Skocz do zawartości
Imperator Kret

Bip3 Za 210 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

"Pomyslodawca" od samego pocatku zle zaczal. Nalezalo porpostu spytac czy sa chetni, po czym zamowic 3-5 sztuk i sprzedac (chociazby allegro). Bez zbednego tlumaczenia co i jak. Zarobek bylby napewno i nikt by nie mial pretensji takich jak teraz, ze za duzo zarabia, itd... Imo to tylko kwestia poczatkowego wylozenia kasy, bo kupcy sie znajda napewno z czasem. Przeciez tak naprawde kupca mozna szukac juz w momencie, gdy zamowienie zostalo dopiero zlozone (ew. wyslane).

Jak sie zabierac za taka sprzedaz, to tylko z glowa. Swego czasu Kwiecień probowal sprowadzac sprzet z USA i nie wyszlo, a bylo jeszcze wielu chetnych tego typu (weze do WC zza granicy, etc, etc..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to tylko kwestia poczatkowego wylozenia kasy, bo kupcy sie znajda napewno z czasem.

Teoretycznie tak ale jak kupcy sie nie znajdą to zostaje z niepotrzebnymi chłodnicami. Zreszta zamawianie 3 szt. chlodnic mija sie z celem bo cena musiałaby byc większa. Nadal uważam że różnica między ceną tam a w Polsce w wysokości 50 zł to mało biorąc pod uwagę że trzeba z tego opłacic przesyłke, przelew, wyłożyc kase itp. ale każdy może miec własną opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh wymienilbym sobie fiaciora na tego bixa 2 tylko akurat to ze jest wieksza o te 20% kompletnie rozwala mi sprawe

31,5 cm dlugosci.... ehh a nie moglaby miec tak jak bw 27cm

no nic tak sobie musialem ponarzekac...

wybaczcie :)

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe polskie podejście "pies ogrodnika - sam nie zje a drugiemu nie da"!

Jak tu w polsce robic jakis interes?

 

I tak nikt nigdzie nie pojedzie a Ty nie zarobisz. Normalana Polska rzeczywistośc :mur:

Ale oficjalnie nikt nikomu niczego nie zazdrości..nie nie ależ skąd...

 

sorry za OT ale mnie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nie wiedziałem, że wymiana waluty kosztuje tyle kasy ;-)

 

1. Zaden przelw. Płacisz kartą kredytową i jedynie co Cie to kosztuje to wymiana złotówek na Euro po kursie bankowym z danego dnia (przy kwocie 1000zł może w plecy z 10zł max).

2. Żadna wymiana na euro - patrz wyżej.

3. 37Euro to żadne 200zł tylko 148zł po dzisiejszym kursie.

4. Przesyłki nie są wcale drogie. Zamawiałem kilka razy różne sprawy i nigdy nie był to jakiś problem

5. Mieszkam w ściu. Kilka razy zamawiałem na poczte w Alhbecu (2km od granicy jest poczta) na swoje dane. Paczka wysyłana była zwykła pocztą a że zapłacona kartą to nikt problemów nie robił. Po 2 dniach szło się na poczte i odbierało przesyłke.

 

Reasumując: Autor tego topicu chciał sporo przyciąć i tyle. Nic w tym złego. Tylko po co to argumentować tak śmiesznie? A stwierdzenia " no ale kupie 5 i nie sprzedam..." Stary jak chcesz mieć 100% pewnyt zwrot kasy to se obligacje kup ;-) Nie można nie ryzykować, nie napracować się i zarabiać na handlu z marżą 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka kurierem DHL jakby nie patrzec kosztuje, inne rzeczy też, do tego poświęcony czas i inne [ciach!]ły których nie będę robic za darmo!

Do 150 zł dolicz około 20 zł przesyłki i już masz 170. Tak więc zostaje 30 zł. A to raczej nie jest dużo.

Ale mam to całe forum już głęboko W [gluteus maximus]! Już tu nie zajrze więc chłodnic NIE BĘDZIE!

ŻEGNAM [ciach!]A WCALE NIE ZAWISTNYCH POLAKÓW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nic nie rozumiem. Czy w mojej wypowiedzi była jakakolwiek zawiść? Stary ja mam BIP2 za którą dałem 330zł i to moja sprawa. Stać mnie na to żeby zamówić sobie co mi sie podoba i szczerze Ci powiem, że na takie super okazje gdzie płace 210 bez gwarancji i faktury a 240 u MATE-a gdzie jeszcze mam 5% zniżki ślinić się nie zamierzam.

 

To, że napisałem Ci jak można ograniczyć koszta uważasz za zawiść? Heh małolat jesteś i masz małe pojęcie o handlu. A na krytyke [jak najbardziej uzasadnioną i rozsądną] obrażasz ludzi na tym forum i puszczasz fochy jak czteroletnia dziewczynka ;P BUehehe LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post na tym forum(szukałem usunięcia konta ale jakoś nie znalazłem)

Tak więc zamówienia na chłodnice są odwołane. Możliwe że pojawią sie na allegro ale z ceną wyższą o minimum 10 zł bo jeśli zamówie to mniejszą ilosc i możliwe że z 2 szt. wylądują na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki interes opłaca sie, jeśli ktoś faktycznie wykombinuje to sprytnie- pojedzie odebrać osobiście(ale wtedy trzba by troche towaru kupić to mozę rabaccik sie wytarguje itp )albo ewentualnie coś takiego jak Misyo kombinuje- odebrać z granicy pocztą niemiecką potem posłać naszą itp.

Inaczej nie bardzo widze sens jakiegokolwiek pośrednika- wpłacam kase zamawiam kupiera i po co towar ma iść przdez kogoś kto weźmie właściwie za nic prowizje :?

Oświedzcie mnie jesli coś pokręciłem w tym ostatnim wariancie ale naprawde nie widze tam miejsca na pośrednika....

 

 

A swoją drogą chłodniczki kuszą- cena ok 200zl za bie3 albo ponizęj 150 za bie2 + koszty perzesyłek i tak jest dużo atrakcyjniejsza niż u nas.

Oczywiście wersje pro już tak atrakcyjne nie są i interes robi sie marny ale te droższe to naprawde jest kuszące. Kro by nie chciał np bie3 za cene bi2pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :blink: Caly topic to jedna wielka BEKA ;] Dziekuje za kawal dobrego humoru. A tak na marginesie wystarczylo zamowic chociazby te dwie i wystawic na allegro i zarobic chociaz po ta dyche na sztuce, popatrzec czy jest zainteresowanie i dzialac dalej.

 

 

Czy Puma napisze cos jeszcze...?

Edytowane przez WaWrzOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ,jeden cwaniak mieszka przy granicy i sieje popeline o placeniu karta i odbiorze na niemieckiej poczcie - spoko skoro tak moze zrobic to niech zamowi te chlodnice taniej

jakbym w Gołdapi mieszkal to tez bym handlowal ruska benzyna i papierosami ,ale gdy trzeba to zamowic normalnie to:

glupi przelew w Euro kosztuje niewiadomo ile - wiem ze z Włoch do Polski to 8 euro ,paczka DHL to tez ciezka kasa (przyszla do mnie z Angli ,nie pamietam ile ,ale cieszylem sie ze nie ja to oplacilem)

co do gwarancji na chlodnice to LOL - jak nie jest turecka to bedzie szczelna (tylko cho.ler.ka w niemcach duzo turkow sie krecie :lol: )

a faktura nie kazdemu jest potrzebna - mi akurat tak,ale to indywidualna sprawa

 

wiec proponuje wyluzowac ,jezeli ktos zarobi na tym 30pln na sztuce przy 5 sztukach to cale G... biorac pod uwage ze trzeba wylozyc 1000pln ,a w trakcie transakcji polowa chetnych sie wycofa i kasa bedzie zamrozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Puma[JFK]

trzeba było "po cichu" zamówić i nic nie mówić nikomu wtedy miałbyś tą prowizje dla siebie i nikt by się nie czepiał

 

z drugiej strony kto by chciał taką tanią chłodniczke to przeicez można zrobic topic na zbiorowe zamówienie, myśle ze chętnych troszke by było, np. 20 osób koszty by się rozbiły znacznie i każdy byłby zadowolony, że ma tanio bie3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam kasy to teraz nie kupie ale zarejestrowałem się i wybrałem sobie wysyłke do Polski.Koszt to 17 marek- ok 70zł za wysyłke to jest jeeszcze do ugryzienia zwłaszcza jak zgadało by sie kilka osób....

Paczka do 4.5kg to wejdzie troche towaru :]

 

Jeśli faktycznie mozna płacić kartą to taki interes sie naprawde opłaca. Przy 2-3 osobach można by mieć bie3 za niecałe 250zl... Jak dla mnie okazja i tyle Przy bie2 moze nawet w 200zl da sie zmieścic....

 

 

kurde takie mi koszty wyszły przy płaceniu przelewem:

 

1 x Alphacool NexXxoS Xtreme III: 46,99 EUR

Sub-Total: 46,99 EUR

DHL Germany (Dispatch to PL: (1 x 4.2 kg)): 17,00 EUR

incl. UST 16%: 6,48 EUR

Total: 63,99 EUR

 

 

"incl. UST 16%:" 6,48 EUR - co to za cieciowski podatek czy coś?

 

wychodzui już nieco ponad 250zl ale nadal opłacalne to to jest....

 

 

 

przy zgadaniu sie np 4 osób wychodzi tak:

 

 

4 x Alphacool NexXxoS Xtreme III: 187,96 EUR

Sub-Total: 187,96 EUR

DHL Germany (Dispatch to PL: (1 x 7.8 kg)): 22,00 EUR

incl. UST 16%: 25,93 EUR

Total: 209,96 EUR

 

 

 

czyli 200zl na głowe za nagrzewke+ ewentualne koszty rozesłania już ubezpieczonej paczki po kraju czyli te 10-12zl... Robi sie naprawde ciekawie....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Koszt to 17 marek- ok 70zł za wysyłke to jest jeeszcze do ugryzienia zwłaszcza jak zgadało by sie kilka osób.... (...)

Oczywiście chodziło Ci o Euro :P Wiem wiem... czepiam sie;]

 

Trzeba przyznać, że jest to dość opłacalne. Pod warunkiem, że ktoś nie ma ochoty bawić się w (tanie) narzewnice z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB: Stary nie wiem co chciałem uzyskać swoim postem ale umówmy się co do jednego. NIE JESTEM CWANIAKIEM i nie życze sobie publicznie mnie w ten sposób określać. Gdybyś przeczytał dokładnie cały temat zauważyłbyś, że nic złego nie powiedziałem i nic złego nie miałem na myśli. Nie lubie po prostu jak ktoś robi z ludzi idiotów. A dzieląc się radami pokazałem jak można zaoszczędzić kupe kaski. To, że sam kupuje na granicy nie zmienia faktu, że:

 

- trzeba być debilem zeby robić przelewy w euro. Płacić za to prowizje itd. skoro przy płatności kartą prowizje płaci sklep. Czekać kilka dni zanim przelew dojdzie. Biegać chodzić i załatwiać.

 

Madmax : uwazaj bo zaraz zostaniesz mianowany twikowym cwaniakiem od lewych fajek z nad granicy ;-)

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misyo

nie mialem zamiaru nikogo obrazac ,ale zauwaz ,ze to ty zarzuciles Pumie duza pazernosc

dlatego napisalem wyraznie ,ze skoro da sie to zrobic taniej to proponuje zebys wykorzystal swoje mozliwosci ,bo nie sadze by Puma wiedzial ,ze da sie to tak zrobic jak ty to przedstawiles

szczerze mowiac sam nie wiedzialem ,ze bank sam przeliczy kase przy placeniu karta

tak wiec na poczatku wszystko ladnie wylozyles ,a na koniec skwintowales ,jako ze autor watku w ten sposob zarobi 50% z tego wszystkiego

w sumie krucha sprawa - nie chce byc niczyim obronca ani tymbardziej oskarzycielem ,poprostu proponuje troche obiektywizmu ,to nie sprawa "wezy z zagranicy" :lol: kupowanych w markecie (no w koncu markety polskie nie sa :-D )

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym się czepiał ale z tego co widze ty to robisz w celach zarobkowych. Wystarczy przeliczyć ceny (na takiej HC masz 70zł). Co innego jak byś sprowadzał sobie i chciał przy okazji sprowadzić innym by oszczędzić na wysyłce.

Tak jak ty robisz to mogę równie dobrze ja zrobić i naprzywozić każdemu co tylko chce z tamtąd.

 

Przypomina mi się sprawa importerów weży :lol: które jak się okazało były z marketu :-P

Tutaj tak samo autor nie podał na wstepie skąd pochodza chłodniczki, bo ten kto nie zna tego sklpu by myślał, że to jakieś super extra ceny.

Z czegos trzeba zyc, ty z IBIZem tez za darmo nie pracujecie :)

 

Wracajac do dzialalnosci charytatywnej to juz spotkalem sie z roznymi zachowaniami, ktos chcial dobrze, sciagnol zagranicy dla kolegów z forum i pozniej sie okazuje ze jasiu od mamusi nie dostal pieniazków na nowy gadzet i musi zrezygnowac a najszybciej pieniazki bedzie mial w maju jak bedzie jego komunia - smiechu warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos jesli nikt inny niebedzie chcial to ja moge to organizowac tylko sie dzisiaj dokladnie dowiem czy mam mozliwosc wplacenia na DE konto kaski z karty kredytowej tatuska

 

99tomcat liczyl wczesniej ze jak by nas bylo 4 to juz za 200zł +transport w PL by byla BIE3 wiec cena wypasna

 

proponuje dac ogloszenie na gieldzie ze organizujemy takie cus to sie moze ludzie zglosza ale oczywiste jest to ze najpierw kasa pozniej towar niebedzie mowy o wycofaniu sie po wplaceniu kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector oczywscie bylby chetny na BIE3 Jak cos to na PW porozmawiamy B)

 

Edit

No wlasnie dobrze Kubuś zapytal :)...

 

Ilu juz chetnych :)... Ja mam kase na Juz :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ja musze sprzedac swoja BIP2 i zebrac na cos wiekszego..."

 

to sprzedaj ja komus za 150zl doloz 5 dych i masz z importu BIX 3 :)

 

madmax ile juz jest w sumie chetnych osob wlaczajac mnie i sectora?

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to 4 chyba ze Garfield^ tez chce bo sie odzywal na PW

ale niech sie okresli

 

Czyli po podliczeniach: JA, copycd, kooboos, Sector19

 

w 4-5 juz mozna zamawiac tylko ja dalej niewiem jak to jest z tymi przelewami za granice Euto <--> Złotówki jak ktos juz cos takiego robil niech da znac bo karta visa okazuje sie ze moj ojciec nie da rady zapłacic bo niema tam jakiegos ubezpieczenia wykupionego wiec sprawa sie toczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaciłem kartą kredytową we włoszech, czechach, austrii i wszystko było bez problemów, kasa sama się "zamieniała" na odpowiednią walute :) z przelewem powinno być tak samo, tyle że ja bym wolał wpłacić w banku aby powiedzieli ile kasy dokładnie trzeba wpłacić zgodnie z kursem tego dnia

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaciłem kartą kredytową we włoszech, czechach, austrii i wszystko było bez problemów, kasa sama się "zamieniała" na odpowiednią walute :) z przelewem powinno być tak samo, tyle że ja bym wolał wpłacić w banku aby powiedzieli ile kasy dokładnie trzeba wpłacić zgodnie z kursem tego dnia

tylko najpierw sie dowoedz ile kosztuje przelew zagraniczny....

 

Ja sie kiedyś naczytałem- przy 100 euro opłaty wynosi ponad 20.... Przy takim zdzierstwie tozn zapomnieć, no chyba,zę coś się zmieniło....

 

 

 

Tak wiec albo jakiś myk z płaceniem kartą albo Paypal pozostaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przejde sie dobanku wypytac jak to tam oni maja wiec dam znac ale jesli beda takie kwoty no to poszukuje kogos z karta visa kto ma mozliwosc zakupow zagranica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas 5 i mysle że już można by zamawiać jutro sie dowiem co z tymi platnosciami (no chyba ze ktos z was ma dostep do karty visa) i mozemy startowac i ustalac termin wplaty kasy na jakis dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...