Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

AndyN a sprawdzałeś karte w innych slotach pci ?? ja tak i nie działała to nie pozostaje nic innego jak przyjacielska wizyta u kumpla :)

Jak masz CD to odpal z niego CTZAPXX.exe. To ci wyczysci rejestr z ewentualnych smieci po poprzednich instalacjach. Zeby bylo prosciej, nie instaluj sterow z CD, tylko te z sieci.

Link do wersji normalnej (nie-beta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "doopa blada"

 

Wywaliłem stery, przełożyłem kartę do innego slotu. To samo ... :? :(

 

Wyjąłem x-fi, uruchomiłem zintegrowanego SBLive. Jutro spróbuję włożyć x-fi do innego kompa, zobaczę co z nią. Chyba zdechła, coś mi się wydaje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD dzisaij stałem sie posiadaczek X-FI extreme miusic i ja nie widzę aż dak dużej różnicy od mojej zintegrowanej na DFI, obecnie posiadam wzmacniacz i 2 kolomny być może na zestawie 5,1 by to otworzyło skrzydła :P planuje niedługo zakupić Logitecha Z5500 co sądzicie o tym sprzecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NoVVy

a do odtwarzania muzyki ?? da sie z nich wycisnąć tyle żeby uszy zaczeły boleć czy się nie da :):) ?? na tych logitechach Z 5500

zalezy do jakiego pomieszczenia *wielkość , graja głośno, i uszy boleć będą , dzwiek jest czysty...

wiadomo przy zestawach audiofilskich masz dodatkowe odczucia jeszcze ,ze dzwiek jakby przez Ciebie przechodził ,tego na lodzitechach nie poswiadczymy lub w mniejszym stopniu ale jest niezle , napewno nie bedziesz zawiedziony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NoVVy

a do odtwarzania muzyki ?? da sie z nich wycisnąć tyle żeby uszy zaczeły boleć czy się nie da :):) ?? na tych logitechach Z 5500

Jeśli chodzi o muzykę typu "bum bum bum" to można sobie posłuchać ;) Dla osób słuchających innego rodzaju muzyki brak średnich tonów da się odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie tak dużych róznic nie widzę w basie jest ciutke lepiej i w wysokich tonach a tak to róznicy nie widzę w porównaniu ze zintegrowana dzwiękówką :(:(. A mp3 odtwarzam w winampie czyżby ten zakup mi się nie opłacał ??

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie tak dużych róznic nie widzę w basie jest ciutke lepiej i w wysokich tonach a tak to róznicy nie widzę w porównaniu ze zintegrowana dzwiękówką :(:(. A mp3 odtwarzam w winampie czyżby ten zakup mi się nie opłacał ??

A jakie masz do tego głośniki?

 

Przecież mp3 to nie jest format bezstratny ... A zwykłe audio CD?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

 

 

ja posiadam altusy 75 i końcówkę mocy :) , a formatu audio bardzo a to bardzo dawno używałem . MP3 słuchm cały czas bo to jak dla mnie, mniej zajmujący format niż Audio i do tego duzo tego można mieć dla tego słucham tego formatu . A Wy na czym odtwarzacie piosenki ?? i w jakim formacie ??

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy na czym odtwarzacie piosenki ?? i w jakim formacie ??

pytanie niezbyt do tematu o X-Fi

 

co do zintegorwanej dzwiękowki a X-Fi to roznice widac.. ale napewno nie w techno .. tam to moze bardziej bas bedzie slychac

 

sam przeszedlem ta zmiane ..

nie mowie ze jest diametralna ..

ale .. napewno jest czysciej w muzie klasycznej ..

wiecej sluchac tła w aranżacjach na wiele instrumentów (powazna, metal, rock, itp)

basik jest cieplejszy .. taki miekki ..

 

 

no i zacznijmy od tego ze do takich testow mp3 w jakosc 128kbps sie raczej nie nadaja

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice od zintegrowanej do x-fi bardziej odczuwa się przy mp3 powyżej 192kbs.

Ja przesiadałem się ze SoundStorma i różnica wyraźna a przecież ten SS był najlepszym audio zintegrowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast zauważyłem bardzo dużą poprawę odtwarzanego dźwięku w utworach spokojnych i refleksyjnych :D

 

wokal i czystość Katie Melua :) odkryłem na nowo, różnica po przesiadce z Karajana na X-FI w utworach tej wokalistki jest naprawdę odczuwalna

 

co do formatów w jakich odtwarzam muzę to przeważnie jest to FLAC(rzadziej APE), MPC oraz MP3 320

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac SS do X-fi to jest duza roznica na kozysc X-fi(w grach, filmach i muzyce). Instowaliscie najnowsze stery(beta) do X-fi. Jak dla mnie basik faktycznie brzmi duzo lepiej i ogulna jakosc dzwieku jest lepsza. Co o tym sadzicie. Bo moze to jest tylko moje subiektywne wrazenie. Ale dla mnie jest lepiej w porownaniu do starych oficjalnych sterow :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac SS do X-fi to jest duza roznica na kozysc X-fi(w grach, filmach i muzyce). Instowaliscie najnowsze stery(beta) do X-fi. Jak dla mnie basik faktycznie brzmi duzo lepiej i ogulna jakosc dzwieku jest lepsza. Co o tym sadzicie. Bo moze to jest tylko moje subiektywne wrazenie. Ale dla mnie jest lepiej w porownaniu do starych oficjalnych sterow :).

Już się wypowiadaliśmy na ten temat :) jest zdecydowanie lepiej. Chociaż mam czasem jakies błędy w dźwięku jak gram w B2, tylko nie jestemm pewien czy to zasługa beta driver'ów creative'a czy nowego patcha do gry od EA :?

Ale ogólnie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak wyglada porownanie audigy 4 oem vs x-fi xtreme music? analogicznie tak jak z audigy 2?

 

bo mam zamiar sprawic sobie jedna z dwoch kart muzycznych... bardziej mi odpowiada audigy 4 bo kosztujue 160-170 zl

 

pozdro

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak wyglada porownanie audigy 4 oem vs x-fi xtreme music? analogicznie tak jak z audigy 2?

 

bo mam zamiar sprawic sobie jedna z dwoch kart muzycznych... bardziej mi odpowiada audigy 4 bo kosztujue 160-170 zl

 

pozdro

wystarczy sobie odpowiedziec czym sie rozni audigy 4 od 2 :)

generalnie nie duzo ... pozatym oemy mialy tendencje do bycia mocno okrojonymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ow audigy 4 oem nie jest obciety z zadnych bajerow dzwiekowych, ktore ma normalna boxowa ver. (cos ala audigy 2 oem -> o ktorych bylo glosno kiedys)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audigy 4 to sobie najlepiej odpuścić i jak juz to kupić 2ZS, gdzie jakosc dzwieku jest porownywalna z X-Fi

jak tam z boxem to jest to nie wiem, ale z audigy 2 było różnie

napewno nie bedziesz mial złotych styków na oemie :D

 

next week bede mial X-Fi box i Altec Lansing FX6021, wtedy sie wypowiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no zobaczy sie :) moze pojade zbierac truskawki :P i uzbieram na x-fi :)

OT: to ktoś jeszcze jeździ na truskawy? :D

 

Do x-fi warto dozbierać, szczególnie jak jesteś graczem - EAX 5 HD!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

 

 

czyli z tego co zrozumiałem :P to jak się gra i widać coś w oddali to dzwięk jest cichszy a jak sie coś zbliża to jest głośnieszy i takie tam inne dodatki :P (posiadam kolumny i wzmacniacz). A jak się to ma z grami co obsługują EAX 5 podłączonego do zestawó np: 5.1 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

czyli z tego co zrozumiałem :P to jak się gra i widać coś w oddali to dzwięk jest cichszy a jak sie coś zbliża to jest głośnieszy i takie tam inne dodatki :P (posiadam kolumny i wzmacniacz). A jak się to ma z grami co obsługują EAX 5 podłączonego do zestawó np: 5.1 ????

No poprostu chodzi o jak najlepsze odzwierciedlenie rzeczywistości.

Granie w np. Battlefield2 (napisana z EAX5HD) w stereo a 5.1 to dla mnie kosmiczna różnica! Łatwiej lokalizujesz źródło dźwięku no i wogóle jest bardziej naturalny i przestrzenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem sie teraz z Audigy 1 player na x-Fi

różnica... DIAMETRALNA, szok, super sprzęcik

Ale jeżeli ktoś ma ZS'a to imho nie ma sensu zmieniać platformy, chyba że interesują kogoś bajery typu EAX5 i crystalizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do EAX 5 to jak przyciąłem w Preya to oszalałem :plum:

 

Wszystkim się wydaje, że EAX to tylko jakieś tam odbicia i echa.

A jest w tym trochę więcej niż tylko to, bo między innymi karta przelicza brzmienie głosu zza ściany w zależności od tego jak ta sciana jest gruba i z czego jest zbudowana.

 

W EAX 5 jest zresztą kilka elementów i jeden powinien być szczególnie dobry w multiplejerze:

EAX Voice - polega na tym, że mój głos jest przetwarzany dokładnie tak jakby był w tym pomieszczeniu, które jest na ekranie. Czyli jak grasz ze mną i jesteś poziom niżej to będę słyszeć twój głos z dołu + wszystkie odbicia tak jak w pomieszczeniu, w którym ja jestem.

Tak to przynajmniej rozumiem. Z Audigy tego niestety nie ma.

 

Gier, które tak działają chyba za wiele niestety nie ma.

Zdaje się, że Quake 4 ma ostatni EAX.

Ktoś zna jeszcze jakieś inne gry z EAXem 5?

 

(a demo Preya, jak ktoś przegapił, można zassać np. stąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...