Skocz do zawartości
Gość seraf

Nowy Pentium 631 - 2mb Kaszy Ht 0.65

Rekomendowane odpowiedzi

pozatym nie pisz ze INTEL jest lepszy od AMD,

To zależy od zastosowań ;)

 

Ja tam uważam, że każdy wybiera to, co lubi, to na co go stać.

 

Swojego P3 podkręcam, moje 1300 MHz jest wydajniejsze niż Twoje 1700 :lol: żeby nie było - jestem użytkownikiem Intela, ale nie uważam ludzi mających AMD za gorszych ode mnie ;) tylko żeby tak w drugą stronę jeszcze było.... ech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podkręcanie jest dla biedaków" ty chyba masz jakieś zakłócenia w mózgu. Mnie np stać na athlona64 3500+, ale kupuję 3000+, bo mogę mieć to samo za znacznie niższą cenę po podkręceniu (każdy 3000+ będzie chodził jak 3500+). Mam się tego wstydzić, że kupię tańszy procesor, który podkręcę i będzie chodził tak samo jak model droższy o 200 zł? Co do skrócenia żywotności, to będziesz miał 5 lat ten procesor? Nawet jak żywotność spadnie z 10 lat do 7 lub 5, to i tak za 5 lat takie procesory będą za darmo na degustacji rozdawać (może trochę przesadziłem, ale wiecie o co mi chodzi). Według mnie Intel robi dobre procesory, ale po co przepłacać, jak można mieć taki sam procesor, tylko znacznie tańszy i będzie na nim napisane AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie pomiędzy p4 a athlonem64 wcale taka duża nie jest jak za czasów athlonaXP, zatem argument o kosztach traci co nieco na znaczeniu.

 

malkovich o ile jeszcze Twoje opinie o prockach jako takich mozna poczytać i się z nimi zgodzić, bądź nie to Twoje opinie o o/c są łągodnie mówiąc zupełnie błędne. Choćby taki przykład - po co wydawać 500 zeta na DFI skoro za mniejszą kasę można dostać płytę rónie dobrze wyposażoną i stabliną? Po co kupować drogi, d ający super stabilne napięcia zasilacz pod niesamowicie dużym obciążeniem, jesli mozna tańszy - który do sprzetu bez o/c w zupełności wystarczy?

 

Wreszcie co powiesz o ludziach kupujących SLI i wsadzających jakieś FX-57? To też dla biedaków?

 

OK możesz kontrargumentować, że ludzie kupują semprony, bo na nic lepszego ich nie stać, potem je kręcą i się podniecają wynikami. OK w takim wypadku faktycznie o/c jest dla biedaków ;) tyle tylko, że nie skreśla to istnienia ludzi o których napisałem powyżej. Dalej będziesz uogólniał? OK to wrzucę jeszcze jeden argument - wzorst wydajności nie rośnie proporcjonalnie do kosztów. Ostatecznie o ile szybszy jest taki FX od Opterona? A o ile droższy? To może lepiej zabawić się w biedaka kupić tego Opka, podkręcić, a na wakacje zamiast do Egiptu pojechać do Meksyku?

 

Tekstów o ukruszonych prockach aż żal komentować. Pokaż mi nowe AMD gdzie to jest możliwe. I tak u Intela też można zdjąć osłonkę ;) Jaki sens ma w takiej dyskusji nieaktualny już argument?

 

Krzem z odzysku... W temacie tego surowca jestm laikiem, ale ten argument... po prostu nie brzmi dobrze.

 

Skrócona żywotność w wyniku o/c - ile czasu może pracowac procek bez o/c? A ile z o/c? Mój athlonXP 1700+ pracuje na 2.08GHz dwa lata i problemów mi nie sprawia. Myślę, że spokojnie dotrwa do momentu w którym go będę wymieniał na inny procesor. Jaki to będzie proc? Tego obecnie nie wiem, ale nie wykluczam, iż będzie to coś od Intela. Nie jestem fanatykiem i prawdę mówiąc mam głęboko gdzieś jakie CPU siedzi u mnie w kompie, byleby dobrze działało.

 

Jak ktoś chce pograć to kupi sobie konsolę. Sugeruję bliższe poznanie rynku gier a potem wypowiadanie się w takim tonie. Wystaw sobie, że są gry na PC których na konsolach nie ma (przede wszystkim symulacje). I co, skoro grywam tylko w takie gry to mam sobie kupić konsolę, na której takich gier po prostu nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkovich widze kreujesz sie na elektronika ktory wie co mowi ;)

Tak sie dziwnie sklada ze na elektronice conieco sie znam bo ucze sie w tym kierunku i poza rzucaniem pustych hasel o temp. waflach, bramkach, MUX'ach itd. ale zero informacji skad bierzesz swoje tezy.

 

Najbardziej podoba mi sie teza o tym ze PIV to cod procesor a szczegolnie ten z serii 6xx, ktory kopie tylko athlonom w kazdej aplikacji i ze amd tylko w paru grach jest szybszy.]

Linia procesorów INTELA 6xx z technologią HT miażdzy Athlony na dzieńdobry (może poza kilkoma grami).

Z twoich wypowiedzi wynika ze g... wiesz o architekturze jaka posiada A64 a jaka PIV. Ciekawe czy slyszales o czyms tamik jak NetBurst, czy wiesz co to jest potok wykonawczy w CPU, jak realizowane jest HT w prockach PIV i jakie sa plusy a jakie minusy HT. Ciekawe czy wiesz ze PIV od prescotta strasznie sie grzeja a jak tutaj chyba nawet ty wspominales wysoka temp. nie jest dobra dla sprzetu elektronicznego. Do tego stereotypy o kruszacych sie rdzeniach na prockach AMD wyciagniete z czasow Athlonow a potem wciskanie kitow ze chodzi ci o sciaganie odpromiennika swiadczy o tym ze nie wiesz co gadasz i nie zastanawiasz sie nad tym tylko plecisz co ci slina na jezyk przyniesie. Jeszcze troche i moze wspomnisz ze rzucanie A64 o sciane powoduje jego uszkodzenie.

Do tego sam intel juz pare razy mowil ze netburst umrze w obecnej formie. A dokladnie architektura pentiuma M i netburst zostanie polaczona i z obu wezmie to co najlepsze.

Do tego same MHz to nie wszystko.

 

Co do OC i twoich ciekawych opini nie bede sie stosunkowal bo szkoda na to czasu. Czesc twojego sigu wystaczy jako odp. na wiele stron "ABIT RADEON 9550 256MB 5ns Elixir (czeka na drobny OC)"

 

PS

O A64 X2 nie wspominam bo pewnie jeszcze psychicznie nie dorosles do tego ze AMD ma procka wielowatkowego, potrafiacego w koncu konkurowac w aplikacjach wielowatkowych z intelem jak rowny z rownym a nawet pokonac intela.

 

 

PS2

Jesli ktos kupuje kompa tylko po to aby sobie pograc to nie kupi PIV ale wybierze A64. Po pierwsze tanszy procek, tansze MOBO, mniej sie grzeje wiec nie musi wydawac duzo na coolera, mniej pobiera mocy wiec bede mniejsze rachunki za prad, jest szybszy w grach. I to ze w 3DSMax scena wygeneruje sie mu nawet 2x wolniej niz analogicznym PIV zwisa mu bo i tak nie bedzie z tego korzystal. To samo jest odrotni. Jesli ktos nie gra ale pracuje na kompie to kupi PIV HT. W miara tani procesor wielowatkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Celeron 1700 to komp domowy, służący bardziej żonie do grania w Boulder Dasha.

Na co dzień pracuje na: 2 x XEON 3.2HT, 2GB(tylko) ECC DDR, NVidia QUADRO NVS 280, LCD FUJITSU-SIEMENS P 20-1. Jest to T.A.K.A. stacja GIS FUJITSU- SIEMENS CELSIUS R630. I jakoś nie zamierzam go podkręcać, bo podkręcanie jest dla lamerów. Co do liniowości zysku wydajności z podkręcenia. Powtórzę jeszcze raz, wystarczy spojrzeć na pierwszą z brzegu charakterystykę układów opartych na mostkach, multiplekserach i bramkach. W bibliotece w Twoim mieście na pewno jest dostępnych wiele pozycji o elektronice.

uczcijmy minuta ciszy.......

no com..

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dodam dziegdziu - podkręcanie jest dla biedaków PANOWIE! :wink:

Ja też chce być biedny!!!!!!! Taki jak sznowny !STONKA! z dojczlandu i miec mozliwosc krecenia A64 3700+. Teraz jak ktos nie kreci to albo dlatego ze sie nie zna albo głosi takie cherezje jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkovich widze kreujesz sie na elektronika ktory wie co mowi ;)

Tak sie dziwnie sklada ze na elektronice conieco sie znam bo ucze sie w tym kierunku i poza rzucaniem pustych hasel o temp. waflach, bramkach, MUX'ach itd. ale zero informacji skad bierzesz swoje tezy.

 

Najbardziej podoba mi sie teza o tym ze PIV to cod procesor a szczegolnie ten z serii 6xx, ktory kopie tylko athlonom w kazdej aplikacji i ze amd tylko w paru grach jest szybszy.]

Z twoich wypowiedzi wynika ze g... wiesz o architekturze jaka posiada A64 a jaka PIV. Ciekawe czy slyszales o czyms tamik jak NetBurst, czy wiesz co to jest potok wykonawczy w CPU, jak realizowane jest HT w prockach PIV i jakie sa plusy a jakie minusy HT. Ciekawe czy wiesz ze PIV od prescotta strasznie sie grzeja a jak tutaj chyba nawet ty wspominales wysoka temp. nie jest dobra dla sprzetu elektronicznego. Do tego stereotypy o kruszacych sie rdzeniach na prockach AMD wyciagniete z czasow Athlonow a potem wciskanie kitow ze chodzi ci o sciaganie odpromiennika swiadczy o tym ze nie wiesz co gadasz i nie zastanawiasz sie nad tym tylko plecisz co ci slina na jezyk przyniesie. Jeszcze troche i moze wspomnisz ze rzucanie A64 o sciane powoduje jego uszkodzenie.

Do tego sam intel juz pare razy mowil ze netburst umrze w obecnej formie. A dokladnie architektura pentiuma M i netburst zostanie polaczona i z obu wezmie to co najlepsze.

Do tego same MHz to nie wszystko.

 

Co do OC i twoich ciekawych opini nie bede sie stosunkowal bo szkoda na to czasu. Czesc twojego sigu wystaczy jako odp. na wiele stron "ABIT RADEON 9550 256MB 5ns Elixir (czeka na drobny OC)"

 

PS

O A64 X2 nie wspominam bo pewnie jeszcze psychicznie nie dorosles do tego ze AMD ma procka wielowatkowego, potrafiacego w koncu konkurowac w aplikacjach wielowatkowych z intelem jak rowny z rownym a nawet pokonac intela.

PS2

Jesli ktos kupuje kompa tylko po to aby sobie pograc to nie kupi PIV ale wybierze A64. Po pierwsze tanszy procek, tansze MOBO, mniej sie grzeje wiec nie musi wydawac duzo na coolera, mniej pobiera mocy wiec bede mniejsze rachunki za prad, jest szybszy w grach. I to ze w 3DSMax scena wygeneruje sie mu nawet 2x wolniej niz analogicznym PIV zwisa mu bo i tak nie bedzie z tego korzystal. To samo jest odrotni. Jesli ktos nie gra ale pracuje na kompie to kupi PIV HT. W miara tani procesor wielowatkowy.

Widzisz kolego ty się uczysz, a ja skończyłem naukę w tym kierunku 3 lata temu - więc zakończmy rozmowę. Pewna część moich postów miała uderzyć w grono maniaków zbierania NIC NIE ZNACZĄCYCH punktów w testach syntetycznych, śliniących się na widok nazwy Venice. Nie zadawaj mi pytań czy wiem co znaczy HT albo NetBurst, bo to jest śmieszne :wink: Kruszące się rdzenie... to miało być dla rozruszania atmosfery :wink: Co do mojego SIGU "ABIT RADEON 9550 256MB 5ns Elixir (czeka na drobny OC)" to poczytaj kilka postów wcześniej, komputer w SIGU jest mojej żony, ja pracuję na FS CELSIUS R630 :wink:

 

Reszty nie komentuję, bo kolega jest niemiły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malkovich

Bez obrazy jesteś w dziale sprzet i podkręcanie i mówisz że podkrecanie jest be.To tak jak byś poszedł na mecz piłki nożnej,wyszedł na środek boiska i krzyczał przez megałon,że piłka nożna jest do du...

Każdy robi to na co ma ochotę i sprawia mu to frajdę i jeżeli ktoś robi oc sprzętu komp. i wymienia poglądy na tym forum zgodnie z tematem,to wara Ci do tego jeżeli uważasz inaczej :blink:( i wybacz ale odzywki w stylu "slini się"itp od których rozpoczynałeś swoje wypowiedzi dopiero są niemiłe).

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie róbmy niepotrzebnego zamieszania, też montuję wideo a maszyny renerują i enkodują materiał na okrągło.

Pracuję na P4 3.2 @ FSB 240 3.85 GHz stabilnie, na powietrzu i nie widze najmniejszego powodu aby nie podkręcać moich maszyn, to jakiaś paranoja aby marnować zapas mocy... :mur: :mur: :mur:

 

Enkodig do mpeg2 na CCE idzie średnio 3x RT co znaczy że w godzinę koduje 3 godzinny materiał, czy ktoś ma takie wyniki na AMD?

Pytanie to zadaję z czystej ciekawości a nie chęci udowodnienia wyższości którejkolwiek platformy. NIe interesują mie testy syntetyczne w ogóle.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji o podkręcaniu... Wiem, trochę po czasie, ale co tam.

 

Podkręcony procek, dajmy na to 3000+ do 3500+, będzie miał identyczną żywotność jak oryginalny 3500+ (oczywiście bez zmiany napięcia). Niby dlaczego miałby mieć krótszą - pracuje przecież w identycznych warunkach! Jeśli zatem kupujesz szybszy procesor, to z automatu ma on krótszą żywotność.

 

Idąc tym tropem, można dojść do ciekawego wniosku. Tylko ludzie bardzo nierozsądni kupują szybsze procesory - są one wszak mniej trwałe...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracuję na FS CELSIUS R630 :wink:

Super, a wiesz, ze twoje QUADRO NVS 280 to najzwyklejszy GF4mx 64bit? To sprzet dla biedaków :lol: .

 

Czemu masz R9550 (sory Twoja zona;)) i chcesz go krecić? Kup fabrycznego R9600XT, nie bądz biedakiem tak jak my :lol: . Przeciez on ci padnie za 8lat jak bedzie podkrcony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś przesłanki kiedy wkońcu tańsze dwujajkowe P4 pojawią sie w Polsce?

Pentium 631 ma tylko jedno jajko, więc nie jest to najodpowiedniejszy temat na to pytanie, tu się rozmawia głównie o filozofii podkręcania :P jednak odpowiem na to pytanko

Dwa jajka od intela są dostępne od dłuższego czasu i nie kosztują fortuny, jednak najbardziej interesujący z uwagi na 65nm proces Pentium D920 kosztuje 1000zł, koło kwietnia ma być być znaczna obniżka cen nowych procesorów news na PClabie..

 

Co do filozofii podkręcania ciężko będzie mi napisać coś śmieszniejszego bo slogany typu "podkręcanie jest dla biedaków" ciężko jest przebić, jednakże dziwią mnie z lekka "overclockerzy" uzyskujący niesamowite zegary na procku, przy których można popracować jedynie w BIOS'ie, lub puszczający smarki na przekręconych grafach sypiącymi artefaktami dla kilku nic nie znaczących punktów. Na co to komu, równie dobrze można powiedzieć że silnik fabrycznego poloneza da się wkręcić na luzie z gazem w podłodze na 8000obr/min, wow tak jak rajdówka nie, tylko co z tego skoro w normalnej jeździe i tak 5-6tyś nie przekroczy. Jak dla mnie oc kończy się przy utracie full stabilności, a nie przy niemożności uruchomienia kompa jak co u poniektórych, niemniej podkręcanie i modowanie jest jak najbardziej pożyteczne w każdym przypadku, mocy w kompie nigdy nie jest za dużo, a 631 mają jej spooory zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, a wiesz, ze twoje QUADRO NVS 280 to najzwyklejszy GF4mx 64bit? To sprzet dla biedaków :lol: .

 

Czemu masz R9550 (sory Twoja zona;)) i chcesz go krecić? Kup fabrycznego R9600XT, nie bądz biedakiem tak jak my :lol: . Przeciez on ci padnie za 8lat jak bedzie podkrcony :lol:

Jeśli to Quadro jest na PCIE to jest GF FX 5200, jeśli AGP to GF4 MX. Wersja na AGP była też 128 bit.

Zawsze można podkręcić GPU 265@350 i MEM 405@610 i do Halfa 2 po ustawieniu DirectX 8.1 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to zlom dla biedakow :lol:

Żebyś wiedział, ja swoją Quadro dostałem za free, lepsze to niż S3 Virge na PCI. S3 trochę by idiotycznie wyglądało w sigu z Venice i LanParty :lol2:

 

Z tego co widzę to Quadro NVS 280 można już mieć za około 360 pln, w dniu premiery i przez długi czas chodziły po 1100. Graficy, CAD'owcy itp. brali je jak ciepłe bułeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka cene osiagnie :P jak niezbyt wysoka to przechodze na 775 :P

Sorka, ale jaka to jest ta "niewysoka" cena za P4 631? Mam pewien "kontakt", ktory posiada 1 x P4 631 ES i 3 x P4 661 ES. Procki ES (Engineering Samples) znaczy zero gwary, ale odblokowany mnoznik (przynajmniej tak zostalem poinformowany, a ze jestem z obozu AMD to wierze, bo nie mam pojecia :))... Powiedzmy, ze robie "rozpoznanie rynku" :lol:

 

Jezeli jest to niezgodne z Regulaminem (przejrzalem, ale nie znalazlem niczego na ten temat) to prosze o usuniecie mojego postu...

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ES to wersja z fabrycznie odblokowanym mnożnikiem. Chętnie bym takiego przyjął, ale będzie zablokowany.

A co do tego z allegro to oem w usa kosztuje ok 190USD a w niemczech 190E więc tak mi sie wydaje, że cena końcowa nie będzie niższa niż 700zł. Mój u mnie będzie prawdopodobnie za tyndzien w środe/czwartek, ehh długa podróż. Czekamy na wyniki tego z allegro(jak go ktoś z forum kupi) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...