Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

ktos pytal o to na ktorj wersji everesta wyswietlilo mi rodzaj pamieci...

EVEREST Ultimate Edition (everestultimate250)

komputer->przetaktowanie->Moduły pamięci SPD

 

na ultra x'ach tez pokazywalo mi tylko GEIL

ale na twinmosach, elixirach i chyba kingstonach (oczywiscie nie wszystkich) pokazuje na jakich jest kostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz poprostu sprawdzic na nizszym mnozniku? bo patrzac na sig to Twoj proc to jakis kiepawy ;)

Procek jak najbardziej jest jakaś kiepścizna :]

Teraz jade na 228 CL 2.5 i na reszcie wszystko przechodzi i działa jak powinno...

przy 231 i CL 3 jednak coś się krzaczyło... Sprawdzałem i na nizszym mnożniku... z mniejszym HTT ogólnie wszystko :]

Aczkolwiek przesiadka z 512 ramu na 2GB daje zauważalne rezultaty więc nie będę już nażekał że mi nie chcą śmigać na 250MHz ...

(wina procka moim zdaniem ale puki co wymieniał nie będę... poczekam az X2 stanieją :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

Co powiecie o pamięciach Patriot z allegro: PATRIOT 2x1GB 400 LLK CL2 5-3-2b http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78962013 cena 1070zł..

 

to są te pamięci, których test jest w tym temacie, czy to coś innego... napiszczie coś o tym...

tak to te. Co tu duzo mowic. pamieci nie zachwycają, ale sa najlepsze z tych dostepnych w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moimi pamięciami. Dokładny opis mojego problemu znajduje sie na 13 stronie przesłany przez chase1. Posiadam Corsair TwinX2048-4000PT PC4000 DDR500 2x1GB aktualne timingi 3-4-4-8-1T kosci samsung UCCC napiecię ustawione jest na 2.77 sa stabilne godzina testowania w memtest i 2 godziny w sp2004. Włozylem je do banku 2 i 4. Na tej stronie jest ich dokladny opis http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1907 Przesyłam równierz screena z moich aktualnych ustawien w a64 tweaker http://img493.imageshack.us/my.php?image=c...pt34481t9gv.jpg Problem polega na tym że nie moge podkrecic tych pamieci. Jak ustawilem je na 270mhz to memtest po 20 minutach wywalil same bledy. Nawet ustawienie napiecia na 2.9 nie pomoglo. W biosie mam dużo ustawień timingow jednakrze nie wiem do czego one sluza. Moze tu tkwi problem w ustawienieniach reszty timingow. Na roznych stronach testow mojej plyty glownej czytalem zeby cala reszta ustawien pamieci byla na auto. A u mnie w biosie mam standardowe ustawienia zaladowane z opcji LOAD OPTIMIZED DEFAULTS. Moze lepiej reszte ustawien dac na auto a zostawic tylko ustawionych te 5 najwazniejszych timingow. Morze wtedy pamiatki pokazalyby na co je stac. Ostatnie pytanie dotyczy napiecia. Jakie jest maksymalne bezpieczne napiecie na samsungach uccc.

Dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr602

Memki idą 245MHz 3-4-4-8 1T

Proponuję ustawienie 10x245z=2450MHz div200 3-4-4-8 i przy stabilnej pracy zwiększaj szynę o 5MHz,czyli następne ustawienie 10x250MHz itd w ten sposób znajdziesz punkt graniczny swoich memek wspópracujących a Twoim konkretnym kontrolerem pamięci w procku,od którego niestety nie możesz abstrachować.

Timingi trochę luźniejsze na początek póżniej będziesz walczył o wydajnosć.

Proponuję zmienić(w stosunku do Twoich wskazań a64Tweakera)

trc=12

trfc=16(18)

twr=3

max asyn lat=9ns( i tutaj bym poeksperymentował)

read pr=6(7)ns

Wszystkie timingi zdefiniuj recznie nie auto i powodzenia. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do posiadaczy G.Skilli GBHZ:

 

Czy ktoś testował pamięci z CL 2,5?

 

Jeśli tak, byłbym bardzo wdzięczny za wyniki, gdyż początkiem przyszłego tygodnia powinny owe kosteczki do mnie zawitać :D Oczywiście, jak tylko odpowiednio je "potraktuję", zaraz podzielę się wrażeniami (szczególnie, że chyba nikt nie testował ich jeszcze na Epoxie 9NPA+Ultra). Może nie wszyscy wiedzą, ale AndreYang (XS) osiągnął na nich DDR600 SPi 32M stabilnie :D Wiem, wiem, marzenia... ale kto wie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie do posiadaczy G.Skilli GBHZ:

 

Czy ktoś testował pamięci z CL 2,5?

MAX ile udalo mi sie wyciagnac z nich na CAS2.5. Nic innego poza 32M nie puszczalem...

 

Dołączona grafika

 

Nie zawracaj sobie glowy CAS2.5 ;) Jedzi na CAS3.0 i o wiele lepiej na tym wyjdziesz...

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie mała paczuszka o niezwykle skromnym wyglądzie :wink: Za to jej zawartość... :D

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zaiste, piękne pamiątki :wink: Jakość wykonania pierwsza klasa, no ale cena w Polsce też <_<

 

Miałem małe obawy, czy zmieszczą się razem z radiatorkami w gniazdach, gdyż Epox dosłownie skleił je razem, lecz wątpliwości me zostały szybko rozwiane - wszystko pasuje bezproblemowo :)

 

Jak tylko pojawią się jakieś wyniki testów, nie omieszkam się nimi podzielić. Co widać po tym poście, na defaultach idę bez problemu, ale tego można się było spodziewać :wink:

 

 

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że wątek zaczyna spełniać,funkcje która miedzy innymi była w moim zamyśle;pomóc w wyborze optymalnych memek dla danego zastosowania. :wink: Wygląda na to ze G.Skill'e HZ spełniaja właśnie taką rolę(są uniwersalne) :wink:

I prosze userów którzy zakupili zestawy 2x1GB; zamieszczajcie testy. :lol:

 

Edit 19:23

@Zulusman

Widziałem,jak "walczyłeś" w licytacji,kibicowałem żebys za 700zeta kupił. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzis zostaly wyslane HZ do mnie.

Czekam z niecierpliwoscia, tak samo jak na procka....

Jesli bedize potrzeba, pojde do kogos z DFI i zrobie testy :)

 

@draak

275 ?? Wez ciagnij wiecej. Gdybys mogl zapodac wyniki z aidy - zapis i odczyt - dzieks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 279MHz stabilne u mnie w 3D nie jest i dlatego na tym mówię pass:

 

Dołączona grafika

 

8-4-4-3 1T, napięcie 2.6V. Tam, gdzie było to konieczne (czyt. FEAR lub q4@ultra, raczej mało ambitne zajęcia :lol:) jest naturalnie lepiej niż na 4x512, o 2x512 nie wspominając.

 

Pamięci są świetne, w tym miejscu dzięki Lcs za sprawne doprowadznie zamówienia do końca! :)

 

PS. Nawet mark05 odczuł zmianę z okolic 10,6k na prawie 10,8k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z pamięciami, chwilowo skończyły się na 270 3-4-4-8, przechodzą spokojnie SPi 32M i kilka godzin FEARa, ale 275 już nie jest stabilne <_<

 

Nie bardzo wiem, co może być przyczyną, napięcie mam ustawiona na 2,7v; w rzeczywistości to jest 2,67v. Na niższym napięciu XP już się nie bootuje, wyższego nie dawałem. Zamieniałem kości miejscami, sloty również. Może winę ponosi płyta główna, bo proc na pewno jest w porządku, przechodzi SPi 32M i jest spokojnie "grywalny" na 325x9 przy 1,6v. Pamięci wtedy biegają na 265 i jest im bardzo dobrze, zero problemów ze stabilnością. Oczywiście nie ustawiam tak proca 24/7, trochę szkoda go męczyć :wink:

 

Kombinowałem też z alphami, ustawienia Bachusa jednak nic nie pomagają :sad:

 

Tak czy siak, jestem bardzo zadowolony, chciałem mieć 255, wtedy proc leci 2,8; i mam. Trochę brakuje dzielnika 180 dla pamięci, co jest dodatkowym powodem, czy nie zacząć się zastanawiać nad zmianą Epoxa (choć zdążyłem go bardzo polubić :wink: ) na DFI.

 

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, będę bardzo wdzięczny. Kilka screenów zapodam wieczorkiem.

 

@ /matthew/

 

Pamięć wirtualną wyłączyłem zupełnie i jestem bardzo z tego zadowolony, dysk już nie mieli niepotrzebnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pamięci: 2x1GB G.Skill GBHZ

 

 

 

Zapodaję screeny :wink:

 

Na razie utknąłem na 270 i trapi mnie to wielce, co wspominałem kilka postów wyżej...

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tutaj pamięci ciut gorzej, za to proc ciut lepiej :wink:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Z czasem dorzucę jeszcze zrzut ekranu z Sandry.

 

 

 

Powalczę teraz z 3-3-3-8, może pamięci pokażą się z lepszej strony :wink:

 

 

 

 

EDIT: Dorzucam Sandrę:

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

EDIT 2: Walki z DDR550 ciąg dalszy... Podniosłem napięcie do 2,8v, co w rzeczywistości daje 2,78v. Dziwna sprawa, bo XP wywalił błąd przy starcie, ale za drugim razem ruszył. Odpaliłem SPi 32M i po powrocie z kolacji... :-|

 

 

Dołączona grafika

 

Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że trafiłem na wyjątkowo kiepską parkę. Albo Epox jest jakiś nie teges <_<

 

 

 

EDIT 3: Moje ostatnie słowo, wyżej nie ma szans, zmiana napięć i timinigów nie pomaga. Qrcze, ale fajnie by było mieć DFI :wink:

 

Napięcie dalej 2,7v - w rzeczywistości 2,67v.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to od 20 do 200, dlaczego taka rozbieżność?

Moge prosić o dokładniejsze info?

Chodzi o to że jeśli będzie zbyt droga przesyłka to kupie te G.Skill na Allegro.

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to od 20 do 200, dlaczego taka rozbieżność?

Moge prosić o dokładniejsze info?

Chodzi o to że jeśli będzie zbyt droga przesyłka to kupie te G.Skill na Allegro.

przede wszsytkim to powinienes miec swojego człowieka w usa, a czym to wyslesz to juz Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...