Skocz do zawartości
-=wasq=-

Zasilacz Tronje 550w

Rekomendowane odpowiedzi

350W to było ciut za mało (przesiadałem sie z HPC 360) a 450W padło kilka (w sklepie gdzie kupowałem) - został mi 550 :(

ehh... jedna ważna rzecz. Nie jest tak ważne ile "W" ma zasilacz. Ważne jest za to jak mocne ma poszczególne linie i jaka jest sprawność zasilacza. Chieftec ma padakę na +12V i dlatego nie dawał rady. A na przykład Antec 350W poradzi sobie spokojnie, albo HuntKey, Aerocool, czy nowe FSP Green PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kwestią był wybór między aerokulem 350/450/550w. HPC360 miał za słabą 12V i dlatego go zmieniłem.

 

450W (jak pisalem) padło kilka podczas testowania - a o 550w złego słowa nie słyszałem, wiec ją wziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na HK z podpisu ganialem 2*6600gt na gigasyfie k8n-sli i reszcie z siga, napiecia bujaly sie tylko o 0,02V przy pozimoe 5,1 12,2. HK zasilalem tez opka @ 2,9@ 1,8V i wyniki napiec identyczne. HK bardzo daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

spoko. pozdr. dla poczty polskiej. Ja nadal czekam na paczke z prezentem na gwiazdke :sad:

norma z ta poczta w swieta:( wyslalem przed swietami list priorytetowy do allegro i twierdza ze dalej nie doszedl;)

 

trzeba chyba kolesiowi z allegro podeslac linka jak recka sie ukaze;D ciekawe czy wklei na aukcje hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma z ta poczta w swieta:( wyslalem przed swietami list priorytetowy do allegro i twierdza ze dalej nie doszedl;)

Cyrki nie z tej ziemi. Wam nie dochodza przesylki, a do mnie wczoraj doszla paczka... z Korei wyslana 23 grudnia :D

 

Zeby nie bylo zupelnie offtopicznie, to powiem, ze Tronje 550 W zostawilem sobie jako zapasowa zasilke "na wszelki wypadek". Przesiadlem sie na 280% drozszego Tagana 480 W :P Teraz dostrzeglem jedyny (poza cena) plus "Trądzika" - mial wiatrak u dolu, dzieki czemu w mojej obudowie zasysal powietrze spod budy (zasilacz montowany na samym dole).

Edytowane przez Mazder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma z ta poczta w swieta:( wyslalem przed swietami list priorytetowy do allegro i twierdza ze dalej nie doszedl;)

 

trzeba chyba kolesiowi z allegro podeslac linka jak recka sie ukaze;D ciekawe czy wklei na aukcje hyhy

A ja z poczty jestem zadowolony - 23 grudnia gosc mi wyslal z korei poludniowej przesylke i 29 byla juz u mnie a jak wiadomo musiala odwiedzic celnikow na okeciu :)

I rowniez 23 grudnia wyslano do mnie paczke z berlina - 27 byla u mnie :)

No i ostatni temat 27 wyslano mi paczke priorytetem z wielunia i 28 byla u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam tego tronije juz prawie tydzien... niestety nowy sprzet jeszcze nie jest kompletny wiec nie mam zasilki czym zmeczyc...

Jak narazie problemow brak... wykonanie dobre.... co do wagi zasilki to niecale 2kg...... kable krotkie (4xmolex, 1x fdd, 1x sata , wtyczka 20/24pin i dodatkowe 4pin) ale jak na moja bude sa w sam raz.... bardzo cichy u mnie wogole nieslyszalny.... czekam na recke z niecierpliwoscia.

 

ps. chyba te 99 zl nie poszlo na marne... Udanenego sylwka All !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej nic, nawet śladu zasilacza.

Nic dziwnego :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Paczka wróciła i tu mój ulubiony cytat Poczty "Brak takiego adresu" co znaczy tyle, że mają co innego do roboty niż dostarczać paczki :angry: Nie pozostaje nic innego jak wysłać paczkę kurierem w poniedziałek. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za niezłe opóźnienie.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: Paczka wróciła i tu mój ulubiony cytat Poczty "Brak takiego adresu" co znaczy tyle, że mają co innego do roboty niż dostarczać paczki :angry: Nie pozostaje nic innego jak wysłać paczkę kurierem w poniedziałek. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za niezłe opóźnienie.

Mówi się trudno, mam nadzieję ze jest na co czekac i ta zasiłka jest przynajmniej dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się trudno, mam nadzieję ze jest na co czekac i ta zasiłka jest przynajmniej dobra.

tak mi sie wydaje że to jest fortron 400w w ładniejszej obudowie

a przynajmniej pewnie podobny jest do niego osiągami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

tak mi sie wydaje że to jest fortron 400w w ładniejszej obudowie

a przynajmniej pewnie podobny jest do niego osiągami

czy ty wiesz co ty piszesz ?! :blink: tronje = fortron...

 

tak wyglada 1 lepsza 400 fortrona (FSP400-60PFN)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

a tak tronje... poza tym jak bys czytal caly temat wiedzial bys z ktorej fabryki jest ten zasilacz;)

Dołączona grafika

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym zdjęciu od razu widać koszmarną jakośc wykonania, ZERO jakiegokolwiek zabezpieczania elementów na PCB, elemanty bujają się na wszystkie strony. W środkowej części PCB grzejąca się dioda opiera się na kondensatorze, który wcześniej czy później wyschnie lub się zapali z tego powodu.

PCB przypomina robotę nieudolnego elektronika, obwód pierwotny niezabezpieczony w należytym stopniu przed przebiciami, mostek Graetza zrobiony na pojedyńczych elementach....... mógłbym tak wymieniać jeszcze sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito hehee to nie wymieniaj zacznij produkowac normalne zsilki :DD

bedziesz slawny a forumowicze zasypia cie zlotem :D

Swoja droga ja tez czekam na zasilacz z zenfista od srody .....

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito zrobi lepsze >>jASNE

 

a tak serio ten przedstawiony Tronje to jakas hala EZ(wersja shiT) ,podroba ja mialem w kompie przez moment calkiem inny model jednak

 

i ten mial czarne duze radiatory i wogle to wygladalo duzo lepiej

jesli chodzi o wykonanie, calosc

>>>

przecierz ten pokazany na focie Tronje ma luty robione jak widac przez nieudolnego ucznia z technikum doslownie ,wykonanie made in tajwan

 

poprostu cos mi sie zdaje ze mialem do czynienia z Tronje ktory byl zamowiony w firmie Hiper ;bebechy jak w zasilkach z tej firmy

a teraz jak widac ,chca kase wyciagnac >>na shicie stad ta niska cena

w koncu wykonanie fatalne

 

 

inna wersja Tronje

http://www.tronje.info/images/hvln_80_80_gross.jpg

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nawiąże do tematu pocztowego, paczka ze stanów idzie z grubsza 4 dni z czego 1 dzień trwa transport z poczty do centrali w polsce a kolejne 3 dni z centrali w polsce do odbiorcy tez w polsce :?

co mi tyle czasu zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pomysl jak w chicago samym jest milion polakow i prawie kazdy na sswieta paczke sle :PP

poza tym to nie jest do konca tak jak ty to sobie wyobrazasz dochodza do europy i pewnie jescez sa sortowane gdzie s po drodze ...echh burdel panie oj burdel znajomy na poczcie pracowal to mowil lepiej wyslac kurierem niz poczta :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh pomysl jak w chicago samym jest milion polakow i prawie kazdy na sswieta paczke sle :PP

poza tym to nie jest do konca tak jak ty to sobie wyobrazasz dochodza do europy i pewnie jescez sa sortowane gdzie s po drodze ...echh burdel panie oj burdel znajomy na poczcie pracowal to mowil lepiej wyslac kurierem niz poczta :DD

 

Albo kilka milionów allegrowiczów ;) Co do kurierów to kurierskie paczki też ostatnio dochodzą po kilka dni :/ Pogoda + ilość paczek stworzyły śmiertelną mieszankę dla firm przewozowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

no jezeli dla ciebie liczy sie to jak zasilacz wyglada na zewnatrz;) to calkiem spoko swieci jest niebieski i wogole elo;) w srodku pewnie ma to samo co tamten bo zamiast na lakier poskompili pewnie na wnetrznosci:)

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli dla ciebie liczy sie to jak zasilacz wyglada na zewnatrz;) to calkiem spoko swieci jest niebieski i wogole elo;) w srodku pewnie ma to samo co tamten bo zamiast na lakier poskompili pewnie na wnetrznosci:)

:lol: no tak. To zupełnie inny zasilacz ;) Tym razem robi go YougYear, którego produkty zasłynęły już na naszym rynku jako Levicom, X-Alien itd... Przerost formy nad treścią.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...