Skocz do zawartości
bartez2

Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podpinam sie pod temat, zastanawiam sie nad Taganem 380W, ale niewiem czy bedzie on wystarczajacy do mojego sprzetu, ktory wlasnie kompletuje....plyta głowna Epox 8RDA3+pro, Athlon XP Mobile 2400+ obniżone napiecie 1,35V, procek do podkrecenia bez bicia rekordow, dwa dyski po 80 giga, cdrw, grafa gforce fx 5200, no i wiadomo karta muzyczna, chlodzenie procka - prawdopodobnie thermalight....prosze o opinie, uwagi, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten sam dylemat i nie nie chodzi o cenę bo to raptem 20 pln różnicy.

Naprawde V1 jest lepsiejszy ? Napiszcie dlaczego ...(Benito i Zenfist).

Thx z góry.

U01 to wg. opini użytkowników najcichsza seria taganów. Mam takiego i jest naprawde cichutki.

U15 i inne wynalazki są głośniejsze.

Gorąco polecam.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mają odczepiane kabelki, wszystko oplecione co bardzo ładnie wygląda i oszczędza bałaganu w obudowie, zapewnia dobry przepływ powietrza...

jak się ma piekarnik w obudowie to jest głośny, ale przy zastosowaniu paru wiatraków @5V (najlepiej 120mm z przodu i z tyłu) naprawdę go niesłychać. a napewno nie jest porównywalny do huntkeya 400xp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu... wiemy już, że seria U01 jest najcichsza... a teraz pytanie czy 480W będzie odrobine głośniejsza niż np. 380W? Da się wyczuć różnicę czy bez znaczenia jest czy to 480W czy 380W... póki co słyszałem tylko 330W... a raczej jej nie słyszałem tylko coś mi tam syczało (jakaś cewka pewnie... na innym komputerze tego już nie było) no i jestem pod wielkim wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu... wiemy już, że seria U01 jest najcichsza... a teraz pytanie czy 480W będzie odrobine głośniejsza niż np. 380W? Da się wyczuć różnicę czy bez znaczenia jest czy to 480W czy 380W... póki co słyszałem tylko 330W... a raczej jej nie słyszałem tylko coś mi tam syczało (jakaś cewka pewnie... na innym komputerze tego już nie było) no i jestem pod wielkim wrażeniem.

Biorąc pod uwage to, że mocnijszy zasilacz bedzie mniej obciążony przez komputer, można dojść do wniosku ze powinien byc cichszy, poniewaz nie nagrzewa sie tak jak by to było w przypadku słabszego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no generalnie u mnie będzie luzik... chyba... mam Cavalier'a 3... na tyle Fander'a 120... więc wentylacja jest i będzie.... mój zestaw w chwili obecnej jest słaby jak na możliwości U01 480W, więc może wentylki będe się kręcić na low. Krótko mówiąc... potrzebna mi jest przede wszystkim cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 3,3 i 5v nie miałem dociążone na maxa ale +12v dostawała mocno po tyłku.

 

że tak się wyrażę:

Procek 140W + straty na mosfetach ze 30W minimum

Grafa z 15W (dodatkowe zasilanie)

3 wiatraki 80mm (7W)

1 wiatrak 92mm (2W)

2 wiatraki 120 (6W)

2 Delty 120 (chyba ze 12W)

2 katody 31cm (6W)

2 żarówki samochodowe po 45W każda czyli 90W

 

Razem około 308W doliczając HDD, CDRW, FDD i inne [ciach!]ły masz maxymalne obciążenie dla TG 480-U01 Przy czym wiatrak w zasiłce wcale nie wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patol - zestaw ktory posiadasz jest blizniaczo podobny do tego co mialem dawniej z wyjatkiem napedow: 2x hdd + dvd&dvd-rw. oraz pamieci: 2x512mb. Radzil z nim sobie Four Star 250w. Biorac 480-tke bedziesz mial ogromny zapas mocy na przyszlosc. Przypuszczalnie zasilka nigdy nie wskoczy na drugi bieg!

 

Benito twoj procek zre niewiele mniej watow niz moj CALY obecny zestaw pod obciazeniem.. konfig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie o tym mowa ale po co zakładac osobny temat???

 

Mam problem z Taganem 380UO1-wszystko w komputerku jest cicho tylko ten Tagan tak dziwnie "Buczy" :angry: -im jestem bliżej kompa tym słabiej to słysze a im dalej tym bardziej roznosi sie po pokoju i mnie denerwuje.Nie naleze do tych osób dla których cisza jest bardzo wazna ale ten dzwiek jest wkurzajacy-jak jakis megakomar w pokoju.Przykładałem ręke do wylotu powietrza i buczenie troche sie zmiejsza-jak oderwałem znowu buczy!!!!Jak otworze obudowe to tez troszke jest lepiej(dzwiek sie rozprasza czy coś)Przymocowałem do wylotu karke papieru która bardzo leciutko przylegała do wylotu tak ze raczej niepowinno to wpłynąc na cyrkulacje i dopiero wtedy było tak cicho jak być powinno.No ale przeciez nie dałem za zasilacz 270zł za cisze żeby kartke przylepiać :angry: Czyżby powietrze az taki dziek wydawało???Czy ten Tagan tak ma???Miał byc taki cichutki!!!! :mur: :mur: :mur:

 

Mówicie że UO1 to najcichsze Tagany??Nie chce usłyszeć tych głośnych!!!! <_<

 

Nawet nie wiem co w nim tak "buczy" bo nie moge tego dzwięku zlokalizować nawet po przystawieniu ucha.

 

Albo ten problem pojawił sie niedawno albo dopiero teraz zaczalem zwracac uwage na to "buczenie". :unsure:

 

 

Edit:

 

Sprawdziłem tez przod zasilacza(wlot powietrza) i tam jest chyba problem.Ten wiatraczek przy zasysaniu powietrza tak buczy.Przystawiłem w niewielkiej odległości kawałek kartki papieru i przestał buczeć.Jesli przykładam kartke paieru to chyba poprostu zmiejsza sie jego prędkość co z kolei prowadzi do ciszy :-| Tylko co zrobic zeby tek kartki nie przykładać.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...