Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, opcje jest tez w menu pod ppm na danej stronie.

 

Większosc stron która sypie flashowymi reklamami nie zawiera tresci z flashem lub video i wyłaczenie wtyczek nie wpłynie na zawartosc strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dniu dzisiejszym wyskoczyl komunikat ze jest dostepna nowa wersja opery 9.21 (dotychczas mialem 9.10), podbralem i zainstalowalem...

tylko ze nie wpuszcza mnie na konto gmaila :mur:

na innego maila np na o2 wchodzi sie przez opere bez problemu, na gmaila przy pomocy IE rowniez ale polaczenie opera + gmail nie dziala, wpisuje login, haslo, klikan zaloguj a tu zonk. strona tak jakby sie tylko odswiezala. probowalem wejsc na maila zony - to samo!

pomyslalem sobie ze to jakis bug, wywalilem 9.21, wrzucilem spowrotem 9.10 i bez zmian...

wtf??

 

edit: widze brak odzewu... poradzilem sobie nastepujaco: odinstalowalem opere, wyczyscilem rejestr, zainstalowalem ponownie wersje 9.10 do innego katalogu - dziala

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakies dziwne wrazenie, ze wersja 9.21 slabo radzi sobie ze stronami, ktore oparte sa w dzialaniu o javascript. strony strasznie mula, czasem wrecz nic nie mozna na nich zrobic (mialem tak z poczta na wp, ale jakos przeszlo). czy ktos jeszcze zauwazyl cos takiego?

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic aby gmail dzialal?

 

piszesz sobie taki skrypt:

/* Fix gmail */td[id="bm"][bgcolor="#FAE5B0"] {background: url('java script:window.location="http://gmail.google.com/gmail?nocheckbrowser"');}

zapisujesz go jako gmail.js gdzies na dysku i w operze narzedzia-zawartosc-opcje javascript wybierasz folder z zapisanym skryptem... cyscisz cache i restartujesz opere, gmail musi dzialac!

 

jesli jednak bys mial problem, sprawdz ustawienia ciastek i ustaw, zeby akceptowala wszystkie...

 

a w zalaczniku drugi skrypt (zmien rozszerzenie), ktory zmienia serwis wrzuta.pl, a dokladniej dodaje link "pobierz audio/video", sciagasz sobie i odpalasz w jakims playerze flv...

wrzuta.js.txt

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś prosty sposób na to, żeby Opera lepiej blokowała rekalmy? Szlag mnie trafia już z tymi wyskakującymi okienkami, a jak jeszcze coś zaczyna do mnie piszczeć, mruczeć, grać, nucić o rogaliku seven days, albo opowiadać mi o zaletach nowej kii, to mam ochote po prostu rozwalić klawiaturę własną głową. Powoli zaczynam myśleć nad przejściem na FF ze względu na adblocka... :|

opera + odpowiedni ogniomurek z blokowaniem reklam (konfiguracja aktywnej zawartosci) czyli outpost

internet wyglada calkiem inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, pod przeglądarką Opera (9.21) żle wyświetlane są strony tak jak na przykład na tym zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie umiem sobie z tym poradzić, nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem!

Edytowane przez Flissek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, pod przeglądarką Opera (9.21) żle wyświetlane są strony tak jak na przykład na tym zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie umiem sobie z tym poradzić, nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem!

Zmień na liska i nie będziesz musiał pisać takich postów. Do tego będziesz używał fajniejszej przeglądarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na liska i nie będziesz musiał pisać takich postów. Do tego będziesz używał fajniejszej przeglądarki :)

Post na poziomie wzorowego dziecka neostrady.

Zastanow sie nastepnym razem zanim nacisniesz przycisk Dodaj Odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stefe - widac nie troluj...

 

pytanko: mam obecnie przycisk z PageRank, jak na niego klikam to sie otwiera male okienko... czy daloby rade zrobic zamiast tego przycisku zrobic taka zmienna ikonke jaka jest w toolbarze google, instalowany do ie i ff? zeby od razu sie wyswietlalo, nie trzeba by bylo klikac...

 

czy da sie zrobic, zeby poczta w operze byl webmail gmaila? zeby nie otwieral sie ten klient wbudowany, tylko, zeby po kliknieciu na klawiaturze 'e-mail' albo na link 'mailto' otwieral sie webmail gmaila? da sie to jakos ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie zrobic, zeby poczta w operze byl webmail gmaila? zeby nie otwieral sie ten klient wbudowany, tylko, zeby po kliknieciu na klawiaturze 'e-mail' albo na link 'mailto' otwieral sie webmail gmaila? da sie to jakos ustawic?

Klucz definiujący domyslnego klienta poczty, przeglądarkę itp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\Mail

 

W HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\Mail\Opera\shell\open\command

"C:\Program Files\Opera\Opera.exe" zmien na

"C:\Program Files\Opera\Opera.exe" http://gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to probowalem zorbic przez

preferencje-programy-mailto i ustawic jako opere, ale nie wiedzialem jak parametr zdefiniowac, twoj sposob jest chyba prostszy...

 

///

Nie można uruchomić zewnętrznego programu pocztowego.

www.gmail.com

 

The system cannot find the file specified.

///

 

pojawia mi sie to samo co przy moim sposobie... jak ten parametr zapisac, ani w cudzyslowie ani z myslnikiem nie dziala ;-(

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to jeszcze inaczej (może trochę na około, ale to dlatego, że używam jako klienta poczty Thunderbirda). Ustawiłem w Operze jako domyślnego klienta poczty Thunderbirda, a w samym Thunderbirdzie mam domyślne konto z Gmaila. Zatem, gdy klikam na link mailto, otwiera się Thunderbird z domyslnym kontem na Gmail'u.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla skrotu mailto zadzialoalo:

preferencje-programy-mailto-wybrany program:

c:\program files\opera\opera.exe http://gmail.com

teraz pozostaje przypisanie przysciskowi z klawiatury otwieranie gmaila (otwiera operowego klienta poczty)...

Edytowane przez jekyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spowrotem prawym na pasek - dostosuj, zakładka przyciski/przeglądarka i sobie przeciągnij gdzie ci pasuje. Zamiast "odśwież" może byc "zatrzymaj". Zależy czy masz do końca załadowaną stronę, którą właśnie przeglądałeś.

 

edit

Znowu spóźniony ;]

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z opera. Otoz przestaje dzialac czasami. Tak po prostu, siedze przegladam strony, wchodze na jakas inna i nagle zauwazam ze nie nawiazuje polaczenia. A w tle torrent smiga na full, firefox chodzi, IE tez. A Opera po prostu nie. Wlacze ja za godzine i pewnie zadziala znow, a potem znowu przestanie i tak od paru dni...restarty kompa nie pomagaja, reinstal opery tez nie. Co mam zrobic? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...