Skocz do zawartości
scibi

512 DDR SAMSUNG - POMÓŻCIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

bartezjusz - MSI KT3Ultra2 posiada

scibi - jak słusznie zauważyłeś MSI KT3Ultra2-C nie posiada 1/5, ale jest to okrojona wersja tego mobo. Kosztuje niewiele mniej i jest pozbawiona bodajże części opcji do O/C w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz - MSI KT3Ultra2 posiada

scibi - jak słusznie zauważyłeś MSI KT3Ultra2-C nie posiada 1/5, ale jest to okrojona wersja tego mobo. Kosztuje niewiele mniej i jest pozbawiona bodajże części opcji do O/C w BIOSie.

rafał-jasne ze kt3ultra2 posiada 1/5 natomist pisałem o mobo scibiego ze ona raczej go nie ma

 

ps. scibi -jak testy???

 

kupiłem tydzień proca 1700(0.13) aiuga-myslałem ze szlag mnie trafi-nie wstawał komp na 9x166 we wszelkich konfigach "napieciowo-timingowych"-myslałem ze to te samsungi nie wyrabiaja

 

no i poszedłem dzis na giełde i wymieniłem proca na 1700 ale TB,stepping B0 (dut3) i co??

 

miodzio!!!

 

wstaje i bryka 10.5 x 180-(to początki zabawy)-takze pamięci są jak najbardziej ok (co prawda szkoda za na wysokim fsb nie idą na cl2, ale cóz-za tą cenę i tak spox)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra :D wlasnie w tym momencie biore sie za wymarzone tesaty :) dajcie tylko szybka odpowiedz jak ustawic aby pamieci byly taktowane asynchronicznie...

no w koncu scibi powiesz co one są warte :wink: :wink:

 

tylko pamiętaj żadnej taryfy ulgowej dla nich :)

 

asychro ustawiasz jak proc i pamieci chodzą na innych czestotliwosciach

 

np. proc na 133 a ddr na 166-masz tam w biosie ustawienie hclk+33 (czy jakos tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec :D : pamiec chodz stabilnie bez bledow w goldmemory na fsb190 czyli 380mhz :) probowalem cl2 wlaczyc to tyljko 3 sygnaly uslyszalem i komp sie nie wlaczyl... clear cmos. wiec na razie jest cool :) wiekszego fsb nie daje, gdyz sie boje troszke... tyle mi wystarczy. teraz bede testowac jak z timingami na tej plycie, na ile max fsb pojda najostrzejsze, odezwe sie za jakies 30min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak nakombinowalem ze w koncu z tymi timingami nie wyprobowalem najmocniejszymi... i tak narazie mi sie podoba, zrobie juz calosciowy ogolny tescik jak jeszcze dokupie sobie ram. Teraz podaje dokladne oznaczenia z kosci, ktos byl zainteresowany... :

SAMSUNG 250

K4H560838D-TCB3

Oraz spisalem tez przy okazji wszystko z tyych starych kosci no name, czy ktos o czyms takim slyszal wogule?? :

ATA (cos jakby, to bylo logo, moze ATA, albo ALTA, nie wiem dokladnie). oznaczenia z kosci:

D2xT ATA (tak jak wyzej...)

U

16MX16T1

0229

co to takiego?? jaka firma?? no i to wlasciwie nie sa pamieci no name tylko wlasnie to "ATA" (..). jest jakas naklejka wlasnie, hologram, wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem, ze to jakis badziew... naprawde nikt nic o tym nie slyszal?? a nie wie ktos czy mozna jakos zrobic aby plyta miala dzielnik 1/5?? jakis mod czy upgrade... da sie napewno ale jak i czy drogo...tak myslalem, ze to jakis badziew... naprawde nikt nic o tym nie slyszal?? a nie wie ktos czy mozna jakos zrobic aby plyta miala dzielnik 1/5?? jakis mod czy upgrade... da sie napewno ale jak i czy drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą odpaliłem je na fsb 180 (synchro) na cl2 -vdimm2.70 także nie powiem-zaskoczony mile jestem  

Jako, ze sam zakupilem te pamieci moge napisac tylko tyle- te slowa, bartezjusz, to miod dla moich uszu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb masz dalej 157 tylko ddr chodzą na 190mhz

Tylko zauważcie że pamięci wcale nie chodzą na 190!!!!!!!!!!

tylko na 157x1,33 czyli 208. Jka nie wierzycie to sobie sprawdźcie ...

Przecież hclk+33 nie oznacza to 33 mhz tylko + 33 % (choć przy 100 to oczywiście jest 33 %)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasir

 

chyba nie do konca

 

masz ustawienie w biosie hclk czyli 133 lub hclk +33 czyli 166 

 

tyle na kt333

 

ale moze nie mam racji

A sprawdzałeś to w jakimkolwiek programie odczytującym???

Ja sprawdzałem i np. przy hclk+33 i magistrali 115 wcal nei miałem na pamięciach 148...

Więc sprawdź jakimś progsem i sam napisz wnioski...

Specjalnie próbowałem coś znaleźć na poparacie tego co piszę, lecz neistety nei udało mi się :(

Na dyskusjach poruszałem ten temat i właśnie z tirintim (jak się nie mylę) doszliśmy do takiego wniosku jak napisałem. Sam to sprawdziłem i było jak napisałem. Sprawdź jakimś progsem i napisz jak jest. Oczywiście możliwe że to ja się mylę :P

sam mam kt333 ... jak widać.

Więc jak możesz to ustaw procka na np. 145 a pamięci na +33 i sprawdźczy da 178 czy inną wartość. A to że przy 133 jak dasz +hclk 33 to moze i dać 166. Bo to nie żaden problem by producenci w biosie ustawiali by po wybraniu tej opcji komputer zmieniał taktowanie pamięci o te 33 mhz. Ważne by sprawdzić przy innej niż defaultowa magistrala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...