Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Pality mają takty 500/1000 i pamięci 1,4ns. Ja swoją kartę tydzień po kupnie ustawiłem na 500/1600 i hula. V-mody wymazałem, bo i tak nie gram i szkoda kartę męczyć.

 

Zajrzyj do arche.net.pl. Tam mają te pality za 160zł. Dostępne na drugi dzień roboczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz po pencil modzie: zmierzyłem opory po tygodniu od moda i opory poszły w dół (więc napięcie skoczyło). Na szczęście nie był to duży spadek, bo około 20 Ohmów i karty nie spaliłem :) Starłem więc trochę ołówka, do takiego oporu co mnie interesował i znowu tydzień minął, mierzę i tu znowu spadek oporu...

 

Czy ktoś z Was miał coś takiego?

Grozi to upieczeniem karty więc piszę to tu ku przestrodze!!!

Jak macie jakieś porady jak temu spadkowi oporu po pencil modzie zapobiec to piszcze bo wielu osobom by to pomogło :]

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem chcialem ogladac filmy na TV i gdy ustawilem jedna z opcji Singel,Dual,Clone itd od tej pory na monitorze mam tylko tapete i mozliwosc PPM gdzie np Własciwosci nie dzialaja.

Nie pomoglo usuniecie sterow a na radku nie moge wejsc do opcji nvdia ;/ jak zrobic zeby wrocily standardowe opcje?? btw dzieki Orgiusz za slusznego warna rotfl zbieracie punkty za nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem radiatorki na pamięci, ale w dalszym ciągu stoją przy 820 MHz, myślicie że jeszcze większe podniesienie napięcia coś da?

jeśli masz te 2,3V to lepiej wiecej nie dawaj bo może im sie cos stać... u mnie już przy 2,2 z mocnym nawiewem miałem arty w 2D... na szczęscie po zmniejszeniu wszystko jest ok.. ale przevoltowanie memek moze je uszkodzić trwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiłem jeszcze napięcie na pamięciach, ale nic to nie dało. Znalazłem post Lanca na Extreme systems mówiący, że jeśli ma się już Vmoda na GPU to Vmod na pamięci nie działa, ewentualnie przynosi spadek OC. Starłem grafit z rezystorka do pamięci, w pełni stabilne takty to teraz 680/805, kiepsko <_< . Czy oprócz delty i timingów da się coś jeszcze zrobić z tą padaką? Ależ jestem wściekły na te pamięci, niby 1.2 ns więc powinny robić 833 na standardowym napięciu, a tu ledwie 805 :angry: . A mogłem wziąć 1.4 i mieć 40 zł w kieszeni, bo efekt ten sam :) . Póki co nie mam żadnej grafiki na PCI, więc nie będę próbował zabaw z BIOSem. Może przesmarowanie rdzenia Zalmanem STG1 trochę podniesie OC i obniży temperaturę, bo w stresie po Vmodzie dochodzi do 63*C :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dzisiaj nabyłem 7300GT GALAXY 256MB DDR3 na AGP.

 

Reszta konfiguracji to: p4 3.0 + 2 GB DDR2 + płyta MSI + 160GB SATA + Chieftec 350 (jednym słowem bez rewelacji).

 

Grafike kupiłem, bo ile można jezdzić na GF4 440MX :)

 

Ale wracając do tematu odpaliłem grafike i na standardowych ustawieniach (RivaTuner podawała 500/700) wyniki w 3DMarkach przedstawiały się następująco:

3DMark 2001 - 15067

3DMark 2003 - 10240

3DMark 2005 - 4511

3DMark 2006 - 2210

 

Postanowiłem troszeczkę przyśpieszyć taktowania i ustawiłem na 600/900

Wyniki:

3DMark 2001 - 16992

3DMark 2003 - 12133

3DMark 2005 - 5452

3DMark 2006 - 2637

 

Z tego co wiem można jeszcze trochę wycisnąć przy taktowaniu, ale jak dla mnie wystarczy to co jest, pozatym boje się przedobrzyć :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montowal ktos na Galaxy 7300GT takie chlodzonko:

http://www.allegro.pl/item314939137_arctic...wosc_gw_fv.html

 

 

Arctic Cooling - ACCELERO S2

 

 

Jak sprawuje sie na naszej karcie?

Czy wchodzi bez problemow?

Czy jest w stanie pasywnie chlodzic? (jakie temp idle/3D)

Czy mozna myslec o lekkim OC karty z nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem wchodzi, ALE NIECH WYPOWIEDZĄ SIĘ CI CO MAJĄ

To chłodzonko zakładałem na 8600GT od Palita i bez OC bez problemów wyrabiało na passivie, wiec na 7300 tym bardziej da rade, poza tym jakiś 120x120@5V i temp bardzo niziutkie będą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl by ktos pomoc szukam olowka na Palit 7300GT Sonic mod jakies zdjecie zebym wiedzial jak mam pomalowac ;)

ps. nie piszcie mi ze bym przegladal 200 stron bo brak czasu an to....

a jaki kolor PCB? jak czerwony to masz wszystko na 1 stronia FAQa o 7600GT, a jak zielony to Masz na 1 stronie 8500GT z purepc forum :)

Jak już Volty podniesiesz to daj znać ile wyciągnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jestem posiadaczem karty, która jeszcze obejmuje memki DDR2, chciałem sie pochwalić (jak jest w ogóle czym) osiągami mojej grafy po Vmodzie i OC.

 

Vmoda do mojej karty znalazłem na:

http://www.overclockers.ru/lab/23280.shtml#4

 

Moja karta graficzna z referencyjnym chłodzeniem

http://www.overclockers.ru/images/lab/2006...nx7300gt-fr.jpg

 

Jednak żebym mógł sie pobawić w Vmoda, a szczególnie w OC wyposażyłem karte w takie oto chłodzenie (made by me :D):

http://img401.imageshack.us/my.php?image=dsc00590jd8.jpg

 

Jest to chłodzenie głównie przeznaczone do wywiewu na tył obudowy, ale znalazł też inne zastosowanie :)

W specyfikacji wiatraka podano, że wieje z prędkością ok 1900 RPM, jednak po zamontowaniu na grafice:

http://img201.imageshack.us/my.php?image=dsc00592yn7.jpg

 

Specyfikacja kłamała, co mnie bardzo ucieszyło, gdy sie przekonałem ile ten wiatrak ciągnie obrotów w akcji

(patrz na Chassis Fan Speed):

http://img248.imageshack.us/my.php?image=dsc00593bl3.jpg

 

Temperatura idle wynosi 30 stopni a w stresie poniżej 50 stopni

 

 

Jak wygląda Vmod na tej karcie (przedstawie tylko pencil mod'a)

 

pierwsza sprawa - V-GPU

 

Zamalowujemy rezystor R675, a potem rezystor R673

http://www.overclockers.ru/images/lab/2006...7300gt_vgpu.jpg

 

druga sprawa - V-MEM

 

Zamalowujemy rezystor R700, a potem rezystor R699

http://www.overclockers.ru/images/lab/2006...7300gt_vmem.jpg

 

Po zrobieniu Vmoda na gpu napięcie powinno podskoczyć do 1,19V lub 1,22V(większe o 0.10 Volta niż zaleca MSI, czyli 1,10V)

Po zrobieniu Vmoda na memkach napięcie powinno podskoczyć do około 1,79-1,87V

 

Osiągi po OC:

-Standardowo karta ma taktowania 350/333MHz(666 efektywnie)

-OC przed Vmodem: 520MHz/375MHz(750 efektywnie)

-OC po Volt-modzie: 579MHz/393MHz(786 efektywnie)

 

Różnica w stosunko do GPU jest wielka, procentowo OC GPU wynosi 65%, lecz niestety pamięci mogłyby pociągnąć więcej ale cóż, zawsze jest to jakiś osiąg, procentowo wynosi niewiele - 18%

Dodatkowo dla GPU można zrobić też BIOS-mod'a z obniżeniem Delty, po odpowiednim zabiegu zegar GPU podskoczy do 615 MHz bez artów czyli OC dla GPU wyniesie procentowo około 76%.Być może z tej grafy da sie jeszcze więcej.

 

W timingi sie narazie nie bawie, jak bede miał więcej czasu to wtedy tak

 

I co powiecie o osiągach tej starej technologicznie karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które stery najlepsze są dla tej grafiki? Mam te z płytki PALITa, ale myślę nad zainstalowaniem Omegów ;). Opłaca się?

najlepsze są najnowsze od Nvidii, OMEGI były dobre za czasów Radka 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem... Otoz po OC (Galaxy Zalman 1,4ns. radiatory, PCIE) jest taki dziwny efekt, że komputer jakby na chwilę się zawieszał (...ja wiem tak z 5 sek.). Nie można wtedy nic zrobic - ruszyć myszą czy cos... Efekt ten wystepuje nawet po małym OC np. 530/1450... Jaka moze być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsze WHQL do gier (szczególnie dają kopa jak zostają dodane poprawki do najnowszych gier), a do smarków

Xtreme-G 93.81

93.81 , 91.47 do 3DM 2001 przy 2003 różnica się zaciera (błąd pomiaru) z nowszymi sterami , do 2005 i 2006 lepsze nowsze stery.

 

Trzeba brać pod uwagę że starsze gry nie zawsze lubią najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po drobnych modyfikacjach chłodzenia na karcie Palit 7300GT:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=257399

 

na PCB od nowego 8600GT z taktami fabrycznymi 500/1000 udało mi sie osiągnąć takty 780/1720mhz przy napięciu 1.65V (pencil mod) i 3550 p-któw e 3DMarku06.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale, że mam jeszcze spory zapas w podnoszeniu napięcia, bo chłodzenie cały czas wyrabia to podniosłem napięcie nawet do 1.83 Volta (nigdy nie myślałem, że takie da radę zrobić :)), ale zysk w OC był zaledwie rzędu 20 mhz :( (czyli około 800 na rdzeniu). Podnosiłem PCI-E freq, PCI-E voltage i nadal znikomy zysk w OC...

Na zabawy z deltą nie mam teraz za bardzo czasu, a na poprzedniej wersji karty przed wymianą gwarancyjną delta nic nie dawała...

Planuję kożystać z karty na takich wysokich (lub wyższych) taktach na codzień, bo chłodzenie wyrabia.

Macie jakieś porady co jeszcze zrobić, by podciągnąć takty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie do zabawy 7300gt zelmer edyszon.

Zabawa skończyła się po tym, gdy okazało się że karta nie robi 570mhz na gpu przy napięciu 1.4v

Coś przegapiłem i galaxy wprowadziło jakieś blokady, czy po prostu trafiłem na megapadło? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...