Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jest problem, ponieważ mam zamiar schłodzić te grafy takimi samymi chłodzeniami, od góry sa śrubki montażowe, więc nie wiem czy mi sie zmieszczą na drugiej grafie od dołu, bo tam tez bedzie już radiator z pierwszej grafiki. Nawiew oczywiscie bedzie, w boku obudowy mam 2x92 które dmuchają na grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No to postanowilem ze wstrzymam sie z kupnem 7900 i poczekam na 8xxx zamowien odwolalem! :lol2:

poczekaj na 9xxx albo od razu 10xxx

greg tłumaczył ze nie warto dopłacać do GTX bo GT jest niemal tak samo wydajny po podkręceniu

 

 

worms_14 - imho lepiej zainwestuj w WC :D z wiadomych powodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg tłumaczył ze nie warto dopłacać do GTX bo GT jest niemal tak samo wydajny po podkręceniu

dodatkowe 256MB z podkrecania nie uzyskasz. 512MB na karcie przestaje juz byc zbednym "bajerem", a powoli staje sie koniecznoscia.

http://www.pureoverclock.com/article33.html

 

worms_14 - imho lepiej zainwestuj w WC :D z wiadomych powodów

dokladnie. imho nie ma szans na ciche i wydajne AC przy tak malym odstepie pomiedzy kartami. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na 9xxx albo od razu 10xxx

greg tłumaczył ze nie warto dopłacać do GTX bo GT jest niemal tak samo wydajny po podkręceniu

worms_14 - imho lepiej zainwestuj w WC :D z wiadomych powodów

a po co mi tak karta lolku :blink: jezeli mam 7800GT i zmieniac karty co chwile to nie dla mnie ze ty jestes fanatykiem i wydajesz w bloto kase za paru fpsow w grze :? a juz sa przypadki jak 7900GT przy czestotliwosciach takich jak GTX po miesiacu zacznaja piszczec kondensatory penie na takich zegarach niepochodzila by nawet z pol roku i dlatego wole kupywac jak juz 7900GTX bo bez zadnych vmodow da sie ja podkrecic do 720!na GPU i to jest roznica niz 550 bez vmodow na GT Edytowane przez wodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mi tak karta lolku :blink: jezeli mam 7800GT i zmieniac karty co chwile to nie dla mnie ze ty jestes fanatykiem i wydajesz w bloto kase za paru fpsow w grze :?

jak ma się 7800gt to tez nie widze sensu by kupowac 7900gt. jak cos bedzie sie cielo na 7800gt to na 7900 tez nie bedzie sie wcale duzo lepiej gralo. niedawno skladalem sobie komputer i w sumie zastanawialem sie nawet czy nie kupic 7800gt bo dostanie 7900gt nie jest wcale takie proste. w sumei wreszcie mi sie udalo ale bylem juz o krok od kupna 7800gt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała ciekawostka , o to co widzimy w nowych sterach 84.26whql

 

NVIDIA_G71.DEV_0290.1 = "MSI NX7900 GTX (NVIDIA GeForce 7900 GTX)"

NVIDIA_G71.DEV_0291.1 = "MSI NX7900 GT (NVIDIA GeForce 7900 GT)"

NVIDIA_G71.DEV_0292.1 = "NVIDIA GeForce 7900 GS"

 

szykuje się nowy 7900

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za rady, zdecydowałem się na 2 x Pentagram Freezone XC-70 Cu+, wszystko łądnie się zmieściło i nawet trochę luzu jest. Na WC się nie zdecyduję, mimo że było by wydajniej.

Jaka waszym zdaniem maxymalna temperatura jest bezpieczna, przy modzie 1.4V i bez moda?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze sens i to spory w zmianie 7800GT na 7900GT.

Jeśli będziesz zmieniać sosunkowo często grafe to nie będziesz musiał dopłacać później jakiś dużych sum. Mnie osobiście wymiana 7800GT na 7900GT kosztowało 80zł :P

 

@storm ja mam dokładnie tą do której dałeś link ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

 

farciaz :D

 

a co do 7900GS po co to komu ?? :/ pewnie bedzie tym samym czym jest 7800gt ale w technologi 90nm

 

muisalby kosztowac ponizej 1000zl zeby sie sprzedawac :) bo 32 ps(u radzia 1700) vs 20 ps (mysle ze jednak tyle tu bedzie) to zabardzo nie ma szans..

bo rad tez jest 90nm.. a moze cena 800zl =D ? jak przygotuja go gdy 7600gt bedzie juz kosztowal 600zl to moze i bedzie 800-900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe 256MB z podkrecania nie uzyskasz. 512MB na karcie przestaje juz byc zbednym "bajerem", a powoli staje sie koniecznoscia.

http://www.pureoverclock.com/article33.html

dokladnie. imho nie ma szans na ciche i wydajne AC przy tak malym odstepie pomiedzy kartami.

tylko ze tutaj jest jeden maly zonk.

W cenie 1200-1300 zl czyli cene 7900 nie dostaniesz nic ze stajni nv z 512mb.

Karty nv z ta iloscia ramu kosztuja naprawde sporo.

Jezeli chce juz natychmiast miec karte a ograniczaja go fundusze

lepszym wyjsciem od 7900 jest 1800xt z 512 ramu za okolo 1300 zl.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tutaj jest jeden maly zonk.

W cenie 1200-1300 zl czyli cene 7900 nie dostaniesz nic ze stajni nv z 512mb.

Karty nv z ta iloscia ramu kosztuja naprawde sporo.

Jezeli chce juz natychmiast miec karte a ograniczaja go fundusze

lepszym wyjsciem od 7900 jest 1800xt z 512 ramu za okolo 1300 zl.

Pzdr

ja bym nie powiedzial zeby x1800xt 512 bylo lepszym wyjsciem od 7900 gt

x1800 nie zawsze sie dobrze kreci, a 7900 gt wykrecilo mi sie do 600 Mhz bez Vmoda, a z Vmodem az strach sie bac, karta jest po zalozeniu zalmana chlodna max to 52 C i kondensatory tez sie nie grzeja takze zamawiam paste ktora polecil storm (dziekowa) i przerabiam 7900 gt na gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki X1900XTX po oc w 05 jakoś mnie nie przekonują do ATi (IMG:style_emoticons/default/icon_razz.gif)

Z resztą wyniki w grach też nie bardzo:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=310&rectr_str_numer=1

przecież według tego testu Radeon zwycieżył.

 

"Próba ataku GeForce'a 7900GTX po koronę władzy nie powiodła się. Na sześć testowanych gier, GeForce 7900GTX wygrał tylko dwie (Quake 4 i StarWars BattleFront II) ustępując dość wyraźnie w Call of Duty 2 i nieznacznie w Need For Speed Most Wanted, Oblivion i FEAR"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież według tego testu Radeon zwycieżył.

 

"Próba ataku GeForce'a 7900GTX po koronę władzy nie powiodła się. Na sześć testowanych gier, GeForce 7900GTX wygrał tylko dwie (Quake 4 i StarWars BattleFront II) ustępując dość wyraźnie w Call of Duty 2 i nieznacznie w Need For Speed Most Wanted, Oblivion i FEAR"

 

popatrz na wyniki w 3dmarku05: 11040pktów.

Tyle to można miec na 7900gt bez podnoszenia napięcia

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu jaki ty lol jestes -_- a kto gra w 3dmarki ? jara cie to ? nie wiem jak tobie ale mnie nie obchodzi 1000 ceyferek wiecej ale 5-10 fps'ow

a te 11k na 79gt to chyba z freonem przy pomocy bez vmodow =D

 

zle mowie nawet freon tu nic nie da.. bo nie temp. za duza ale poprostu nie do voltowany gpu boli jak tacy jak ty dostaja porzadna grafe i nawet nie znaja sie dobrze na sprzecie :/ taka jest prawda teraz x1900xt i xtx sa lepsza perspektywa od 7900gtx bo sa nawet tansze (coprawda tylko teraz bo sa braki ale jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie powiedzial zeby x1800xt 512 bylo lepszym wyjsciem od 7900 gt

x1800 nie zawsze sie dobrze kreci, a 7900 gt wykrecilo mi sie do 600 Mhz bez Vmoda, a z Vmodem az strach sie bac, karta jest po zalozeniu zalmana chlodna max to 52 C i kondensatory tez sie nie grzeja takze zamawiam paste ktora polecil storm (dziekowa) i przerabiam 7900 gt na gtx

tutaj krecenie nia ma nic do rzeczy ale 512 ramu

ktore w nowych grach dla ktorych to naprawde warto wydac

kase na nowa grafe.

nie obchodza mnie marki ale gry i w nich 512 sie juz przydaje.

fear czy obvi.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj krecenie nia ma nic do rzeczy ale 512 ramu

ktore w nowych grach dla ktorych to naprawde warto wydac

kase na nowa grafe.

nie obchodza mnie marki ale gry i w nich 512 sie juz przydaje.

fear czy obvi.

Pzdr

krecenie ma wiele do rzeczy (mi daje kopa 32% bez Vmoda) a same 512 ramu w rozdzielczosci 1280x1024 (a taka rozdzialka wiekszosc jest izanteresowana) daje niewielkiego kopa co potwierdzaja testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu jaki ty lol jestes -_- a kto gra w 3dmarki ? jara cie to ? nie wiem jak tobie ale mnie nie obchodzi 1000 ceyferek wiecej ale 5-10 fps'ow

a te 11k na 79gt to chyba z freonem przy pomocy bez vmodow =D

 

zle mowie nawet freon tu nic nie da.. bo nie temp. za duza ale poprostu nie do voltowany gpu boli jak tacy jak ty dostaja porzadna grafe i nawet nie znaja sie dobrze na sprzecie :/ taka jest prawda teraz x1900xt i xtx sa lepsza perspektywa od 7900gtx bo sa nawet tansze (coprawda tylko teraz bo sa braki ale jest)

Sam jesteś lol patrz na gry taka minimalna przewaga X1900XTX to jest nic, GTX cały czas jest tuż za plecami XTX'a :!:

Czyli GT po OC będzie szybszy od XTX'a :!: lolku

 

Dołączona grafika

 

No patrz i na AC :o jak to możliwe :?:

 

(Nie jest to jeszcze max więc bez ORB'a ;))

 

Dobra przydałoby sie 512mb ale nie mam zamiaru dopłacać 800zł dla dodatkowych 256mb na grafie wolałbym już G.Skille qpić.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty lub ktokolwiek z Polski to zrob ;) bo jakwidisz oni sa inni.. maja duzo nizsze takty a i tak wyzsze wyniki

 

wiem wiem procesor i te sprawy.. co nie zmienia faktu ze na stocku imo jest dziwne :)

 

a no i wlasnie poslugujmy sie wynikiami i przykladami rodakow.. bo jak wiadomo inne kraje inne realia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w "wydaniu Greg'a" (który notabene ma chyba zły dzień, często zdarzały mu się merytoryczne i trafione wypowiedzi, a dziś upiera się, że 7900gt jest wydajniejszy od x1900xtx? Żartowniś ;)) nie dość, że nie ma 512vram (dającego kopa także i w 1280x1024, wiem to z autopsji), to przecież osiąga tylko 10k w marku05.

 

Bartezjusz ma >12k w marku05, odejmij ok 5%, które daje mu x2 2.7GHz względem tego a64 od grega i już masz wynik, który musisz przegonić swoim 7900gt. Do nadgonienia prawie 20%. To tyle samo ile dzieli mojego laptopa od tej 7900gt, a jakoś ja nie krzyczę, że 7800gtx go = 7900gt po o/c...

To mają być te wyniki, na widok których posiadacze x1900xtx mają sikać po nogawkach?

 

Te ostatnie posty to chyba spóżnione prima aprilis (także i wypowiedź kolegi, który twierdzi, że wyniki w markach za granicą są inne niż na podobnie podkręconych kartach w Polsce. Inny prąd tam mają? :lol:)). Same bzdury i przepychanki, na podwórkowym poziomie- dawno nie czytałem jak ktoś kogoś od "loli" wyzywał. Prawie jak na frazpc, heh. :/

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci ktorrzy mysla ze z 7900GT zrobia 7900GTX to sie grubo myla po pierwsze gt ma 256mb a gtx 512!!! i ci ktorzy mysla ze dokupia sobie 2 giga ramu i juz bedzie elegancko smiac mi sie chce normalnie dajmy przylylad zwykle ramy chadz zczastotliwoscia ~500MHz a te t\ram w karcie GTX chadza juz1600MHZ czyli ponad 3 razy szybciej po oc 4 razy szybciej wiec jest szybsza wymiana danych moim zdaniem wystarczylo by do terazniejszych gier 1gb ramu i 512MB na karcie ale tak za rok to juz bedzie stanadard 2gb i 512mg na karcie albo i jescze wiecej powtazam jescze raz GT to nie to samo co GTX chyba ze 7800GTX 256 heh :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w "wydaniu Greg'a" (który notabene ma chyba zły dzień, często zdarzały mu się merytoryczne i trafione wypowiedzi, a dziś upiera się, że 7900gt jest wydajniejszy od x1900xtx? Żartowniś ;)) nie dość, że nie ma 512vram (dającego kopa także i w 1280x1024, wiem to z autopsji), to przecież osiąga tylko 10k w marku05.

 

Bartezjusz ma >12k w marku05, odejmij ok 5%, które daje mu x2 2.7GHz względem tego a64 od grega i już masz wynik, który musisz przegonić swoim 7900gt. Do nadgonienia prawie 20%. To tyle samo ile dzieli mojego laptopa od tej 7900gt, a jakoś ja nie krzyczę, że 7800gtx go = 7900gt po o/c...

To mają być te wyniki, na widok których posiadacze x1900xtx mają sikać po nogawkach?

 

Zauwaz że gdyby Greg_1 podał wynik z vmodem to przekroczylby 12k pktow na gorszym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...