Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam Opera od paru lat i z wersjami ponizej 9.x nie bylo zadnych problemow, a teraz mam 2 problemy. Pierwszy: w najnowszej wersji jest cos takiego, ze po najechaniu myszka na zakladke pokazuje sie miniaturka strony wraz ze szczegolami (adres, kodowanie etc). Czy mozna to jakos wylaczyc? Bo co najade to mi to wyskakuje i zaslania pol strony. To jednak drobiazg. Druga sprawa bardziej mnie wkurza i nurtuje. Podczas pracy z Opera co pare minut (czasmi krocej, czasami dluzej) obciazenie procka skacze do 60-80% a przegladarka dostaje jakiejs zwiechy, nic nie reaguje. Trwa to chwilke, 3-5s. Niby nie dlugo, ale jest to irytujace bo trwa caly czas, w tych odstepach oczywiscie. Czy ktos wie co to moze byc?

pozdrawiam

 

edit.

Na bank to nie wina systemu, robie reinstalki co 3-4 miesiace ale nawet na swiezutkim tak jest.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół strony? To jaką masz rozdzielczosc, 640x480?

 

opera:config

Use Thumbnails in Tab Tooltips

 

Są 3 mozliwosci na obsciązenie cpu

1. flash >wtedy by był ostałe

2. Czas wykonania javascript

3. Podczas ładowania strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Flash raczej odpada -> strony normalnie szybko dzialaja, procz tych paro sekundowych zwiech.

2. Byc moze, ale to sie dzieje zawsze, niewazne jakich bym stronie nie mial otwartych.

3. Tez raczej odpada, wystepuje w czasie ladowania, ale bez tego tez wiec to chyba nie to.

 

Z ta rozdzialka przesadzilem, ale wyskakuje mi czesto w miejscach w ktorych chce cos przeczytac, poza tym ta opcja jest mi kompletnie zbedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

no to moze mnie tez poradzicie ;)

mam taki dziwny problem na lapku (wiadomo slaba grafa itd) jesli jest jakas fotka ktorej rozmiar jest zmienony to sie kursor troche na niej tnie podobnie z rozlozystymi fleshami mozna to jakos ominac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ktos mi bedzie w stanie pomoc nie wiem czemu ostatnio opera otwiera mi takie pliki jak pdf torrent czy zip edytorem tekstowym co nie jest do konca oczekiwana przeze mnie reakcja jesli wlasnie chce pobrac ww pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze siedzę na operze od 2lat i wszystko grało zawsze (no prawie ;) ). Teraz zmieniłem kompa i już mam problem. Opera wiadomo działa bez reinstalacji, czyli na strych plikach jadę. Zawsze było dobrze a teraz na nowym sprzęcie po prostu mi się zacina. Podczas ładowania stron nagle się zatrzymuje i nic, a niby ładuje dalej. Nie wiem czy zrozumiale napisałem więc przykład:

forum.purepc.pl -> załadowane w ciągu sekundy, dział podkręcanie -> załadowane w ciągu sekundy, jakiś temat -> 10sekund i nic, 20sek, i nic...pasek ładowania zatrzymuje się gdzieś w połowie i to wszystko.

FF śmiga aż miło więc to chyba nie wina żadnych flashy ani nic takiego ;]

ale ja chce kurcze opere ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zainstalowac Operę na czysto. Konfiguracja zajmuje z górą 15 minut.

No jest problem jak się ma około 300zakładek, hasła do dziesiątek stron i konfig pod siebie że tak powiem. Może że jest jakiś konkretny sposób na przeniesienie profilu.

Poza tym zainstalowałem na nowo tyle że w katalogu z poprzednią wersją co i tak nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładki, konfig, search.ini i plik z hasłami możesz przenieść do nowej opery i najważniejsze rzeczy masz... to tak w razie czego. Osobiście opery używam chyba od wersji późne 3 albo wczesne 4 i nie pamiętam, czy dokonywałem nowej instalacji poza jednym przypadkiem utraty danych na dysku. Ona musi działać, trzeba tylko znaleźć co jej przeszkadza. Najlepiej porównując starą z nową instalacją i zmieniając kolejno ustawienia - jak masz czas i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasła są w pliku wand.dat w folderze profilu; folder profilu, zależności od typu instalacji opery może znajdować się w jej katalogu jak i documents and settings/$user$/dane aplikacji/opera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Czy mógłby mnie ktoś uświadomić, jak włączyć zapamiętywanie tego co wpisuje w pola ?

Np. jak wpisuje coś w google, potem tego szukam, to przy następnym razie jeśli pisałem rower to napisze r i już pojawia mi się rower, wiadomo o co chodzi :) w FF i IE tak mam, ale w operze nie, nie zapamiętuje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ktos mi bedzie w stanie pomoc nie wiem czemu ostatnio opera otwiera mi takie pliki jak pdf torrent czy zip edytorem tekstowym co nie jest do konca oczekiwana przeze mnie reakcja jesli wlasnie chce pobrac ww pliki

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi:

Narzędzia->preferencje->pobieranie , zaznaczasz rozszerzenie i wybierasz program ,którym ma być uruchamiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ten ops działa ;) Ale jest problem

Bo chciałbym, że jak pokaże się wyraz, naciskam strzałke w dół i enter i mam ten wyraz, a musze najechać myszką, jak to zmienić ?

 

edit :

mam ;) dzieki mystery , ctrl + shift + strzalka, a wybór ctrl + enter

 

swoją drogą ale to skomplikowali jakby nie można było strzałką ;P

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś otworzył ten ops w notatniku to na samym początku skrytpu jest instrukcja obsługi...

a jak nie na początku to gdzieś wśrodku napewno. z tego co pamiatam to ctrl + strzałka to wybieranie

 

pozdrawiam

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam tez w operze nie otwieraja sie zdjecia z tej strony www.fotka.pl

 

Konkretnie chodzi o te male, ktore sa po prawej stronie glownego w profilu osoby.

Wogole sa nieaktywne. A pamietam ze kiedys to dzialalo, na innej wersji.

 

edit

 

Wszelkie javy i inne poinstalowane. Tylko na tej stronce mam problem.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!!!. Jestem nowicjuszem na tym forum i po przeczytaniu na tym forum o przeglądarce Opera - nie mogę uporać się z następującym problemem. :mur: Otóż często korzystam z forum.dvhk.pl i moja uprzednio zainstalowana przeglądarka Opera 8.54 jak i inne przeglądarki np. Mozilla Firefox, Kameleon, Flock- posty tego forum wyświetlają do lewej strony. Natomiast zainstalowane najnowsze wersje Opery w wersji 9 - (teraz mam zainstalowaną Operę 9.20 v.8769.0) - wypośrodkowują teksty poszczególnych wierszy postów tego forum, czyli nie ustawiają ich przy lewym marginesie. Oczywiście, ktoś odpowie żebym używał wymienionych przeglądarek, ale chciałbym to poprawić w tej wersji Opery. W jaki sposób to zrobić, bo próbowałem na wiele sposobów i dotąd bez rezultatów???

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Oczywiście, ktoś odpowie żebym używał wymienionych przeglądarek[...]

 

Hehe, w tym temacie nikt Ci tak nie powie :lol:

 

Rzeczywiscie, text wyswietlany jest jako wysrodkowany.

Moja opera to 9.10 8679

 

 

A na moje pytanie dwa posty wyzej ktos ma odp?

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...