Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość prymitywne pytanie dotyczące modelu AGP Palit XV 6800GS 256MB DDR3/128bit. http://ale.gratka.wp.pl/ogloszenie/364669_...00gs_256mb.html

 

Naczytałem się, że karta osiąga temperatury podobne do piekarnika (100* i więcej). Czy jest aż tak źle z oryginalnym coolerem?

 

Jeśli tak, to co wsadzić na nią najlepiej poza WC? bo jak tak patrzę na ten stockowy cooler, to nie budzi on we mnie zaufania.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą karte nic gotowego nie kupisz , ze względu na mostek hsi.

 

Trzeba zapodać zalmana albo pentaka i radiator na mostek hsi.

 

Lub

 

Zdjąć orginalny wentylator i zapodać wentyl 80-92mm , do tego przesmarować radiator jakąś lepszejszą pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie coś http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31004

 

Czy nie będzie to lepsze od tego oryginalnego ufa + do tego jakiś radiator na hsi?

Nie wiem jak grzeje się sam hsi (czy wystarczy radiator, czy tez nawiew).

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. chodziło mi najbardziej o hsi.

 

Myślę, że skoro ten stockowy "bzyk" daje rade jakoś, to ten mój Revoltec powinien być w sam raz.

Producent podaje że pasuje ono na 6800 GT i ULTRA, więc na GS chyba też co?

 

aha. jeszcze jedno, jak wydajność tego 6800GS ddr3 128bit ma się do 7600GS ddr2 128bit ???

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem w czym ma przeszkadzać układ hsi?

 

Miedziana płytka podstawy Freezera nachodzi jedynie na obszar procesora GPU, więc nie powinno być kłopotu z przyklejeniem radiatora na hsi, jeśli o to chodzi.

 

Boję się jednak pasywnego chłodzenia hsi, ponieważ czytam coraz więcej, że w modelu 6800 hsi osiąga kosmiczne temperatury (zupełnie inaczej niż w 6600 gdzie prawie wcale się nie grzał).

 

P.S. i nadal jestem ciekaw jak wydajność tego 6800GS ddr3 128bit ma się do 7600GS ddr2 128bit ??? OCZYWIŚCIE OBIE AGP.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem problem ze znaleziem jakiejs fotki karty bez chlodzenia (pcb od strony gpu) Patrzac jednak na ta nizej, mozna dostrzec cos na styl cs'a

Dołączona grafika

No ale nic w takim razie trzeba bedzie jakos sobie poradzic :) Moje pytanie jeszcze bardzo sie to grzeje ? oraz czy przydaly by mi sie jakies pogladowe strony z vmodami ?:)

Z gory wielkie dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem w czym ma przeszkadzać układ hsi?

 

Miedziana płytka podstawy Freezera nachodzi jedynie na obszar procesora GPU, więc nie powinno być kłopotu z przyklejeniem radiatora na hsi, jeśli o to chodzi.

 

Boję się jednak pasywnego chłodzenia hsi, ponieważ czytam coraz więcej, że w modelu 6800 hsi osiąga kosmiczne temperatury (zupełnie inaczej niż w 6600 gdzie prawie wcale się nie grzał).

 

P.S. i nadal jestem ciekaw jak wydajność tego 6800GS ddr3 128bit ma się do 7600GS ddr2 128bit ??? OCZYWIŚCIE OBIE AGP.

7600GS na AGP to porażka jedyne GSy warte swojej ceny mają DDR3 a takie są tylko na PCIe. 6800gs 256/128 DDR3 jest mniej więcej o 3 tysiące punktów w marku 03 lepszy od 7600GSa z DDR2.

 

Temperatury. Zdaje mi się, że kosmiczne temperatury są wynikiem zatkania wentylatora kurzem. Wątpie by nie kręceno nowa karta przy otwartej obudowie mogła mieć więcej niż 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiczek, dzięki za tą odpowiedź. właśnie o to chodziło.

 

Czyli nie ma sensu żebym brał 7600GS AGP tak? W takim razie muszę jeszcze dozbierać, bo do 6800GS brakuje mi jeszcze 150zl. ;/

Martwi mnie w nim tylko to hsi, do którego ciężko cokolwiek doczepić po wstawieniu coolera na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, 128Bit. niestety wcześniej muszę sprzedać moje 9500 Pro, żeby mi starczyło LOL.

 

A w sklepie gdzie wypatrzyłem 6800GS, ma ciągle oznaczenie "jest".

www.kupujemy.pl polecam :wink:

 

Na Allegro nie kupuj ceny droższe od wielu dobrych sklepów a i czasem z szybkością i jakością usług bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband, widzę, że masz na swoim 6800 GS wciśnięte to X1.

 

Możesz napisać jak ono się sprawuje, to znaczy czy temp. na nim jest mniejsza i jak z głośnością tego bzyka względem tego oryginalnego?

 

Bo coś czuje, że ponownie będę musiał odpalić nawiew boczny obudowy, jak czytam o temp. na 6800.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 6800GS 256 MB 256 bit Palita Idle 51, stress zeby nie skłąmać- nie wiecej niz 70. Ale tak ja pisalem wczesniej po pol roku uzytkowania kurzu sie naosiadało na tym wiatraku i temp w stresie 109 st (by ATI TOOL)

Standardowe chłodzenie na 100% obrotów wyje. Nawet na 60 % nie jest za ciekawie. Jeśli chodzi o wydajność to jest OK, pomijam fakt,ze dalem kiedyś za tą kartę 740 zl :/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie i tak będzie stać tylko na 128bit (trochę szkoda bo za 100zł więcej mam 256bit, ale co zrobić ;/). ale z wypowiedzi wnioskuje że muszę kupić X1. bo 51/70* i wycie mnie nie kręci ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj wlasnie dostalem swojego gf'a no i niestety pojawily sie problemy z zalozeniem bloczku i musze jeszcze troche nad tym popracowac moze sie uda jakos zalagodzic sprawe by bloczek jednoczesnie chlodzil mostek oraz gpu :) Tylko ze oba beda na jego skrajach :| i stad moje pytanie bardzo sie grzeje ten mostek ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie i tak będzie stać tylko na 128bit (trochę szkoda bo za 100zł więcej mam 256bit, ale co zrobić ;/). ale z wypowiedzi wnioskuje że muszę kupić X1. bo 51/70* i wycie mnie nie kręci ;]

Nie wiem czy zamontujesz X1 na tą karte , gpu i hsi mają różne wysokości a radiator zasłoni hsi i nie będziesz mógł zamontować na niego chłodzenia. Do tego musisz mieć otwory wokół pamięci tak jak accelero , jeżeli będą w innych miejscach także nic nie wskurasz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie maja ta sama wysokosc :)

Prosty dowod to ze oryginalny cooler jest plaski i nie zadnych podtoczen :)

LINOGE masz racje gpu i hsi sa na tej samej wysokości, problem może być tylko z pamięciami ja założyłem na tą karte oryginalny radiator od amd 64 tylko zmieniłem wentylator na 80 mm arctica a na pamięci pocięty radiator od pentium. temperature w stresie mam około 66 stopni nie jest może to mało ale mam wreszcie błogą cisze.

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ciagle walcze o zalozenie bloczku na tego potworka ;) tylko wlasnie obiawiam sie czy to ze gpu nie bedzie centralnie ulozony nie bedzie miec drastycznego wplywu na wydajnosc :| Odpowiedz na to pytanie dostane jak mi sie uda znalezc dostep do wiertarki stolowej na 5 minet :)

 

Dodano ;)

No juz jestem po zlozeniu kompa :) Niestety testy beda dokladnie przeprowadzone w przyszlym tygoniu ;)

 

Jak narazie przeszlo 3dmarka z taktami 51o /14oo :| tylko chyba jednego arta widzialem ;) problemem zaczyna byc sekcja zasilania bo sie zaczyna powaznie nagrzewac :| no i nie wiem czemu mam przy takich taktach 12k tylko ;) ale to pewnie wina sterow dolaczonych do palita ;) no i mam jeszcze takie pytanie gdzie moge znalezc max temperature jaki osieglo gpu ? bo jak narazie w 2d nie przekracza 40*C :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...