Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

ok to wiem ale co do tego ze prcek to nie demon szybkosci to sie nie dokonca zgodze czlowieku z odblokowanym mnoznikikiem moge z neigo wyciagnac tyle ze hoho masz chyba zle info co najwyzej totwoj sempron jest za slaby z L2 256 p.s czlowieku mi na gf 2 mx chodzilo half life 2 nawet plynie szlo

prosze o konkrety jak wam chodzi przy 1 giga ramcu?

Fajnie ze zauwazyles ze jestem homo sapiens ale nie musisz tego powtarzac w kazdym zdaniu ;).

Po drugie dodatkowe 256Kb cache L2 w bartku w porownaniu do Athlona/semprona daje bardzo maly przyrost wydajnosciowy w przeciwnienstwie do tego samego ale w PIV.

Do tego grajac na GF2MX w HL2 miales grafike w DX7.0 czyli bez efektow ktore zabieraja jednak troche pamieci.

Po trzecie ja gralem w HL2 na GF4MX440 64MB + 512MB ramu i gra potrafila chrupnac, szczegolnie na poczatku lewelu gdy doczytywane byly tekstury, wrogowie itd. rowniez gralem na R8500 gdzie przy tej samej ilosci pamieci gra potrafile jescze bardziej chrupac wlasnie ze wzgledu na efekty, obnizenie jakosci tekstur pomagalo w takim wypadku. To samo tycz sie R9550. Wiec swoje wywody na temat HL2 zachowaj dla siebie.

I ile z tego swojego "super" bartka wyciagniesz? 2,3-2,5GHz? Szkoda ze to nie te same MHz co np. w Sempronie s.754/939. Ten procek to juz nic specjalnego i przy grach gdzie wykorzytanie CPU jest duze juz moze nie podolac.

A w twoim wypadku jak byk widac ze masz klopoty z mala iloscia ramu i jedynie co mozesz zrobic poza dokupiniem ramu to zmniejszyc zapotrzebowanie gry na ram czyli zmniejszyc do min. jakosc wyswietladnego obrazu(tzw. detale) oraz zejsc z rozdzielczoscia nizej.

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

ok to wiem ale co do tego ze prcek to nie demon szybkosci to sie nie dokonca zgodze czlowieku z odblokowanym mnoznikikiem moge z neigo wyciagnac tyle ze hoho masz chyba zle info co najwyzej totwoj sempron jest za slaby z L2 256 p.s czlowieku mi na gf 2 mx chodzilo half life 2 nawet plynie szlo

prosze o konkrety jak wam chodzi przy 1 giga ramcu?

Człowieku skumaj Bartek nie jest niczym specjalnym i nigdy nie był. Skumaj też człowieku, że na tym procku i tak powinno ci chodzić dobrze kumasz? Ale masz za mało ramu ziooom!

 

Dobra a na poważnie to ja miałem 512 ramu i mam teraz 1GB i teraz chodzi wszystko na maxa w Fear DEMO SP oprócz tekstury na medium FPSy żadko spadają do ok 25 podczas strzelanin normalnie gdy sięchodzi to od 50-100 na 512 często zmulało do ok 10FPSów.

 

A no i nie fanbojuj tutaj mi z AMDe bartonami i swoim sprzętem ;]

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAFHI z 512ddr chrupniecia sa obowiazkowe...stary wlacz sobie obliviona to zobaczysz co to znaczy brak RAMu....u mnie z 512ddr jazda konna to jedno wielkie chrupanie i doczytywanie przez co fpsy leca do 10, jak sie zatrzymam i doczyta to lapie plynnosc :)

aha i jedyne co moze ci pomoc na dzis za darmo to zwiekszenie aperture size na 256 w biosie, u mnie duzo to pomaga w nowych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi dostalem nowy egzemplarz karty, zas wszelkie problemy jak ręką odjoł, wszystko smiga ze hej,zadnych zwiech i artow w 3Dmarkach,na niereinstalowanym systemie,na ustawieniach domyslnych karty ibez podkrecania w 3dmarku 03 mam niecale 10500, wynik jest ok.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich moj 1 post na tym forum.

Wczoraj stalem sie posiadaczem 6800 gs xpertvision 256MB/128bit po tym jak moj radek 9700non-pro

@ 9800pro+ wyzional ducha po 2.5 letnim przetaktowaniu :( R.I.P :P. Kartke kupilem w arche i kurier przywiozl mi ja na 2 dzien :D Na szybko ustawilem takty 475/1250 wynik 3dmark03 okolo 10.300, pogralem pare godzin w hitmena bm i karta jak narazie sie nie przegrzewa temp w stresie 58 stopni max ,w windzie nie przekracza 42 C, wiec mysle ze karta godna polecenia i w pelni spelnia moje oczekiwania, jeszcze sie pobawie zegarami i zobacze ile wytrzymuje. Dodam, ze placilem okolo 490zloty, wiec w tym przedziale cenowym na agp trudno o cos lepszego chyba?

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tyr83

 

no fajnie fajnie szkoda tylko ze to wersja 128bit a nie 256 ... :rolleyes:

Ano lepsza by byla napewno 256bit i to zauwazalnie, ale niestety finansowo nie moglbym sobie na nia pozwolic, bo jednak 256bit w cenie ponizej 700zl wersje 256 MB ciezko dostac, a ja mialem max 500 zl i chcialem karte z 256MB ramu, wiec po nocce spedzonej na przegladaniu recenzji i opini wybor padl na to co mam i narzekac nie bede, bo karta daje rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Za 660zł mozna już dostać wersje z 256Bit ale jednak próg 500zł to dla wielu Maximum. Jak za 500zł to bardzo dobry wybór. Przypominam tylko, że jeżeli będziesz miał problemy z temperaturąto zobacz czy w chłodzeniu nie ma zadużo kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 660zł mozna już dostać wersje z 256Bit ale jednak próg 500zł to dla wielu Maximum. Jak za 500zł to bardzo dobry wybór. Przypominam tylko, że jeżeli będziesz miał problemy z temperaturąto zobacz czy w chłodzeniu nie ma zadużo kurzu.

Hyhy no bede o tym pamietal, bo ostatnio mialem podobnie z procesorem, zaczal lapac kosmiczne temperatury ponad 70C, po wywaleniu masy klakow z radiatora sytuacja wrocila do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach o/c najwyzsze zegary zupelnie bez artow w 3dmarku2003 to rdzen 450 @ 480 7%, pamiec 1000 @ 1340 34%. Czyli ogolnie karta sie podkrecila o okolo 20%. Troche slabiej, ale bardzo niewiele mniej niz podaje Arche na aukcji - co jest dla mnie zaskoczeniem,bo bylem raczej przygotowany, ze przesadzaja w opisie aukcji :D W 3dmarku2003 na 2 dni nierestartowanym systemie wynik 10596.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie wypowiedziec na temat tej odmniany gfa ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=132093567

no i jeszcze mnie interesuje czy mozna na ta karte bez problemu zalozyc wc czy moze sa jakies kaplikacje :)

z gory wielkie dzieki :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sie wypowiedziec na temat tej odmniany gfa ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=132093567

no i jeszcze mnie interesuje czy mozna na ta karte bez problemu zalozyc wc czy moze sa jakies kaplikacje :)

z gory wielkie dzieki :)

Za tą cene lepiej brać 256MB DDR3 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie ma mniejsze taktowanie pamieci o 200Mhz to wydaj mi sie dosc sporo a z doswiadczenia pamietam ze ciezko bylo cos takiego nadgonic w wiekszosci tytulow a co dopiero jesli mamy w planach oc bo wieksza ilosc ramu gorzej sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie ma mniejsze taktowanie pamieci o 200Mhz to wydaj mi sie dosc sporo a z doswiadczenia pamietam ze ciezko bylo cos takiego nadgonic w wiekszosci tytulow a co dopiero jesli mamy w planach oc bo wieksza ilosc ramu gorzej sie kreci

W 3d Marku 03 może 128MB będzie miało o kilkaset punktów więcej. Ale w wielu grach przyda się 256 MB.

Zresztą zobacz na ile go Arche wykręcił http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...7aa727361cebe40

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos moze zakladal na nia wc ?

http://www.allegro.pl/item132340934_palit_...0_agp_x8_4.html

to jest chyba to samo co sprzedaje arche :| maja siedzibe w gliwicach wiec jak cos to nie bede mial problemow z gwara :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien kłopot i nie bardzo wiem jak się z nim uporać.

Główne role w przedstawieniu grają:

1. WinFast A6800GS 256/256 AGP

2. Asrock 939dual VSTA

Sprzęt poskładany do kupy, stoi sobie na nim świerzutki XP SP2, sterowniki najnowsze ze stronki ULI (testowałem też wersje z Asrocka i z płytki od mobo), do grafiki sterki ForceWare 91.47 (testowałem też na XTreme 88.XX i jakis Omegach) i wszystko ładnie pieknie.

Cyrki zaczynają sie przy 3D. Dla przykładu w 3DMarkach grafika jest, teksturki są, ale nie ma tabelek z fpsami czy ilościa klatek itd.

W LineageII mam tylko teksturki tła i głowy postaci (swoją drogą zabawnie to wygląda), w FAR CRY jest tło, ale nie mam menu itd.

Dodam, że płytka z wmontowanym X1300 nie wykazuje tych przypadłości, tak jak i WinFast włozony do Epoxa 8RDA+. Wina tkwi więc gdzieś w tej krzyżówce, jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie ma mniejsze taktowanie pamieci o 200Mhz to wydaj mi sie dosc sporo a z doswiadczenia pamietam ze ciezko bylo cos takiego nadgonic w wiekszosci tytulow a co dopiero jesli mamy w planach oc bo wieksza ilosc ramu gorzej sie kreci

 

Chwyt marketingowy. Te pamieci sa takie same 1.4ns i na tyle samo sie praktycznie kreca, zawsze te z wersji 256MB 1000 ida na 1300-1400, te z 128MB 1200@1400 ;) Lepszym wyborem jest wersja 256MB, 128 to bylo 3 lata temu w moim redeonie 9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MSI NX6800GS-TD256E GeForce 6800GS 256MB

Płyta główna : ASUS A8N-SLI SE nForce4

 

Mam zamiar dokupić jeszcze jedną karte i ustawić SLI

 

Czy to musi być taka sama karta ??? ??? ???

Czy może być innego producenta ??? ??? ???

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być tego samego producenta,ale musi być taką samą kartą (jak masz gs`a to drugi musi mieć te same parametry:ilość pamięci,szyne) ;) daj znac jak kupisz i jak to śmiga bo też chce w najblizszym czasie zakupic drugą

 

pozdro

Edytowane przez Mac102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyt marketingowy. Te pamieci sa takie same 1.4ns i na tyle samo sie praktycznie kreca, zawsze te z wersji 256MB 1000 ida na 1300-1400, te z 128MB 1200@1400 ;) Lepszym wyborem jest wersja 256MB, 128 to bylo 3 lata temu w moim redeonie 9700.

No nic w takim razie za tydzien pewnie sobie ja sprawie :) bo nowke chyba warto za 480zl :) Mam nadzieje ze tyko to wc na nia wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic w takim razie za tydzien pewnie sobie ja sprawie :) bo nowke chyba warto za 480zl :) Mam nadzieje ze tyko to wc na nia wejdzie :)

Lepiej sie upewnij czy wc wejdzie, bo ta karta nie ma budowy w 100% jak referencyjna.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj, nowego tematu nie będę zakładał. :wink:

Nie widzę mocno oddalonych obiektów w grach, tzn. "tworzą" się one dopiero po jakimś czasie, mimo ustawienia na maxa detali itd. Dotychczas mi to nie przeszkadzało, ale np. w Just Cause wygląda to tak, że cienie pojawiają sie dopiero jak jestem bardzo blisko danego obiektu, co już jest z deczka wkurzające. Domyślam sie, że jest to spowodowane niedoborem RAMu... A darady jakoś zrobić, żeby było normalnie bez dokładania RAMu? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam tutaj, nowego tematu nie będę zakładał. :wink:

Nie widzę mocno oddalonych obiektów w grach, tzn. "tworzą" się one dopiero po jakimś czasie, mimo ustawienia na maxa detali itd. Dotychczas mi to nie przeszkadzało, ale np. w Just Cause wygląda to tak, że cienie pojawiają sie dopiero jak jestem bardzo blisko danego obiektu, co już jest z deczka wkurzające. Domyślam sie, że jest to spowodowane niedoborem RAMu... A darady jakoś zrobić, żeby było normalnie bez dokładania RAMu? :wink:

Stawiał bym raczej na to, że to zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem lepiej tamtego skasuj :wink:

Wczoraj znów zauważyłem, że temp w Idlu około 70*C więc znów wyjełem karta i odkurzyłem kurz zapychający przy wiatraku wloty do radiotora. Oczywiście pomogło. Ostatnio czyściłem ją 3 miechy temu.

 

@Side Post pod postem lepiej tamtego skasuj :wink: hmm do 128MB/128bit też ale chyba nie wiesz jakie mogą być skutki :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no to zarządzilem WOW.

Ta zakładka jakoś umknęła mej uwadze. Dzieki wielkie

A ZNacie moze jakis dobry programik typu ATI Tool, ktory by dzialal dobrze na tym Palicie ? Ati Tool nowy działa niby z kartami Nvidii, ale jak ptóbuje kręcić pojawiają sie artefakty a on ich nie rozpoznaje i kręci dalej :/

pozdrawiam

 

WOW...próbowałem podkręcić grafikę, ale ten RIva Tuner mi ją podkręcił o 2 MHz na rdzeniu :/ temperatura była przy tym 108 stopni Cesliusza. Zdjąłem więc radiatorek, przedmuchałem odkurzaczem, a na rdzeń nałożyłem OCZ Ultra 5+. Temperatura spadła o 40 stopni !!!!!!! do 67. Niech to będzie przestroga dla posiadaczy Palitów. Po kilku miesiącach zobaczcie czy kurz nie dusi Wam karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sie upewnij czy wc wejdzie, bo ta karta nie ma budowy w 100% jak referencyjna.

No jak cos to bede musial przerobic bloczek, do poniedzialku pozostaje w niepewnosci :) a potem zobaczymy jak bedzie smigac :) no i jakie bedzie temperaturki trzymac :D

 

ps ale skoro radiator ma tak duzy to moze bloczek wejdzie bez wiekszego problemu :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...