Skocz do zawartości
GenghisKhan

Need for Speed SE

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety nigdy nie miałem okazji zagrać w NFSa pierwszego, gdyż gdy dorobiłem się pierwszego pieca (swoją drogą jak na tamte czasy to był szczyt marzeń, Pentium 200Mhz, 16MB ramu i Voodoo Rush 2MB :lol: ) to 1 była już dosyć przestarzała. W drugą część pocinałem zaś całymi dniami i nocami. No i do tego te filmiki. :lol: Jak zobaczyłem filmik Ferrari F50 to normalnie mi się kopara z wrażenia otworzyła. Później dokupiłem wersje SE i dopiero wtedy Voodoo pokazał na co go stać. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nigdy nie miałem okazji zagrać w NFSa pierwszego, gdyż gdy dorobiłem się pierwszego pieca (swoją drogą jak na tamte czasy to był szczyt marzeń, Pentium 200Mhz, 16MB ramu i Voodoo Rush 2MB :lol: ) to 1 była już dosyć przestarzała. W drugą część pocinałem zaś całymi dniami i nocami. No i do tego te filmiki.  :lol: Jak zobaczyłem filmik Ferrari F50 to normalnie mi się kopara z wrażenia otworzyła. Później dokupiłem wersje SE i dopiero wtedy Voodoo pokazał na co go stać.  :razz:

1707271[/snapback]

my tu gadamy o 1 czesci ktora nijak nie obslugiwala glide'a

a ty mowisz o czesci nfs 2 se, czytaj dokladnie o czym jest temat :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro kogo obchodzi co masz? pisz na temat gry w temacie.. nie rob syfu.

1SE mozna zassac z;

irc.efnet.pl i #oldgames potem wystarczy umiec czytac.

Temat troche zalatuje piractwem moze.. ale tam sa gry tylko starsze niz 98 rok. Nie mozna ich w Polsce kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro kogo obchodzi co masz? pisz na temat gry w temacie.. nie rob syfu.

1SE mozna zassac z;

irc.efnet.pl i #oldgames potem wystarczy umiec czytac.

Temat troche zalatuje piractwem moze.. ale tam sa gry tylko starsze niz 98 rok. Nie mozna ich w Polsce kupic.

1707834[/snapback]

O to wlasnie chodzi,ze ja nie spytalem ani razu o 2se,a co do linka to chcialem juz powiedziec wielkie dzieki,ale niestety - nie ma takiej strony,chyba ze to jakis kanal ircowy a nie strona www to sory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ..... wspomniana gra, jest jedną z trzech najlepszych dla mnie gier w historii ( NFS, Heroes of Might & Magic II, Unreal Tournament).

 

Czasem mnie napada i gram w nią godzinami :D i .... i ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak to jest....., że dawniej godzinami grałem aby poprawić wynik na danej trasie o 0.1s - 0.3s ... a teraz ... siadam po ... np pół roku w nic nie grania, odpalam NFS'a i ... na dzień dobry pobijam kolejny własny wyśrubowany recordzik : ) ... ahh fajnie wiedzieć, że są tu ludzie którzy mnie zakumają :D

 

Pozdrawiam ich serdecznie.

Edytowane przez blackdragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Więc tak ..... wspomniana gra, jest jedną z trzech najlepszych dla mnie gier w historii ( NFS, Heroes of Might & Magic II, Unreal Tournament).

 

Czasem mnie napada i gram w nią godzinami :D i .... i ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak to jest....., że dawniej godzinami grałem aby poprawić wynik na danej trasie o 0.1s - 0.3s ... a teraz ... siadam po ... np pół roku w nic nie grania, odpalam NFS'a i ... na dzień dobry pobijam kolejny własny wyśrubowany recordzik : ) ... ahh fajnie wiedzieć, że są tu ludzie którzy mnie zakumają :D

 

Pozdrawiam ich serdecznie.

To moze jakis turniejek przez himachi :D Tak wogole panowie to ktos sie pisze w to na jakis turniej w jakims czasie ?? :) Teraz jest himachi wiec mozna grac w to po necie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie szok :) !! Przez wakacyjną pracę wzięło mnie na wspomnienia (pracuję jako kierowca, więc w czasie przerw muszę coś robić, więc myślę :) ) i tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby posłuchać muzy z The Need for Speeda, o której raczej nie muszę się rozpisywać :) . Każdy kto choć raz włączył tą grę wie co mam na myśli :) (czasem potrafiłem wejść do menu i tylko słuchać muzy :) ) . Wracając do rzeczy, zacząłem szukać w google i znalazłem torrenta z muzą do wszystkich części NFS, ale ściągnąłem tylko te z I i II, z innych części zalatywała już mocno techniawką, a od czasu gdy NFS stał się "szybkimi i ze wsi" muza jest już kupowana a nie komponowana specjalnie do gry, a to już nie to samo. I tak słucham sobie tej muzy i myślę fajnie by było znowu pośmigać ZR-1 po Costalu, więc wchodzę na Allegro jak już kilkanaście razy wcześniej w nadziei, że tym razem coś znajdę. I opłaciło się szukać gierki przez parę lat :) . Udało mi się dorwać oryginał The Need for Speed SE i to w bardzo przyzwoitym stanie, ale lepiej nie pytajcie ile zapłaciłem...... :) . Szkoda, że nie widzieliście mojej miny jak już była u mnie, cieszyłem się jak małe dziecko :D . Tylko mam mały problem z odpaleniem tej gierki pod Vistą 64bit (przez Dosbox udaje się zainstalować, ale gdy odpalam grę uruchamia się tylko dos4gw.exe i potem nic się nie dzieje, zaraz spróbuję pod XP). Pośmigało by się po sieci, chyba zakupię sobie win98se pod tą gierkę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z moderacji mógłby się wypowiedzieć, czy tak starą grę można traktować jako abandonware i umieścić link do obrazu? Nie chciałbym naginać prawa :) .

 

EDIT: Krew mnie zaleje, mam grę a nie mogę jej uruchomić :) . Próbowałem Dosboxa, ale uruchamia się tylko dos4gw.exe i na tym start gry się kończy. Próbowałem też Virtualboxa, i mam nawet windowsa 98, ale nie mogę zainstalować innej karty graficznej w wirtualnym systemie niż standardowa VGA, a gra wymaga 256 kolorów, co z tym zrobić :damage_wall: :) ?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się The Need For Speed odpala w DosBox'ie bez problemów jednak...nie ma dźwięku =/. Jak ta gra po raz pierwszy pojawiła sie na kompach byłem jeszcze małym pierdem (miałem jakieś 5-6 lat ^^) zawsze z uśmiechem na twarzy wspominam czasy, kiedy mówiłem kumplom, że brat ma taką zajebistą gierkę z fotorealistyczną grafiką ^^, a co to był za sukces kiedy dał mi w to pograć xD uooooo...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakis czas temu dorwalem od szwagra nfs4 hp i po kilku dniach kombinowania zeby odpalic zrezygnowalem. nasciagalem tyle patchy, dodatkow itp ze glowa mala. trzeba odnalesc plytke z 98se zeby pograc :/ na XP, viscie i 2k niedalo rady odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję. I jak udało się komuś odpalić? Bo też dorwałem NFS SE i też dałem rady zainstalować (przez dosboxa) ale jak uruchamiam to tylko dos4gw. co ciekawe mam też działającą spod xp wersję nie se. (ale bez dźwięku i ze zrąbanymi filmikami). Spróuje jakoś je pomieszać. A nuż coś z tego wyjdzie.

 

PS. Jak ktoś chce, to mogę udostępnić jedno jedyne unikalne źródło tej gry jakie znalazłem na necie. Zapłaciłem 1.80zł żeby móc to pobrać i mogą ściągnąć jeszcze 2 osoby (albo więcej) więc ktokolwiek chce, śpieszcie się z prośbami. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Jasne!!! Dzisiaj odkopałem dwie najcudowniejsze gierki tamtej epoki -

The Need For Speed i Wing Commander 4.

 

Kto nie grał niech żałuje.

 

Spójrzcie sami, dzisiaj już nie roobi się takich gier.

Intro Wing Commander 4 - http://www.youtube.com/watch?v=BJ9IrpxtDu0

allbo ostatnia scena z senatu (mizaga, gra mcdowella i hamilla) -

NFS -

Albo muzyka z NFS - miód - posłuchajcie: http://www.youtube.com/watch?v=nddoRcOkUUg&feature=related

Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...