Skocz do zawartości
-=wasq=-

Zasilacz Tronje 550w

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że sięo czymś dowiedziałemm, bo zenfist nawet do mnie nie zagadał w tej sprawie. Obecnie kompa ma mw rozsypce bo podsmażyłem biosa w mobo, jak postawie sprzęt na nogi to potestuję, jeśli Zenfist w ogóle mi to przyśle.

 

ZEN, jakbyś miał wolną płytępod socket A to podeślij bo teraz nie mam na czym pracować. :D

BENITO, niestety płytek na S.A nie mam. Ale zasilacza wyśle Ci jak tylko mi przyślą. Zarzuć mi na priv adres, gdzie wysłać zasiłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic poczekam na testy :DDD bo do konfa

3200 venice

dfinf4

xfx 7800 gt

wiec moz 400 vat bedzie minimum :DD a krecil nie bede .... goodram sie nie kreci :PP

yhym sama karta graficzna bedzie pobierac minimum 300 "vat".. Taki zestaw do tego nie krecony pewnie nigdy nie przekroczy realnych 150W.. Inna sprawa ze wiekszosc ekonomicznych zasilaczy moze posypac sie juz przy 200 watach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

przeciez na allegro wlasnie pojawily sie znacznie lepsze zasilacze od trojne w cenie 90zl... mowie o fsp 400 ma 2 linie 12v po 18a wiec nie wiem na co tu czekac wybor jest jasny:)

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuu jeszcze nie ma testu :DD a grafa przyjdzie lada dzien :DD ^^

Nic nic bede jescze cierpliwy pare dni :D

A tak przy okazji to sa i tez inne zasilacze tanie chwalone jako te markowe tylko pod inna bandera ... mzoe sie to okazac dobrym zakupem :DD tak jak w przypadku napedow cd dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym sama karta graficzna bedzie pobierac minimum 300 "vat".. Taki zestaw do tego nie krecony pewnie nigdy nie przekroczy realnych 150W.. Inna sprawa ze wiekszosc ekonomicznych zasilaczy moze posypac sie juz przy 200 watach.

nie kapuje twojego posta

w pierwszym zdaniu piszesz że sama karta będzie żreć min. 300W co jest bzdurą

w drugim zdaniu zaś piszesz że jego zestaw nigdy nie będzie pobierał realnych 150W co również jest bzdurą

jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

w pierwszym zdaniu piszesz że sama karta będzie żreć min. 300W co jest bzdurą...

zeby nie bylo zaraz klotni daje obrazeczek :P

Dołączona grafika

 

nie robcie OT

 

PS

sam jestem ciekaw tego zasilacza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje twojego posta

w pierwszym zdaniu piszesz że sama karta będzie żreć min. 300W co jest bzdurą

w drugim zdaniu zaś piszesz że jego zestaw nigdy nie będzie pobierał realnych 150W co również jest bzdurą

jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź

pierwsze zdanie to ironia.. :rolleyes:

W drugim zdaniu natomiast zadnej bzdury nie widze. Kolega powiedzial, ze komputera krecic nie zamierza wiec.. ile realnej mocy twoim zdaniem bedzie pobieral taki konfig ?

Edytowane przez wildcherry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam te zasilacze sam je testowalem ,widzialem bebechy i przypominaja wrecz kopia niemieckich PSU Hiper z gornej polki, smiem twierdzic ze robi je ta sama fabryka waga grubo ponad 2kg , duze czarne radiatory d:)

wentyl 14cm cichy

 

zaleta tych PSU jest to ze przy max obciazeniu nadal zachowuja normy napiec (odchyly) 3-4% wiec lepiej niz dzisiejsza norma ATX

wedlug UPS testowany model 550 Tronje mial max 485W stable pracy wiec jest to i tak swietny wynik porownujac inne 500-600 PSU

ktore i tak powyzej 500W nigdy nieposzly chyba ze w PEAK chwilowo

 

moge z czystym sumieniem polecic zasilki Tronje za te cene nic lepszego niedostaniecie ,jeszcze nieslyszalem zeby komus sie skopsal ten zasilacz czy byly z nim jakies problemy a wszyscy uzytkownicy go chwala

nawet gdy wczesniej mieli Chiefteca 350/400/480 czy Frotrona 350

a potrzebowali wiekszej mocy ;ktore tez nie sa zle a z 350W Frotron bije prym podajac na zew. ponad 405W i to przy stabilnej ciaglej pracy zarowno w idle czy stress

 

wiec jak cos POLECAM ,napewno bedziecie zadowoleni z wyboru

Miazga82 - napisal

Orpucz tego to koles ktry je sprzedaje ma 70 negatywnych komentarz ... ludzie twierdz ze to oszust.

 

gdzie ty to widzisz ?? albo ja slepy albo walisz glupa

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3950450

ma tylko jednego neutrala i 100% pozytywow

Skoro je testowales to czemu nie zrobiles zadnego opisu ??? jakos dziwnie to brzmi ale ja bym sie pochwalil gdybym testowal nowa czesc do kompa i do tego w tak atrakcyjnej cenie

 

sory juz wiem jak cytaty sie pisze:>

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Ogólnie to robi to ACBEL Polytech. Zasilacz na bank nie ma tego co na tabliczce. Ale jest to solidna konstrukcja. Boli okablowanie - jest masakrycznie krótkie i ubogie jak na 550W potwora z 35A na linii +12V ;D Sorki za brak zdjęcia tabliczki. Jutro będzie... Ogólnie:

 

+3.3V - 30A

+5V - 32A

+12V - 35A

 

Obciążalność dla +3.3V i +5V = 200W

Obciązalność dla +12V = 420W

 

Obciążalność dla +3.3V & +5V i +12V = 500W

Maksymalna moc 550W

 

Standard wykonania... i tu uwaga! ATX 2.03AAA(P4) ;D

 

Okablowanie:

 

Rozłączana główna wiązka ATX12V 24-pin (20+4)

Zasilanie procka ATX12V 4-pin

Jedna wtyczka S-ATA

Cztery Molexy 4-pin

Jeden Floppy 4-pin

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ... no to powiedziłbym że jakoś ubogi ten zasilacz od środka!!! A krótkie kable to juz było wiadomo.

Ile on waży? 0.5kg? Zastanawia mnie jedna rzecz ... po co wentyl jest do połowy zakryty?

 

W opisie tego zasilacza autorzy mieli jednak racje ... wnętzrności są bardzo dobrze wentylowane ... jest tam tyle miejsca, że chyba drugi zasilacz sie tam zmieści!

 

Teraz tylko czekam na testy wydajnościowe!

 

@Zenfist: możesz wytłumaczyc "Standard wykonania... i tu uwaga! ATX 2.03AAA(P4) ;D" .... nie za bardzo sie znam na tych standardach. Jakie to ma znaczenie?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego standardu. Tutaj masz większość:

 

http://www.formfactors.org/formfactor.asp

 

ATX12V v2.2 - Dla zasilaczy http://www.formfactors.org/developer%5Cspe..._public_br2.pdf

 

ATX v2.2 - Ogólnie dla komputerów http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5Catx2_2.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest nagi 8-).

 

Maleńka PCB- wygląda jakby robiona do zasiłki chłodzonej wentylem 80x80 (ewentualnie 2 x 80x80). Coś mi się widzi, że PCB "na siłę" zostało wpakowane do obudowy z wiatrakiem 140x140. Pewnie w założeniu miało być 2 x 80x80 ale producent doszedł do wniosku, że takich zasiłek jest full na rynku. A że zasiłek z wentylem 140x140 nie ma (może jednak są? ale jest ich malutko) wypełnił tą lukę w rynku tym modelem.

 

Radiatorki żałosne- też jakby do chłodzenia 80x80. Trzeba było sodnie rozszerzyć je u góry aby efektywnie chłodził je duży wentyl.

 

IMO- nyndza... ale poczekajmy na testy wydajnościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...