jakieś 10-20kB/s na zamkniętych trackerach. Net w ogóle nie widzi mi niektórych serwerów CS, że działają to jestem pewien, bo znajomy grał na nich. U mnie not responding. Także filmy z youtube'a - porażka czekać 2x minut, żeby załadował się filmik 2 minuty.

Witam!! Mam zamiar załozyc internet z Multimedii 1mbits. I moje pytanie brzmi czy dalej macie te problemy z torrentem (brak polaczenia po poludniu miedzy 18:00 a 23:00) oraz czy oprocz tego polecacie podlaczenie internetu od tego providera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną wszystko zostało chyba załatwione, bo net śmiga jak należy.

 

@kamaz222

Oprócz nielicznych wpadek jak opisywane przez kilka ostatnich stron, Multimedia wywiązuje się z umowy. Pingi niskie, nie gubi pakietów. Jeśli do końca umowy (luty) nie będzie problemów to przedłużam umowę + podnoszę prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taką akcję:

Wszystkie diody na modemie się świeciły a Netu nie było, chyba dwa razy dziś tak było. Myślę, że to coś w systemie, włączyłem drugi i to samo. Dobrze, że trwało to kilkanaście minut, jakoś wytrzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus zeby nasac trzeba poswiecic czas ok 20 minut na wisanie kodu i otrzymanie emaila.. Boj sie boga Admin forum zmien to...

 

do Tematu mojego

BARDZO nie lubię pisać po forach . Rzadko można uzyskać dobre Skazówki.

 

Odnośnie Multimedia robię wyjątek bo zauważyłem że w godzinach szczytu Multimedia Worgule mnie blokuje na pewne porty . I nie mogę używać wielu programów. Napisałem już pismo o nie naliczanie za Internet. W ich ulotkach widzę Internet bez ograniczeń. Mam słaby wzrok ale bym przeczytal nawet małym drukiem jakie mają ograniczenia.

 

Nie zauważyłbym tego na programach p2p ale bo ja mało ściągam . Zablokowano mi kamerkę i mikrofon heehhehe na pewnym programie.

Co robić czy nie mieliście tego samego. Zawołałem „Technika od Multimedia” do domu przybył zobaczył i w notce napisał że modem był sprawny ale moja uwaga nie była po to żeby pytać o modem tylko że w szczycie nie mam prędkości na pewnych portach. !

Napiszcie mi na email co robić góry dzięki

I nie pisał głupot o jakiś licznikach prędkości. Licznik prędkości może Ci pokazać dobry wynik bo ja to sprawdzałem na moim przykładzie. Np. porty np. rapidshare to Idze bardzo dobrze ale pewne programy nie chodzą w szczycie. Jeśli ktoś ma coś podobnego to proszę mnie powiadomić emailem wspólnie naradzimy się co robić.

 

mailto:mirekbia@gmail.com

 

jestem gotowy założyć sprawę cywilną Multimedii na razie czekam na odpowiedz na moje pismo. Zgłoszę się do biegłych lub nie federacja konsumenta powoła Biegłych i pozew dam do sądu.

Fakt jest taki że w necie nie ma dużo informacji o tym co oni robią. Mój przypadek to październik tego roku. Na moich oczach zablokowano mi kamerkę heheh. Ciekawe że bardzo późnych godzinach ona chodzi i wczesnym rankiem tylko w Godzinach szczytu . Wasz problem to programyp2p . Malo z nich korzystam ale dla sprawdzenia to samo jest np. Ares swietnie idzie w nocy i wczesnym rankiem ..

Sam lub proszę o wasze doświadczenia na email.

Edytowane przez mirekbia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Roxor pięknie,jak w takim razie wytłumaczysz 1/10 prędkości programów P2P w dzień??Nie jest to wina MM? To czyja ,do cholery??

I dlaczego huczy o tym cała Polska??

 

Mirekbia wracaj do podstawówki i naucz się pisać poprawnie.

jezus zeby nasac trzeba poswiecic czas ok 20

w godzinach szczytu Multimedia Worgule

Rzadko można uzyskać dobre Skazówki

rence mniem opandajom i nurz siem otwiera w kisheni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o torenty to przez kilka tygodni nie działały - dlaczego to nie wiem - w każdym razie obecnie chodzi wszystko ładnie. Cos mi się widzi że chyba zależy od regionu ja jestem z południa (firma niby ta sama ale się połączyła z kilku innych)

 

 

A tak ap ropo jeszcze obsługi to z jednej strony jak zgłaszam awarie to naprawiane są różnie - jakoś to idzie, ale z drugiej strony jak przyjadą panowie to może ciśnienie skoczyć przykład: wtorek zgłaszam awaryję bo chodził net trochę wolnawo, przyjeżdżają w piątek podłączyli laptopa do modemu i wszystko im hula, co zrobić pojechali. Nadchodzi niedziela godzina 9 a tu neta brak wkurzyłem się dzwonię na infolinie i tu zdziwienie odbiera wreszcie facet kumaty (a nie kobita pytająca się diody) i fakt dopiero w poniedziałek ale wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenię każdą odpowiedź! Ciekawie odpowiedział mi Pan o Pseudonimie rotor , który dołączył tego samego dnia na te forum co ja.

Nie wiem o czego zacząć. Poruszyłeś wiele rzeczy. Poruszyłeś biegłego że „pierwszy lepszy przyzna racje Multimedia”. Ja na drugi dzień zawołałem technika ale on nie wykazywał profesjonalności . Jego praca polegała na tym że oglądnął modem. Nie wzywałem go w sprawie modemu tylko że w godzinach szczytu nie mam połączeń. Nadmienię tylko że korzystam tylko z jednej usługi Multimedia , mianowicie Internetu. Promocja na 24 miesiące . Stało się nie dawno że zaczęli mnie blokować w dzien w Październiku. Dlatego napisałem to na tym forum bo szukałem czy komuś coś podobnego sie przytrafiło. Może to dlatego że korzystam z jednej usługi może jakaś u nich pomyłka.

Jak wspomniałem technika zawołałem na drugi dzien. Wykluczyłem te wątpliwości które nasunął mi pan Rotor. Naprzykład Sterownik. Bo w godzinach nocnych chodzi bez zarzutu. Gdyby to był sterownik ( nie wiem o czego) to nie powinno nie mieć znaczenia na godziny nocne i dzienne.

To jest ciekawe ze nie wszystko jest blokowane. Strony www otwierają się bez problemu ale ale jeśli jest na stronie kamerka to już jest problem. (tylko jest problem w godzinach szczytu).

Mnie nie przeraża kapitał jaki mają . Jeszcze raz chcę ci wytłumaczyć jak jest u Mie. Podejrzewasz że jestem laikiem. Tak nie jest . Jeśli włączę komputer na 24 h , to w pewnych godzinach będzie działał normalnie w innych nie. (to nie sterownik)

Panie Rotor nie wykluczaj ich winy.

Podejrzewam to że to Multimedia robi tak dla tych co biorą jedna usługę. Np. tylko Internet. (bez Tel i kablówki).

Dla mnie też jest to bardzo dziwne że tylko u mnie by blokowali. Myślę że jest więcej osób który mają przyblokowane porty tylko nie zdają sobie sprawy. Interesujące jest to że prędkość o każdej godzinie pokazuje w normie. Mam łącze stosunkowo na te czasy wolne (512) ale ono mi w zupełności powinno wystarczyć. Ja pamiętam czasy czytaj lata gdzie działało się na połączeniu telefonicznym.

Czekam na odpowiedz pisemna od Multimedia. Spróbuje ją zeskanować i tu wkleić.

Bardzo proszę o propozycje bo powinienem zrobić

 

kopia strony z Google.

 

 

Ps:Do pana Ftomekkkk.Nie doczytałem że tek Ciec ftomekkk cierpi na bo literówki zrobiłem. Idź sobie Cieciu ftomekkk na fora polonistyczne i roztrząsaj ortografie i stylistykę. Każdy pisze jak umie. Cieciu nie musisz od razu każdego wysyłać do szkoły. Błędy zdarzają się w książkach Gazetach itp. Kto Nie pisze ten nie robi błędów. Fakt że powinienem to sprawdzić. Spieszyło mi się. Czego nie lubię na forach to kretynów którzy wyszukują literówek żeby wysyłać do szkoły.

Edytowane przez mirekbia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani mirekbia-wytknąłem Ci błędy które nie są literówkami,lecz całkowitym olewaniem ortografi.

Rażą okropnie w oczy,więc wytknąłem je bardzo dosadnie,jednak w żadnym momencie Cie nie obrażałem,nie obrażaj więc również mnie wyzywając od cieciów.

Piszę o takich błędach :

 

Jeszcze raz chcę ci wytłumaczyć jak jest u Mie

To nie są literówki-to jest analfabetyzm. OK,kończe offtopic.

 

Co do tematu,przeczytaj go mirekbia od początku.Mam problem identyczny jak TY i opisałem go w paru postach.

W nocy P2P chodzi jak burza,a zdycha całkowicie między 10 a 22 .Włączając torrenta do ściągania z bardzo dużym plikiem ,maxymalnym transferem ściąga do ok 10,00 poźniej spada do 1/10 max.możliwości łącza ,a ok.22,00 znowu samo przyspiesza ...

 

Więc problem jest identyczny jak u Ciebie i wielu innych użytkowników internetu od MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był trochę inteligentniejszy napisałbyś pw (wiadomość prywatną) popraw dwa czy trzy wyrazy bo źle to wygląda. Mam trochę więcej lat niż ty. W swoim życiu widziałem człowieka którzy popisywał się krzyżykami. Było to w latach siedemdziesiątych wtedy stałem za kartkami za cukier. Moja matka skończyła tylko 4 klasy , ojciec 6 klas bo tyle było obowiązkiem. Widzisz ftomekkk chciał pomóc to byś inaczej do tego podchodził. Fajnie że napisałeś ftomekkk że torenty i p2p programy masz blokowane. Moim zdaniem nie warto na nie powoływać się . Ci którzy zauważają spadki prędkości na mogą bez problemu uruchomić np: Kamerzystę (w każdym razie inne programy)? To jest na tej zasadzie że jak byś poszedł do Restauracji zamówił kotlet schabowy , ziemniaki ,bukiet warzyw, kompot i zupę. Kelner by ci przyniósł tylko suche ziemniaki i kazał zapłacić za cały zestaw obiadowy. Dlatego napisałem o nie naliczanie za Internet do czasu rozwiązania problemu. Co Wy zrobiliście ? Jakie macie pisma ? Ja czekam na odpowiedź od Multimedia. Proszę Was jeśli ktoś ma jakieś pismo to proszę o kopie na emaila.

Pani z Biura obsługi klienta Multimedia powiedziała że jakiś Internet ja mam! I powinienem płacić ! Natomiast ja odpowiedziałem jej że jakby jej obcięto dwa palce to by miała jeszcze osiem. ))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisać pismo. Jedno pismo zaginęło (nie więzłem ksero). Lepiej nie powoływać się na torrenty . W moim przypadku powołałem się na komunikatory.

 

Prawdopodobnie jest to przejściowe i na to oni liczą że uda się im utrzymać ludzi żeby nie szczekali. Moje zdanie to jest takie żeby zawalić ich podaniami o niepłacenie. Niech odpisują na każde podanie. Tym podaniem można zabrać i udać się do Biura konsumenta które jest w większości miast.

Nie wiem jak administrator podchodzi to tego założenia. Kopiuje niektóre linki.

Jakby co , stało się z naszymi postami to daje alternatywny link

http://www.multimediaa.fora.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...