Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wesoł

To jakimś dziwnym trafem ten najważniejszy akapit który nawiązuje do poprzedniego zapomniałeś dodać. ;].

Co do designu, wykonania, hmm wydaje mi się że też o tym pisałem :).

 

O odsetku wracających do pc skąd wiesz ? Przeprowadzałeś badania ? Bo ja np mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń i doświadczeń znajomych że jest bardzo duży - sięga 90 % - ale czy to jest miarodajne ?

 

Myślisz że np świadomy wybór kieruje miłośników jakiejś konkretnej marki do pozostawania jej wiernym ? Dlaczego więc są tacy co nie kupią innego auta niż np fiat, albo ford, albo renault itd ? Twoim zdaniem to świadomy wybór ? Czy moja koleżanka jeżdżąca starym renault 21, w którego władowała już więcej kasy niż ją kosztował podczas zakupu dokonuje świadomego wyboru deklarując że następnym jej autem będzie renault ?

 

A może to że 85 % rynku komputerów osobistych to PC + microsoft windows, oznacza że to jest właśnie właściwy i świadomy wybór, a ledwie 10 % użytkowników apple to owce które zbłądziły ?

 

Proszę Cię nie wyciągaj pochopnych wniosków na podstawie tego co Ci się wydaje.

 

EDIT

 

W mojej poprzedniej pracy (szkoła średnia i policealna) były dwie pracownie na Imacach. Uczniowie mogli poznać je od podszewki, pracowali na nich, używali. Dlaczego więc żaden nie zadeklarował że kupi sobie komputer od Apple ? Przecież taki uczeń, który nie zainwestuje ani grosza w apple, a może go przetestować powinien najbardziej obiektywnie ocenić czy to jest to ? Czy to jest takie super ?

 

Dlaczego więc, do czasu dopóki na apple nie zostały zainstalowane windowsy XP, uczniowie pracę na nich uważali za karę ? Dlaczego nikt nie chciał siedzieć w pracowniach z makówkami ?

 

Do pracowni były dodane dwa macbooki. Dlaczego też skoro są takie super, żaden pracownik nie chciał ich używać i pół roku leżały nie używane ?

Dlaczego dopiero po zainstalowaniu na nich windowsów, nauczyciele je zaczęli używać ale też niechętnie ? Jakoś inne lapki - delle przez cały czas były w użyciu a macbooki nie. Nie mówię już że po tym jak zaczęły się rozpadać, to już nikt nie chciał ich brać ;].

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulisses: ta? kupisz za 5k auto z porządnym motorem i klimą? - chyba kalecznego anglika <do przerobienia>, albo złom, w którym klima wymaga wymiany compresora, płynu, uszczelnienia i odkażenia :lol:

Patrzyłeś ostatnio na ceny samochodów? No chyba że roczniki '95- '98 to dla Ciebie złom...

 

nie uwazam, aby porownanie do samochodow bylo idiotyczne, stan pod salonem VW i namow klienta na skode z lepszym wyposazeniem za 2/3 ceny, powodzenia

Na giełdzie takie namawianie przeszło by bez problemu.

 

Chodziło mi o to, że ostatnio głównym argumentem przciwników apple była cena - jak się okazało że to "średnio" trafiony argument to ilość postów zaczęła gwałtownie rosnąć - dlaczego? Emocje zdradzają wiele - za wszelką cenę trzeba pokazać że jednak Apple jest be. Gdyby jak napisałem nie było MAcOS, to Apple byłoby tylko kolejnym "Sony" czy "HP" - i nikt by się nie przywalił - teraz już jasne?

Przejrzyj cenniki wszystkich producentów laptopów i znajdź innego producenta niż Apple, gdzie najtańszy model (na matrycy 15) kosztuje 4K. Jak znajdziesz, to przyznam Ci rację.

 

IGI - smieszne porownanie z ta aukcja, to sa jednostki. Nie wypada nazywac ludzmi idiotami, tylko dlatego, bo kupuja drozszy sprzet i maja ochote popatrzec i popracowac na czyms innym niz compal i vostro...

Masz coś do osobistego do Compal i Vostro? Może wyskocz z czymś innym.

 

Co do rzeczowych i merytorycznych dyskusji, mówi się dużo o reklamie Apple (rzeczywiście świetna), ale nie została tutaj poruszona pewna kwestia. Przecież reklama jest weryfikowana po zakupie, a odsetek ludzi wracających do PC jest niewielki. Może to więc nie tyle reklama, co świadomy wybór kieruje ludzi do Maca.

Piszesz ciekawie, rzeczowo i przedstawiasz dobre argumenty. Tutaj jednak się uczepię i zapytam wprost: posiadasz jakieś dane statystyczne na temat użytkowników zadowolonych z zakupu (oraz tych powracających do PC) czy zgadujesz?

Poza tym trzeba rozróżnić jeszcze tych zadowolonych w 100% od tych "a niech zostanie Mac, bo w sumie tragiczny jest, ale ładnie na biurku wygląda i notowania wśród znajomych mi podnosi".

 

Jeśli chodzi o bogatych ludzi, to są 2 typy takich ludzi. Pierwsi z nich to zazwyczaj tacy, co nie przywiązują wagi do pieniędzy, bo albo mają ich wręcz za dużo, albo otrzymali je w łatwy sposób, tudzież byli bogaci od urodzenia. Jest też druga grupa, która pomimo posiadania wielu zer na kontach, zna wartość pieniądza i swoje ciężko zarobione zielone papierki woli wydawać z głową. W wypadku sporu MAC vs PC, świadomy wybór tych "drugich bogatych" wydaje się oczywisty, a ten temat ma im uświadomić, że wybór w ogóle istnieje.

 

Dalej. MAC to nie jest Porsche czy Ferrari składane ręcznie, lecz taki sam "plastik fantastik" jak Asus, Dell, HP czy Sony. To, że ma ładne kolorki, okrągłe kształty i system operacyjny odmienny od 90% świata nie oznacza, że jest wart wydania 2x więcej. Jest bardzo dobrym sprzętem, dość solidnie wykonanym, unikalnym itd. Nie jest natomiast najlepszym wyborem w żadnym kryterium dzielonym przez cenę.

 

Problemem ludzi jest przekonanie, że jak coś jest droższe, to znaczy że jest lepsze. I tak idą tacy ludzie do ASO (znów nawiązanie do aut - przepraszam), kupują oryginalne części zamienne wydając przy tym konkretne sumy z przekonaniem, że są najlepsze. Tym czasem części te robi fabryka, która na połowę z nich klei logo producenta samochodów i sprzedaje do ASO, a na drugą połowę klei swoje logo i sprzedaje do sklepów, gdzie ta sama część jest znacznie tańsza niż w ASO.

 

Analogicznie idzie taki nieświadomy do centrum handlowego i wybiera Maca za 8K, bo jak tyle kosztuje i taki ładny, to musi być niesamowicie boski i odjechany. Tym czasem obok leży sobie szary nudny Asus, który wykonany na tych samych podzespołach jest tańszy o połowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

PC, ale i tak dobrze, że Intel :-)

 

IGI

Wiem, że poruszyłeś kwestie designu, jak również i inne, nigdy nie twierdziłem, że tak nie było. Co do akapitów, to odnosiłem się to pewnej zwartej myśli... kolejne posty to rozwinięcie tego odniesienia. Tutaj rzeczywiście wracam do designu, ale żeby ukazać jak ocena pewnych zjawisk jest skomplikowana i niejednoznaczna, a nie żeby sugerować, że pominąłeś te kwestie wcześniej. Tutaj zaznaczam, że w bardzo wielu kwestia moje zdanie jest zbliżone (czy nawet takie same) jak Twoje.

 

Co do odsetka osób, to wolałbym się nie licytować ani to fajnie nie wychodzi z perspektywy, a ciężkie do zweryfikowania. Bo ani Ty nie znasz moich znajomych, ani Ja Twoich. Zwróciłbym jednak uwagę, że popularność Maców procentowo wzrosła. Zresztą były nawet wzmianki o tym jakie to ma zagrożenie dla bezpieczeństwa w samym systemie operacyjnym. Jak wiadomo OSX poza kompami Apple tak średnio legalnie i średnio bez komplikacji, stąd statystyki dotyczące systemu można przekładać na maszyny z logiem Apple. Co do wyciągania wniosków, to każdy tutaj wyciąga je z tego co mu się wydaje, już taka charakterystyka takich dyskusji. Aaaaa, użytkownik kucyk wydaje się być zadowolony z Apple :wink:

 

Może teraz kilka ogólnych kwestii z mojej strony:

Marketing Apple - no jest genialny, wzór do naśladowania. Już chociażby sposób w jaki wprowadzali iPoda na rynek, te mechanizmy o których nawet filmy powstawały, to jest klasa. Zdecydowanie zbudowali markę z którą ludzie mogą się identyfikować, sprzedają design, ba sprzedają lifestyle, sprzęt pełni tutaj funkcję drugorzędną. Nie ulega wątpliwości, że to kusi. Pytanie tylko czy jak ktoś idzie za modą, to czy nie dokonuje świadomego wyboru? IMO również jest to świadomy wybór, płacę więcej za modny produkt od Apple, tak samo jak więcej zapłaciłem za markowe obuwie, zegarek i tak dalej.

 

Design - choć to kwestia indywidualna, to jednak komputery Apple się wyróżniają. Taki iMac na biurku fajna sprawa... Za design też można dopłacić, tak jak się to robi w przypadku mebli (jakby nie było komp można podciągnąć pod mebel, element wystroju...).

 

Sprzęt - cena w Polsce to minus (u nas drogo jak nigdzie), choć jak dolar był słaby to i sprzęt się zrobił konkurencyjny. W takich właśnie okolicznościach stałem się posiadaczem MacBooka Pro, który przy tym co oferował na tamte czasy cenowo nie odbiegał od konkurencji. Choć przy sprzęcie jaki na dzień dzisiejszy mnie interesuje (iMac 24'') nijak nie wychodzi mi różnica x3 czy x2 w cenie w stosunku do PC + Windows. Mnożnik 2 wychodzi przy porównaniach core i7 vs Mac Pro z dwoma procesorami, ale jakoś wolałbym jednak aby porównania cenowe dotyczyły tych samych platform, jak dwa proce, to jednak dwa...

 

Jakość wykonania - na jakość mojego MacBooka Pro nie narzekam, solidnie wykonany sprzęt, wytrzymał więcej jak droższe Lenovo w niby super obudowie. Z kolei stare MacBooki i ich pękające obudowy, przez wadę konstrukcyjną, to uważam za żenujące. Niestety podział sprzętowy w Apple na klasy czasami zbytnio odbija się na jakości wykonania. Moje osobiste zdanie jest takie, że na Apple nie można oszczędzać, to znaczy nie kupuj sprzętu jakiegokolwiek, byle z logiem. Jak w każdej ofercie są rzeczy bardziej i mniej godne uwagi.

 

System - wielka zaleta Apple zaznaczam, że nie jestem jakimś przeciwnikiem Windowsa, ba nowa wersja bardzo mi się podoba. Jednak system Apple jest dla mnie wygodniejszy w obsłudze, już sam fakt, że po instalacji mam gotowe stanowisko pracy, bez szukania najnowszych sterowników i tak dalej, stanowi spore udogodnienie. Z drugiej strony po katalogach jakoś lepiej na Windowsie w pewnych sytuacjach się skakało. System to oczywiście też jakieś subiektywne oceny, preferencje i tak dalej, ale jednak z jakiegoś powodu na rynku pojawiają się Hakintosze, pomimo różnych problemów z tym związanych.

 

Użytkownicy - są ludzie którzy idą za modą, a później instalują Windowsa bo ich soft nie działa na OSX, są ludzie którym podoba się design, są też ludzie którzy kupują Apple dla softu, są tacy co kupują dla systemu. Każdy z nich ma jakiś powód, ale żadnym przypadku nie można z góry mówić, że ich wybór był nieświadomy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Przejrzyj cenniki wszystkich producentów laptopów i znajdź innego producenta niż Apple, gdzie najtańszy model (na matrycy 15) kosztuje 4K. Jak znajdziesz, to przyznam Ci rację.

Ależ ULLISSESie: Sony które podałem jako przykład ma matrycę 13.1" - jest to producent "inny niż Apple", kosztuje prawie allbo ponad 8K - więc spełnia Twoje warunki - czy teraz przyznasz mi rację? :) <ewentualnie mogę jeszcze trochę dorzucić (oprócz HP które znalazł SGJ) >

 

...Co do samochodów - lepiej odpuśćmy ten temat... może kiedyś pogadamy jeszcze w temacie "Motoryzacja"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dotarłem do końca, wcześniej myślałem że to jest topic o jakims nowatorskim urządzenu które ma zastąpić pc a tu tylko wojna o nadgryzione jabuszko(takie jabłka szybciej gniją nawet niż z początku były ładniejsze koniec OT). A tak poważnie to dziś czytałem tema o wybuchającym iphonie (nie mylić z zapalającym jak baterie w dellu ;) )

Rozmowa na forum o sprzęcie komputerowym czy macki są fajne jest zdeka bezsensu bo forumowicze niestety znają wartość/wydajnosc/stosunek opłacalności do ceny sprzętu komputerowego. I dla nich(no dobra tych 99,8% z nich) jest to wyrzucenie kasy tam gdzie świnki chrumkają.

Wygląd może i orginalny ale czy wart swojej ceny? for me... nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ULLISSESie: Sony które podałem jako przykład ma matrycę 13.1" - jest to producent "inny niż Apple", kosztuje prawie allbo ponad 8K - więc spełnia Twoje warunki - czy teraz przyznasz mi rację? :) <ewentualnie mogę jeszcze trochę dorzucić (oprócz HP które znalazł SGJ) >

 

...Co do samochodów - lepiej odpuśćmy ten temat... może kiedyś pogadamy jeszcze w temacie "Motoryzacja"?

Warunek był inny. Ma to być lowend i kosztować najmniej 3700 PLN. ;]

 

A co do autek, to chętnie... Zaraz się założy ciekawy temacik. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jakoś przoczyłem słowo "najtańszy" - no dobra najtańszy Mac jest droższy od wielu najtańszych "nie-maców" - tu różnice są spore i powiedzmy przy przeciątnych lapach dochodzą do 2x. Natomiast przy średniej i górnej półce Apple wygrywa cenowo i pod względem wyposażenia z wieloma modelami innych firm - głównie tych renomowanych, jak wspomniane wcześniej HP, Sony, Dell.

Nie zmienia to więc faktu, że Apple nie jest najdroższe (albo: nie jest jedyną drogą firmą) - tak więc moja wypowiedź do której się odniosłeś nadal pozostaje aktualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa na forum o sprzęcie komputerowym czy macki są fajne jest zdeka bezsensu bo forumowicze niestety znają wartość/wydajnosc/stosunek opłacalności do ceny sprzętu komputerowego. I dla nich(no dobra tych 99,8% z nich) jest to wyrzucenie kasy tam gdzie świnki chrumkają.

Tylko niestety komputer nie kończy się na sprzęcie, a wydajność niekoniecznie kończy się na dywagacjach za jaką cenę uzyskam najlepsze detale w Crysis czy najwyższy słupek w testach. Dla mnie komputer to narzędzie pracy, bez oprogramowania wart tyle co waży. W mojej firmie do montażu wideo zawitał Mac Pro nie dlatego, że ma logo czy coś, ale dlatego, że wraz z oprogramowaniem (niedostępnym na inne systemy) była to korzystniejsza oferta. Podsumowując dostałem lepsze oprogramowanie w dużo lepszej cenie, co odwróciło o 180 stopni kwestie opłacalności zakupu w stosunku do PC o porównywalnych parametrach i alternatywnym pakietem oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze oprogramowanie ale dla Ciebie. Nie widziałem nigdzie rankingów oprogramowania do montażu wideo.

Więc nie zakładaj że coś jest najlepsze dla wszystkich bo Ty tak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer to sprzęt, a co na nim zainstalujesz to już to widzimise. A wydajność to też CAD/CAE i inne bardzej męczące kompa programiki. Jakoś się jeszce nie spotkałem żeby ktoś miał zainstalowany macOS ze względu na specjalistyczny soft.

 

P.S. nigdy mnie to nie interesowało ale czy na zwykłym kompie nieda się zainstalowac macOS'a?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. nigdy mnie to nie interesowało ale czy na zwykłym kompie nieda się zainstalowac macOS'a?

Jak się uprzec to na odpowiedniej konfiguracji się da, tyle ze Apple na to nie pozwala.

 

Ale taka jest polityka Apple, Połowa ich softu powstała na bazie otwartych rozwiązań a potem została ograniczona do skrzyneczki z logo jabłka.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. nigdy mnie to nie interesowało ale czy na zwykłym kompie nieda się zainstalowac macOS'a?

Legalnie nie, nielegalnie owszem, ale to juz zalezy jak zwykly ten komputer jest z racji tego, ze MacOS jest dosc ograniczony jesli chodzi o obsluge sprzetu a i reczne przerobki instalek i dorabiane przez fanow sterowniki nie zawsze poprawnie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, ale sa z tym rozne problemy, od nielegalnosci takiego rozwiazania poczawszy, na klopotach ze sterownikami i kompatybilnoscia skonczywszy ;)

 

@Wesoł - widzisz, a u mnie w firmie korzysta sie z zestawow montazowych opartych na Windows. Dla kazdego cos milego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdyby Apple mialo taki udzial w rynku europejskim jak Microsoft i pozwalalo na instalowanie swojego systemu na komputerach innych niz Apple to KE by sie nimi zajela. Inaczej, ciezko znalezc podstawy bo w koncu producent sprzetu ma pelne prawo do decydowania jakie oprogramowanie chce do niego dodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A wydajność to też CAD/CAE i inne bardzej męczące kompa programiki. Jakoś się jeszce nie spotkałem żeby ktoś miał zainstalowany macOS ze względu na specjalistyczny soft.

Bo jeszcze mało widziałeś - bez urazy. Przez lata Apple miało przylepione określenie że "to komp dla grafików", oczywiście w dzisiejszych czasach jest to już raczej legenda niż fakt. Natomiast co do CAD, a szczególnie bardziej "spektakularnego" 3D/4D-CAD: to SUN jest tutaj królem - i wygląda na to, że długo tak pozastanie - na własne życzenie MS. Tak się składa że, do wizualizacji i renderingu w CAD używa się OpenGL a nie DirectX. MS natomiast robi wszystko żeby OGL nie działał na windzie - przez co dostaje baty we wszystkich a przynajmniej w przygniatającej większości testów wydajności CAD (od czasów Visty to już jest tragedia) - skutek miał być odwrotny, czyli zmuszenie "całego świata" do przejścia na DX.

 

Połowa ich softu powstała na bazie otwartych rozwiązań a potem została ograniczona do skrzyneczki z logo jabłka.

Jak zapewne wiesz jest to zgodne z prawem, a apple nie jest jedyną firmą która tak zrobiła. Poza tym to, że coś "bazuje" na jakimś rozwiązaniu nie oznacza że jest kopią - raczej przeciwnie - jest rozwinięciem oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze mało widziałeś - bez urazy. Przez lata Apple miało przylepione określenie że "to komp dla grafików", oczywiście w dzisiejszych czasach jest to już raczej legenda niż fakt.

Ale nadal coś w tym jest bo znaczna część znanych osobistości z NAPP korzysta z Maców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze mało widziałeś - bez urazy. Przez lata Apple miało przylepione określenie że "to komp dla grafików", oczywiście w dzisiejszych czasach jest to już raczej legenda niż fakt. Natomiast co do CAD, a szczególnie bardziej "spektakularnego" 3D/4D-CAD: to SUN jest tutaj królem - i wygląda na to, że długo tak pozastanie - na własne życzenie MS. Tak się składa że, do wizualizacji i renderingu w CAD używa się OpenGL a nie DirectX. MS natomiast robi wszystko żeby OGL nie działał na windzie - przez co dostaje baty we wszystkich a przynajmniej w przygniatającej większości testów wydajności CAD (od czasów Visty to już jest tragedia) - skutek miał być odwrotny, czyli zmuszenie "całego świata" do przejścia na DX.

A niech sobie bedzie legendą tylko ze odsetek osób które są tego świadome jest bardzo znikomy i wątpię żaby ludzie kupujący w dzisiejszych czasach macbooki wybierają je ze względu na wartości użytkowe jakie teraz napisałes. Teraz gdy legenda jabłka lekko moim zdanieniem zanika, kupując maca płaci sie więcej za? Niestety nie potrafię znalesć logicznego powodu ale względy wizualne napewno nim nie są, bo tu jest tyle opinii ile osób.

Pozatym coś mi się wydaje że rynek dość szybko spowoduje zmianę polityki apple, za dużo wychodzi teraz rzeczy podobnych do siebie (większe lub mniejsze klony iphone czy ostatnio bogato przedstawiane zestawy all in one), by ludzie chcieli kupowac rzeczy droższe tylko dlatego że mają jabłuszko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...ale po cytujesz całość - jedynie pierwsze 2 zdania dotyczyły Apple, reszta bardziej SUNa i M$. SUN też jest be? :lol:

Co do "przepłacania" - spojrzyj waść parę postów wyżej i doczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jestem leniwy i mi się niechciało wycinać... przepłacanie IGI chyba dośyć wyraźnie napisał za 1,5hg i matryce 13" u sony i 12" hp się płaci pomijam to że sony i tak ma lepszą rodziałkę niż mac i to też kosztuje. Jakby się tak zastanowić za znaczek apple się dużo bardziej dopłaca niż za sony. Obaj ci producenci mają w swojej ofercie tańsze alternatywy, a apple nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

bo jestem leniwy i mi się niechciało wycinać... przepłacanie IGI chyba dośyć wyraźnie napisał za 1,5hg i matryce 13" u sony i 12" hp się płaci pomijam to że sony i tak ma lepszą rodziałkę niż mac i to też kosztuje. Jakby się tak zastanowić za znaczek apple się dużo bardziej dopłaca niż za sony. Obaj ci producenci mają w swojej ofercie tańsze alternatywy, a apple nie.

Chłopie, ale że ta sonka ma cieniacką grafikę, nie ma FireWire ani 1Gbit karty sieciowej nie wspominając o Bluetooth to już nie widzisz?

Sony, HP, Dell i Asus mogą wypuścić największego gniota za milion $ - oni są ok, nie naciągają klientów, nie liczą na frajerów ani na renomę. TYLKO Apple jest takie złe.

Żaden nie pomyśli np. o tym że Sony i reszta "towarzystwa" nie ponosi kosztów rozwoju OS i supportu z tym związanego? - może to wpływa na cenę? Urzymanie dobrych informatyków kosztuje krocie - ale tego nikt nie chce widzieć - trzeba dokopać Apple, bo to nie MS... ehh

 

edit: aaa - "przepłacany" MAC ma jeszcze polimerową baterię

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się jeszce nie spotkałem żeby ktoś miał zainstalowany macOS ze względu na specjalistyczny soft.

 

P.S. nigdy mnie to nie interesowało ale czy na zwykłym kompie nieda się zainstalowac macOS'a?

to mało widziałeś.

Każde profesjonalne studio muzyczne pracuje na macach. T

 

a co do instalacji. niby da się.

ale stabilność takich rozwiązań można przemilczeć. Właśnie w tym tkwi klucz mac os x. jest on robiony pod wąską gamę sprzętu przez co jest znacznie stabilniejszy i lepiej potrafi wykorzystać możliwości sprzętowe.

 

Maca kupuje się dla systemu. nie wyobrażam sobie wyjść na scenę z kapelą i podkłady/efekty puszczać przez pc. Oprogramowanie pod maca stabilnością wyprzedza wszystko pod m$ o lata świetlne.

jak jeszcze z kapelą kombinowaliśmy z pc to zawsze był jakiś problem. pracując z maciem takich problemów brak.

Edytowane przez Al Bundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ale że ta sonka ma cieniacką grafikę, nie ma FireWire ani 1Gbit karty sieciowej nie wspominając o Bluetooth to już nie widzisz?

Dzizas. Dlaczego tak się uparłeś porównywać dwa całkowicie odmienne laptopy ??? Nie potrafisz zrozumieć że ten sony jest ultralekki i za to się płaci ?

Jak chcesz porównywać porównaj coś w tej samej wadze i z tą samą matrycą co macbook pro a nie uczepiłeś się jak rzep psiego ogona jakiejś teorii która jest BŁĘDNA !

Ultralekkie laptopy każdego producenta są drogie - nie płacisz za bajery a za mobilność ! Ten sonacz ciągnie na standardowej baterii 5 godzin i waży 1,5 kilo.

Nie chce mi się szukać , znalazłem jedynie lapy na matrycy 18.4 cala od sony, kosztujące około 7000 zł. Parametry mają podobne do macbooka, ale mają blue ray, 6 gb ram, 9600gt i 500 gb dysk, a więc mają sporo lepszą specyfikację a i tak są tańsze.

 

 

Al Bundy - a ty znowu wyjeżdżasz z demagogią i bajkami o bardzo niestabilnym windowsie - szok. I jeszcze stwierdzenie o milionie lat świetlnych.

Może zamiast rzucać slogany opisz istotę problemów na pc + windows, bo sorry ale ja Ci po prostu nie wierzę.

Mogę równie dobrze napisać że mac mi się wieszał codziennie 10 razy.

 

Ale spoko - każdy musi sobie jakoś wytłumaczyć dlaczego wydał 2x tyle...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze oprogramowanie ale dla Ciebie. Nie widziałem nigdzie rankingów oprogramowania do montażu wideo.

Więc nie zakładaj że coś jest najlepsze dla wszystkich bo Ty tak uważasz.

Montażysty wideo pewnie też w życiu nie widziałeś, więc może czepiać się słowa lepsze, skup się na niższej cenie tego zestawu. A jak już koniecznie chcesz dyskutować o programie, to może najpierw zapytaj o jego nazwę... Nie wiem, już byliśmy na najlepszej drodze do porozumienia i przyjaźni, starałem się powoli i spokojnie tłumaczyć, a Ty sobie sam strzelasz w stopę, jeszcze kumpla w to wplątujesz. Wstyd.

 

@costi

Panie ekspert od czytania ze zrozumieniem czy Ja gdzieś twierdze, że na Windowsie nie da montować filmów, czy może licytuje się ile jest stanowisk montażowych na danym systemie na świecie? Odpowiedź nie i nie, tylko udajecie czy rzeczywiście nie zrozumieliście.

 

@oliwer21

Komputer to hardware + software, bez tego drugiego to możesz się jedynie spuszczać nad tym jaką to wypas zawartość ma Twoja obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Al Bundy - a ty znowu wyjeżdżasz z demagogią i bajkami o bardzo niestabilnym windowsie - szok. I jeszcze stwierdzenie o milionie lat świetlnych.

Może zamiast rzucać slogany opisz istotę problemów na pc + windows, bo sorry ale ja Ci po prostu nie wierzę.

Mogę równie dobrze napisać że mac mi się wieszał codziennie 10 razy.

Ale ja wcale nie robię z windy systemu który wiesza się co 2 minuty. siedziałem na piecach na windach i linuxie ponad 8 lat.

Wręcz twierdzę że dobrze skonfigurowany windows w którym się nie miesza jest naprawdę stabilnym systemem.

Jednak w momencie gdy obrabiasz muzykę, szczególnie gdy nakładasz efekty vst itp i to w szczególności potrzebujesz takich progrmów w czasie rzeczywistym to piece oparte na windzie po prostu nie dają rady. Już macbook z 4 giga ramu i c2d 2.1ghz radzi sobie w tych zastosowaniach znacznie lepiej niż teoretycznie mocniejsze piece. I to dla mnie są lata świetlne. Mac w takich zastosowaniach się po prostu nie zatyka, za to winda potrafi, co dla mnie jest całkowicie nie do zaakceptowania.

Pomijając już te aspekty to uważam mac os x za znacznie przyjemniejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze niż winda czy linux, ale to kwestia gustu.

 

peace :)

 

PS: żeby nie było, nie jestem fanboyem apple, iphone i ipod uważam za jedne z największych gówien w galaktyce.

PS2: swego czasu zdawałem do warszawskiej filmówki to tam też pieca ze świecą szukać :)

Edytowane przez Al Bundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoł

Ja na żadnej drodze do porozumienia i przyjaźni nie byłem. Nie schlebiaj sobie.

Jak chcesz dyskutować o programie to może Ty napisz jego nazwę, bo mnie to nie interesuje i nie jest ważne w tej dyskusji. Jeżeli jest rzeczywiście najlepszy na świecie to powinno gdzieś o tym być wspomniane - możesz zarzucić nas linkami. Na pewno znajdziesz też wykresy, porównania ...

 

 

Tomazzi jak już bardzo chcesz porównywać do sonacza to bardziej pasuje ten:

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_1...aio_fw41zj.aspx

 

W drogim sklepie kosztuje około 7000 zł. Parametrami bije macbooka pro, a kosztuje 2 tys mniej. No ale pewnie się przyczepisz że jest cięższy od macbooka, choć wcześniej jakoś dziwnie pomijałeś w porównaniu ten parametr.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI

No droga do porozumienia to rzeczywiście nie w Twoim stylu, ale czy nie właśnie o to powinno chodzi w dyskusji, no jak widać nie każdemu :lol:

Mówisz komuś nie skupiaj się na słowie lepszy, a na cenie, to ten zamienia lepszy na najlepszy dodam, że jest to ta sama osoba która oskarża innych o używanie wyrwanych z kontekstu słów. Oczywiście nie interesuje go nazwa programu o którym się wypowiada.

Dobra nie będę się już pastwił nad Tobą, bo coraz mocniej się podkładasz, a to już żadna rozrywka. Człowiek powinien wiedzieć, kiedy z niego leją, jak już tego nie dostrzega i używa takich słów jak schlebiaj sobie, to już jest nokaut. Pozdrawiam Cię proroku i obrońco nieświadomych klientów sklepów komputerowych.

 

Do nieświadomych klientów -> strzeżcie się swoich obrońców, za Waszą nieświadomość wzięła się mocna ekipa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI

No droga do porozumienia to rzeczywiście nie w Twoim stylu, ale czy nie właśnie o to powinno chodzi w dyskusji, no jak widać nie każdemu icon_lol.gif

Mówisz komuś nie skupiaj się na słowie lepszy, a na cenie, to ten zamienia lepszy na najlepszy dodam, że jest to ta sama osoba która oskarża innych o używanie wyrwanych z kontekstu słów. Oczywiście nie interesuje go nazwa programu o którym się wypowiada.

Dobra nie będę się już pastwił nad Tobą, bo coraz mocniej się podkładasz, a to już żadna rozrywka. Człowiek powinien wiedzieć, kiedy z niego leją, jak już tego nie dostrzega i używa takich słów jak schlebiaj sobie, to już jest nokaut. Pozdrawiam Cię proroku i obrońco nieświadomych klientów sklepów komputerowych.

 

Do nieświadomych klientów -> strzeżcie się swoich obrońców, za Waszą nieświadomość wzięła się mocna ekipa icon_lol.gif

Przepraszam za ten skrót myślowy za którym nie nadążyłeś ;). Lepszy od innych to chyba najlepszy co ? A może powrót do szkoły i nauka formułowania poprawnie swoich myśli tak żeby nie dochodziło do nieporozumień ? ;)

 

 

A co do drogi do porozumienia kolego. Bardzo chętnie, ale żeby do porozumienia mogło dojść muszą być chęci z obu stron. A Ty jak sam napisałeś "lejesz" ze mnie więc chyba chęci naprawdę nie było.

 

A pastwić się możesz jeżeli Tobie się tak wydaje i stymuluje to twoją korę mózgową. Mi to nie przeszkadza, bo ciężko mi to pastwienie dostrzec. Innym zresztą chyba też.

 

EDIT

 

A co do montażysty wideo to też nie trafiłeś. Widziałem wielokrotnie, ba nawet z nimi rozmawiałem. Pracuję na hali sportowej, na której odbywały się między innymi takie imprezy jak mecz piłki ręcznej Polska-Białoruś, Memoriał Wagnera i wiele innych. Imprezy te były transmitowane przez polsat sport. Niestety żaden z montażystów nie używał komputera apple.

 

No ale pewnie wg Ciebie oni się nie znają ;).

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko żeby system pisany pod konkretny sprzęt dobrze z nim nie współgrał, wtedy to by była porażka. Przy pisanu windy jest znacznie więcej okazji do popełnienia błędu.

 

@Wesoł

Wątpię albo jestem raczej pewien aby mnie oraz chyba znaczną częsć tego forum interesowało co Ty robisz ze swoim koputerem/obudową i proszę następnym razem nie próbuj nas tym zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoł

Ok poszperałem jeszcze trochę o tym tajemniczym programie do montażu video. Zapewne chodzi Ci o FCP (FCS). Niestety muszę cię zmartwić - znalazłem też informacje jakie stacje tv używają go w Polsce - aktualnie TVN24. Reszta (w tym pozostała część TVN) jedzie na przestarzałym AVID - ciekawe dlaczego - skoro ten Apple'owy jest lepszy. Hmmm...

 

EDIT

Z zagranicznych - PIXAR leci na zwykłych PC. Ale niefart :lol:

Dreamworks też. Co więcej rendering przynajmniej do niedawna odbywał się na maszynach z linuxem.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...