Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Po co chcesz brac starego Gamera ja za ta sama cene masz najnowsze X-Fi Titanium, z ktora problemow pod Vista nie powinno byc kompletnie zadnych.

Mozna w pewnym sensie powiedziec, ze karta robiona pod Viste.

Titanium jest kompatybilny z UUA ale podobno nie ma "What u Hear" opcji ze względu na to za to w standardzie mamy DTS Connect i Dolby Digital Live czyli te same super bajery jak na Xonarku D2 i jak masz wolne pci-e to lepszy wybór.

Co do Visty jak się nie ma chipsetu Nvidii to problemów nie ma 6 miechów przesiedziałem na Viscie 32bit i testowałem 64bit z 4gb ramu też wszystko ok mam chipset P35 teraz siedzę na XP bo chciałem sobie w Warheada pograć :) a dodatkowo nowe bety są bardzo ok teraz wersje PCI dostają dość często drivery bo są już dwie serie nie różniące się niczym oprócz kontrolera :) a reszta to samo więc jest ok.

 

Do kolegi co mu nie wstaje system wyłacz integre, wywal od niej stery pod trybem awaryjnym i powinien ci odpalić system normalnie po czym zainstaluj sobie nowe bety 2.18.0006 i CSL 2.60.29 i potem sobie dopiero z płytki doinstaluj resztę.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michal_banszel wszystko zależy jakie masz głośniki i jak są podłączone bo jeśli masz 5.1 3x jack to ustaw 48khz bo jeśli ustawisz 96khz będzie odczuwalne tak zwane przyciszenie lub zmniejszenie dynamiki dźwięku

 

ale jeśli masz zestaw 5.1 podłączony cyfrowo czyt. via SPDIF przez amplituner to w tym wypadku różnice słychać ale tylko i wyłącznie jeśli dany amplituner potrafi dekodować sygnał 96khz u mnie wygląda to tak

post-160453-1225905792_thumb.jpg

 

ja mam problem natomiast taki ze słuchawki i mikrofon mam podpięte do przedniego panelu ustawione w Mixerze tak jak widać lecz po odpaleniu Venta lub skype wymuszają zmianę na wejście mikrofonu na tylnym panelu i konieczne jest przestawienie za każdym razem ręcznie.

post-160453-1225906127_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy powinno słychać różnice u mnie bynajmniej jak podepnę dajmy na to analogowo 3x jack a do amplitunera 6x chinch to właśnie po przestawieni na 96khz to jest ciszej i mniejsza głębia bass itp. ale po optyku już tego efektu niema

 

to moja kupiłem właśnie dla wyjścia optycznego

http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=17791

 

gdzie ustawiłeś bit deph 16/24 Bit ? bo przeglądam całe menu i nigdzie tego nie widzę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja mam problem natomiast taki ze słuchawki i mikrofon mam podpięte do przedniego panelu ustawione w Mixerze tak jak widać lecz po odpaleniu Venta lub skype wymuszają zmianę na wejście mikrofonu na tylnym panelu i konieczne jest przestawienie za każdym razem ręcznie.

Miałem ten sam problem jak używałem przedniego panelu. Chyba to coś co Creative powinien od dawna poprawić w sterownikach...bo od dwóch i pół roku jest tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy powinno słychać różnice u mnie bynajmniej jak podepnę dajmy na to analogowo 3x jack a do amplitunera 6x chinch to właśnie po przestawieni na 96khz to jest ciszej i mniejsza głębia bass itp. ale po optyku już tego efektu niema

 

to moja kupiłem właśnie dla wyjścia optycznego

http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=17791

 

gdzie ustawiłeś bit deph 16/24 Bit ? bo przeglądam całe menu i nigdzie tego nie widzę :wink:

pod Vistą ustawiasz w panelu od dźwięku we właściwościach a pod XP grzebiesz w pliku sterownika przed instalacją i zmieniasz 48 na 96 i ile tam ci bitów trzeba i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od około 4 miesięcy jestem posiadaczem X-Fi Extreme Music zakupionym na allegro w wersji OEM. Przez pierwszy miesiąc karta sprawowała się wyśmienicie. Po upływie ok miesiąca zaczęły się problemy. Otóż po włączeniu komputera i załadowaniu Windows XP, karta nie została wykryta przez komputer. Komputer wyłączyłem, kartę wyjąłem z PCI, włożyłem ponownie, sterowniki odinstalowałem i zainstalowałem i było ok przez kolejne 2 czy 3 tygodnie. Następnie problem powtórzył się raz czy dwa razy. Czasem pomagał sam restart komputera, czasem musiałem wyjąć kartę z PCI i włożyć ponownie, czasem trzeba było przeinstalować sterowniki. Problemy takie sporadycznie powtarzały się do czasu, aż od jakiegoś tygodnia karta zaczęła powodować BSOD w Windowsie XP. Otóż gdy odłączałem głośniki i podłączałem słuchawki z mikrofonem do śledzia karty, wyskakiwał BSOD. Zauważyłem że może to być spowodowane tym, iż karta może się lekko poruszać w slocie PCI. Problem taki występuje od niedawna, wcześniej wielokrotnie głośniki odłączałem i podłączałem słuchawki z mikrofonem i było OK. Oczywiście zmieniłem slot PCI na inny na płycie głównej ale problem się powtórzył.

 

Wie ktoś może co się dzieje z moim X-Fi? Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupuje się wersje Retail lub jak kto woli BOX i problemów nie ma wiem, że pokusą jest X-fi za 150 zeta ale ja między pierwszym a drugim fatality miałem jednego XM oem od HP i :) i mam drugiego fatality a tak może umarł któryś jamicon na PCB i trzeba recapa zrobić sprawdź czy żaden kondek nie cieknie a poruszanie w PCI nie powinno mieć wiele do rzeczy bo przecież jest na śrubkę do obudowy przykręcona ;) a nawet jak miałem płytę na biurku i karta majtała się w jedną i drugą to nic się nie działo anyway twój egzemplarz jest raczej trafiony skoro na dwóch płytach to samo a do tego nie możesz płakać, że to Creative bo to pewnie demobil z Hp/Dell ogólnie nie zazdroszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta była na razie testowana na 1 komputerze, ale w 2 różnych złączach PCI. Teraz karta jest u mojego kolegi w komputerze i nie wiem co zrobię jak się okaże że u niego działa a u mnie są problemy :/. Teraz bym chyba Xonara DX Asusa kupił na PCI X. Ale ponoć z tymi xonarami też są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że to wina karty a nie płyty głównej?

Jaką masz płyte? Starsze płyty miały problemy z x-fi i aktualizowano do nich biosy poprawiające kompatybilność. Szczególnie te z nF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jakie stery to co pisze rafa to prawda, czytam jeszcze raz i widzę że jak podłączasz słuchawki do śledzia to wywala BSOD ? jak tak to może autodetekcja słuchawek wysypuje ci system ale ona z reguły nie działa na modelach bez przedniego modelu no nic opisz jaki masz cały soft wtedy pomyślimy.

 

ps.

nie doczytałem myślę, że sprawdzałeś na pci na innej płycie a nie inne pci na tej samej płycie dlatego założyłem, że po karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Asus M2N-32SLI Deluxe na nforce 590sli, także taka stara ta płyta nie jest. Tak jak już pisałem wcześniej takich problemów nie było, także raczej wykluczam płytę główną, aczkolwiek wszystko jest możliwe. Ostatnio nawet grafika mi padła :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol może masz zwarcie gdzieś ? nie to joke :)

 

jakich sterów używasz czy stawiałeś od nowa system ? czy próbowałeś już kompilacji danielaK ? bo dobrze jest zacząć od 2.15.0006 + doinstalować najnowsze console lunchery choć te mi się w tej chwili nawet nie chcą zainstalować a dobrze było by jakbyś wyczyścił konkretnie system z driverów i zainstalował jakąś starszą kompilacje driverów do testów np. 2.13.0012 na Xp jadę na nich na moim bo po analogu grają cudownie w porównaniu do najnowszych które brzmią sztucznie i bez dynamiki na moich słuchawkach no i najważniejsze giery na nich śmigają normalnie nawet COD5 a polecam zacząć od starych driverów bo jeszcze nie mają usług licencyjnych które mogą się z czymś gryźć a raczej inny program z nimi.

Jak nie stawiałeś na nowo systemu to koniecznie driver cleaner.net + driver sweeper aby zacząć od nowa plus ccleanerem musisz wyczyścić rejestr ewentualnie ręcznie patrząć co wyrzuca Driver sweeper bo trzeba zacząć od czystego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działałem na sterkach 2.15 i na 2.18. Nie robiłem formata systemu od kiedy pojawiły się problemy z BSOD. Ale tak jak już pisałem znikanie karty pojawiało się na różnych sterownikach, a BSOD zaczął pojawiać się na sterkach 2.18, które u mnie działały dobrze z miesiąc. Zostawię kartę kumplowi z tydzień. Jak dostane z serwisu swoją grafę i kupię nowy dysk, to postawie system od nowa.

 

EDIT

 

Karta działała z 4 dni bezproblemowo u kumpla, do momenty gdy zmienił grafikę i mój X-Fi w cudowny sposób wyparował z systemu.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właściwie jak to jest z tymi kartami pod viste, mam Audigy 4 ze modyfikowanymi sterami, niby ma działać sprzętowo a wszędzie jest jakaś emulacja i że działa programowo, eax na pewno nie działa, a X-FI w końcu działa idealnie z vistą czy nie ? bo nie wiem czy jest sens zmieniać, może ktoś mnie oświeci ze znawców tematu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz działa od tego roku i działała zawsze sprzętowo przez openal jeśli gra jest stara to przez wraper Alchemy i tyle. Choć teraz używam sterów z początków 2007 z Vistą SP2 i sprawdzam czy śmiga i co mogę powiedzieć po zmianie Console Lunchera działa bez najmniejszych problemów.

Z A4 potrzeba ci Alchemy aby Eax działał ze starych gierek.

 

hanSolo jak sie zmienia grafę to w cudowny sposób wypadało by i przeinstalować dźwiękówkę aby Windows miał wszystko od nowa zapodane może to oszczędzić różnych przyjemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz działa od tego roku i działała zawsze sprzętowo przez openal jeśli gra jest stara to przez wraper Alchemy i tyle. Choć teraz używam sterów z początków 2007 z Vistą SP2 i sprawdzam czy śmiga i co mogę powiedzieć po zmianie Console Lunchera działa bez najmniejszych problemów.

Z A4 potrzeba ci Alchemy aby Eax działał ze starych gierek.

 

hanSolo jak sie zmienia grafę to w cudowny sposób wypadało by i przeinstalować dźwiękówkę aby Windows miał wszystko od nowa zapodane może to oszczędzić różnych przyjemności

Eax ze starych gierek? na przyklad z jakiej/jakich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chociażby GTA w 3D, Far Cry, CoD 1 i 2, F.E.A.R., NFS U2 i MW i maaaaasę innych. Wszystkie obecne gry używają już OpenAL jako że są zgodne z Vistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuck nuck :)

 

Małe pytanko : do e6300@2,8 Ghz,Abit IP 35, radek4850 chciałbym dokupić do gierek pod xp 32bit/vista 64bit jakąś przyzwoitą kartę dzwiękową do:

1)Gier,gier,gier

2)Filmów i muzy w mp3 :)

 

Słuchawki i głośniki zamierzam wymienić później raczej - będę się starał dorwać coś na 5.1, zarówno słuchawki jak i głośniki.

Nrazie jest to wieża sony hcd h7 i watsony z makro :)

 

Cena mile widziana z zakresu do 300 zł.

Złącze: pci ( niechętnie, no ale póki co może być), pci-e, usb.

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby GTA w 3D, Far Cry, CoD 1 i 2, F.E.A.R., NFS U2 i MW i maaaaasę innych. Wszystkie obecne gry używają już OpenAL jako że są zgodne z Vistą.

Hmm..ja praktycznie gram tylko w Splinter Cell Chaos Theory Versus Mode czasem BF '42 albo jakas inna gra...czyli bedzie trzeba ten Alchemy sciagnac, tylko ze ja na XP jade hmm :D

 

Zamieszane to jest troszke :razz:

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuck nuck :)

 

Małe pytanko : do e6300@2,8 Ghz,Abit IP 35, radek4850 chciałbym dokupić do gierek pod xp 32bit/vista 64bit jakąś przyzwoitą kartę dzwiękową do:

1)Gier,gier,gier

2)Filmów i muzy w mp3 :)

 

Słuchawki i głośniki zamierzam wymienić później raczej - będę się starał dorwać coś na 5.1, zarówno słuchawki jak i głośniki.

Nrazie jest to wieża sony hcd h7 i watsony z makro :)

 

Cena mile widziana z zakresu do 300 zł.

Złącze: pci ( niechętnie, no ale póki co może być), pci-e, usb.

 

Z góry dzięki :)

Ale to nie jest dział "co kupić?"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385, Ty poważnie z tym przeinstalowaniem dźwiękówki przy wymianie grafy ?:). X-Fi nie powinno znikac z systemu przy zainstalowaniu czegoś nowego, wcześniej było ok, a teraz coś się karta sypie.

 

Dostałem odpowiedź z pomocy Creative, iż jeżeli kupiłem wersje OEM to nie mam pomocy technicznej Creative. Sprzedawca jest odpowiedzialny za problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...