Skocz do zawartości
-=wasq=-

Zasilacz Tronje 550w

Rekomendowane odpowiedzi

benito to wyciagnij jedna kosc ramu i odlacz napedy i sprobuj jak piszesz ze bedziesz testowal to wypadalo by testowac. z calym szcunkiem i bez obrazy.

Też tak sądze ... bo wychodzi na to że narobiłes dookoła piany, że zrobisz test ... Zenfist specjalnie kupił zasiłke przysłał do Ciebie .... i co? Nie ładnie sie tak wykręcać ... w końcu wiara czekała na teścik tego cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz stary komp typu P2/P3 :D

 

Też tak sądze ... bo wychodzi na to że narobiłes dookoła piany, że zrobisz test ... Zenfist specjalnie kupił zasiłke przysłał do Ciebie .... i co? Nie ładnie sie tak wykręcać ... w końcu wiara czekała na teścik tego cuda.

zgadzam sie

 

ale z drugiej strony to po co to testować skoro wiadomo że fortron i delta w tej klasie nie ma sobie równych i na dodatek ryzykować kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie go porownam z Fortronem 350W, o sprzet sie nie boje :)

Ciekawe jak by wypadl :)

 

 

Mierniki 3 sa, wiec moge sie podjac tego :D

Sprzetu znajdzie sie cos, aby wiecej obciazyc...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanowisko pomiarowe by sie przydalo;)

pisałem do ludzi z allegro co kupili ten zasilacz i są zadowoleni :) dziś na WGK znalazłem ją za 190 PLN poszło ich przez 5 dni ponad 6 sztuk i nikt się jeszcze nie zgłosił :)

 

niby piszą że ma zabezpieczenia więc co najwyżej powinien się sam spalić :)

 

widziałem wiatrak na nim i powiem że robi wrażenie obejmuje średnicą całe bebechy.

 

klimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

pisałem do ludzi z allegro co kupili ten zasilacz i są zadowoleni :) dziś na WGK znalazłem ją za 190 PLN poszło ich przez 5 dni ponad 6 sztuk i nikt się jeszcze nie zgłosił :)

 

niby piszą że ma zabezpieczenia więc co najwyżej powinien się sam spalić :)

 

widziałem wiatrak na nim i powiem że robi wrażenie obejmuje średnicą całe bebechy.

 

klimax

Sa ludzie i parapety :lol2: marketing robi swoje:) ludzie zobacza cene 99.99 i 9 tysiecznych grosza 550W czystego powera to kupia i przemalowanego codegena 300:) to samo bylo/jest z q-tekami (itp gofnem) i dalej bedzie dopoki ludzie przed kupnem nie wejda na jakies forum komputerowe i nie przeczytaja co to i czym to sie je

 

Mam zamiar kupic zasilacz, bo moj ostatnio sie pieprzy, jesli znawcy tematu moga podac mi linka do aukcji allegro z dobrym zasilaczem którego mogłbym kupic to bede bardzo wdzieczny :)

 

Moja platforma:

AMD 2800+

Epox 8RDA3+

RAM 256MB x 2 400 MHz Dual channel

Radeon 9800 256bit 128 MB

2x80 GB E-IDE

nagrywarka CD-RW i DVD-RW

To by było na tyle :-P

 

Czekam na propozycje B)

Nie ten temat:) tu sie rozchodzi o supeł zasilacz "firmy" tronje albo krzak... i nastepnym razem napisz ile masz gotowki na ten cel;) bo ja ci napisze antec phantom a ty powiesz za drogi:) kazda firmowa 350 poradzi sobie bez problemu z twoim sprzetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z benito pękacz :lol: chyba to nic trudnego obnizyc mnozik na procku o 4 np, napiecie na jakies 1,6, odlanczyc napedy opocz jednego dysku? odrazu zapotzrebowanie na energie spanie do bezpiecznego poziomu. Placzesz jak male dziecko ze jak cos pojdzie nie tak to chcesz zeby ci kase oodawac. Skoro jestes dobrym recenzentem (w co nie wątpie) rób tak żeby jak cos pojdzie nie tak kompa nie sfajczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten zasilacz jest za dobry :) :D

 

jeśli ma aż 4 zabezpieczenia :rolleyes: a czy ma to Benito na pewno wie bo się na tym zna to i tak płyty ani innych urządzeń mu nie uszkodzi. Ponadto z tego co napisał Zenfist zasilacz ten posiada części znanej firmy. (to jak opel z Gliwic)

 

jak się zasilacz w górnych granicach obciąży to długo nie popracuje. samochodem na 2 biegu z gazem do podłogi tez daleko się nie pojedzie.

 

klimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Taki krzak jak ten Tronje :|

Jeżeli chcesz tanio coś dobrego polecam Delte lub Fortrona 350W :idea:

BENITO nie pękaj nam tu. Ale jakby co to zawsze można porzucać trondzikiem a nie codeshitem :razz:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo mówię nie :!: Jeśli do pewnych osób myślących inaczej to nie dociera to może mi podesłac swój komputer to podłączę ten wynalazek.

 

Nikt mi nie odda pieniędzy za spalonego kompa. Jeśli ktoś się zaofiaruje to chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... u mnie to dziala ladnie napiecia trzyma i cichutki... Od samego podlanczania do zasilki plyty i procka i paru innych rzeczy na standardzie nic sie nie spali... bez przesady..... swoja droga u mnie zasilka raczej ani sie nie rozpada nic tez nie ma zamiaru odleciec w sina dal... solidna konstrukcja... byc moze nasz nadwory elektronik dostal sprzet po przejsciach (transport itp.).

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh śledzę ten temat od początku i szczerze liczyłem na ten test..

 

Benito - myślę inaczej, hmm gdybyś ustawił sprzęt w stock ile może jeść ?,, nie eiwerze żebyś i tak odpalał full oc na zasiłce od razu...

 

potem delikatnie w górę aż zaczną się skoki

 

nikt nie prosi żebyś palił sprzęt,, trrzeba podpiąć, pomierzyć,, jak się zaczną jajka za napięciami to dalejnie jedziemy i tyle

spalisz go na koniec żarówkami :P albo odeślesz zenfistowi i on go spali ;) możesz go też podesłać do mnie ja go spalę,,

 

to sięnie moze skończyć tak że zanfistpakuje kasę w zasialcz żeby sobie "pomieć" trojenje ;) ktoś go musi spalić,, i najlepiej zrobić wideo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w końcu wysłałeś ten zasilacz.

A u mnie dalej nic, nawet śladu zasilacza.

Zenfist się na razie nie postarałzasiłki jak nie był tak nie ma. Może przyjdzie po świętach.

Dziś powinna przyjść zasiłka, czekamy....

Ciekawe czy wogóle dojdzie ta zasiłka. BTW Sprzęt mam rozgrzany.

To po co to wszystko??? Przeviesz mozna bulo sei spodziewac co to jest. :lol:

 

Polecacie mi ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> fortrona na allegro czy huntkeya od zenfista a moze cos innego??? Komp w podpisie ale planuje zmiane wszystkiego na jakiegos sempka 64 i grforce 6600gt 1gb ramu i dysk samsunga 250 styknie???

 

 

 

egit: zeby zrobic wideo to swietny pomysl popieram!!!! :lol: :D

Edytowane przez remo112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo mówię nie :!: Jeśli do pewnych osób myślących inaczej to nie dociera to może mi podesłac swój komputer to podłączę ten wynalazek.

 

Nikt mi nie odda pieniędzy za spalonego kompa. Jeśli ktoś się zaofiaruje to chętnie.

 

Ja moge przetestowac go :>

Wiem moze podeslij mi zasilacz, bo komputer mi potrzenny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, benito wysylaj mi ten sprzet, adres podam ci na priv. moj sprzet mniej obciazy tego wypasa wiec moze przezyje. moge pomiezyc napiecia(miernikiem :D) jezeli napsizesz mi metodologie zeby nie bylo ze lama jestem i sie nie znam na testach zasilek. Zrobie to tak jakbys ty zrobil u siebie. Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od początku przyglądam się tej dyskusji bo też jestem zainteresowany tym zasilaczem, a dokładniej jego testem. Ale po tym jak Benito odmówił jego wykonania, szlag mnie trafił (prosto między oczy) i postanowiłem włączyć się do dyskusji.

 

Co do Benito to mam 2 teorie:

1. Benito już dawno przeprowadził ten test i stwierdził że Tronje jest dobry i teraz głupio mu to przyznać publicznie więc brnie dalej w mieszaniu z błotem tego zasilacza. Dodatkowo wkręcił sobie i całej reszcie chory film że mu się komp spali (tak stanie w płomieniach i zostanie tylko kupka popiołu). I jeszcze boi się że ludzie zaczną kupować Tronje zamiast tych wypasionych i drogich zasiłek ze sklepu np. www.zenfist.pl.

 

2. Benito tylko udaje że zna się na zasilaczach i elektronice. Nie ma pomysłu jak przeprowadzić taki test więc się wykręca jak tylko może (jak się nie zna to nawet nie wie jak się do tego zabrać).

 

Benito skoro zgłosiłeś się na ochotnika do wykonania testu to nie pitol teraz bzdur o palącym się kompie. Jak się boisz o swojego kompa (co jest zrozumiałe mając na uwadze niemarkowy, nieznany zasilacz) to wykonaj pomiary pod sztucznym obciążeniem. To chba żaden problem dla takiego fachowca. Pod tym linkiem masz dokładny przykład jak takie obciążenie wykonać i jak zrobić test (swoją drogą cały test pod wymienionym linkiem jest fajny). Mam nadzieję że się zrehabilitujesz i w końcu test zrobisz. Tylko teraz się nie zacznij wykręcać że Ci się np. miernik spali... :D a w ogóle miernik masz???

Edytowane przez zgrzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

..................

Co do Benito to mam 2 teorie:

1. Benito już dawno przeprowadził ten test i stwierdził że Tronje jest dobry i teraz głupio mu to przyznać publicznie więc brnie dalej w mieszaniu z błotem tego zasilacza. ...................................

2. Benito tylko udaje że zna się na zasilaczach i elektronice. Nie ma pomysłu jak przeprowadzić taki test więc się wykręca jak tylko może (jak się nie zna to nawet nie wie jak się do tego zabrać).

....................

Pierwsza opcja jest całkiem możliwa, druga nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

@zgrzechu ty naprawde jestes tu nowy;)... albo z googli nie umiesz korzystac tak trudno sprwadzic ze Benito przeprowadzil juz nie 1 test?:) Sam bym sie trykal na jego miejscu podlaczylem kiedys Barracude+Samsunga u kogos do Codegena i zjaraj je oba w ciagu paru sec!:) chipy na dysku zrobily sie brazowo-czarne a jak to dla ciebie za malo to polecam poszukac tematu Zenfista dotyczacego takich zasilaczy i poczytac co one potrafia zrobic:)

 

Benito nie masz moze czegos takiego skrecic?;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi tweak da kasę to chętnie zbuduję takie coś. Bo na razie ze strony serwisu nie dostałem ANI GROSZA.

 

Rozumiecie już?

 

Prośba do moderatora o oczyszczenie topica ze zbędnych wypowiedzi.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak BENITA uczepiliście :?: :!: Skoro powiedział już o jakości wykonania zasilacza i nie chce go podłączać do swojego sprzętu to chyba wynika już z tego jakaś konkluzja, że ten sprzęt się nie nadaje na zasilacz do kompa :!: A tym bardziej jego cena nie jest adekwatna do możliwości, bo za 50 zł można FSP kupić na Allegro. BENITO może wyślij tego Trądzika do zgf1 albo wisnia666- oni podejmują się testów i będzie święty spokój. Mnie już możliwości tej zasiłki kompletnie nie obchodzą po tym co zobaczyłem i usłyszałem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to zgodę musi wyrazić Zenfist, bo to jego sprzęt. Wkrótce sobie odbierze zasiłkę i wtedy można sięz nim dogadać.

 

BTW

 

Jeśli niektórzy nie zauważyli to Zenfist tez tego podłączać nie chce. :D

 

.......Ale jelenie zawsze się znajdą. (joke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam odrazu jelnie :lol: Poprostu wychodze z zalozenia ze nie ma nic gorszego niz codegen(no moze megabajt) na ktorym moj kom ciagnal jakis tydzien podczas modowana zasilki na ktorej pracuje ktora tez zreszta wg wikszosci kryteriow jest shitowata ale wiem ze ma zabezpieczenia - udalo m isie przegrzac po wylanczeniu wiatrakow, wiele raz zrobilm jakies zwracia podlanczajc to i owo na zywca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...