Skocz do zawartości
iKsiO

Winfast 2000 Expert - Meczace Nas Problemy Zwiazane Z Ta Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Karol21 - napisał:

Witam,

Mam problem z tą kartą taki jak większość z Was. Szum w tle. Mam zintegrowaną kartkę dźwiękową Realtek AC'97 (tak wykazuje w menadżerze urządzeń).

Próbowałem wielu rzeczy, które opisywaliście w temacie i nic nie pomogło.

Zdecydowałem się kupić nową kartę dźwiękową.

Chciałem się zapytać osób które od samego początku nie miały żadnych problemów z dźwiękiem na tej karcie telewizyjnej, jakie mają karty dźwiękowe w swoich kompach. Na razie to widzę że karty Creativa też ciężko zmusić do współpracy z Winfastem.

U mnie na Realteku AC97 działa bardzo poprawnie. Więc raczej powinieneś wykluczyć ten problem. Raczej sprawdź pdłączenia kabelka dzwiękowego i ustawienie w programie PVR2 (u mnie jest na CD).

Sprawdź też jak się nie mylę przycisk H na klawiaturze. U mnie zmienia dźwięk.

 

Co do Pilota to do niego jest specjalny kabelek, po podłączeniu go powinno działać super.

U mnie raz pilot zanikł ale po przeinstalowaniu PVR2 działa ponownie OK.

Edytowane przez mr6319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr6319 mógłbyś napisać dokładnie jak co masz poustawiane, jakie masz sterowniki. Może skopiowałbym Twoje rozwiązania i w końcu udałoby się wyeliminować szum w tle.

Ja mam PVR 2 ustawionego w ten sposób ( na odtwarzacz CD) 1. http://i16.tinypic.com/873dguh.jpg 2. http://i9.tinypic.com/8f5ib2p.jpg 3. http://i14.tinypic.com/822wpk3.jpg 4. http://i4.tinypic.com/8fo1xnc.jpg

Kabelek podłączyłem w jedyne miejsce na płycie głównej gdzie udało go się wpiąć (zaraz obok tego pudełeczka gdzie podłącza się głośniki z zewnątrz). Próbowałem jeszcze podłączyć go także do nagrywarki (tam też pasował) ale wtedy była zupełna cisza.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki do tego Realteka, PVR2 zainstalowałem z płyty, próbowałem też z PVR1. Przycisk H też sprawdzałem. Wszystko niestety bez rezultatu. Cały czas szum. Sprawdzałem na drugim kompie gdzie jest również Realtek i tam też szum...

Edytowane przez Karol21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam takie same. Tylko w JPG 3 mam ustawioną jakość optymalną. Kabelek u mnie też siedzi na płycie głównej tuż przy tych pudełeczkach od zintegrowanego realteka. Może masz wykonane słabe połączenia kabla koncentrycznego na efkach i rozdzielaczu. U mnie dopiero trzecia próba podłączeń dała satysfakcjonujące rezultaty. A sterownik mam 2.02.37 ze strony producenta. Choć zauważyłem, że ma jakiś błąd w odtwarzaniu radia. Zamiast podgłaśniac włącza mi sie jakieś cudo. Muszę to sprawdzić.

Edytowane przez mr6319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem kartę telewizyjną Winfast tv2000xp exprt. Po dłuższym rozpracowywaniu programu PVR2 doszedłem co i jak ale...

Zakupu dokonywałem z myślą że będę mógł oglądać kilka programów na raz bo wydaje mi się że jest już takowa "technologia" lub inaczej możliwość, to w zasadzie był wymóg i w tym celu kupiłem kartę (telewizor w końcu mam;).

I z tąd moje pytanie:

Czy jest jakiś program lub czy wogóle jest taka możliwość żeby na bieżąco oglądać kilka programów telewizyjnych na raz bez odświerzania??? Na moim w/w programie można oglądać wszystkie kanały na ekranie tylko że jeden jest aktywny , reszta to stop klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coprawda Leadtek WinFast DV2000 PCI z IEEE-1394 ale to prawie to samo tyle że z fire wire ;)

Też by mnie interesowało zgrywanie z super video i chincz na dysk twardy komputera oraz oglądania obrazu w trybie rzeczywistym po podpięciu Konsoli PS2/PS3 :) :)

 

a co do problemów to , samoczynne przyciszanie dźwięku na ok 2-4 sekundy,i po włączeniu na niektóre kanały jest szum,pomaga przeskok do przodu albo do tyłu i ponowny powrót na kanał który już nie szumi :) Pomaga również cieprliwość,wystarczy poczekać ok 10 sekund i szum sam znika i jest elegancki dźwięk.

 

Wie ktoś co to jest ?

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze na forum, bo mecze sie juz z 30h (z przerwa na sen i posilki) i nie moge sobie poradzic

 

oto moje problemy:

1) dolazcone oprogramowanie WinFast PVR2 - dziala tylko radio, gdy wlaczam tv wyswietla sie "Nie można utworzyc wykresu" w ogole jakby karty nie widzial

oto co znalalzlem: http://www.ftb.pl/temat.asp?tid=53548&l=1 tylko ze koles mial viste...

2) dscaler - tutaj ladnie smiga... ale zarlo sie strasznie ze sterownikami orginalnymi... w pewnym momencie nawet calkowicie zawieszalo kompa.... przy odinstalowaniu wszystkiego zwiazanego z karta tv ten program dziala poprawnie, tylko jakos nie widze odtwarzacza radia? poza tym nie umiem zrzucic pelnego nieskompresowanego obrazu i dzwieku do mpg... wszystkoo wali do avi...

uzywajac kodeca fffdshow mozna to ustawic, ale tam jest tyle ustawien, probowalem roznych i sie nie udalo, moze ktos wie jak ustawic?

3) probowalem rowniez Intervideo Windvr 3.0, tutaj tez nie widzi tunera, jedynie karta jest widziana jako device, w zaklatce tv wszystkie opcje sa nieaktywne... a wiec widzi urzadzenie, ale rowniez nie moze skorzystac z samego tunera...

 

z tych 3 programow nasuwa mi sie taki wniosek: poniewaz w dscaler tv smiga az milo, korzystajac ze swoich sterownikow, a pvr2 i windvr 3.0 przy sterownikach leadteka nie chca odpalic tv to moze cos ze sterownikami? moze sie zra z czyms co mam zainstalowane? albo zle instaluje sterowniki ze strony producenta, chociaz wg mnie i tak powinno sie odpalic na tych z plyty...

 

jezeli ktos by mi pomogl uzyskac na dscaler oprocz tv (to co samemu mi sie udalo) radia i zrzutu do mpga bez kompresji to moge zapomniec o innych programach....

 

 

 

a teraz to czego probowalem:

- instalowanie sterownikow z plyty, instalowanie najnowszych sterownikow ze strony, aktualizowanie sterownikow z plyty do najnowszych...

- kazdy z programow (dscaler, pvr2 oraz winpvr 3.0) instalowany odzielnie

- directX reinstalka

- najnowsze sterowniki do karty muzycznej

- wszystko bylo instalowane na zasyfiony system( brak formata od 3 lat, ale porzadek jako taki jest i system stabilny wiec nie widzialem potrzeby formata)

- nie bede bawil sie w format... gdyz w ciagu dwoch miechow wymieniam niektore podzespoly i wtedy zrobie formata, a pozatym niedlugo sesja wiec nie mam poki co czasu...

- karta wg mnie odpowiednio podpieta... dzwiek przez line in, kablowka podlaczona: aster-city

- wkladanie do roznych gniazd pci - to samo

- moze jednak cos z gniazdem pci? na pudelki napisane jest ze karta kompatybilna z plci 2.3... ja mam plyte glowna MSI K7N2 Delta.. nie znalazlem w necie czy obsluguje 2.3 znalalzlem takie info ze podobno na pci starszym 2.0 czy 2.1 powinno pojsc...a takie chyba mam

 

moja konfiguracja:

- xp sp2

- athlon xp 2000+

- sb live 5.1

- radeon 9600pro

 

 

jak mi ktos pomoze to ozloce, bo ja juz nie mam cierpliwosci.... chce tylko odbierac tv, radio, zrzucac do mpg czy to tak duzo? :> wrrrr

 

update: na iuvcr to samo :/ czyli nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Buzku :)

 

MIALEM ten sam problem, ale po liczynch probach udalo mi sie go rozwiazac. Mam radeona 9550 tv2000xp global.

Teraz do rzeczy, wczoraj pc mi sie sypal i zrobilem reinstalke systemu (sterowniki mi sie usunely, reszta zostala tak samo) po tym mialem ten sam problem co ty czyli "Nie mozna utworzyc wykresu", wczesniej mialem "Nie mozna odnalesc (cos tam cos tam) wda (czy cos takiego)", noi ten 2 problem naprawilem poprzez instalacje sterownikow.

A twoj problem rozwiazalem poprzez zwykla instalacje sterownikow do karty graficznej! Tak :)

Zainstalowalem directx 9.0, po czym zainstalowalem sterowniki do karty graficznej z plyty, ktora dostalem do niej :)

Wiec mam nadzieje, ze ci pomoglem, bo u mnie to dziala.

 

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, konfiguracja mojego kompa to:

mobo Abit IP-35;

proc C2D E6750;

ramy 2GB OCZ;

winfast leadtek 2000XP Expert

grafa MSI 8800GTS 512MB OC

mój problem polega na tym że nie wiem czy istnieje możliwość przełączenia w opcjach programu PVR2 żeby dźwięk był pobierany z CD chodzi mi o opcje zaznaczone na tym obrazku dołączonym w załączniku, bo po rozwinięciu audio recording line nie ma opcji odtwarzacza cd i żeby mi działał dźwięk muszę podpinać ten kabelek dołączony do karty i wpinać mini jacka do line-in w zintegrowanej karcie dźwiękowej to pytanie kieruję zwłaszcza do użytkowników moba z mojej konfiguracji

post-126364-1201281004_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mozecie mi pomoc z tym winfastem:)

 

Gdy robie obraz na full screen to panel nie chce sie schowac i jest na calej dolnej dlugosci ekranu..Kompletnie nie wiem co z nim zrobic:(

prosze Was o poomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Niech ktoś mi powie co zrobić aby zaczoł działać pilot?

 

 

 

 

Co do Pilota to do niego jest specjalny kabelek, po podłączeniu go powinno działać super.

U mnie raz pilot zanikł ale po przeinstalowaniu PVR2 działa ponownie OK.

 

Z tunera w zasadzie jestem zadowolony , duza czulosc , nie szumi , odbior jest swienty zarowno stacji radiowych jak i TV , ale mam problem... Tak , wlasnie z pilotem. Zachcialem sie nim pobawic , podlaczylem fotokomorke , wsadzilem baterie do pilota i...zdziwilem sie bo pilot martwy. Czyli to juz 3 rzecz , ktora kupilem w Arescie w ciagu jakis 3-4 miesiecy , ktora jest fabrycznie padnieta. Po prostu wypas. Kombinacja ze sterami nic nie daje , zmiena fotokomorki (mam inne) tez nie , zabawa PVR rowniez nie przyniosla efektu , wymiana bateriii na swieze po zaladowaniu tez nie pomogla... Z tunera maxymalnie bylem zadowolony , masa opcji , nastawow , regulacji , wyboru kodekow itd...i taki kwas :mur: Znowu serwis , znowu miesiac czekania , a nie chcialo mi sie sprawdzic zaraz po kupnie calosci , odpalilem tuner i ok , pilota podlaczylem dopiero teraz po prawie 1.5mc.... :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musialem zrobic kabel do dzwieku bo na mojej płycie nie ma takiego wejscia wiec polaczylem kabelek ktory sie podlacza do kart tv a z drugiej strony zrobilem "jack". Podlaczylem do wejscia "line-in" i wtedy mialem caly czas szum, ale jak zmienilem w ustawieniach pvr2 na kraj "CHINA" to dopiero pojawil sie dzwiek bez szumów i teraz dziala wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie. jak wloze karte do kompa to w ogole sie nie odpala. tzn wentyle sie kreca, dyski zalaczaja ale nic po za tym, ciemnosc widze. karta uwalona?? bo ma gware do 20.12.2008 i sie zastanawiam. kiedys robila mi juz takie jaja ale jakos po godzinach prob uruchomila sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tunera w zasadzie jestem zadowolony , duza czulosc , nie szumi , odbior jest swienty zarowno stacji radiowych jak i TV , ale mam problem... Tak , wlasnie z pilotem. Zachcialem sie nim pobawic , podlaczylem fotokomorke , wsadzilem baterie do pilota i...zdziwilem sie bo pilot martwy. Czyli to juz 3 rzecz , ktora kupilem w Arescie w ciagu jakis 3-4 miesiecy , ktora jest fabrycznie padnieta. Po prostu wypas. Kombinacja ze sterami nic nie daje , zmiena fotokomorki (mam inne) tez nie , zabawa PVR rowniez nie przyniosla efektu , wymiana bateriii na swieze po zaladowaniu tez nie pomogla... Z tunera maxymalnie bylem zadowolony , masa opcji , nastawow , regulacji , wyboru kodekow itd...i taki kwas :mur: Znowu serwis , znowu miesiac czekania , a nie chcialo mi sie sprawdzic zaraz po kupnie calosci , odpalilem tuner i ok , pilota podlaczylem dopiero teraz po prawie 1.5mc.... :mur: :mur: :mur:

Falszywy alarm , karta dziala bez problemow. Problemem byl inny tuner , gryzly sie ze soba tak , ze po instalacji tego drugiego pilot od Experta przestawal odbierac.

 

szybkie pytanie. jak wloze karte do kompa to w ogole sie nie odpala. tzn wentyle sie kreca, dyski zalaczaja ale nic po za tym, ciemnosc widze. karta uwalona?? bo ma gware do 20.12.2008 i sie zastanawiam. kiedys robila mi juz takie jaja ale jakos po godzinach prob uruchomila sie

Sprawdzaj pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wszystkie mozliwe konfiguracje. nawet zostawialem 1 kostke ramu. ze karta gryzla sie z SB to wiem, ale jak nawet sama jest wlozona to tez nie startuje. spradzalem u kuzyna i to samo...

wysylac ja?? czy dalej walczyc. ale niemam juz sily

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem kartę WinFast Tv200 Xp Expert zainstalowałem to co trzeba było włączyłem i obraz ładnie wygląda tylko dźwięku nie ma , przełączyłem na radio i jest dźwięk kombinowałem wszystko co umiem ale nic nie pomogło.Nie wiem co mam dalej robić proszę o pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, mam problem. mam nowego winfasta TV2000 XP Expert i malego kwasa :/. Po uruchomieniu wyszukiwania kanalow znajduje ich bardzo duzo, ale zamiast dzwieku slychac szum, doszedlem do tego ze chodzi o przestawienie trybu na PAL D, domyslnie ustawia mi sie PAL B. Moge to zrobic tylko literka A na klawirce, bo w ustawieniach niema takiej opcji, tzn jest ale nie aktywna. Jest moze jakis sposob zeby wymusic ten PAL D, niechce mi sie przerzucac kanalow po kolei i na kazdym z osobna przestawiac tej opcji ;/

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem już po przejściach z tą kartą.

Ogólnie chyba podzielam opinię większości, sprzęt fajny, ale soft tragedia.

 

Ogólnie na początku miałem problemy z pilotem. Najpierw działał, później nie... Próbowałem reinstalacji pvr i nie pomogło, później pvr2 i też bieda. Ostatecznie odinstalowałem pvr'a i przerzuciłem kartę do innego portu PCI. Drivery do karty się doładowały już same, bo były wgrane. Zainstalowałem PVR jeszcze raz i od tej pory z pilotem problemu nie ma.

 

PVR >>>>> PVR2.

Po pierwsze jest to łatwiejrze do zauważenia na gorszym sprzęcie. ( instalowałem to na duronie 1,3, riva tnt, 256MB ram <- już i tak namawian dana osobe na zmienę tego komputera, bo tragicznie to chodzi i jakiś TT na CPU wyje ohydnie. )

Po drugie PVR2 jest na mój gust zrobiony dla mniej pojętnych, niektóre opcje sa niedostępne. Poza tym jest uciążliwszy, obsługuje się go bardzo ciężko i jest mało intuicyjny. PVR pod tym względem nie jest dużo lepszy, bo to bradzo podobne programy, ale jest przyjaźniejszy. W pewnym sensie użyłbym porównania:

pvr=xp,

pvr2=vista.

 

Na koniec najwiekszy i najgorszy problem jak dla mnie, kanały:

Sygnał z kablówki.

Pal D i auto fine tune włączone i wyszukiwanie przechodzi szybko i przyjemnie i znajduje kanały, tylko nie wszystkie. Np TVN7, czy Vivy nie znalazł, niektore, np tvp 1 i 2 zniekształcone. Ale poza tym przy tym wyszukiwaniu wszystko jest ok.

 

Za to przy wyszukiwaniu "Adaptive Channel Scanning" też na początku musiałem wybrać pal-d, bo jak było custom to nic nie znajdował. Za to dla pal-d znajduje wszystkie kanały i wszystko jest pieknie, poza "drobnym" szczegółem, że po wyłączeniu PVR i ponownym jego włączeniu ekran jest niebieski, pomimo iż lista niby się zgadza. Także jedna i druga opcja się nie sprawdza, tak źle i tak źle.

 

Ostatecznie całośc rozwiązałem na zasadzie, wyszukuję kanały na Adaptive, zapsiuję częstotliwości na kartce sobie, których bez opcji adaptive program mi nie znajduje i tam je ręcznie dodaję. Po takim zabiegu wszystko jak na razie jest ok.

 

Jeszcze nic nie nagrywałem, więc jeszcze pewnie wiele przede mną.

 

Ale jak na razie nie jest aż tak źle, trzeba się raz troszkę pobawić i później jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem, bo nie ogladam tv na kompie. No ale teraz zaczalem i mam problem:

 

Wszystko dziala ale: Dzwiek z TV jest straaaaaasznie cichy. Jak go moge poglosnic? Ustawienia glosnosci dzwieku mam ustawione na maxa a tv i tak ledwo slychac -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka...

Używam WinFast. Jeśli chodzi o TV jest zarombiście; wszystko śmiga jak należy.

Mam problem natomiast z przechwyceniem sygnału z Video (Euro złącze) na kompa (S-Video).

Chyba coś nie tak z ustawieniami.

 

Czy ktoś z dobrymi chęciami mógłby mi coś podpowiedzieć.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystąpił u mnie dziwny błąd -po wyłączeniu komputera gdy go uruchamiam i włączam WinFast pvr nagle nie mam zapamiętanych kanałów i mam w programie włączone CVBS, nie mogę zmienić ustawień na S-Video ani na Live TV. za każdym razem gdy odinstalowuję program i instaluję go od nowa wszystko świetnie się konfiguruje i działa. po wyłączeniu i włączeniu programu też jest świetnie do momentu gdy nie wyłączę komputera. po restarcie znów mam wspaniały napis cvbs i nie wiem co mam z tym zrobić. Mam tę kartę parę lat i nigdy nie było takiego problemu z nią. po restarcie komputera program wygląda tak: http://farm3.static.flickr.com/2247/232757...dc8e947ea_o.jpg liczę na waszą pomoc bo zupełnie się na tym nie znam. Pozdrawiam Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...