Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie zastanawiam czy walniety czujnik w moim Palicie i miganie co jakis czas obrazu gdy mam aktywne mozliwosci zmiany zegarow (nawet na defaulcie) to wystarczajacy powod reklamacji?

 

dodam ze nawet przy rdzeniu @490Mhz czujnik pokazuje najwyzej 48* - nigdy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to kwestia sterownikow albo oprogramowania ? niestety nie wydaje mi sie aby byl to wystarczajacy powod do kladania reklamacji no chyba ze wystepuja znaczace znieksztalcenia w obrazie ;]

 

btw u mnie jeszcze nie widzialem temperatury wiekszej niz 45* ;) mimo ze zegar czasami przekraczal 500 ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kartę graficzną na agp do 500 zl.

Wydaje mi się że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie 6800gs, tylko że nie wiem jaki model dokładniej wybrać.

Samemu upatrzyłem sobie taką:

http://allegro.pl/item140546265_geforce_68..._najtaniej.html

Gram w rozdzielczościach 1024*768, w większych raczej nie.

Doradźcie coś proszę.

Czy w tej karcie, do której podałem linka, można odblokować dodatkowe potoki, jak to wogóle wyglada na agp?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz wersje 256Mb i tak ją wykręciłeś :wow:

Gdzie kupiłeś swoją kartę i jakie masz chłodzenie?

Z tego co przegladałem to wersje które mają 256MB (mowa oczywiście cały czas o kartach 128 bit, bo na 256 bit mnie nie stać) mają taktowanie 450/1000, a ta co podałem wyżej ma 450/1200.

Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item140548723_geforce_68..._najtaniej.html

Czy o taką Ci chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz wersje 256Mb i tak ją wykręciłeś :wow:

Gdzie kupiłeś swoją kartę i jakie masz chłodzenie?

Z tego co przegladałem to wersje które mają 256MB (mowa oczywiście cały czas o kartach 128 bit, bo na 256 bit mnie nie stać) mają taktowanie 450/1000, a ta co podałem wyżej ma 450/1200.

Znalazłem coś takiego:

2399132[/snapback]

Hejka. Czy opłaca sie zmienić 7600gs(3dmark03 10500 ; 3dmark05 4800) na:

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-194

Nie wydaje mi sie :) po oc takiego 7600gs powinien bez problemu rozgromic 6800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wam te memki ida w tych wersjach 450/1200.Ja mam Gigabyte 450/1000 wykręconego na 520/1300.

 

Ale zwykle chodzi na 515/1280 i tak tez testowalem.

 

3DM03:

 

http://server3.pictiger.com/img/685355/pic...ting/mark-1.php

 

Wyniki na stock procku więc bez rewelacji.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) w sumie mam jedno pytanie, być może już zadawane w tym temacie, ale nie mam ani serca, ani ochoty przeszukiwać te wszystkie strony- wybaczcie :) Dlatego odpowiedzcie mi możliwie jak najszybciej, bo az taki problem to nie jest... :)

 

Otóż.. planuję kupić to, stad ;) http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-198

 

Tylko zrodziło się pewno pytanie, które mnie irytuje. Mam zasilacz 350W, Celerona 2,6 , Radka 9200 (bleh..) dwa dyski... za to tylko 256 RAM :D, nagrywareczke DVD, no wiecie.. typowy standardzik dla biedniejszych, lub dla tych, którym sie nie chce upgrade'owac kompa :D :D nie wiadomo, czy w ogole mi moje 350 W wyrobi, ale nie w tym rzecz..

Otóż, na tym GF 6800GS zauwazylem dość dziwne "wejscie" do ktorego trzeba podłączyć zasilanie... Nie jest standardowe :) I własnie.. jest jakas przejsciówka do tego.. albo cos? Bo jak przeglądałem kable wyłazące z mojego zasilacza to za cholere nie mogłem znaleźć czegoś, co pasowałoby do takiego portu :) Więc... co to za cholerstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

witam!!

Jestem świeżym posiadaczem katy MSI 6800GS z accelero od sidebanda.

Mam pewien problem:

Sterowniki najnowsze ze strony nvidii. System windows xp pro x64 SP1. reszta jak w siqu. W 3dmarku 2003 mam jakies 6150pkt. Spodziewałem sie około dwa razy tyle. Dlaczego mam taki cienki wynik??

W NFS carbon na 1280x1024 i max detali mam jakies dwa fpsy.

Czego to jest wina??

Czy karta nie dogadała sie z chipsetem ATi ??

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

witam!!

Jestem świeżym posiadaczem katy MSI 6800GS z accelero od sidebanda.

Mam pewien problem:

Sterowniki najnowsze ze strony nvidii. System windows xp pro x64 SP1. reszta jak w siqu. W 3dmarku 2003 mam jakies 6150pkt. Spodziewałem sie około dwa razy tyle. Dlaczego mam taki cienki wynik??

W NFS carbon na 1280x1024 i max detali mam jakies dwa fpsy.

Czego to jest wina??

Czy karta nie dogadała sie z chipsetem ATi ??

pozdr.

Co miałeś wcześniej jeśli coś ATI to powinieneś driver cleanerem usunąć stare stery lub próbować fragment c i instal windows :wink: Punkty w marku za mało a klatek w Carbonie powinno być kilka razy więcej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) w sumie mam jedno pytanie, być może już zadawane w tym temacie, ale nie mam ani serca, ani ochoty przeszukiwać te wszystkie strony- wybaczcie :) Dlatego odpowiedzcie mi możliwie jak najszybciej, bo az taki problem to nie jest... :)

 

Otóż.. planuję kupić to, stad ;) http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-198

 

Tylko zrodziło się pewno pytanie, które mnie irytuje. Mam zasilacz 350W, Celerona 2,6 , Radka 9200 (bleh..) dwa dyski... za to tylko 256 RAM :D, nagrywareczke DVD, no wiecie.. typowy standardzik dla biedniejszych, lub dla tych, którym sie nie chce upgrade'owac kompa :D :D nie wiadomo, czy w ogole mi moje 350 W wyrobi, ale nie w tym rzecz..

Otóż, na tym GF 6800GS zauwazylem dość dziwne "wejscie" do ktorego trzeba podłączyć zasilanie... Nie jest standardowe :) I własnie.. jest jakas przejsciówka do tego.. albo cos? Bo jak przeglądałem kable wyłazące z mojego zasilacza to za cholere nie mogłem znaleźć czegoś, co pasowałoby do takiego portu :) Więc... co to za cholerstwo?

Przejsciowki sa z tego co pamietam nawet sa dodawane do kart ale nie wydaje mi sie abyt Twoj "zasilacz" byl w stanie zaspokoic taka karte ;) Ja na Twoim miejscu zmienil bym zasilacz a potem ram a karta na samym koncu :) A ten standart z tego co pamietam to sie nazywa PCIE - wiec mozna sie domyslec od czego powstal Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca sie brać nv40 z niższymi zegarami i odblokować potoki czy nv42 z wyższymi taktami?

NV42 tylko i wyłącznie przy w miarę dobrym chłodzeniu 490-520MHz to standard dla tego chipu, a NV40 jak będziesz miał szczęście to na 400MHz przy 16p przy czym nie będzie miał szans z NV42.

Mniej więcej to wygląda tak: NV42 12p 500MHz=NV40 16p 440MHz, ale 440MHz na NV40 nie osiągniesz, a dobre NV42 to i po 600MHz latają (przy odpowiednim chłodzeniu).

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś miałem karte na NV40 i robiła 455mhz na gpu przy 1.4v oczywiście 16p/6v. NV42 który robi poniżej 500mhz to kupa , przy standardowym napięciu.

Wyjątek to tak jak z procami selektami. Większość nie wychodzi powyżej 410MHz, ale zdarzają się wyjątki i twój był taki. Miałem 3 karty na NV40 i powiem tak ASUS V9999LE 12p leciał na 1.4V 405MHz, ASUS V9999LE 16p 1.4V 400MHz, Leadtek 6800XT 16p 1.45V 420MHz. Miałem też Palita 6800GS pod AGP na NV42 standardowe napięcie i badziewny coolerek dało wynik 525MHz. Dopisze jeszcze, że miałem przez chwilę także 6800GS Palita pod AGP na NV41 który robił na stand. napięciu i takim samym badziewnym coolerku 495MHz. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

witam!!

sideband sprzedał mi tak wspaniałą grafike, w której się swietnie krecą memki. Sideband zapewniał ze max dla nich to 1350mhz. Sprobowałem na 1370mhz i zero artów, lecz nie da sie dalej podkrecac bo jest jakas blokada. Chciałem sie nibi pobawic wyzej ale nie wiem jak odblokować.

Czy ktos wie jak to zrobic?

Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...