Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pisałem o moim problemie z X-Fi i Win XP MCE 2005 - dźwięk przy niskim ustawieniu głośności jest za głośny (w stosunku do tych samych ustawień w standardowym Win XP). Znalazłem na nie rozwiązanie. Należy w Windows wyłączyć tzw. tablicę głośności.

 

Oto jak to zrobić:

 

1. Uruchomić program regedit.

2. Odnaleźć, a następnie kliknąć na podklucz rejestru::

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\Audio\VolumeControl

3. Kliknąć prawym klawiszem myszy na EnableVolumeTable, a później dać Modyfikuj (Modify).

4. Zmienić wartość z 1 na 0, a następnie kliknąć OK.

5. Zamknąć program regedit i zrestartować komputer.

 

Po tym zabiegu regulacja dźwięku działa jak w standardowym XP.

 

Mam nadzieję, że przyda się to komuś, kto będzie używał Win XP MCE 2005.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup nowej dzwiekowki. Rozpatruje Audigy 2ZS i X-Fi ale od tej drugiej odciaga mnie jej "klopotliwosc". Nie planuje uzywania zabawek typu Crystalizer czy CSMM (czy jak mu tam) i przydalo by sie dowiedzic jak wypada jakosc dzwieku miedzy X-Fi a 2ZS (dodatkowo porownanie X-fi vs. 2ZS na KX'ach)

 

Przeczytalem forum i to czego chcialbym sie teraz dowiedziec od Was, szanowni uzytkownicy X-Fi:

 

-czy nowe stery naprawily problemy.

 

-czy karta dziala na nForce2 (nie wykazuje klopotow typu BSODy i trzaski jak na nForce 3/4)

 

-czy ogolnie nowe stery naprawily cos w kwestii nForce4 (wszak trzeba bedzie zmienic sprzecik ;) )

 

 

I wogole to brakuje mi opinii i relacji z obenej postaci tych kart, cos slyszalem ze niby sa teraz jakies nowsze rewizje, a przede wszystkim nowe stery. Piszecie ze po raz kolejny zmienily barwe dzwieku, ale co z najwazniejszym - z problemami jakie borykaly te karty.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Rozpatruje Audigy 2ZS i X-Fi ale od tej drugiej odciaga mnie jej "klopotliwosc".

...Przeczytalem forum i to czego chcialbym sie teraz dowiedziec od Was, szanowni uzytkownicy X-Fi:

 

-czy nowe stery naprawily problemy.

 

-czy karta dziala na nForce2 (nie wykazuje klopotow typu BSODy i trzaski jak na nForce 3/4)

 

-czy ogolnie nowe stery naprawily cos w kwestii nForce4 (wszak trzeba bedzie zmienic sprzecik ;) )

I wogole to brakuje mi opinii i relacji z obenej postaci tych kart, cos slyszalem ze niby sa teraz jakies nowsze rewizje, a przede wszystkim nowe stery. Piszecie ze po raz kolejny zmienily barwe dzwieku, ale co z najwazniejszym - z problemami jakie borykaly te karty.

Pozdrawiam.

"Kłopotliwość" :blink: Zupełnie nie wiem o czym mówisz :unsure: u mnie od początku śmiga 100% bezproblemowo.

Nowe stery poprawiły dynamike dźwięku.

Czemy nie miałaby działać na nForce2? Skoro powiedziane było że problemy dotyczyły nForce4 ze starymi biosami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo pojawila sie opinia ze ktos mial klopot wlasnie na nF2, pomagala zabawa z fsb ... chcialem sie dowiedziec na ile jest to odosobniony przypadek.

 

 

Dodatkowo zakladam ze wielu posiadaczy X-Fi przesiadlo sie z 2ZS, dlatego prosze o kilka slow na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem ale zauwaz ze ostatni post stamtad jest z czerwca, a nowe stery wyszly w lipcu z tego co sie orientuje, takze chcialem prosic o komentarz w tej kwestii. I nie odsylaj mnie spowrotem do tamtego Tematu, poniewaz wczesniej tutaj takie same dyskusje byly prowadzone .... chcialbym poprostu aby zostaly zaktualizowane o nowe fakty/doswiadczenia/sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta SB X-Fi posiada możliwość wyprowadzenia gniazda słuchawkowego na front obudowy?

Podstawowa wersja różni się tylko brakiem panela czołowego od wersji wyższej więc odpowiednie piny do połączenia są i trzeba je tylko zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

part1: http://www.sendspace.com/file/c7i6nz

part2: http://www.sendspace.com/file/5ic017

Dwa pliki RAR z obrazem płyty spod Nero

 

Nie wiem czemu nie działa :blink: Płyta się dobrze nagrała? Można zobaczyć jej zawartość?

Jest jeszcze mozliwość ściągnięcia tego softu? Bo niestety te linki są juz nieaktualne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesiadlem sie z Audigy 2 Player-a na X-Fi :) i mam pytanko... dostalem taka oto karte:

 

KLICK!

 

ktora ma pamieci Hynixa oraz na chipsecie oryginalnie zamontowany radiator... gdzies czytalem na allegro ze to najnowszy wypust X-Fi ale nie wiem czy to jest prawda i chcialbym sie dowiedziec czy wiecie cos na ten temat...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radiator to tu masz informacje ze strony www.soundblaster.com

Why do some Sound Blaster X-Fi cards have a heat-sink while others do not? Is one more reliable than the other?

 

Now that the Sound Blaster X-Fi product range has been launched Creative has been working towards increasing supply. Achieving this involves using different techniques and one of these is refining the production process of the X-Fi chip. This has caused the X-Fi chip to run hotter. As you know all chips generate heat and some run very hot. This is not an issue provided some form of heat dissipation is implemented. Therefore we have implemented a heat-sink only on the future Sound Blaster X-Fi based cards that are affected by this process change. We are continuing efforts to refine the production process further and attempting to revert back to a cooler-running X-Fi chip in the future. As always Creative tests and makes changes throughout the life cycle of a product to ensure that we only ship hardware that is reliable and of great quality.

Sam też mam Hynix'y i byłem zdziwiony jak je pierwszy raz zobaczyłem bo na innych X-Fi wcześniej widziałem inne memorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem sobie i nie bijcie jak to gdzieś było ale przewalić cały wątek to masa czasu, myślałem o zakupie x-fi miałem w sumie stare audigy ale na obecna płytę go nie montowałem bo uważam ze karta zintegrowana z nia gra ok, teraz jest kwestia czy warto mi kupować x-fi gdy uzywam głownie słuchawek bo po nocach siedzę, słuchawki takie jak w sigu, proszę o opinie w kwestii zasadności takiego zakupu pod słuchawki, wiem ze jest tam kilka bajerow pod słuchwki ale jak to sie sprawdza w praniu?

Edytowane przez yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie możliwe obrazy płyt z oryginalnym oprogramowaniem i sterownikami

 

http://hosted.filefront.com/BadBoyforum

a nie wiesz które z tych sterowników pasowałyby do Sound Blastera Live! wersji SB0100 ?? bo stery ze strony creative nie za bardzo działają a płyta gdzieś mi sie zapodziała ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem karty Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, posiadam do niej glosniki Creative G500. Wszysko pieknie ladnie jedak nie moge znalezc odpowiednich dla mnie ustawien i prosze uzytkownikow tej karty o odpowiedz. Wymienie tu moje spostrzezenia. A wiec tak,ogladanie filmow jest ok, wszystko dziala nalezycie. Jednak mam problem z sluchaniem muzyki. Efekt cmss wg mnie znieksztalca wszystkie tony, wylaczylem go w trybie entertaiment i wtedy muzyka mimo ustawien 5.1 dziala tylko w 2 przednich glosnikach. Spostrzezenie: dzwiek jest bardzo czysty ale poza czystoscia chce tez odpowiednia glosnosc wiec mieszalem dalej, wlaczylem tryb audio creation, troche mnie zaszokowala mnogosc opcji, tryb ten jest glosny ale chyba mniej wyrazny, wlaczylem tam pozostale glosniki gra glosniej jednak moim zdaniem jakosc przez to ucierpiala, w pozostale sowaki sie nie bawilem bo jeszcze nie rozgryzlem. I tu sedno sprawy, chce wlaczyc wszystkie glosniki tak by graly tak czysto jak w trybie 2.1. na jaki poziom ustawic Crystalizer? Jaki tryb najlepiej nadaje sie do odsluchu muzyki i jesli to audio creation to moge prosic ustawienia jakies bo widze ze zapisywac mozna. moj mail jak cos to pietrro@o2.pl. Bardzo prosze o pomoc bo chce wykorzystac w pelni ta karte a czysty dzwiek 2.1 mnie nie satysfakcjonuje bo w koncu mam 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam zle wiesci - sa jakies sziwne rzeczy z podlaczaniem zestawow 5.1 do X-Fi poprzez lacze cyfrowe, wszystko znajdziesz na forums.creative.com - ogolnie cos tam ludzie mowie ze nie da sie otrzymac 5.1 a jedynie podwoje stereo, czy jakos tak. Nie przywiazuj sie do tego co powiedzialem bo moglem nieco namieszac - problem mnie nie dotyczy, takze sie nei zaglebialem w szczegoly techniczne, pisze jedynie ze na "cos takiego" trafilem.

 

Z tego co tam pisali to musieli jakos przerabiac swoje glosniki zeby uzyskac ten tryb 5.1 - tak czy siak przede wszystkim napisz w jakis posob sie do karty podlaczasz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemu nie bylo, mam podlaczenie przez wyjscie analogowe, chodzi mi o to ze tryb audio creation zmienia jakos barwe i glosnosc, (bodajze na pudelku pisze ze podbija decybele) wydaje mi sie mniej wyrazny w 2.1 niz 2.1 w trybie entertaiment. A mi chodzi o to zeby jakosc byla taka sama jak w 2.1 tyle ze w 5.1, no i problem podstawowy ze tylko w trybie audio creation w muzyce dzialaja wszystkie glosniki, w entertaiment nie ma opcji zeby wlaczyc wszystkie do sluchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrro: Źle podchodzisz do tematu. Nie szukaj tego w sterach do xfi, tylko w programie do muzyki. Do odsłuchu muzyki, przynajmmiej wg creativa służy entertaiment mode.

 

Zarówno do winampa jak i do foobara są odpowiednie wtyczki, do przerabiania dźwięku z stereo na 5.1.

 

A co do crystalizera, to musisz sam znaleźć odpowiadającą ci wartość- nie ma jednej uniwersalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem X-fi i głośniki Logitecha X-530 (5.1).Wystarczyło włączyć w opcjach tryb "CMSS",żeby stereofoniczny dzwięk,był słyszany we wszystkich kanałach.Oczywiście jakość dzwięku była gorsza niż w 2.1.Ewentualnie możesz spróbować tego pluginu.

 

http://www.andrewlabs.com/atsurround/downloads.php

 

działą w winampie i foobarze 2000.przerabia stereofoniczny dzwięk,tak że gra we wszystkich głośnikach.Pamiętaj tylko żeby wyłączyć "CMSS" jeśli chcesz korzystać z tego pluginu.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem X-fi i głośniki Logitecha X-530 (5.1).Wystarczyło włączyć w opcjach tryb "CMSS",żeby stereofoniczny dzwięk,był słyszany we wszystkich kanałach.Oczywiście jakość dzwięku była gorsza niż w 2.1.Ewentualnie możesz spróbować tego pluginu.

 

http://www.andrewlabs.com/atsurround/downloads.php

 

działą w winampie i foobarze 2000.przerabia stereofoniczny dzwięk,tak że gra we wszystkich głośnikach.Pamiętaj tylko żeby wyłączyć "CMSS" jeśli chcesz korzystać z tego pluginu.

CMSS w entertaiment jak i w innych trybach nie wchodzi w gre. ja chce poprostu zeby wszystkie glosniki graly muze a nie konwenterowaly ja na dzwiek 3d bo nie wiem jak dla innych ale ja czuje zmiane jakosci na - po tym magicznym cmss, niech graja wszystkie czysto na dual stereo o taki efekt mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Audigy 2 ZS jest opcja CMSS Stereo Surround, dzięki tej opcji na kanały tylne jest wysyłany ten sam sygnał co na kanały przednie i chyba o to Ci chodzi...

Ale ta opcja ingeruje w barwe glosu, znieksztalca ja, ona nie kopije tylko rozsyla zgodnie z jakims schematem np glosy na centralny a pozostale dzwieki na pozostale. ma to wplyw na jakosc dziweku dlatego nie chce uzywac tego rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest po prostu 2 x stereo + centralny, zadnych zniekształceń dzwięku nie ma (zniekształcenia sa tylko przy CMSS i CMSS 2), wychodzi na to, że w x-fi to "poprawili"....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...