Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

To jak, opłaca się kupić 6800Gs?? bo chce z x800 na tą grafę przejść . Czy poczuje dużą różnice wydajności?? ile ma 3dmarku2003 będę miał na niej..??

Coz... Jezeli bez doplaty to oplaca sie z racji takiej ze masz PS 3.0, natomiast jezeli mialbys doplacac to sie nie oplaca, ja dostalem karte z gwarancji z podpisu zamiast X800GTO SAPPHIRE to mi sie oplacalo... Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o krótką odpowiedź:

1. czy kartę 6800GS/128bit można przerobić na 256bit?

2. czy można w niej odblokować potoki?

3. jeśli mody są możliwe to czy są one softowe?

 

jestem w trakcie zakupu i zastanawiam sie czy warto zmieniac moje 256bitowe 9700PRO(Herc) na 6800GS/128bit(XpertVision). sprawa jest o tyle pilna że nie moge poświęcić czasu na lekture całego topicu (wiec bardzo proszę mnie za to nie ganić) bo mam wgląd do komputera tylko na kilka i co kilka minut a na decyzję mam niewiele czasu.

proszę o krótka i konkretną odpowiedź - thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz... Jezeli bez doplaty to oplaca sie z racji takiej ze masz PS 3.0, natomiast jezeli mialbys doplacac to sie nie oplaca, ja dostalem karte z gwarancji z podpisu zamiast X800GTO SAPPHIRE to mi sie oplacalo...

Powiedzmy ze muszę coś dopłacić... Ale między innymi chodzi o PS 3.0 i możliwość SLI.... Bo jak będzie mi brakować mocy to za kilka miesięcy kupie sobie taką drugą kartę, a za jakiś czas pewnie potanieją ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o krótką odpowiedź:

1. czy kartę 6800GS/128bit można przerobić na 256bit?

2. czy można w niej odblokować potoki?

3. jeśli mody są możliwe to czy są one softowe?

 

jestem w trakcie zakupu i zastanawiam sie czy warto zmieniac moje 256bitowe 9700PRO(Herc) na 6800GS/128bit(XpertVision). sprawa jest o tyle pilna że nie moge poświęcić czasu na lekture całego topicu (wiec bardzo proszę mnie za to nie ganić) bo mam wgląd do komputera tylko na kilka i co kilka minut a na decyzję mam niewiele czasu.

proszę o krótka i konkretną odpowiedź - thx :)

1. nie można

2. nie można

 

Warto, co do zastanawiania to nie wiem po co sie jeszcze zastanawiasz? 9700PRO do lamusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

upss mala poprawka.. 5820 smarkow mialem z wlaczonym AAx4 <_< a bez AA w 1024x768 i anizox4 mam 8898.. czy to przecietny wynik??

 

oczywiscie bez OC

Nie znam wersji 6800gs robiącej mniej niż 10 000 na stoku :wink: Wida musi u ciebie leżeć.

 

Jaki masz zasilacz? Ja mam 300W modecoma i mi chodzi nawet z Oc pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiczek nie zgadzam sie.... Co ty mowisz? :) Nie znasz GS co robi mniej niz 10k na stoku hahahaha... napewno jest taka co robi mniej niz 10 bo wystarczy miec proca na standard i wersje 128bit GS i ponizej 10k murowane :P

A wynik ma normalny jak na SEMPRONA ....

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ludwiczek nie zgadzam sie.... Co ty mowisz? :) Nie znasz GS co robi mniej niz 10k na stoku hahahaha... napewno jest taka co robi mniej niz 10 bo wystarczy miec proca na standard i wersje 128bit GS i ponizej 10k murowane :P

A wynik ma normalny jak na SEMPRONA ....

Palit 128MB / 128 Bit robi na stoku 10200 punktów :wink: na P4 2.4Ghz i 512 ramu i zasilaczu 300W modecoma dawanego do obudowy. Więc skoro robi poniżej 10k to nie wina karty a komputera :wink: Wiesz można też wrzucić kartę do AMD k6 i 128MB ramu ale za marne wyniki to ja bym jej nie obwiniał. Więc Frytku twój komputer nie wykorzystuje w pełni twojej karty. Po prostu nie ma 6800GS robiącego poniżej 10 000 punktów w marku 03 chyba, że hamują go inne nie wydajne zespoły komputera.

 

Ja bym proponował Driver Cleanerem usunąć stery a jeżeli było wcześniej ATI to nawet reinstalka windowsa. Możesz też sprawdzić ustawienia AGP i w Biosie.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiczek nie zgadzam sie.... Co ty mowisz? :) Nie znasz GS co robi mniej niz 10k na stoku hahahaha... napewno jest taka co robi mniej niz 10 bo wystarczy miec proca na standard i wersje 128bit GS i ponizej 10k murowane :P

A wynik ma normalny jak na SEMPRONA ....

 

Palit 128MB / 128 Bit robi na stoku 10200 punktów :wink: na P4 2.4Ghz i 512 ramu i zasilaczu 300W modecoma dawanego do obudowy. Więc skoro robi poniżej 10k to nie wina karty a komputera :wink: Wiesz można też wrzucić kartę do AMD k6 i 128MB ramu ale za marne wyniki to ja bym jej nie obwiniał. Więc Frytku twój komputer nie wykorzystuje w pełni twojej karty. Po prostu nie ma 6800GS robiącego poniżej 10 000 punktów w marku 03 chyba, że hamują go inne nie wydajne zespoły komputera.

 

Ja bym proponował Driver Cleanerem usunąć stery a jeżeli było wcześniej ATI to nawet reinstalka windowsa. Możesz też sprawdzić ustawienia AGP i w Biosie.

Wydaje mi sie ze KUBA TM ma wieciej racji.. mysle ze to moj sempron nie daje rady ze wszystkim.. a formata robilem przy instalce karty.. patrz pare topic-ow wyzej LUDWICZKU. Dzieki za swoja opinie ale mysle ze jestes w bledzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze KUBA TM ma wieciej racji.. mysle ze to moj sempron nie daje rady ze wszystkim.. a formata robilem przy instalce karty.. patrz pare topic-ow wyzej LUDWICZKU. Dzieki za swoja opinie ale mysle ze jestes w bledzie..

Jakieś OC na tym Spermonie uskuteczniałeś? Bo generalnie te procki na stocku ( podobnie jak i pełne A64) to szybkością nie imponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Wydaje mi sie ze KUBA TM ma wieciej racji.. mysle ze to moj sempron nie daje rady ze wszystkim.. a formata robilem przy instalce karty.. patrz pare topic-ow wyzej LUDWICZKU. Dzieki za swoja opinie ale mysle ze jestes w bledzie..

Przecież ja mówię dokładnie to samo? :D Nie chciałem powiedzieć w prost ale dobra widze, że nie zrozumiałeś. Twój procesor jest do [gluteus maximus] hamuje on osiągi 6800GS który powinien bez jęknięcia robić ponad 10 000 na dobrym sprzęcie. Każdy 6800GS robi ponad 10 000k na stoku ALE na sprzęcie który wykorzystuje go w 100% a to, że robi 8k to nie wina karty a właśnie procesora.

 

"ALE ALE jest ALE Palit 6800GS Extreme + Sempron 2500+ + 512 ram= 10800 w 3dmark 2003, na standardowych ustawieniach, nie jest źle"

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-194

 

Tylko jaką wersje ty masz tego GSa? Ile MB jaka przepustowość ?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wersji 6800gs robiącej mniej niż 10 000 na stoku :wink: Wida musi u ciebie leżeć.

 

Jaki masz zasilacz? Ja mam 300W modecoma i mi chodzi nawet z Oc pięknie.

Jakim cudem to jeszcze nie wybuchlo? :blink: Ja sie boje ze na 350W mi cos strzeli, a Ty z Piecem4 i 6800 na 300w krecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja mówię dokładnie to samo? :D Nie chciałem powiedzieć w prost ale dobra widze, że nie zrozumiałeś. Twój procesor jest do [gluteus maximus] hamuje on osiągi 6800GS który powinien bez jęknięcia robić ponad 10 000 na dobrym sprzęcie. Każdy 6800GS robi ponad 10 000k na stoku ALE na sprzęcie który wykorzystuje go w 100% a to, że robi 8k to nie wina karty a właśnie procesora.

 

"ALE ALE jest ALE Palit 6800GS Extreme + Sempron 2500+ + 512 ram= 10800 w 3dmark 2003, na standardowych ustawieniach, nie jest źle"

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-194

 

Tylko jaką wersje ty masz tego GSa? Ile MB jaka przepustowość ?

jest to GeForce 6800 Palit 256mb\128bit. Wersja z wielkim ( nadzwyczaj wielkim ) czarnym radiatorem na czerwonym laminacie.. a zasilka to 400W ProComp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie można

2. nie można

 

Warto, co do zastanawiania to nie wiem po co sie jeszcze zastanawiasz? 9700PRO do lamusa :)

do tego Palita 6800GS 256/128bit musiałbym dopłacić 120 zł <_<

wiem że może 9700Pro to już historia ale muszę przyznać że ta karta wymiata.

moim zdaniem to bez wątpienia najlepsza karta wydana przez koncern ATi na AGP - wszystko co pojawiło się długo po niej czerpało garściami z tego rdzenia skutkiem czego było niewiele szybsze. engine 9700 radzi sobie niezle z GF nowszymi o trzy generacje - poprostu wyprzedził epokę :)

jestem z niego bardzo zadowolony ale.. jest kupiec ktory da za niego tyle by do 6800GS (ale nieszczesne 128bit :arrow: cofamy sie :!: ) brakowalo 120 zetów. mam wiec dylemat :mur: ..jeszcze gdyby chłodzenie w tych Palitach było jakie takie a tu taki odkurzacz :-| mimo wszystko wydaje mi sie ze to ostatni dzwonek dla mojego Radka a 6800GS choć 128bit to jednak najlepsza alternatywa (szybsza od 6600GT dla ktorego Radziu przestał być konkurencją choć nie odstawał na tyle bym czuł potrzebę wymiany). do 256/256 musialbym doliczyc kolejna stowę a przy moich skromnych środkach.. zresztą nie poświęcam się graniu tak jak kiedyś i dlatego modenizacja w zakresie 120 zł wydaje mi się sensowna. btw. szkoda ze nie ma żadnego zestawienia testów wersji 128bit vs. 256bit na www (tzn. nie znalazlem takowego)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

do tego Palita 6800GS 256/128bit musiałbym dopłacić 120 zł <_<

[..]128bit vs. 256bit na www (tzn. nie znalazlem takowego)

Różnice pomiędzy 128/256 są głównie w markach ( o 2k na korzyść 256bit) jak i w grach mających dużo tekstur ( Gothic 3, Far Cry, HL2, Dark Messiah<- polecam tą gre). W nie których grach może to być tylko kilka klatek a w innych kilkanaście. Co tu dużo mówić jak najszybciej sprzedawaj 9700 bo już za chwilę nadchodzą gry które bez PS 3.0 nie ruszą a efekty na PS3.0 są o wiele ładniejsze :wink: Dlatego IMO przesiadka na X800 jest spóźnionym pomysłem bo za rok można w wiele dobrych tytułów nie zagrać. Co z tego, że 128Bit? Taktowania są wystarczające by pokonać nie jedną starą kartę z 256Bit z 9800 na czele. Wersja z 256MB/256Bit chodzą gdzieś za 570zł w sklepach na allegro się kart grafiki nie kupuje. A 256Mb/128Bit coś koło 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy 128/256 są głównie w markach ( o 2k na korzyść 256bit) jak i w grach mających dużo tekstur ( Gothic 3, Far Cry, HL2, Dark Messiah<- polecam tą gre). W nie których grach może to być tylko kilka klatek a w innych kilkanaście. Co tu dużo mówić jak najszybciej sprzedawaj 9700 bo już za chwilę nadchodzą gry które bez PS 3.0 nie ruszą a efekty na PS3.0 są o wiele ładniejsze :wink: Dlatego IMO przesiadka na X800 jest spóźnionym pomysłem bo za rok można w wiele dobrych tytułów nie zagrać. Co z tego, że 128Bit? Taktowania są wystarczające by pokonać nie jedną starą kartę z 256Bit z 9800 na czele. Wersja z 256MB/256Bit chodzą gdzieś za 570zł w sklepach na allegro się kart grafiki nie kupuje. A 256Mb/128Bit coś koło 450zł.

no właśnie :) miło byłoby zobaczyc to na wykresikach.

różnica powinna być kolosalna.

nie wiem jak teraz ale kiedyś główną rolę grała tutaj przepustowość pamięci.

przyjmując że taktowanie pamięci w trybie 3D dla 128bit i 256bit byłoby identyczne (a zwykle nie jest i to na korzyść 256bit) i wynosiłoby 1000 MHz to przepustowość wersji 128bit = 15.6 GB/s a wersji 256bit = 31.3 GB/s (dla zegara pamięci 1200 MHz odpowiednio 37.5 GB/s).

zakładając że to ten sam GPU można przyjąć, że wydajność wypełniania pikseli, tekseli oraz wydajność geometryczna obu układów jest identyczna. generalnie mamy więć ~100% przyrost w przepustowości

pamięci więc różnica powinna być kolosalna. żeby lepiej to zobrazować powiem tak:

aby osiągnąć identyczną przepustowość pamięci na wersji 128bit i 256bit biorąc układy o nominalnym zegarze pamięci 1000 MHz trzeba w wersji 128 przekręcić pamiątki na 2000 MHz!

dla porównania GF6600GT ma przepustowość na mniej więcej tym samym poziomie czyli 15.6 GB/s

a stary Radzio 9700Pro ~19.4 GB/s. przy czym wypełnianie pikseli, tekseli oraz wydajność geometryczna jest w wypadku każdego z tych 6800GS prawie dwukrotnie wyższa niż Radka 9700Pro (podobnie ma sie porównanie 6800GS z 6600GT) co stanowi o sile tych konstrukcji. co ciekawe Radek oprócz przepustowości pamięci bije 6600GT wydajnością wypełniania pikseli i prawie dorównuje mu wydajnością geometryczną co tłumaczy dlaczego nie czułem potrzeby przesiadki na tą kartę ..mimo iż staruszek w zamierzeniu miał konkurować z serią GF4Ti! widać więc jasno jakim ograniczeniem jest dla karty 128bitowa architektura pamięci i dlatego waham się jeszcze nad przesiadką za te 120 zł (choć raczej to zrobię z uwagi na dobrą cenę na tego Radzia - druga taka okazja może sie nie zdarzyć).

oczywiście wszystko to suche kalkulacje nie biorące pod uwagę wielu innowacji w nowszej generacji enginach dlatego chciałbym zobaczyć jak wygląda to w realnych testach (wykresiki). intrygujące jest to że ta kolosalna różnica między obiema wersjami nie do końca znajduje takie odbicie w opiniach jak w cenie :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2359-12

Tutaj odpowiedź na twoje pytanie. Ale samą przepustowością karty nie żyją dlatego 9800 dostaje zwłaszcza w nowych grach od 6600GT po prostu technologia i potoki robią swoje. Dlatego seria 8 ma już ponad 100 potoków :wink:

 

Osobiście radziłbym Ci robić to jak najszybciej 9700 w 2007 może być już mało warty.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2359-12

Tutaj odpowiedź na twoje pytanie. Ale samą przepustowością karty nie żyją dlatego 9800 dostaje zwłaszcza w nowych grach od 6600GT po prostu technologia i potoki robią swoje. Dlatego seria 8 ma już ponad 100 potoków :wink:

 

Osobiście radziłbym Ci robić to jak najszybciej 9700 w 2007 może być już mało warty.

thx - właśnie czegoś takiego szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka cos slabo sie kreci. 470/1370 :o

autorzy recenzji (posty wyżej) piszą o stabilnym 620 dla pamięci i 530 dla core - sadząc po tym Twoje pamięci całkiem ladnie sie kręcą więc nie wiem dlaczego narzekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli wersje 128BIT na AGP, na ALLEGRO pisza glupoty z tymi XPERT VISIONAMI 1.4ns, ze OC rdzenia ponad 500MHz a pamieci okolo 1400MHz,to bzdura !! Nie kazda tak poleci

Fakt, u mnie pamieci leca lepiej niz niektorym ale im za to rdzen lepiej sie kreci (cos za cos) :) Ogolnie nie narzekam.

POZDRO

 

Instalowal juz ktos na tej karcie ACCELERO X1 albo cos innego? Ciekaw jestem czy ACCELERO X1 schlodzi i IHS, rdzen i pamieci jednoczesnie (czy nie bedzie luki miedzy mostkiem IHS-em a powierzchnia chlodzaca, czy smialo ACCELERO spelni swoje zadanie)

Dołączona grafika

 

Bo to chlodzenie jest glosne, niczym suszarka

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro te jest takie glosne jak wyzej u Kuby to sie ciesze bo ja dostalem wersje z czarnym radiatorem plus wiatrak wbudowany w nim i nie narzekam.. przy zamknietej obudowie prawie nie slychac.. a jak jeszcze sie muzy slucha albo gra to wogole nic teges... heh.. ma ktos taka wersje z czarnym wiatrakiem?? tylko jest jeden maly minus.. niema radiatorow na pamieciach ktore zakrywa ten big radiator na rdzeniu, ale mi to tam nie przeszkadza bo ja sie w OC nie bawie. bynajmniej narazie.. z mojego dawnego radzia wyciskalem ostatnie soki a przy tej narazie niemam potrzeby:D

Edytowane przez Frytek331

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery polecacie, do dziś używałem zmodyfikowanych od TweaksRUS ale po zaintalowaniu nowej wersji zaczęło się coś kopać:

Dołączona grafika

a w grach są artefakty -.- więc znów zainstalowałem standardowe forceware, zostać przy nich (jaką wersje polecacie) ? czy jakieś inne ściągnąć

 

add) kurde zainstalowałem nowe forceware, nie dość że nie da się WCALE OC - zawsze pisze że za dużo to jeszcze taktowanie standardowe zmieniło się na... 2ghz na pamięci o.0

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery polecacie, do dziś używałem zmodyfikowanych od TweaksRUS ale po zaintalowaniu nowej wersji zaczęło się coś kopać:

Dołączona grafika

a w grach są artefakty -.- więc znów zainstalowałem standardowe forceware, zostać przy nich (jaką wersje polecacie) ? czy jakieś inne ściągnąć

 

add) kurde zainstalowałem nowe forceware, nie dość że nie da się WCALE OC - zawsze pisze że za dużo to jeszcze taktowanie standardowe zmieniło się na... 2ghz na pamięci o.0

Mi takie taktowania pokazywało w ustawieniach sterownika jak uzywalem COOLBITS 2.0, ja zainstalowalem najnowsze stery ze strony NVIDII i jest BDB :) Do oc uzywam RIVA TUNERA, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już jest dobrze :) zainstalowałem stery z płytki od karty, o dziwo nawet jakby ze 2-3 klatki przybyły w Oblivionie.

dzieki, a wie ktoś może jak sproawić żeby mozna było w nowych sterach normalnie O/C robić bez Riva Tuner ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...