Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie Sulaco chyba zamknal usta niedowiarkom ,ktorzy niedowierzaja w nieprawdziwosc tych testow :D

Wynik u niego na GTX'e taktowanym 490/650 takie same jak na 7900GTX :blink: :lol: Zreszta widac jak sie skaluje wynik w tym marku (05) co do taktowania grafy :-| Zakladam ze ten FX55 nie byl waskim gardlem w tych fake testach :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może sie tutaj tak pieknie nie skaluje, owszem uwazam, ze w tym jednym przypadku powinno byc conajmniej 8600, ale:

GF7900GT 450/700 - 7000

GF7900GTX 650/800 - 7600?

Tutaj tylko 100 MHz wiecej na pamieci, a byc moze 200 MHz na rdzeniu nie daje az takiej wymiernej korzysci, zgodnie z tym to powinno byc jakies 10-15% wiecej i jest.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200MHz na rdzeniu nie daje wymiernej korzysci :blink: Roznice taktowan pamieci pomijam ,bo pamiec jest slabym punktem g71 i nawet pamiec 1GHz by nie pomogla :D Wracajac do wynikow to ja nie wiem ile chcesz jeszcze testow aby sie przekonac :? Czytales posta Sulaco w ktorym to przedstawil krotki tescik marka 05...? Chyba nie :-| pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem , czy takie smakowite :?

 

Zauwaz , ze karta jest podkrecona do 710/930 i leci na FX60 @ 3GHz

 

Hmmmm.... A według mnie nie są one takie znów słabe....

 

Tutaj dla porównania benchmarki maxymalnie wykręconego RX1900XTX na tym samym procku

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=90441

 

Jak widac te wyniki są tylko nieco wyzsze od tych uzyskanych na 7900GTX tym bardziej że Radek jest po podkręceniu taktowany wyzej o 80 mhz na rdzeniu no i FX-60 też ma wyższe taktowanie o 400mhz a jak wiadomo procek ma bardzo duze znaczenie w 3D Marku 06....

 

Tak że możne by założyć że karty będą miały bardzo podobną wydajność....

 

I jeszcze jedna informacja - według serwisu The Inquirer układ G71 ma 278 mln tranzystorów czyli jeszcze mniej niż G70 (ten ma 302 mln)....

 

http://www.theinquirer.net/?article=30130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell ale czy ja gdzies napisalem , ze wyniki sa slabe ? :blink:

 

Stwierdzilem tylko , ze nie sa "smakowite" . A co do reszty to oczywiscie masz racje tyle , ze ja (moze blednie) zalozylem , ze nowe GPU od NV bedzie duzo wydajniejsze od R580...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli g71 w najlepszym wypadku zrównał się wydajnościowo z r580.

Mysle ze wlasnie o to chodzilo nV. Oczywiscie znajda sie tytuly w ktorych raz bedzie szybszy r580 ,a raz g71 (zapewne w OpenGL nV bedzie na czele) :wink: Co do wynikow to coz ,wyniki jak wyniki nie mozna bylo oczekiwac cudow po g70 w procesie 0,09um :) Moim zdaniem wyniki sa zadowalajace ,jezeli oczywiscie sie potwierdza i jak ceny beda na przyzwoitym poziomie to tez zdaje sie potwierdzac :wink:

Ale nic juz jutro bedziemy mogli cos wiecej powiedziec :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przewrotnie napiszę, że także bardzo interesuje mnie 7900gtx... ale w wersji go ;) Przymierzam się do zmiany lapka (z 6800go, karty dobrej, ale nie rewelacyjnej i to już w dniu swojej premiery)- 7800gtx go jest już ciekawą ofertą, teoretycznie mniej grzejący się i wydajniejszy 7900gtx go byłbym świetnym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidii chodzilo w G71 o jedno, by skurczyc proces i przygotowac finalny uklad RSX dla ciągle niegotowego PS3 w 90nm, ot taki mniej wiecej bedzie w konsoli, tylko prawdopodobnie ze zunifikowanymi 32 jednostkami cieniowania, a nie podzielonymi na 24ps i 8vs. Kwestia taktowania takze ma znaczenie, bo G70 ostatecznie nie znalazlo uznania w oczach Sony. Natomiast posrednio dla rynku PC trafiła się odświeżona karta, jak wypadnie porównanie G71/R580 2 układów, które znalazły się już w PC a jak w konsolach okaze sie. Cena za GTX bedzie oscylowala raczej blisko 2k, mala szansa na taki dyskont.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się -NV odświerzyła linie swoich produktów-ale niczego nowego nie pokazała,podobnie jak G70(NV47)jest rozwinięciem sprawdzonej architektury NV40.

Jeżeli faktycznie Sony kręci nosem na RSX-a,to się nie dziwię-bo mała innowacyjność G71 aż kłuje w oczy.Ale marketing mają pierwszorzędny więc dadzą sobie radę.

X1800/X1900 nie posiada praktycznie żadnych rowiązań ktore zostały użyte w Xenos-ie(x360),to były zupełnie dwa odrębne projekty(choć ich specyfikacja jest podobna).Dopiero teraz ATI oficjalnie mówi o tym ,że w następnej generacji ich kart bedzie wiele rozwiązań wprost z Xenosa -ale to dotyczy sprzętów zgodnych z Direct3D 10(połowa 2007 roku?) .

Najlepsze jest to ,że z Direct3D 10 nie będą zgodne dzisiejsze karty,ale jak ta sprawa zostanie ostatecznie rozwiązana zobaczymy.To topic o dzisiejszych sprzętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coż, na podstawie informacji na dzień dzisiejszy mówie że w pojedynku R580 vs G71 wygrywa ATi, jak to będzie naprawde po wielu wairygodnych testach to sami zobaczymy, a jeżeli G71 okaże się za słaby na R580 to wypuszczą 7900GTX 1024?? :blink: hmm chyba nie... po za tym myslę że wynik całej wielkiej batalii Radeonów X1000 kontra GF7000 zakończy się zwycięstwem ATi, oczywiście kjażdy kupi co będzie chciał i na co będzie go stać ale z wielu testów wynika że X1300 pokonuje GF7300, X1600 to dla mnie nieporozumienie i z pewnoscią ugnie się pod GF7600, X1800XL jest lepszy od 7800GT, X1800XT jest lepszy od 7800GTX 256, zanosi się że X1900XT(X) pokonoa GF'y 7900 a ATi ma jeszcze w zanadrzu X1800GTO oraz X1900XL które wypełnią luki w rynku. chociaż te rodziny układów dopiero się porządnie rozwineły i zadomowiły to ciekawe jak będzie się przedstawiać R620 kontra G80... już rezerwuje że ja załorze temat... :D

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. już rezerwuje że ja załorze temat... :D

co do cen GF7900 to na The inquierze (nie wiem jak to sie dokładnie pisze :razz:) był artykuł że podobno mozna już w Polsce

tia. przy zakladaniu tematu wypada go chociaz troche kontrolowac

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1984508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już rezerwuje że ja załorze temat... :D

jak go założysz za wcześnie to dopilnuje aby został skasowany hahaha i może jeszcze jakieś % :lol:

a tak na poważnie to zgadzam się z tobą w kilku sprawach, ale myślę że X1800XL jest gorszym wyborem od 7800GT

 

wiesz Sulaco przeważnie tematy zakładają ludzie którzy nie mają pojęcia o tym :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie 7900gt wygląda gorzej (i jest gorzej wykonane) niż nienajlepsze (a było to daawno temu ;)) chłodzenie x800xt. Totalnie poobcinali koszta (widać to też po koślawym pcb tej karty)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem ale o 100mln mniej tranzystorów i wydajność bardzo zbliżona, też to ma jakies propagandowe znaczenie:

http://www.guru3d.com/article/content/325/

http://www.guru3d.com/article/content/326/

wg mnie nowy GF7900GTX odzyskuje korone 3D(poza FEAR), choc sprawiedliwiej mowic o remisie. Glosy o dobrym OC chyba tez pochopne..705/910...well. Nadzieja w GT, bo widac w niej niezly potencjal i ta cena :D.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przeważnie tematy zakładają ludzie którzy nie mają pojęcia o tym :lol2:

Mysle ze ten temat jest sztandarowym przykladem potwierdzajacym ta teze :lol2:

 

 

Chłodzenie 7900gt wygląda gorzej (i jest gorzej wykonane) niż nienajlepsze (a było to daawno temu ;)) chłodzenie x800xt. Totalnie poobcinali koszta (widać to też po koślawym pcb tej karty)...

Hmm...chyba sie czepiasz :? Imo nie wazne jak wyglada karta bo to nie konkurs pieknosci ,zadaniem karty jest generowanie jak najwiekszej ilosci klatek i tyle :wink: Karta moze wygladac jak by byla ciachana siekiera i skladana w szopie jak bedzie wydajna to nikogo nie bedzie to obchodzic jak wyglada :) Uwazam ze jestes rozczarowany ze NV wydala tak udane uklady przy tak niskich kosztach :-|

 

NV zalezalo na wydaniu ukladow wydajnych i maksymalnie tanich i imo osiagneli swoj cel i chwala im za to ze dbaja o klienta :wink: Co do chlodzenia GT to coz swiadczy tylko o tym jakie mizerne ilosci ciepla wydziela uklad (nawet pamieci nie sa chlodzone). A chlodzenie GTX'a mozna brac za wzor jak powinno wygladac chlodzenie najwydajniejszych ukladow ,tu Ati jest daleko w polu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się tylko czepiać- sam pewnie już widziałeś, że chłodzenie na 7900gt nadaje się tylko do wymiany (za głośne i słabo chłodzi). Może lepiej niech sprzedają karty bez coolerków (to samo tyczy się ati)? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma bycie "cieciem" do poprawiania bledow ? :mur:

 

Dla mnie to ty jestes wlasnie takim cieciem . Nie dosc , ze wypisujesz kretynizmy to jeszcze nie potrafisz tekstu chociazby do glupiego worda wrzucic . Pamietaj , ze to jest forum , tutaj obowiazuje jezyk pisany , wiec jak napierdalasz orty jeden po drugim to ludzie biora cie za debila i tyle .

 

Moze tak czas rzucic skrety na bok i za ksiazki sie zabrac co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niektóre firmy zadadzą sobie troszkę trudu i zamontują na gt chłodzenie swego projektu. Przy okazji nie będzie powodu do marudzenia, że głośne i cieniasto odprowadza ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam. Ostatnio w Polsce coraz szybciej pojawiają się nowości, nie uważacie?

mastermind-pl daj se na wstrzymanie, jak Ci bardziej doświadczeni zwracają uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...