Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli cena tych modeli ma być 70-100$ to nie wróżę im świetlanej przyszłości model gorszy od Xtreme Music za 100$ jak u nas za 290 zł można nabyć właśnie Xtreme Music.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu najnowszych driverow z jakiejs stronki (21MB), moja jedyna gra na ktorej gram tj. battlefield 2 przestała sie uruchamiac tzn. klikam ikonke, chwile klepsydra i znika klepsydra i nic dalej. teraz sciagam ze strony creative.pl (41MB)

 

UPDATE: zainstalowałem nowe stery i juz wszystko ok, takze nie instalujcie jakis gowien

Edytowane przez zz-2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadnych trzaskow nie mam

 

ale wkurza mnie ze czasami jak zrobie reboot kompa to z ikonki na pasku znika opcja switch mode i musze wlaczac konsole i dopiero tam moge zmienic mode, niby nic wielkiego, ale czas sie na tym traci i troche irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nowy sprzęt razem z nagłośnieniem. X-Fi Extreme Music i Logitech Z-2300. Wiem, że nie jest to żaden audiofilski zestaw, ale lepsze to od mojego poprzedniego AC97 + 5W pierdziawki no-name.

 

Jak do tej pory zainstalowałem sterowniki Creative z płytki (EQ ustawiłem na rock) i Winampa 5 (EQ Rock). Słucham głównie rocka(głównie progressive, hard, od czasu do czasu punk i inne). Zdarza mi się słuchać czegoś mocniejszego.

 

Jakość dźwięku mi się podoba, ale wiem, że można z tego wycisnąć duzo więcej. Moglibyście doradzić czy jest sens pakowania się w Foobara lub Winampa z pluginami? I jeśli tak, to podać jakąś paczke. Do tej pory się tym nie interesowałem, a jak zobaczyłem ogrom pluginów do obu tych playerów to mnie zatkało. I jak skonfigurować stery creativa?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nie dawno karte: Extreme Music X-FI

i zainstalowałem najnowsze drivery i console i wszystko działa ok, ale... jak zamykam niektore programy to komp muli i musze poczekac troche u was to samo? czy to normalne?

ale... wyłaczyłem niektore programy podczas startu z tym creative przyszło do normy juz nie muli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już test tego ustrojstwa:Creative Xmod test

 

Conclusions hehe:Xmod is an interesting accessory for a notebook, which can replace the integrated audio ...

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery 2.09.0007 download

 

Added Features or Enhancements:

 

* Supports OpenAL 1.1

 

Fixes:

 

* Resolves the issue of the computer not responding when Cubase® interacts with X-Fi applications

* Allows MidiSynth to synchronize properly with selected SoundFont® content

* Resolves OpenAL issues

 

Requirements:

 

* Microsoft Windows XP Professional x64 Edition or Windows XP Service Pack 2

* Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, Platinum, Fatal1ty and Elite Pro audio device

 

Notes:

 

* Creative MediaSource DVD-Audio Player is unavailable for Windows XP Professional x64 Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli interesuje cie cos wiecej niz sila autosugestii kX'ow polecam ta opinie ;)

 

lekko odswieze temat i wrzucę 2 słowa od siebie- otóż:

 

wczoraj przywedrowała do mnie x-fi platinum

 

cała noc przesłuchań, porównań z a2zs (domowy marantz se+ b&w , słuchawki Grado oraz zestawy z-2300- spieszyłem sie bo własnie dzis przyjechał po nie nowy włascicel )

 

w najwiekszym skrócie - róznica jest słyszalna od razu - dynamika nagrań , kontrola poszczególnych zwłaszcza dolnych pasm dzwieku jest zauwazalnie lepsza , wokale bardziej klarowne i mają wiekszą ekspresję ,scena dziękowa w koncu nabrała odpowiedniego oddechu i rozmiaru

 

zeby była sytuacja klarowna- z bajerów typu crystalizer itp nie korzystałem bo nie było takiej potrzeby - wave zrobiony eac, tłoki, ape i flac -wiec poprawiac raczej nie było czego a i chciałem porównać "czysty" dzwiek płynący z obu kart

 

odszukałem jednak stare mp3 (192> ; vbr)i przyznać trzeba ze ów crystalizer faktycznie działa -zwłaszcza na tak niemuzykalnych głosnikach jak z2300 róznica była najbardziej słyszalna

 

dobrze udzwiekowione gry to równiez nowy świat doznań, to samo tyczy sie np. filmów dvd (Gladiator obejrzany na prędce objawił sie jak produkt z zupełnie nowym podkładem muzycznym- nieznanym na a2zs )

 

reszta- cmss 3d na słuchawkach podczas gier jest kapitalny i wysmienicie sie sprawdza -

 

podoba mi sie "wystrój " nowych sterowników -szybko, klarownie i bez zbednych udziwnień

 

ubiegając niejako ewentualne zarzuty przeciwników x-fi od siebie dodam że całosc jest zupełenie obiektywnym króciutkim opisem wrażen nowego uzytkownika tego produktu a róznica pomiedzy 2 kartami daleko wybiega poza granice sugestywnosci czy autosugestii usprawiedliwiajacej wydanie dodatkowej kasy

jesli x-fi by nie spełnił moich oczekiwan mam mozliwosc oddania go na 2 dzien i zostania przy a2zs -ale zdecydowanie pokazał wyzszosc w kazdej dzwiekowej materii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

każdy słyszy muzykę inaczej i dla mnie Audigy 2 ZS z Kx,brzmi lepiej od X-Fi.Wiem bo miałem obie.Na szczęście nie mam już żadnej......

czemu na szczescie?

 

X-fi music jest za 280zl okolo, do 300zl to chyba najlepszy wybor, jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że troche wyżej pisało, nie bierzcie mnie za niepełnosprawnego, ale co lepsze do Logitech Z-5500 Audigy 2 ZS czy X-Fi ??

Karta do mp3 (lekkie techno i rap, z przewagą tego drugiego) i filmów avi,DVD (mam duży monitor 37"), w gry raczej mało gram już teraz. Pokój 5x6m.

Wiele osób napewno miało podobną sytuację jak ja, wiec może ktoś pomoże. Dziekuje za wszelkie wypowiedzi.

Aha podłączenie cyfrowe przez kabel coax, ma przyjść jutro. W tej chwili mam Sb 5.1 sb0100 Live, zauważe różnice po zmianie na lepszą karte? bo powinienem na tych Logach ?:)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...