Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie to jest ?:D

Już podał jonatan (sry ze tak pisze :P) ale ja podam jeszcze raz ;):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ja też prosze o pomoc. Otóż jak wcześniej wspomniałem mam Inteligence na 100 a tylko 200 magiki :( co jest doś uciążliwe jak się korzysta z mocniejszych czarów. Jestem battlemagem, rasa to Imperial a znak zodiaku ;d to Moonshadow (nic z mana nie związane). W jaki sposób sobie zwiększyć mane ? Jak przedmiotami to gdzie takich szukać ? bo ja mimo 46 h grania nie znalazłem ani jednego takiego ;(. Może się da gdzieś kupić ? jak tak to gdzie ? :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie techniczne pytanko dotyczące fps czy na 7800 gt spadki do 16 to norma przy max ustawieniach i rozdziałce 1200 /1024 .Zaczyna mnie to denerwowac sam początek gry a tu takie niespodzianki ,jak wy macie ?Gra wyglada bardzo ładnie ale pograc to mozna tylko na sli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Ja też prosze o pomoc. Otóż jak wcześniej wspomniałem mam Inteligence na 100 a tylko 200 magiki :( co jest doś uciążliwe jak się korzysta z mocniejszych czarów. Jestem battlemagem, rasa to Imperial a znak zodiaku ;d to Moonshadow (nic z mana nie związane). W jaki sposób sobie zwiększyć mane ? Jak przedmiotami to gdzie takich szukać ? bo ja mimo 46 h grania nie znalazłem ani jednego takiego ;(. Może się da gdzieś kupić ? jak tak to gdzie ? :P

Trzeba bylo wybrac Bretona na artonachu jesli zalezalo ci na manie :) piekne mnozniki do many i brak slabosci na magie.

A co do podnoszenia many: sposoby sa 2 a przynajmniej tylk otyle znam. Pozaklinac / znalesc pzredmioty podnoszace inteligencje lub fortyfikujace mane. Ewentualnie duuuuzo bawic sie alchemia - przypuszczalnie uda sie docelowo wyprodukowac dlugotrwaly elixir fortyfikacji many (co bedzie chyba prostsze niz podnoszenie inteligencji napojami). Zmieniono w stosunku do morro jedna drobnostke. Istnieje limit wypitych mixtur w czasie.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest bardzo brutalna, jeśli chodzi o wydajność w 3D.

 

Kupiłem niedawno 7900GT, wywaliłem kupę kasy i myślałem, że będzie ok. W sumie zmieniłem całą platformę...

 

A tu zonk. Co prawda w podziemiach jest i 60 FPS, ale na powierzchni a w szczególności w lesie gdy zewsząd otacza mnie trawa i drzewa mam 9-13 FPS !!!

Dodam tylko, że to trochę na własne życzenie, bo zmodyfikowałem plik INI gry pod kątem jakości generowanej grafiki po ustawieniu wszystkiego na maksa w grze.

Jakby nie było 9-13FPS to za mało nawet jak na tego typu grę by się dało miło grać.

Z drugiej strony różnica jest niesamowita pomiędzy domyślnymi maksymalnymi ustawieniami w grze a tymi, jakie można oglądać po modyfikacji pliku INI.

 

To mała paranoja... bo takiej modyfikacji nie uciągnął nawet SLI 7900GT, a przecież dopiero po niej gra wygląda jak na zapowiedziach....

 

Dołączona grafika

 

 

Tak wygląda wydajność na maszynie FX57 + 2GB. Ja mam dużo wolniejszy procesor.....

 

Jednym słowem tak czy inaczej grać trzeba....

Fakt faktem to najładniejsza gra jaka do tej pory wyszła...Druga to FARCRY z modem 64. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposob zdobycia niezniszczalnego wytrychu , bez zadnych screenow :P bo by bylo za lato :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
na drodze do miasta leyawiin , znajduje sie wioska blankenmarch jak i ruiny veyond , nocturnal shrine bo to nas interesuje , znajduje sie

kawalek drogi nad blankenmarch , deadra daje nam zadania odnalezienia oka ktore skradli dwaj aragonczycy , musimy ich znalezc i wysluchac ich

konwersacji gdzie je schowali , najepiej uzyc niewidzialnosci , kameleonu itp , odnalezc oko zwrocic je deadrze a w zamian dostajemy skeleton key , niezniszczalny lockpick :) aby dostac tego questa trzeba miec poziom 10 w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79-> co do modow to jest juz w tej chwili kilkadziesiat (jak nie kilkaset)modow...wiec niewiem skad masz inforamcje ze:

"Poza tym na rzie nie ma żadnych modów więc rozmowa o tym jest bezprzedmiotowa" sam gram teraz z 4ema modami

 

Poza tym dopiero sie zacznie zabawa jak zaczna pojawiac sie duze mody dodajace nowe zadania, organizacje, lokacji itp

 

Sewer-> TAK, gra sie wysypuje tez na orginale ale po zastosowniu porad z oficjalnego forum juz dziala poprawnie

 

Pioorek-> gra sie nie wysypuje jak zrobisz to co zalecaja jej autorzy ale fakt ze jest slabo zoptymaliziowana

 

jonathan-> co masz tam konkretnie za problem z tym zadaniem? robilem je jakis czas temu cala filozofia to skradanie sie.

 

 

co do modow jeszcze to poajwil sie 1wszy oficjalny mod pancerze dla koni ale jest platny i kosztuje 1,99$ :[

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

taa a czy komus sie gra wysypuje na oryginale????

:P

No wlasnie tez mialem o to zapytac - jedyny raz kiedy widzialem blad przy okazji tej gry to bylo gdy wychodzilem do Windowsa i zamiast normalnie zamknac gierke wyskoczyl mi blad z serii "Wyslij raport", ktory oczywiscie wyslalem :)

Co do modow: na oficjalnej stronie jest informacja, ze mody dla X360 beda dostepne przez Live! - z ta roznica (w porownaniu do sceny PC), ze dotepne beda jedynie mody zatwierdzone oficjalnie przez Bethesde. Najprawdopodobniej wiec mody z PC beda dzialac takze i na X360 - ale zeby je zainstalowac to na chwile obecna trzeba bedzie czekac na Bethesde, ktora je wrzuci na XBox Live!.

 

@costi - widzialem Obliviona na X360 i wyglada tak jak wersja na PC po podrasowaniu pliku INI. Jedyna roznica jest odleglosc wyskakiwania obiektow typu skaly, kamienie - budynki i ruiny sa juz tak samo jak na PC. Doczyty? Sa ciagle, ale tylko przy jezdzie na koniu, gdzie i na PC pojawiaja sie komunikaty "Loading Area". Spadku FPS nie widzialem przyznaje sie bez bicia, ale moze dlatego, ze nie bylo jakiejs wiekszej zadymy. Za to w trybie 720p gra wyglada po prostu pieknie. Zapiera dech w piersiach. A ze ekran 2x wiekszy, wiec robi wrazenie wieksze niz na PC.

 

Ogolnie: narzekanie na niestabilnosc spowodowane jest ponoc uzywaniem nonCD patcha. Co sie w 99% przypadkow wiaze z uzywaniem pirata. Wszystko na ten temat.

 

czy ktos w koncu rozgryzl czy mozna poruszac sie za pomoca pada po inventory i obslugiwac rozmowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala jak juz pisalem bledy nie zdazaja sie tylko na piratach zreszta dobrze o tym swiadczy sam fakt ze na oficjalnym forum gry w faq dotyczacym sprzetu napisali jak sie z tym problemem uporac i wyobraz sobie ze nie napisali tam zeby nie uzywac crackow...

zreszta jak by to byla wina pirata to by bethesda chyba nie podawala sposobu na rozwiazanie problemu z piratem??

 

 

ciekawe czy te mody na XBox Live! beda darmowe bo widzac jakie ma bethesda podejscie do modow czyli zdzieranie 2$ za malutki mod to watpie ..,

ciekawe jest tez to ze ten mod byl prawdopodobnie gotowy (lub prawie gotowy) przed wydaniem gry bo byly juz kiedys screeny tej zbroji dla koni publikowane

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala jak juz pisalem bledy nie zdazaja sie tylko na piratach zreszta dobrze o tym swiadczy sam fakt ze na oficjalnym forum gry w faq dotyczacym sprzetu napisali jak sie z tym problemem uporac i wyobraz sobie ze nie napisali tam zeby nie uzywac crackow...

zreszta jak by to byla wina pirata to by bethesda chyba nie podawala sposobu na rozwiazanie problemu z piratem??

ciekawe czy te mody na XBox Live! beda darmowe bo widzac jakie ma bethesda podejscie do modow czyli zdzieranie 2$ za malutki mod to watpie ..,

ciekawe jest tez to ze ten mod byl prawdopodobnie gotowy (lub prawie gotowy) przed wydaniem gry bo byly juz kiedys screeny tej zbroji dla koni publikowane

Tak sobie mysle ( ale to tylko gdybanie) ze mogli zrobic kilka ciekawych opcji w grze, ktorych nie wprowadzali odrazu, a przygotowali w platnych modach co by $ trzepac dodatkowo.... dzis prawa rynku sa bezlistosne hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam moda dajacego nieskonczona ilosc kupieckich napojow: zycia i many - nie widzial ktos czegos takiego ? Bylbym wdzieczny za pomoc - dostaje nerwicy z tym.

Ma juz ktos goldbranda ? Rozni sie czyms od tej z morrowinda ?

pozdrawiam

Edytowane przez manius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebna mi pomoc związana z wampiryzmem

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gdzie mozna znalezc Soul Gemy potrzebne dla tej wiedzmy, która ma nam pomoc w wyleczeniu tej oto paskudnej zarazy ;) ?
Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam moda dajacego nieskonczona ilosc kupieckich napojow: zycia i many - nie widzial ktos czegos takiego ? Bylbym wdzieczny za pomoc - dostaje nerwicy z tym.

[ciach]

poucz sie troche alchemii to nie bedziesz potrzebowal nawet sklepow do kupowania potions ...

Co jak co ale skladniki mixtur do przywracana zdrowia sa czeste, do many nie tak czeste ale niespecjalnie trudno je znalesc.

 

Witam potrzebna mi pomoc związana z wampiryzmem

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Gdzie mozna znalezc Soul Gemy potrzebne dla tej wiedzmy, która ma nam pomoc w wyleczeniu tej oto paskudnej zarazy ;) ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
kilka kupilem po prostu w gildiach magii, kilka ukradlem rowniez w gildiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
kilka kupilem po prostu w gildiach magii, kilka ukradlem rowniez w gildiach
Ok dzieki ... znalazłem takze dokładniejsze info na klick

 

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi płatnymi modami to podobnie jak z symfonią jest.. program kosztuje sporo - ale kup sobie tzw. raport do niej.. są raporty (mody) które sa drozsze od samego programu.

 

Sądze ze tak wlasnie jest... jesli obi jest bez dostepu do sieci - to przynajmniej za "dostep" do nowinek bedą opłaty.

Jesli rzeczywiscie grę spaprali by potem zarabiac na "naprawianiu" - to sa gorsi od naszego monopolisty na systemy operacyjne.

 

Co do gry i gemów. To wraz z poziomem poraz wiecej sie ich odnajduje. Sam martwilem sie gdzie je odnalezc. Ale powyzej 10 poziomu juz skonczylem sie martwic - jakbym teraz zachorowal na wampiryzm to moglbym sie juz 3 razy wyleczyć!!!

Gra jest po prostu NIELIONIOWA. ktos kto skonczyl ją w 10 godzin - nie przeszedl jej tak jak powinien. lub inaczej - po najlatwiejszej lini oporu..

Skoro quest dla azura shrine jest jednym z pierwszych - a uleczenie sie zaczyna byc latwe dopiero na 11 poziomie - to nie mozna mówic o łatwosci gry...

 

ps.

Wczoraj myslalem ze kompa przez okno wywale.. przeszedlem misje odbicia kavah (odbicie zamku) - i okazalo sie ze jeden straznik mi podszedl pod miecz i morderca jestem... musze od nowa ta misje przechodzic bo nie mam save-a.

Na gwałt poszukuje moda usuwającego strazników latających w czasie walki przed mieczem..

A i jeszcze jedno.. znów dremora lord spadł mi w czasie walki z najwyzszej kondygnacji w wierzy na sam parter i sie zabił.. musialem zchodzic na sam dół by go przeszukać.. czy npc musza byc takie glupie jesli chodzi o walkę...

 

A pamietacie quest gdy mialem z obwilionu uratowac takich maloetnich rycerzy? to walczylismy na moscie - dremora lord lazł tylem - wpadł do lawy - a te głupie szczeniaki skoczyly za nim by go zabijać... LOL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poucz sie troche alchemii to nie bedziesz potrzebowal nawet sklepow do kupowania potions ...

Co jak co ale skladniki mixtur do przywracana zdrowia sa czeste, do many nie tak czeste ale niespecjalnie trudno je znalesc.

Ja mam alchemie na expert :P. Jedyny problem w tym, że nie wiem jak składać niektóre mikstury. Np te co dają healta albo magike. Może wiesza jakie składniki trza mieć do tych mikstur ? i jeszcze jedno: czy sprzęt ma znaczenie przy robieniu mikstur (np sam mortar itp) ? Może jest jakiś link jak (z czego) robić dane mikstury ? HELP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alchemie na expert :P. Jedyny problem w tym, że nie wiem jak składać niektóre mikstury. Np te co dają healta albo magike. Może wiesza jakie składniki trza mieć do tych mikstur ? i jeszcze jedno: czy sprzęt ma znaczenie przy robieniu mikstur (np sam mortar itp) ? Może jest jakiś link jak (z czego) robić dane mikstury ? HELP :P

ja nie wiem jak doszedles do tego eksperta nie umiejac robic mikstur ;)

potrzebujesz: mortar, retort, alembic i calcinator - czym lepszej jakosci (symbolizowane diamencikiem zamiast serduszka) tym lepsze potiony mozna uzyskac.

jesli chcesz miec mix na health to mieszasz kilka skladnikow, ktore w opisie maja restore health.

a co do samej receptury to pelno sie wala po swiecie karteczek z przepisami. poza tym jak jestes ekspert to widzisz juz zdaje sie 3 sloty - to spokojnie powinno stykac do wiekszosci mikstur

 

to mowilem ja, journeyman of alchemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

W ob. nie gralme jeszcze, dopiero go dostalem i wlasnie go instaluje. Wymienilem wady ktore moge dostrzec nie grajac w gre :) Ok teraz mnie czeka dlubanie w ini i ustawienie opcji, wiec pewnie wieczorem dopiero spokojnie pogram -_-. Do tego mam lipny monitor, bo mi sie spalil przed wczoraj moj samsung ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ob. nie gralme jeszcze, dopiero go dostalem i wlasnie go instaluje. Wymienilem wady ktore moge dostrzec nie grajac w gre :) Ok teraz mnie czeka dlubanie w ini i ustawienie opcji, wiec pewnie wieczorem dopiero spokojnie pogram -_-. Do tego mam lipny monitor, bo mi sie spalil przed wczoraj moj samsung ;/

poszukaj na stronach 34-38 ktos dawal fajny .ini pod gf6600 ;] jak nie znajdziesz to zglos sie na pm:)

 

btw. rozwiazal juz ktos problem z hdr i czarnym ekranem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak doszedles do tego eksperta nie umiejac robic mikstur ;)

potrzebujesz: mortar, retort, alembic i calcinator - czym lepszej jakosci (symbolizowane diamencikiem zamiast serduszka) tym lepsze potiony mozna uzyskac.

jesli chcesz miec mix na health to mieszasz kilka skladnikow, ktore w opisie maja restore health.

a co do samej receptury to pelno sie wala po swiecie karteczek z przepisami. poza tym jak jestes ekspert to widzisz juz zdaje sie 3 sloty - to spokojnie powinno stykac do wiekszosci mikstur

to mowilem ja, journeyman of alchemy :D

Ja mam na expert i mam 4 sloty. Napewno nie mam na master ;)... chociaż może sie myle bo juz 2 dni nie grałem bo uczyć trza sie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na UMBRE jezeli nie byles :>

ale mnie wpakowales :P dobrze ze save'a zrobilem zanim jej przywalilem z miecza :D 3 razy mnie zabila, a i pare razy lezalem na ziemi, ale...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

i jeszcze pytanie dlaczego siła, zwinność i osobowość sa na czerwono? cos mi odejmuje czy co? bo wiem ze mialem wiecej

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem trochę innej nautry... Czy komuś udało się uruchomić OBLIVION na RADEONIE 9250? Gra się uruchamia, ale wszelkie tekstury są białe... ściągnąlem najnowsze catalysty i nic. Reszta kompa to 1gb ram i sempron 2600+. Jeśli ktoś miałby pomysły będę zobowiązany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...