Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Audigy Platinum (bez panela) TAKĄ i używam jej z amplitunerem podłączonym cyfrowo przez SPDIF. (PIONEER + 4 ALTUSY).

Niedawno zakupiłem Słuchawki 5.1 Roccat Kave, które podłączam analogowo przez 4 mini jack (1 to mikrofon)

Niestety karta ma współdzielone złącze cyfrowe z wyjściem dla głośnika centralnego/suba i muszę odłączać słuchawki, gdy chcę korzystać z ampa.

 

Pozatym miałem okazję testować ostatnio słuchawki na X-FI Extreme gamer i dało się odczuć różnicę na plus dla X-FI, więc postanowiłem wymienić kartę na jakiegoś X-FI.

 

Teraz Pytania:

1) Wiem, że X-FI Titanium byłby idealny (amp podpięty przez złącze optyczne), ale nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 100zł + dodatkowe kable optyczne względem X-FI Extreme music. Czy da się równocześnie podpiąć ampa cyfrowo i słuchawki analogowo do extreme music? Może jakaś przejściówka?

 

2) Jak wypada Audigy2 Platinum EX względem X-FI Titanium pod względem jakości dźwięku? Strowniki do Win7 też są w Audigy 2 Platinum tak skopane jak w audigy?

 

3) Co to za karta: ALLEGRO

Na tej aukcji jest niby X-FI EXTREME MUSIC SB0460, ale fotki jakoś do mnie nie przemawiają. Na stronie Creativa są inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z aukcji jest jak najbardziej ok. To prawdziwy X-Fi który dość dawno wycofali a był najtańszy z x-fi wtedy. Fotki pokazują jak ta karta wygląda.

 

Wiem, że to wycofany model, zastąpiony przez Xtreme Gamer, tyle że wszystkie fotki Xtreme Music jakie znalazłem w recenzjach pokazują, że karta nie ma takiej czarnej kostki w górnym rogu karty (zapewne xram) - miały ją modele fatality i elite, natomiast ta na aukcji ją posiada, pomimo, że jest opisana jako SB0460 Xtreme Music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny róg karty to jest świecące logo Fatal1ty. Faktycznie Music nie miały go i nie miały też radiatora na procesorze x-fi.

Poza tym oznaczenie 0460 jest też na mojej Fatal1ty (naklejka i nadruk na pcb) a na fotach widać x-ram (dwie kości prostopadle do rdzenia). Ciekawe też że u mnie jest tylko jedna kość równolegle do procesora.

Może Creative wypuszczał dwie wersje pcb. Ta z aukcji może była Fatal1ty tylko gość sprzedaje bez panela i pilota.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój pierwszy post i mam nadzieję nie ostatni. ;)

 

Do rzeczy, kupiłem wcześniej X-Fi XtremeAudio, żeby podłączyć PS3 pod moje głośniki [Logitech X-540; łączę oczywiście PS3 do karty Toslinkiem, a głośniki normalnie mini-jackiem]. Niestety nic mi po tym, bo Audio nie obsługuje DD ani DTS więc byłem skazany na stereo. Mając takie głośniki przez 2 lata zbyt się przyzwyczaiłem do bzyczenia kul za plecami i dźwięku 5.1 więc prędzej lub później musiałem kartę wymienić na przez wszystkich polecaną X-Fi Titanium. Zmieniłem...i nic. Karta podłączona, sterowniki najnowsze zainstalowane, enkodery DD Live i DTS Connect zainstalowane i włączone a DTS i DD jak nie było tak nie ma. Jedyna różnica, że na X-Fi Audio podczas gdy powinno coś grać, było bzyczenie. Teraz po prostu jest cisza, lecz w ustawieniach dźwięku Windowsa pokazuje, że bez przerwy coś gra [nawet gdy nic nie powinno screen]...a dźwięki są tylko w menu PS3 [i wtedy pasek w ustawieniach zachowuje się normalnie].

 

DTS i DD w systemie działają normalnie, tzn. DTS tylko w PowerDVD. Gdy odtwarzam płytkę w WMP [konkretnie Kabaret ani Mru Mru :) Jedyny pełny DTS jaki mam] to tam jest cisza. Lecz np. Zabójcza Broń w WMP działa normalnie lecz tam jest Dolby Digital Plus [logo na WMP].

 

I ostatnia być może istotna sprawa. W screenach z Console Launchera zauważyłem że wszyscy mają dodatkowe zakładki Dolby Digital EX i DTS-ES...mnie ich brak. U mnie CSL wygląda tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam kartę dźwiękową SB X-Fi Fatal1ty Champion (z panelem przednim). Pytanie dot. taśmy łączącej panel z kartą: mogę ją zastąpić okrągłą taśmą od HDD 80-żyłową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do muzyków którzy podłączali instrumenty do kompa i grali przez wtyczki VST...

 

Podłączyłem elektroniczną perkusję przez kabel MIDI do X-Fi Platinum, mam do tego kilka hostów VST i program (VST) Addictive Drums a problem polega na tym że minimalną beztrzaskową/bezproblemową latencją jest tylko 4ms (i w górę) jak ustawię na 2ms to już są trzaski i nie da się grać... mówię tu o Creative ASIO. To na pewno nie jest wina kabla MIDI ani komputera (Athlon X4 2.9ghz, 4 GB ram)

 

wiecie może czemu nie mogę grać na 2ms ?? te 4ms to jednak okazało się zbyt duże opóźnienie jak dla mnie :( kiedyś podłączałem gitarę elektryczną przez program Guitar Rig i na 2ms grało pięknie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwny problem, mianowicie dźwięk sam mi się podgłaśnia a potem po jakimś czasie przycisza kiedy gram na słuchawkach (kiedyś przełączały mi się kanały z 5.1 na 2.1 kiedy oglądałem filmy) ale dzieje się tak TYLKO wtedy kiedy karta (X-FI Xtreme Music nie mylić z Audio) jestw górnym slocie PCI nad grafiką, kiedy była w dolnym było ok natomiast grafa niesamowicie mi się grzała `110 stopni! Na Asusie p5q Deluxe beznadziejnie zaprojektowali dolny slot pci, tuż pod grafiką :/

Wiecie może czego to może być problemem?Jest to strasznie irytujące a w dolne gniazdo jej nie wsadzę ze względu na kartę teraz temperatury nie przekraczają 77-80 stopni więc różnica jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, z przodu, z tyłu, z boku, Noctua robi swoje też i wentylator z zasiłki

 

Edycja:

Nie no szlag mnie trafi właśnie mi zamieniło kanały w czasie oglądania filmu tak że tylnie głośniki przestały działać, musiałem ręcznie zmienić w ustawieniach Creative Console ustawienia z 5.1 na 2.1 po czym znowu zmieniłem na 5,1 i jest ok, o co tu chodzi?

Czy coś się może gryżc w tym slocie PCI?

Jak to obejść?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego X-Fi z allegro (o która pytał klami85), zakupiłem, pierwszy problem taki że WinXp nie mógł zlokalizować rodzaju sprzętu i sterownika, pomogła instalacja sterów od Creative`a (teraz jest dźwięk). Teraz największy PROBLEM, nie mogę zainstalować oprogramowania z CD (ściągałem obraz z FileFront). Setup kończy swoją pracę z komunikatem: setup nie wykrył obsługiwanego sprzętu. Ktoś wie jak to naprawić, przekopałem się przez setki postów i lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego X-Fi z allegro (o która pytał klami85), zakupiłem, pierwszy problem taki że WinXp nie mógł zlokalizować rodzaju sprzętu i sterownika, pomogła instalacja sterów od Creative`a (teraz jest dźwięk). Teraz największy PROBLEM, nie mogę zainstalować oprogramowania z CD (ściągałem obraz z FileFront). Setup kończy swoją pracę z komunikatem: setup nie wykrył obsługiwanego sprzętu. Ktoś wie jak to naprawić, przekopałem się przez setki postów i lipa...

 

Ja jednak ostatecznie zakupiłem wersję Titanium ze względu na PCI Express i złącza optyczne.

Miałem jednak ten sam problem co ty.

U mnie winowajcami okazały się modowane sterowniki do Audigy2, które miałem zainstalowane razem z całym oprogramowaniem do audigy. (Nazywały się chyba audigy support pack). Mam win7.

 

Poprostu podmieniłem karty i myślałem, że będzie śmigać. System sam znalazł sterownik i zainstalował. Dźwięk był, ale nie mogłem wgrać oprogramowania z płyty, a konsola i inne bajery od audigy nie działały.

 

Pomogło dopiero ręczne skasowanie wszystkich programów od Creative oraz wywalenie starego sterownika.

Dopiero wtedy bez problemu wgrały się i stery i oprogramowanie od X-FI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego X-Fi z allegro (o która pytał klami85), zakupiłem, pierwszy problem taki że WinXp nie mógł zlokalizować rodzaju sprzętu i sterownika, pomogła instalacja sterów od Creative`a (teraz jest dźwięk). Teraz największy PROBLEM, nie mogę zainstalować oprogramowania z CD (ściągałem obraz z FileFront). Setup kończy swoją pracę z komunikatem: setup nie wykrył obsługiwanego sprzętu. Ktoś wie jak to naprawić, przekopałem się przez setki postów i lipa...

 

1. masz uszkodzona karte

2. sprawdz sterowniki daniela_k 2.0

3. sprawdz sterowniki z plyty przygotowanej przez daniela_k

Pamietaj by przed instalacjas usunac wszystko co dotyczy creative a ponadto w trybie awaryjnym wyczyscic rejestr driver cleanerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie karty chyba nie wchodzi w grę, karta działa na wszystkich kanałach,,, Po wielu bojach ściągnąłem sterownik ze strony Creative z dodatkiem update software. Programik po uruchomieniu wykrywa kartę jako SB X-Fi Fata1lty. Przy pomocy tegoż ściągnąłem Audio Control Panel (choć puźniej zauważyłem że na stronce są linki do ręcznego jego zaciągnięcia) i mam teraz większość (chyba, bo nie wiem co jest po instalce softu z CD) opcji karty w tej postaci:

Dołączona grafika

Nie wiem czy czegoś brakuje i jeśli to czego (edytor audio sobie odpuszczam). Popróbuję jeszcze jak piszecie...

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie karty chyba nie wchodzi w grę, karta działa na wszystkich kanałach,,, Po wielu bojach ściągnąłem sterownik ze strony Creative z dodatkiem update software. Programik po uruchomieniu wykrywa kartę jako SB X-Fi Fata1lty. Przy pomocy tegoż ściągnąłem Audio Control Panel (choć puźniej zauważyłem że na stronce są linki do ręcznego jego zaciągnięcia) i mam teraz większość (chyba, bo nie wiem co jest po instalce softu z CD) opcji karty w tej postaci:

Dołączona grafika

Nie wiem czy czegoś brakuje i jeśli to czego (edytor audio sobie odpuszczam). Popróbuję jeszcze jak piszecie...

 

U mnie wyglada to tak:

Dołączona grafika

na czystym XP sterowniki daniel_k ISO - "SB X-Fi PCI Install Disc 1.0 (unofficial)"

"X-Fi driver 2.18.0013" nigdy nie uzywalem (zdaje sie ze maja problem w postaci dluuuugiego zamykania systemu - XP)

jaka jest roznica np w dzwieku nie mam pojecia...

Natomiast ciekawy jestem jak dzialaja te sterowniki "SB X-Fi Series AuzenForte Pack 1.0 (06/14/201​0)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w naszym przypadku brakuje wodotrysków (skórek, popierdółek). Może ktoś posiadającego panel Creative`a z CD napisać czego ewentualnie nam brakuje?

 

Przepraszam ale czego Ci jeszcze brakuje? Bo jak dla mnie to i tak jest za duzo...ale niestety nie ma mozliwosci (a przynajmnij ja jej nie widze) by czesc tych niepotrzebnych programow odinstalowac (np diagnose MIDI player...)

A tak w ogole to na jakich sterownikach siedzisz?

 

PS nie wiem kto jest tworca tego "nowego" forum ale jest KOSZMARNE!!!!!!!!

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze dostępne ze strony Creative`a. Z braków jakie widzę to, Diagnose (średnio potrzebne), Karaoke (akurat to by mi się nawet przydało) i coś tam jeszcze ale po nazwie folderu nie sposób wymyśleć... Ogólnie karta bangla jak trzeba tylko dziwi mnie że setup z obrazu CD nie rozpoznaje karty (Creative Updater rozpoznaje że to X-fi Fatal1ty). Zastanawiam się też czy płyta instalacyjna do tej karty jest inna od tej dla X-fi Extreme Music.

 

UPDATE:

 

Problem rozwiązany. Dla posiadaczy tej karty może się przyda. Jeśli Winda nie wykrywa sterów, wpierw instalujemy te ze strony Creative`a. Ze stronki Download Files From robertmc814 ściągamy "poprawiony" obraz CD, Youp-Pax_X-Fi_Software, odpalamy setup.exe z folderu Audio->Setup i instalujemy to co nam potrzebne...

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze dostępne ze strony Creative`a. Z braków jakie widzę to, Diagnose (średnio potrzebne), Karaoke (akurat to by mi się nawet przydało) i coś tam jeszcze ale po nazwie folderu nie sposób wymyśleć... Ogólnie karta bangla jak trzeba tylko dziwi mnie że setup z obrazu CD nie rozpoznaje karty (Creative Updater rozpoznaje że to X-fi Fatal1ty). Zastanawiam się też czy płyta instalacyjna do tej karty jest inna od tej dla X-fi Extreme Music.

 

UPDATE:

 

Problem rozwiązany. Dla posiadaczy tej karty może się przyda. Jeśli Winda nie wykrywa sterów, wpierw instalujemy te ze strony Creative`a. Ze stronki Download Files From robertmc814 ściągamy "poprawiony" obraz CD, Youp-Pax_X-Fi_Software, odpalamy setup.exe z folderu Audio->Setup i instalujemy to co nam potrzebne...

 

Nie mam zaufania do czegokolwiek zwiazanego z PAX. Po prostu.

Na czystym XP zainstalowalem znaleziony na forum CRV SB X-Fi PCI Install Disc 1.0 (unofficial) na ktorym sa wymienione przez Ciebie programy. Jak na razie wszystko gra i buczy.

Sterownik wersja 6.0.1.1375 datowany na 2010-03-05. Pojecia nie mam czy jest on z 2.18.0013 czy z czegos innego ale faktem jest ze na XP problem z dlugim zamykaniem systemu nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej nie ma znaczenia zaufanie czy jego brak. Stery i tak instalowałem officjal, reszta z obrazu CD (raczej różni się tylko zmodyfikowanym plikiem support.cab). Soft się przydaje głównie ze względu na dodatkowe opcje konfiguracyjne których w "golasie" brak. Wszytko bangla jak należy, i nie wiem nic na temat długiego zamykanie Windy, u mnie przed i po instalacji jest tak samo w tym temacie. Zapodałem info bo po primo, ciężko przetrzepać się przez setki postów, po secundo wcale nie tak łatwo dotrzeć do gotowego rozwiązania...

I tak przy okazji, zamieniłem starego SB Live! na X-Fi, poprawa dźwięku jest mocno słyszalna, zwłaszcza jak się do kompa ma podpięte zamiast syfiastych pierdziawek własne kolumienki, które dzięki temu że własnej roboty to grają o niebo lepiej (bo człowiek wie co tam piszczy).

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic karte i teraz sie zastanawiam czy np kupic takie jakies XFi tylko sie zastanawiam jaka wersja lepsiejsza czy to na PCIe czy na PCI? Jest wogole jakas roznica w mozliwosciach/funkcjach pomiedzy slotami?

 

Czy taka karta bedzie ok: http://allegro.pl/7-1-creative-labs-x-fi-xtreme-music-sb0460-okazja-i1274581320.html, czy moze kupic cos innego? Wykorzystuje to do glosnikow 5.1 i coraz czesciej do grania przez sluchawki z mikrofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic karte i teraz sie zastanawiam czy np kupic takie jakies XFi tylko sie zastanawiam jaka wersja lepsiejsza czy to na PCIe czy na PCI? Jest wogole jakas roznica w mozliwosciach/funkcjach pomiedzy slotami?

 

Czy taka karta bedzie ok: http://allegro.pl/7-1-creative-labs-x-fi-xtreme-music-sb0460-okazja-i1274581320.html, czy moze kupic cos innego? Wykorzystuje to do glosnikow 5.1 i coraz czesciej do grania przez sluchawki z mikrofonem.

 

Ja bym brał wersję PCIe.

Karty muzycznej nie wymienia się raczej zbyt często, a PCI nie jest zbyt przyszłościowym standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma roznic to niestety raczej bede musial sie sklaniac ku wersji PCI z racji tego ze na Rampage Formula pierwszy slot jest troche bardziej oddalony od krawedzi mobo niz normalnie PCIe mimo tego ze jest to PCIe - bo dolaczona karta na tym porcie dziala, nie wiem co za geniusz w asusie wpadl na ten pomysl.

 

Wiec raczej bede musial wpakowac karte w piersze PCI od gory z racji tego ze na 88gt mam hr-03 w strone dolu ktora mi blokuje oba pozostale sloty PCIe. :(

 

Tutaj link pogladowy: http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/obermaier/Rampage_Formula/Ram_3_big.jpg.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienic karte i teraz sie zastanawiam czy np kupic takie jakies XFi tylko sie zastanawiam jaka wersja lepsiejsza czy to na PCIe czy na PCI? Jest wogole jakas roznica w mozliwosciach/funkcjach pomiedzy slotami?

 

Czy taka karta bedzie ok: http://allegro.pl/7-1-creative-labs-x-fi-xtreme-music-sb0460-okazja-i1274581320.html, czy moze kupic cos innego? Wykorzystuje to do glosnikow 5.1 i coraz czesciej do grania przez sluchawki z mikrofonem.

 

Złącze to złącze, nie ma wpływu na możliwości karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze to złącze, nie ma wpływu na możliwości karty.

 

Jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku i możliwości procesora na karcie to rzeczywiście nie ma różnic między wersjami music, gamer i titanium.

 

Natomiast patrząc bardziej perspektywicznie to twoje stwierdzenie nie do końca jest prawdą, trzeba zaznaczyć, że X-FI Titanium na PciExpress ma dodatkowo cyfrowe wejście i wyjście optyczne na śledziu, a więc dostępne bez kombinowania.

Karty X-FI music i gamer mają cyfrowe wyjście elektryczne współdzielone z wyjściem głośnikowym.

Przy specyficznych konfiguracjach słuchawek(głośników) analogowych + amplituner przez złącze cyfrowe braknie nam złączy i trzeba będzie żonglować wtyczkami za każdym razem.

Podaje dwa przykłady, które sam przerabiałem.

 

Przykład 1

Słuchawki 5.1 podpięte analogowo + zestaw 5.1 podpięty cyfrowo.

 

Przykład 2

Zestaw 5.1 podpięty analogowo + amplituner podpięty cyfrowo.

 

Niewątpliwie wersja Titanium jest bardziej przyszłościowa, a dodatkowo niektórym pewnie też przydaje się wejście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej nie ma znaczenia zaufanie czy jego brak. Stery i tak instalowałem officjal, reszta z obrazu CD (raczej różni się tylko zmodyfikowanym plikiem support.cab). Soft się przydaje głównie ze względu na dodatkowe opcje konfiguracyjne których w "golasie" brak. Wszytko bangla jak należy, i nie wiem nic na temat długiego zamykanie Windy, u mnie przed i po instalacji jest tak samo w tym temacie. Zapodałem info bo po primo, ciężko przetrzepać się przez setki postów, po secundo wcale nie tak łatwo dotrzeć do gotowego rozwiązania...

I tak przy okazji, zamieniłem starego SB Live! na X-Fi, poprawa dźwięku jest mocno słyszalna, zwłaszcza jak się do kompa ma podpięte zamiast syfiastych pierdziawek własne kolumienki, które dzięki temu że własnej roboty to grają o niebo lepiej (bo człowiek wie co tam piszczy).

 

Na pewno masz stery 2.18.0013? system winXP? Mozesz podac numer i date sterownikow z panelu sterowania?

Ja sie niestety zawiodlem na X-FI - po przesiadce z sb live! (napedzany sterownikami kx) roznicy niezauwazylem/nieuslyszalem.

 

Co do zlacza PCI to mysle ze jeszcze przez dluuugi czas bedzie montowany na plytach glownych nie tylko z powodu kart muzycznych ale takze sieciowych A/V-TV itp.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po przebojach z moim asusem dx(mało miejsca) już nie kupie nigdy karty na PCIe jeśli tylko będzie możliwość dorwania na PCI

Jak już dają PCIe na płycie to w takim pok...$#@$# miejscu ze chce się wyć i wywalić sprzet za okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...