Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozbierałem i polecam rozebrać bo jak pisałem wcześniej...

 

Dzisiaj postanowiłem rozebrać to stockowe chłodzenie na swoim Palicie to co się działo na rdzeniu i mostku woła o pomste do nieba ja nie wiem jak oni tę pastę nakładają (ja bym tego pastą nie nazwał) wszystko opaćkane tanim g.ó.w.n.e.m. przesmarowałem mostek i rdzeń Arctic Ceramique i w idlu temp spadła z 62°C na 56°C, zobacze jeszcze jak w stressie, ale już widze DUŻĄ poprawę.

Co do Zalmana to na 90% pasuje (przynajmniej ten z regulowaną zapinką) bo otwory obok rdzenia są standardowe z 6800, jedynie trzeba dać jakiś radiator na mostek HSI i po sprawie, najlepiej jakby od kogoś pożyczyć i sprawdzić czy pasuje na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A ja mam fajny patent :razz:

Biore pudełko od masła i wsypuje lód trzeci slot od GFa na dole jest tam karta sieciowa no więc pudełeczko z lodem kłade na tą karte. Pudełeczko jest akurat tak ustawione, że Palit pobiera powietrze z niego dzięki czemu tmp otoczenia spadła o 3*C a temp rdzenia o 6*C w idlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem i polecam rozebrać bo jak pisałem wcześniej...

Co do Zalmana to na 90% pasuje (przynajmniej ten z regulowaną zapinką) bo otwory obok rdzenia są standardowe z 6800, jedynie trzeba dać jakiś radiator na mostek HSI i po sprawie, najlepiej jakby od kogoś pożyczyć i sprawdzić czy pasuje na 100%.

No, dobrze by było, coś z tym trzeba zrobić. Mógłbyś zrobić fotke rozebranej karty ? Chciałbym rzucić okiem na otwory. (no chyba że masz już poskładaną to już nie rozkładaj bo nie ma sensu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba coś zrobić z tym chłodzeniem, bo 53*C w całkowitym IDLE bez o/c to jakiś koszmar :D

 

EDIT: Na CPU bez o/c mam teraz w IDLE 42*C, w zimie to ja tyle miałem z włączonym tunerem TV (teraz 53*C :mur:)

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

u mnie 64C w idlu :mur: podczasz grania 30 minut w MW na max detalach + AA i AF czasami 112*C :angry: chyba coś zmontuje dodatkowego do chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Idlu aktualnie 60°C, w bardziej wymagających grach dochodzi do 106°C co już jest trochę wysokie może nie krytyczne, ale i tak za dużo. Dlatego kombinuje z NV Silencerem 5, który zalega mi w szafce już dawno bym to zrobił gdyby nie brak odpowiednich narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury sa normalne na tej karcie ja mam aktualnie teraz np.56* w idle na 25% wiatrak ,a stres to nie wiem ale cos kolo 88* na 100% wiatraku.

mastertab przyczaj czy da sie zalozyc tego silenca5 bo slyszalem o gosciu na banchmarku ktoremu sie to udalo po modzie.

Ja moge powiedziec ze zalman 700 wchodzi na to ale nie dosciska rowno rdzenia i go nie pokrywa w calosci ,moze gdy wymienie radiatory na pamieciach na jakies cu male to sie zobaczy znowu, bo ewidetnie przeszkadzaja plus zalmanik na hsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne kosmiczne temp macie , ja w idlu max 41stopni(normalnie miałem 36stopni)

Zdejmij x1 i załóż stocka też bedziesz miał takie temp.

 

Halion@

Narazie zbieram potrzebne narzędzia jutro, może pojutrze zabiorę się za tego Silencera. Poszukam tego moda na benchmarku zobaczymy czy koleś wpadł na ten sam pomysł co ja czy może lepszy.

 

EDIT:

Halion@ szukałem na benchmarku tego moda ale nic nie znalazłem byłbym wdzięczny jakbyś wkleił linka do tego moda bo jestem ciekawy co tam wymyślili.

Jutro będe miał potrzebne narzędzia i będe walczył z Silencerem.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro tam gdzie ARCHE sprzedaje te karty jest pokazany ten Palit bez chłodzenia(goły) i nie widze otworów na dole :( ... hmm

 

-> Helion , a po modyfikacji zapinki zalmana ? można przecież powiercić otwory <_<

Zapewniam ciebie że otwory wokół rdzenia są w tym samym miejscu co w zwykłym 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego moda to gdzies to uslyszalem ze on tylko tak NAPISAL i teraz dopiero to zobaczylem i nie na benchmarku tylko komputroniku: karty agp/Palit 6800gs 128MB i drugi komentarz.

Szkoda ,ze nie ma tam nicka czy maila

Poza tym te otwory sa jakies dziwne nie ida dokladnie po przekatnej rdzenia i dlatego zalman nie chce go pokryc dobrze.

Ale moze jest szansa ,jutro jeszcze raz zobacze co z tymi otworami w zapince.

A zapomnialem napisac :niedlugo AC wyda "Accelero S" pasywne ktore bedzie pasowac na 7800GS i moze na tego palita tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Accelero S nie będzie pasować na 6800GS zupełnie inne rozmieszczenie elementów na 7800GS zobacz sobie do topicu z 7800GS.

No tak jakiegoś silencera przerobił pisze że od GT i tu ciekawostka miał wcześniej 6800GT i zamienił na 128 bitowego 6800GS, albo kupił silencera i mu nie spasował więc go przerobił, a może miał chłodzenie od jakiegoś padniętego GT i nie był to silencer.

Jutro zabiorę się za tego swojego silencera (pozostałość po 6800) bo mnie te temp. denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam taką propozycje. Jeżeli zalman pasuje, lecz nie pokrywa większości rdzenia więc może , zrobić podkładke pod GPU miedzianą zeszlifowaną na lustro i na tym posadzić zalmana. Wtedy musi pokrywać cały GPU i jeżeli nie dociskał dobrze, to w tym momencie będzie to robił.

 

ps. Jak będziesz zabierał sie za te przeróbki, to pstryknij fote gołej karty ;) musze zobaczyć jak sprawa wygląda, bo w ciemno zalmana nie kupię.

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec rozebralem karte przed chwila i tak jak wczesniej nie pokrywa calego rdzenia ale jest wyjscie 100% gorny otwor na kolek od radiatora pamieci ten co jest pionowo jest dokladnie po przekatne najdalszego otworka (ten 3 od hsi) ,miedzy nimi jest rdzen i zalman vf7 pokrywa go w calosci tylko trzeba dorobic jakies dlugie zapinki bo te sa za male.

Trzeba zdjac ten badziewne radiatorki i kupic jakies miedziane bga i zalka na mostek.

Jest jedno ale, czy wtedy z wieksza zapinka bedzie taki nacisk jak powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, wlasnie zamowilem palitka na agp ;]]]

przesiadka z herca 8500...

 

jestem niecierpliwy strasznie, jakies rady na poczatek starcia z nowszymi ukladami nV????

 

PS

Stery, rivatuner nowy juz mam, jakies inne istotne wskazowki???

karty na razie nie bede krecil ze wzgledu na dosc slaba zasilke i temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach powietrza jakie mamy teraz to się nie dziwię że macie takie temperatury na karcie.

Ja chłodzę kartę wodą i w stresie mam max 46C przy 36C wody w układzie. Rurki zrobiły się miękkie jak rozgotowany makaron :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się da jakbyś przeczytał dwie ostatnie strony to byś się dowiedział, że niektórzy prócz grafy w kompie mają jeszcze obłożone PCI przez dźwiękówki czy tunery TV i wtedy niestety chłodzenie od P4 okazuje się być za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A toto pewnie nie wlezie przez ten cholerny mostek HSI?

http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1507

 

Nie rozbierałem tego ustrojstwa sam więc nie wiem nawet za czym się rozglądać ;)

 

PS: I cholera wcale takie tanie to nie jest...

 

 

Edit: Zły link był ;)

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek HSI to najmniejszy problem, przy przerabianiu mojego NV Silencera 5 najwięcej problemu sprawia rozmieszczenie pamięci, bo po włożeniu radiatora w otwory na grafie blok zakrywa idealnie rdzeń i mostek HSI, tylko te pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab cala nadzieja chyba w tym NV Silencera 5 wiec gdy wszystko zlozysz do kupy do daj zdjecia i opis krok po kroku i jak jest z temperaturami to wtedy odrazu lece do sklepu po niego

 

ps. na jakim etapie jestes?

Prawie kończe już dawno bym zrobił, ale czasu mialem ostatnio mało i jeszcze narzędzi potrzebowałem, a z tym było ciężko jeszcze wczoraj tj. 30 czerwiec byłem kupić paste termo. i się okazało że jakiś frajer wykupił całą pastę w Proline :mur: nie no poprostu zgon on chyba tą pastą będzie zęby czyścił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Prawie kończe już dawno bym zrobił, ale czasu mialem ostatnio mało i jeszcze narzędzi potrzebowałem, a z tym było ciężko jeszcze wczoraj tj. 30 czerwiec byłem kupić paste termo. i się okazało że jakiś frajer wykupił całą pastę w Proline :mur: nie no poprostu zgon on chyba tą pastą będzie zęby czyścił :lol:

Ostatjnio w Proline mi też wszystko przed nosem wykupują :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM nie ciekawie karty palita 6800gs 128mb poszly ostro w gore jak tydzien temu pytalem o nie to byly po 500zl a teraz 550 560 i nigdzie w sumie ich nie ma :( a ja ją che miec hehe :mur: normalnie załamka czyzby tak wiara na te karty polowala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...