Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem, i mam 30/34, ale w rozprawce miałem tylko jeden argument (OMG cała szkoła bez wyjątku twierdzi że ta rozprawka była popolupna) i nie wiem czy dobrze, w najlepszym wypadku 44-45. Ale prawdziwa makabra zaczyna się jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wytłumaczyć obliczanie czasu i obl. wyskości górowania słońca??

Jako ze jest to poziom gimnazjalny to raczej nie bedą wymagali obliczania czasu z dokładnościa do minut (chociaz cholera wie - jakby co to 1 stopien = 4 min), predzej moze byc zadanie na strefy czasowe (typu: w wawie jest godzina 12, oblicz godzine w Tokio) - musisz wiedziec, ze strefy czasowe zmieniaja sie co 15 stopni o godzine, począwszy od poludnika 0 stopni, oraz ze w strone zachodu odejmujesz, a na wschod dodajesz (az do granicy zmiany daty - poludnik 180). W Polsce obowiazuje tzw. czas srodkowoeuropejski (miedzy 15 a 30 południkiem). Musisz jeszcze uwazac na mozliwe haczyki w zadaniach typu koniecznosc uwzglednienia czasu letniego, albo zwiazane z linią zmiany daty. Przykladowo, jak bedziesz miał w zadaniu, ze samolot startuje o 12.00 z LA do powiedzmy Tokio, to musisz zauwazyc, ze on nie bedzie lecial na wschod, tylko na zachod i przeleci przez linie zmiany daty w kierunkui przeciwnym do obrotu ziemi, wiec w Tokio bedzie dzien poźniej.

Co do gorowania Słonca to tez nie wydaje mi sie, zeby wymagali dokladnych obliczen - imho wystarczy wiedziec, ze w 21.III i 23.IX słonce goruje w zenicie nad równikiem, 22.XII nad ZK, a 22.VI nad ZR.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybszy link: superszybkie siegniecie reka na polke po zeszyt z I/II gim.

 

Tak i chyba będę do wieczora to przeglądał <_< chodzi tylko o te najważniejsze moja fizyczka lubiła przesadzać i z 3 lat mam 5 zeszytów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniej wiecej 39 pkt z ogółu - wszystko zależy od rozprawki. Na 34 pkt mam z marginesem bezpieczeństwa 29 pkt.

Jak dla mnie głupie (czytaj te które błędnie zaznaczyłem):

 

12 - nie pamiętam kiedy zył da vinci, a XV-XVI wiek wydawał mi sie trochę

za późno - w końcu w 15 było jeszcze średniowiecze.

 

7 - jak dla mnie diagram nie przedstawia że ankietowani różnie odnoszą się do dowcipów - z diagramu wyraźnie wynika że (prawie) wszyscy je lubią a różnią sie tylko lubianymi gatunkami.

 

Jutro ścisłe - masakra, ja po trzech latach dalej umiem z fizy tylko wzór na prędkoś V = s * t. No ale jeśli nauczyciel przychodzi na co trzecią lekcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do diagramu, odp trochę źle sformułowana, milei na myśli, że każdy woli co innego :) (w sumie na logikę), mnie te pytanie też trochę zdziwiło.

Tak samo kolejność chronoligiczna, ostatecznie dobrze wybrałem (wachałem się czy pierw obrady, a później mur, czy na odwrót)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ścisłe - masakra, ja po trzech latach dalej umiem z fizy tylko wzór na prędkoś V = s * t. No ale jeśli nauczyciel przychodzi na co trzecią lekcję...

a to ciekawe :lol2: Prędkość w ruchu jednostajnym prostoliniowym to wzor V=s/t :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada:

Nie liczcie sobie punktów. Sam myślałem, że zwaliłem humana dawalem sobie max 35pkt a wynik - 44

Naprawdę komisje są bardzo wyrozumiałe. Ale i tak się ciesze, że mam to już za sobą ;] Powodzenia jutro, powrórzcie wzory z matmy i fizyki i macie recepte na sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo kolejność chronoligiczna, ostatecznie dobrze wybrałem (wachałem się czy pierw obrady, a później mur, czy na odwrót)

Też miałem z tym kłpot ale tu zadecydowało co innego. Wachałeś się między tymi?? to popatrz:

 

A. Obrady Okrągłego Stołu, zburzenie muru berlińskiego, przystąpienie Polski do NATO,

wejście Polski do Unii Europejskiej.

B. Zburzenie muru berlińskiego, obrady Okrągłego Stołu, wejście Polski do Unii

Europejskiej, przystąpienie Polski do NATO.

W drugim wejście polski do UE jest przed NATO. A chyba proste było co było pierwsze :)

 

a to ciekawe :lol2: Prędkość w ruchu jednostajnym prostoliniowym to wzor V=s/t :)

serio???????? Tak jak mówiłem - fizyczne dno :lol2:. Ale nic te parę wzorów jest do nauczenia na jutro.

 

Nie liczcie sobie punktów. Sam myślałem, że zwaliłem humana dawalem sobie max 35pkt a wynik - 44

Naprawdę komisje są bardzo wyrozumiałe.

To dobrze, będe miał więcej - albo mniej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wielką nadzieje, że komisje są wyrozumiałe :wink: Tylko z tą rozprawką, to czy to jest tak, że jeśli inaczej się zrozumie polecenie niż komisja i napiszę o czym innym (tak jak ja), jednak ta rzecz również pasuje w sumie do poleceniam, to czy to zaliczają? Czy wypracowanie musi być na dokładnie taki temat, jaki sobie uroiła ta komisja?! Bo kurde naprawde nie chcę -16 :(

 

PS a za zamknięte mam 19 :) :-P Wyłożyłem się w sumie tylko na Vincim (z datą kiedy żył - ale to i tak nieźle, mój kolega zaznaczył, że był dramaturgiem czy jakoś tak :blink: :lol: )

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powtórzę jeszcze raz, ja napisałem właśnie o tym, że można się uczyć podczas zabawy i w ogóle bezstresowej nauce (i jako przykład podałem Harrego Pottera :lol: ). A w tej przykładowej rozprawce i w ogóle inni napisali właśnie tak jak trzeba, że jako dziecko uczymy się czegoś gdy ktoś się z nas śmieje itp. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow widze, ze kolejne roczniki tweaka sa typowo mat-fiz ;p ja na odwrot ;p ale powiem szczerze, ze temat dziwny, nie przychodzi mi nic na mysl, o czym moglbym napisac;x, jak pisalem bylo chyba latwiej, tutaj rzeczywiscie trzeba bylo jakas tam wiedze z literatury miec...gl in matematic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu rocznik 90

 

Gdybyś nie czytał tyle forum i nie walił tylu postów a czytał jakieś książki to pewnie byś coś sklecił ;)

 

Trzeba bylo napisać coś o "nas" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ścisłe - masakra, ja po trzech latach dalej umiem z fizy tylko wzór na prędkoś V = s * t. No ale jeśli nauczyciel przychodzi na co trzecią lekcję...

Dokładnie to samo Oo Teraz z fizyki wiem tyle ile wiedziałem na 1 lekcji tego przedmiotu w 1 klasie... Poprostu nauczycielka (btw emerytka ucząca od zawsze liceum) pierwszy raz wzięła do nauczania gimnazjum. I od razu na starcie zawaliła nas zadaniami... I sie dziwiła że nie wiemy takich prostych (dla niej [; ) rzeczy ... I tak sie to zaczęło i trwa do dzisiaj Oo 90% ludzi w mojej klasie ma same 2/3, reszta ma 4 lub 5 bo siedzą w domu po 5 godzinn nad fizą...

A co do polskiego to z zamkniętych mam full [; Jak tak sobie liczyłem to powinienem wyjść na 45 pkt :wink:

Jutro będzie łatwo jak będzie mało zadań z fizy....

Pozdro

 

Szybki edit:

Grzesiu rocznik 90

 

Gdybyś nie czytał tyle forum i nie walił tylu postów a czytał jakieś książki to pewnie byś coś sklecił ;)

 

Trzeba bylo napisać coś o "nas" :)

I by napisał tak "Jak czasami czytam debilne posty ludzi którzy po raz enty pytają sie jakie stery ściągnąć żeby odblokowac potoki w Radeonie 9550 lub 9200 to tak się z nich śmieje że ta wiedza zostaje mi w głowie, a kiedy ktoś ich wyśmieje to oni też to zapamiętają i potem nie powtórzą już tego błędu" :lol: :lol: :lol: - sry za powtórki wyrazowe [; Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też był łatwy human, a matma dość trudna, za to 2 lata temu oba były proste :P Ale powodzenia życzę :) Powtórzcie podstawowe wzory z fizy (prędkość, drogi w ruchach jednostajnych, przyspieszonych, resztę sobie wyprowadzicie z czegoś :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HArry Poter moze byc zlym przykladme xC :( ja pisalem o uczeniu sie przez smiech dzieki temu informacje /czynosci kotre zapamietujemy kojarza nam sie z czym sprzyjemnym mily i gleboko zapisujemy to w pamieci i !o! podawalem tam rozna przyklady ale nie chce mi sie pisac :)

 

 

Srednio boje sie Mat-przyr czasami otwarte sa latwiejsze niz zamkniete i jest 5x tyle pkt xC poprostu trzeba iuzywac calej wiedzy jaka sie ma i jakos pojdzie bo one ponoc nie sa trudne :) (tak mowia nauczycielexC)

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA spytoliłem rozprawke, i te wersy do tego wiersza ;/, i jedo zamkniete źle z leonardem :).

 

Kur... z zaproszenie pewnie z 2 pkt mi utną :/ :/.

 

Licze tak więc na 37 jak na próbnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...