Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

sideband sprzedał mi tak wspaniałą grafike, w której się swietnie krecą memki. Sideband zapewniał ze max dla nich to 1350mhz. Sprobowałem na 1370mhz i zero artów, lecz nie da sie dalej podkrecac bo jest jakas blokada. Chciałem sie nibi pobawic wyzej ale nie wiem jak odblokować.

Czy ktos wie jak to zrobic?

Z góry thx.

Blokada?Możesz to dokładniej opisać?Czym podkręcasz?Riva Tunerem?Sterownikami?

 

P.S. Czym sprawdzacie stabilność przetaktowanej karty?Ja używam do tego ATItool ale aż mnie dziwi że w "scan for artifacts" przy 520/1300 wykrywa arty których ja nie widze a w 3DM03,05 żadnych artów niema.Wiem że ATItool jest bardzo czuły ale to w końcu narzędzie pod ATI-czy może się mylić?Czym zatem testować?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze kolega trafil na barie kiedy sterownik wykrywa bledy w dzialaniu karty spowodowane oc i nie daje zwiekszyc taktowan karty ;]

 

Ja nie trafiłem na takie blokady :D W RT pokazuje sie tylko nad ikona pamięci(1250) znaczek :icon_exclaim: -ale malo to mnie i moja GS-ke to obchodzi :wink: Niech się poci :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ten znaczek to tylko warning on nic nie zmienia ;] jesli nie masz mozliwosc wiecej dac poszukaj w opcjach czegos w rodzaju oc limit czy cos takiego ;)

hmm pocic sie ? no bez przesady to jeszcze light :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eech problem w tym ze nic ci na to od razu nie zpasuje, karta ma niestandardowo rozmieszczony mostek hsi(niemowiac juz o otworach wokol rdzenia) i trzeba troche sie pobawic (a bawic sie trzeba bo to chlodzenie jest do pupy, glosne szybko zachodzi syfem, malo wydajne), mnie udalo sie zalozyc (po 3h majsterkowania, pasowania, mierzenia) pentagrama XC-70 Cu+ a na hsi radiator zelmana stosowany do geforcow 6600. Moze wygladu to za pieknego niema ale dziala, do modyfikacji potrzebne byly kombinerki, srubokret, kawalek plastiku i stare zaslepki tylnej blachy od obudowy. efekt na fotach. :)

 

post-7790-1164745404_thumb.jpg

post-7790-1164745444_thumb.jpg

post-7790-1164745473_thumb.jpg

post-7790-1164745591_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eech problem w tym ze nic ci na to od razu nie zpasuje, karta ma niestandardowo rozmieszczony mostek hsi(niemowiac juz o otworach wokol rdzenia) i trzeba troche sie pobawic (a bawic sie trzeba bo to chlodzenie jest do pupy, glosne szybko zachodzi syfem, malo wydajne), mnie udalo sie zalozyc (po 3h majsterkowania, pasowania, mierzenia) pentagrama XC-70 Cu+ a na hsi radiator zelmana stosowany do geforcow 6600. Moze wygladu to za pieknego niema ale dziala, do modyfikacji potrzebne byly kombinerki, srubokret, kawalek plastiku i stare zaslepki tylnej blachy od obudowy. efekt na fotach. :)

 

post-7790-1164745404_thumb.jpg

post-7790-1164745444_thumb.jpg

post-7790-1164745473_thumb.jpg

post-7790-1164745591_thumb.jpg

No widze :) Ogolnie fajnie Ci to wyszlo :) Ja jutro sprzedam mojego ZALMANA bo na co mi? Bede jechal na STOCK COOLING-u :P Jedynie co zrobie to zmienie paste na OCZ ULTRA 5+

Pytanko jeszcze male do Ciebie: Jak zmienily Ci sie mozliwosci OC i jak zmienila sie temp. na karcie? Wogole to ile poleci na maxa twoja karta? Masz wersje 128BITOWA?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

no ale ten znaczek to tylko warning on nic nie zmienia ;] jesli nie masz mozliwosc wiecej dac poszukaj w opcjach czegos w rodzaju oc limit czy cos takiego ;)

hmm pocic sie ? no bez przesady to jeszcze light :)

Dołączona grafika

U mnie wywala błąd ze nie moge ustawic takich taktów.

Po nacisnieciu test nie chce ich ustawic, ale pameici są max stabilne kiedy jest na granicy. Chce wiecej B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala błąd ze nie moge ustawic takich taktów.

Po nacisnieciu test nie chce ich ustawic, ale pameici są max stabilne kiedy jest na granicy. Chce wiecej B-)

Moj kumpel mial nieziemskiego pecha bo chcial wiecej tak jak ty i wiesz co sie stalo z jego 6600GT? :P hmmm..... Dzialal mu przez to tylko poprawnie na standardowych zegarach :) Ja nic nie mowie, ze z twoja stanie sie tak samo....

Odnosnie tego ograniczenia...., mozna wylaczyc testowanie zegarow w RIVA TUNERZE i bedziesz mogl krecic daniel...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp, przy wiatraku zkreconym na minimum, temp w grach dochodzi do 58st przy maxie obrotow temp w grach 46st ja mam wiatrak ustawiony na polowe zakresu ( tak zeby go slychac niebylo) i wtedy w windzie temp w granicach 46st a w grach dochodzi do 52, rewelacji wielkich niema ale za to CISZA :) mozliwosci oc pozostaly na starym poziomie czyli 520/1380 (vmod pewnie by pomogl). Jesli chodzi o karte, jest to model dla "ubogich" czyli 128mb/128bit ( jesli sie nie przekracza rozdzialki 1024/768 to specjalnej roznicy w przepustowosci i ilosci pamieci niewidac pomiedzy wersja 256/256 no hyba ze ktos dowali tekstury na ultra w jakiejs najnowszej grze no ale wtedy to wersja 256 rowniez dostaje zadyszki.

Edytowane przez maxi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala błąd ze nie moge ustawic takich taktów.

Po nacisnieciu test nie chce ich ustawic, ale pameici są max stabilne kiedy jest na granicy. Chce wiecej B-)

no to mozesz uznac ze to koniec mozliwosci Twojej karty :) wiecej tak do 3dmarkow ale do gier juz niet ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temp, przy wiatraku zkreconym na minimum, temp w grach dochodzi do 58st przy maxie obrotow temp w grach 46st ja mam wiatrak ustawiony na polowe zakresu ( tak zeby go slychac niebylo) i wtedy w windzie temp w granicach 46st a w grach dochodzi do 52, rewelacji wielkich niema ale za to CISZA :) mozliwosci oc pozostaly na starym poziomie czyli 520/1380 (vmod pewnie by pomogl). Jesli chodzi o karte, jest to model dla "ubogich" czyli 128mb/128bit ( jesli sie nie przekracza rozdzialki 1024/768 to specjalnej roznicy w przepustowosci i ilosci pamieci niewidac pomiedzy wersja 256/256 no hyba ze ktos dowali tekstury na ultra w jakiejs najnowszej grze no ale wtedy to wersja 256 rowniez dostaje zadyszki.

Ja bede mial wersje 256/128 1.4ns

Lepsze to niz X800GTO na AGP (bo tego Palita otrzymam z gwarancji zamiast X800GTO)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ja bede mial wersje 256/128 1.4ns

Lepsze to niz X800GTO na AGP (bo tego Palita otrzymam z gwarancji zamiast X800GTO)

to zależy ogólnie wolałbym mieć 68 od 8gto ale nie napisze dla czego bo klawiatura mi siękończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.. mam male pytanko.. jutro przysla do mnie nowiutka karte Palita 6800GS 256MB/128bit i tak sie zastanawiam czy moj zasilacz 400W ( nie wiem jakiej firmy ale dalem za niego 70zl to pewnie kiszka ) to uciagnie bo juz troche rzeczy podtrzymuje przy zyciu a mianowicie to plyta Gigabyte 400SL na Nforce 2, dwie pamieci 512-400 w dualu, naped DVD i nagrywarka DVD oraz twardy WD 80GB.. aa i wymianka idzie z ATI radoslawa 9550.. bede wdzieczny o szybka odpowiedz.. pozdr!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.. mam male pytanko.. jutro przysla do mnie nowiutka karte Palita 6800GS 256MB/128bit i tak sie zastanawiam czy moj zasilacz 400W ( nie wiem jakiej firmy ale dalem za niego 70zl to pewnie kiszka ) to uciagnie bo juz troche rzeczy podtrzymuje przy zyciu a mianowicie to plyta Gigabyte 400SL na Nforce 2, dwie pamieci 512-400 w dualu, naped DVD i nagrywarka DVD oraz twardy WD 80GB.. aa i wymianka idzie z ATI radoslawa 9550.. bede wdzieczny o szybka odpowiedz.. pozdr!!

Pociągnąć pociągnie, ale długo nie pożyje i lepiej go zmienić bo razem z nim może pójść do krainy wiecznych łowów twój nowy Palit i reszta drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć pociągnie, ale długo nie pożyje i lepiej go zmienić bo razem z nim może pójść do krainy wiecznych łowów twój nowy Palit i reszta drużyny.

uu to nieciekawie.. jednak zaryzykuje ( na wszystko gwarancja jest :-P ) aaa i dopatrzylem sie marki zasilki.. to ProComp.. nigdy nie slyszalem.. ktos wie co to za szit?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim na maxa wykręconym 5970 nie dalo sie do 6000 dobic :-| Teraz po obniżeniu taktów ma ok 5300-400 ptk

to jednak z moja az tak zle nie jest ;)

jak bym dorwal jakies dobre timingi dla swojej to jeszcze bym troszke powalczyl (ale procek ogranicza :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego GF 6800 mogę kupić do 400zł żeby w SLI się łączył i był dobry......??

do 400 zl nie kupisz GF-a w SLI. mam tu dla ciebie jedna tylko 100 zl doplacisz jeszcze ale wydaje mi sie ze tanszej nie znajdziesz i w miare dobra jest. oczywiscie na PCI-E bo na AGP SLI nima :sad:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400 zl nie kupisz GF-a w SLI. mam tu dla ciebie jedna tylko 100 zl doplacisz jeszcze ale wydaje mi sie ze tanszej nie znajdziesz i w miare dobra jest. oczywiscie na PCI-E bo na AGP SLI nima :sad:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31943

Kupisz kupisz, ostatnio sprzedałem swojego Leadteka 6800GS PCI-E z oc na poziomie 530/1250 za 400 zł na alledrogo.Na forum też wystawiłem, ale chętnych nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400 zl nie kupisz GF-a w SLI. mam tu dla ciebie jedna tylko 100 zl doplacisz jeszcze ale wydaje mi sie ze tanszej nie znajdziesz i w miare dobra jest. oczywiscie na PCI-E bo na AGP SLI nima :sad:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31943

Tylko że ta karta do której dałeś link to ver 128-bit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Kupisz kupisz, ostatnio sprzedałem swojego Leadteka 6800GS PCI-E z oc na poziomie 530/1250 za 400 zł na alledrogo.Na forum też wystawiłem, ale chętnych nie było...

Ja za 400 kupiłem MSI 6800GS 256/256 z accelero BOX od sidebanda, naprawde zadowolony jestem, 574/1375 bez artów :D Ale w 3dmarku i tak mało punktów > tak twierdzi Sideband. Mówi ze powinno byc ponad 15k, a jest 14500 maksymalnie. Procek A64 na 2500mhz 1,27V i 2x512mb w dualu.

 

Moze to przez chipset ATi?? Mobo ma crossfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga dla tych co zmieniaja firme karty ( np z ATI 9550 na GF-a 6800GS ). Po przelozeniu starej karty na 6800 GS mialem nie maly problem.. Na poczatek: Komp odpala tylko komunikat o wlaczeniu zasilania i liczy pamiec RAM.. okey.. pozniej wyskakuje blad w wlaczeniu opcji DUAL CHANNEL.. nastepnie jak juz po kilku pordownych resetach pyta sie czy uruchomic system normalnie ( juz mysle sobie YES YES!! nareszcie.. wlaczam normalnie a tu sam sobie reset walnal.. ufff myslalem ze pi....ca dostane... okazalo sie ze nie dosc ze winda padla to jeszcze w BIOSIE namieszalo.. mam SEMPRON-a 2500+ to jeszcze wykrylo mi go jako ATHLON XP 1600+.. okey jakies 2 godziny grzebania w BIOSie i udalo sie.. zmienilem taktowanie na 166mhz na PCU i nareszcie wykryl jako mojego SEMPRONA.. ale to nie koniec.. pozniej na LINUXIE test pamieci. uuuuu "niezgodnosc czestotliwosci" mysle sobie kopnelo mi pamieci ( 2x256MB + 1x512mb twinmosa ). Znowu cofka do biosa i ustawilem pamieci na AUTO.. no nareszcie robi co do niego nalezy.. NIESTETY system od nowa instalowac musialem.. Lacznie jakies 4 godziny zabawy aby wszystko doszlo do normy.. mial ktos juz takie problemy?? aa i dodam ze ja mam inne chlodzenie... nie jest to jakis bialy wiatrak tylko wielki czarny radiator a w nim ogromny wiatrak.. ma ktos ta wersje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...