Skocz do zawartości
scibi

512 DDR SAMSUNG - POMÓŻCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

tomasir

 

ale zobacz

 

ustawiasz proca na 166, pamieci na 133 -pracują synchro na fsb 166 (333 pokazuje wcpuid)-CPU -RAM 1:1

 

a jesli dasz proca na 166 a pamieci na 166 to wtedy ddr pracuja w trybie 200

Sorki ale nie mogę zrozumieć o co ci właściwie chodziło...

Chyba to co piszesz tyczy sięgdy dasz hclk + 33 tak? bo jak nei to nic z tego nei jarzę...

 

A nie chodzi mi byś pisał jak uważasz jest, tylko poparł swoje słowa jakimś dowodem. Zrzut z czegokolwiek (nawet z sandry która kłąmie :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak mówi 'tomasir' - dodaje mi 33%. Mam FSB na 110 a RAM na 146 - WCPUID.

:D :D :D :D :D :D

 

Aż się miło słyszy...

Ktoś jeszcze?

Bo przeciez jak by miał to być + 33 mhz to by chyba tak pisali nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to jest dlatego, że moja mobo używa tera dzielnika 3 więc akurat wychodzi 33%. Przy innych dzielnikach byłby inny wynik. Wszystko dlatego, że płyta nie dodaje sztywno 33% do FSB RAM'u, ale zegar PCI, więc 'scibiego' RAM chodzi najprawdopodobniej (jeśli to działa tak samo jak u mnie) na 196MHz (FSB157 + PCI39).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak bierzesz sobie tam gdzie sie timingi ustawia, czyli wchodzisz do SPECIAL CHipset setup, czy jakos tak, tam bierzesz sobie to DRAM costam control czy jakos tak (jest jeszcze AGP - to nie to), i pozniej sa 2 takie pola na ktorych domyslnie jest SPD czy cos takiego. to gorne spd sluzy aby moc te timingi zmieniac, a to pod nim to wybierasz wlasnie jak ma taktowa, czyli hclk +33 lub hclk. Mowie na podstawie mojej plyty, ale sadze ze twojej jest identycznie jak w mojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ustawial juz ktos te pamieci na najagresywniejszych timingach?? jesli tak to z jakim rezultatem, i jakie fsb pamieci... no i czy sa bledy w goldmemory... :D:D:D

u mnie na ustawieniach turbo nie idą nawet na 133

 

na fastest- cl2 (reszta timongów srednio agresywna)idą na 166

 

na fast -cl2 ustawiane ręcznie na razie pusciłem na fsb 180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sadzicie, czy pamiec RAM ma szanse przezyc po upadku z rak okolo 1,5m na podlogo. 128mb sdram pc1133. kumpel byl wlasnie w trakcie reklamowania tej pamieci kiedy nagle wyleciala mu z lap na ziemie...buahahahha. jestem tylko ciekaw, czy ma szanse przezyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jutro sie ropstrzygnie czy dziala, i ja sie powinienem juz zaopatrzyc w to 128 samsung pc333 :D powinna byc jazda. W sprawie tego kupna ktos pytal - on ma jeszcze do sprzedania, wiec jak cos to szukac na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha. mam teraz pytanko w psrawie ramu, innego. Kolega ma kosc 64mb ram pc100 INFINEON. Z tego co wiem to te ksoci pc100 sa suuper drogie, oraz to jest przecierz ININEON!!, wiec ile ma za niego zadac na gieldzie aby sprzedac i aby nie zostal wysmiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ustawial juz ktos te pamieci na najagresywniejszych timingach?? jesli tak to z jakim rezultatem, i jakie fsb pamieci... no i czy sa bledy w goldmemory... :D:D:D

u mnie na ustawieniach turbo nie idą nawet na 133

na fastest- cl2 (reszta timongów srednio agresywna)idą na 166

 

na fast -cl2 ustawiane ręcznie na razie pusciłem na fsb 180

Moje SPOKOJNIE dzialaja przy FSB 150, ustawienia MAX agresywne (turbo na plytce epoxa), CL2 oczywiscie 8)

 

U Bartezjusza dzialaja tak niemrawo bo chlopak boji sie im zapodac wyzszego vdimm anizeli 2.5V co, jak wiadomo, jest bledem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ustawial juz ktos te pamieci na najagresywniejszych timingach?? jesli tak to z jakim rezultatem, i jakie fsb pamieci... no i czy sa bledy w goldmemory... :D:D:D

u mnie na ustawieniach turbo nie idą nawet na 133

na fastest- cl2 (reszta timongów srednio agresywna)idą na 166

 

na fast -cl2 ustawiane ręcznie na razie pusciłem na fsb 180

Moje SPOKOJNIE dzialaja przy FSB 150, ustawienia MAX agresywne (turbo na plytce epoxa), CL2 oczywiscie 8)

 

U Bartezjusza dzialaja tak niemrawo bo chlopak boji sie im zapodac wyzszego vdimm anizeli 2.5V co, jak wiadomo, jest bledem :wink:

po 1

 

na moim epoxie ustawienie turbo oznacza ostrzejsze timingi niz na Twoim

:evil: :evil:

 

po 2

 

vdimm mam 2.7

 

po 3

 

u mnie na turbo i vdimm 2.7 nie idą nawet jako 133!!! :cry:

 

po 4

 

nie życzę sobie takich komentarzy mój drogi na forum :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha. mam teraz pytanko w psrawie ramu, innego. Kolega ma kosc 64mb ram pc100 INFINEON. Z tego co wiem to te ksoci pc100 sa suuper drogie, oraz to jest przecierz ININEON!!, wiec ile ma za niego zadac na gieldzie aby sprzedac i aby nie zostal wysmiany??

ta z pewnoscia sa bardzo dobre tylo, ze 128 MB Infineon 133mhz nowe kosztuja 79 zl :) w nie najtanszym z reszta sklepie :) w www.gral.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi te Samsungi w końcu ruszyły na 350Mhz przy cl2.0  :D (vdimm +2.0V)

Nic więcej z nich raczej nie wyciągne :?

Przy takim vdimm ta pamiatki by i na 5MHz nie poszly :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem ze pamiec no name pc100 128mb kosztuje w sklepie 99zl. wiec wnioskujac mysle ze powinien za nie wziac 70dych jak nic, ja moje 64mb pc100 no name sprzedalem za 40zl. wypowiadajcie sie prosze jeszcze ile byscie dali za taka pamiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem ze pamiec no name pc100 128mb kosztuje w sklepie 99zl. wiec wnioskujac mysle ze powinien za nie wziac 70dych jak nic, ja moje 64mb pc100 no name sprzedalem za 40zl. wypowiadajcie sie prosze jeszcze ile byscie dali za taka pamiec...

64 sdram pc-100 to bym 30zela max dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...