Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trzeba omijać te karty dużym łukiem, ale co brać w tej cenie, właśnie nie ma co :(

ATI X1900GT cena podobna wydajność też... przynajmniej ja się skuszę (chyba) na to rozwiązanie, owszem mam pewien niedosyt, chciałem kupić 7900GT, ale nie mam pewności czy nie kupię trefnego egzemplarza i po co mi później problemy z gwarancjami, serwisami lub nerwicą gdy jakieś artefakty się pojawią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI X1900GT cena podobna wydajność też... przynajmniej ja się skuszę (chyba) na to rozwiązanie, owszem mam pewien niedosyt, chciałem kupić 7900GT, ale nie mam pewności czy nie kupię trefnego egzemplarza i po co mi później problemy z gwarancjami, serwisami lub nerwicą gdy jakieś artefakty się pojawią...

IMHO to by była naprawdę fajna alternatywa, ale troszkę za bardzo go pociachali :( Ja póki co wolę nV z uwagi na jeszcze jedną fajna rzecz, która dosyć mi sie przydaje - wyostrzanie czcionek ekranowych. Mam 22" CRT i pracuję w 1600/1200. Delikatne wyostrzenie bardzo się przydaje. Jest coś takiego w catalystach? Ostatnie moje ATI to 9800 Pro, zresztą bardzo mile przeze mnie wspominane :) Niestety Ati troszkę za bardzo się ceni od jakiegoś czasu, a ja zawsze wybieram kierując sie stosunkiem cena/jakość, a tu chyba jednak wygrywa NV. Chyba, że będe musiał doliczyć do ceny karty koszty lecznia silnej nerwcy ;) No i Ati ciągnie troszkę więcej prądu = porządna zasiłka.

Gdyby mi wpadła X1900XT za 1200-1300 zł, to chyba bym się nie zastanawiał. 1500zł to jednak trochę dużo jak na kartę do zabawy.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najlepsze gośc w sklepie mi powiedział że nie mogę starać sie o zwrot kasy bo jak za każdym razem dadzą mi nową grafike to warunki gwarancji są od początku tkie same ;p wpradzie mi tego dogłębnie nie wytłumaczył ale zobaczę co mi przyśla z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najlepsze gośc w sklepie mi powiedział że nie mogę starać sie o zwrot kasy bo jak za każdym razem dadzą mi nową grafike to warunki gwarancji są od początku tkie same ;p wpradzie mi tego dogłębnie nie wytłumaczył ale zobaczę co mi przyśla z powrotem

Nie wiem o co mu chodziło, ale od jakiegoś czasu w prawie wszystkich hurtowniach po wymianie sprzętu na nowy dostajesz kontynuację gwarancji. Zawsze na nowy sprzęt była nowa gwarancja. Teraz już nie. W skrajnym przypadku możesz tak jak ja dostać nowy dysk twardy z 3miesięczną gwarancją :angry:

O ile w wypadku dysku to nie problem (RMA i bezpośrednio do producenta - seagate jest juz w wawie i z reguły wymiana trwa krócej niż przez sklep/hurtownie - polecam) to np z grafiką jest już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy padły komuś już 2 karty 7900 GT czy ja jestem pierwszy :P:P

Na innym forum widziałem gościa któremu padła 3 razy a z dwoma to było wielu. Więc będziemy tak karty wymieniać co miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum widziałem gościa któremu padła 3 razy a z dwoma to było wielu. Więc będziemy tak karty wymieniać co miesiąc :)

wymieniajcie, wymieniajcie... za każdym razem jest to jedna padnięta sztuka mniej na rynku... w końcu zostana same sprawne :lol2: chyba że uwalona jest cała koncepcja serii 7900. Ja skłaniam się coraz bardziej w stronę x1900gt jeszcze tylko płytkę z PCIe muszę kupić. Może po ATI znowu przyjdzie pora na NV z Directx 10... choć NV 7900 ma jeszcze sznase, jeżeli ktoś znajdzie sposób jak odróżnić uwalone karty od sprawnych to wtedy biorę NV... mają tydzień :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te nowsze eglemplarze maja problemy, bo nikt kto wcześnie kupił 7900GT nie narzeka na takie dolegliwości.

Ja kupiłem chyba jako pierwszy na forum tą karte i nie miałem żadnych problemów, a robiłem Vmody na gpu i mem zdejmowałem i ciągle karta żyje i ma sie dobrze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

No to super sprawa z tymi kartami. nV chyba za wszelką cene chce pozbyć się klientów. Może i dobrze :P

 

Być może do Polski trafiła jakaś wadliwa partia tych kart i teraz każdy płacze i lamentuje. Dziwi mnie fakt, że po trzeciej karcie wciąż ktoś upierdliwie wymienia ją na kolejny lipny model. Przecież to z lekka :lol:

 

A próbował ktoś lekko obniżyć zegary karty i wówczas oblookać czy GF sie uwali B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z ta zwalana partia moze byc wszystko mozliwe bo gdy wychodzily 7900 i gdy ja i greg kupowalismy te karty to bylo ich bardzo malo i jak juz gereg pisal szly z pierwszej partii nvidia miala problemy z dostarczeniem g71 do masowej sprzedazy na pocztaku i w pospiechu widzac doze zainteresowanie i nie chcac stracic klientow mogli cos skopac w samym pcb z drogiej strony jestem ciekaw co nvidia na ten temat ma do powiedzenia hmmmmm

 

btw. moja smiga i ma sie bardzo dobrze :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

I talked to a tech at XFX today. He mentioned that they are working on a fix with Nvidia which should be anounced shortly. He didn't have much more information then that but I feel a lot better that they recognize that there is a problem and they are working on it.

 

It was also great to hear that they were willing to do what ever I wanted at this time, send out a new card, etc... A sure sign of good customer service.

 

I told him hang on to my card until the fix is released. If another week goes by and no fix then I would call back and we could try something else.

 

5 star for xfx today!!!

Znalazłem to na jakimś zagranicznym forum :D JEST NADZIEJA :rolleyes:

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagralem maly filmik z "Deep freeze" - widac na nim co u mnie sie wyprawia pod koniec przy standardowych zegarach... :mur:

Filmik jest tutaj

A tu kilka zdjec

Czy u Was to wyglada podobnie ??

Ja sie chyba osobiscie wybiore do Action... :angry:

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o fotki, to u mnie wyglądało to bardzo podobnie, z tym, że artów było więcej. Praktycznie całe niebo zbyło zakryte. Sądząc po screenach znalezionych na innych forach są to klasyczne arty w tym teście. Zaczynają się pojawiać zwykle w tym samym miejscu pod koniec scenki. Zawsze w tym samym. Może jest to wskazówka, żeby się zorientować co to w końcu pada. to raczej nie są arty od pamięci, więc chyba rdzeń. Czy ma to związek z zasilaniem, czy raczej bład (uszkodzenie) w samym chipie. Na przykłąd w episode one mogłem grać godzinami i nic, Fear padał po 1-2 minutach, a deep freez zawsze. Kurcze, może jednak jakaś partia felernych chipsetów :angry:

Co do actiona, to niestety znowu będziesz musiał oddać tam kartę. Zgraj film i wydrukuj screeny ( ja tak zrobiłem), nawet może nie byłoby złym pomysłem wrzucić im na CD tego 3DMarka (bo np może się nie chcieć serwisantowi instalować akurat wersji 2006) i dokładnie opisz. Obawiam się, że niewiele więcej można zrobić.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o fotki, to u mnie wyglądało to bardzo podobnie, z tym, że artów było więcej. Praktycznie całe niebo zbyło zakryte. Sądząc po screenach znalezionych na innych forach są to klasyczne arty w tym teście. Zaczynają się pojawiać zwykle w tym samym miejscu pod koniec scenki. Zawsze w tym samym. Może jest to wskazówka, żeby się zorientować co to w końcu pada. to raczej nie są arty od pamięci, więc chyba rdzeń. Czy ma to związek z zasilaniem, czy raczej bład (uszkodzenie) w samym chipie. Na przykłąd w episode one mogłem grać godzinami i nic, Fear padał po 1-2 minutach, a deep freez zawsze. Kurcze, może jednak jakaś partia felernych chipsetów :angry:

Co do actiona, to niestety znowu będziesz musiał oddać tam kartę. Zgraj film i wydrukuj screeny ( ja tak zrobiłem), nawet może nie byłoby złym pomysłem wrzucić im na CD tego 3DMarka (bo np może się nie chcieć serwisantowi instalować akurat wersji 2006) i dokładnie opisz. Obawiam się, że niewiele więcej można zrobić.

Mowisz ze artow bylo wiecej...

Heh - no to tak wyglada u mnie ten test po godzinnej pracy karty w samym windowsie... :huh:

Filmik tutaj

Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - znowu jest problem...

Wlasnie zapuscilem znowu froozen i o dziwo przeszedl bez bledow!

Wiec zapuscilem w petli na 30 min i tez bez bledu!!

O co kurde chodzi?? :mur: :mur: :mur:

Raz jest dobrze raz jest zle :blink:

Odwidzialo jej sie na jakis czas?

Najgorsze ze znowu oddam do Action - oni zrobia testy i znowu powiedza ze jest ok :?

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawosci przetestuje mojego GT . W sumie wszystko dziala ok , ale dwa razy zauwazylem pewna anomalie podczas sesji CS:S a mianowicie na doslownie moment wskakiwalo mi biale tlo , tak jakbym przeniknal przez sciane . Cs odpalalem na grafach od 4ti do obecnego GT i pierwszy raz tak sie stalo :> Moze po prostu zbieg okolicznosci , ale bede w 100% pewny dopiero po sprawdzeniu GT... :/

 

Rozumie , ze na starcie mam szukac syfu @ deep freeze i w f.e.a.r ? Czy moze arty wystepuja tez w innych tytulach ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za wiele gier nie odpalalem ale w COD2 troche gralem i bylo oki, od razy zapodaj 3d2006 i wybierz test deep freez i juz tam po koniec scenki powinny sie pokazac arty, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No wreszcie mam nową kartę w kompie. :) Wybrałem MSI NX7900GT VT2D256E. Na razie z karty jestem zadowolony. Ma czerwony laminat w przeciwieństwie do większości 7900, które mają zielony. Możliwe ze jej konstrukcją zajęła się bezpośrednio MSI ,a nie jak w większości nVidia robi całe karty, jedynie naklejka na chłodzeniu jest inna. Chłodzenie jest trochę większe od standardowego, ale tak samo głośne :? Teraz jednak zajmować się nim nie zamierzam. Kartę troszeczkę podkręciłem (550/1500) i sprawuje się dobrze. Wszystkie testy przechodzi (3DMark03 = ok 19000 pkt, 06 = 4500 pkt) w deep freeze błędów brak, FEARa teraz nie mam by sprawdzić. Coś jeszcze mam uwzględnić ? Gdzie jeszcze często występują błędy ?

Pozdrawiam,

hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze ze karta zaczyna smiecic jak sie cokolwiek kombinuje przy podkrecaniu!

I niewazne ile sie ustawia! Mozna nawet dodac +1 na pamieci lub rdzeniu i juz zaczyna swirowac...

Juz kompletnie nie wiem co myslec <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No wreszcie mam nową kartę w kompie. :) Wybrałem MSI NX7900GT VT2D256E. Na razie z karty jestem zadowolony. Ma czerwony laminat w przeciwieństwie do większości 7900, które mają zielony. Możliwe ze jej konstrukcją zajęła się bezpośrednio MSI ,a nie jak w większości nVidia robi całe karty, jedynie naklejka na chłodzeniu jest inna. Chłodzenie jest trochę większe od standardowego, ale tak samo głośne :? Teraz jednak zajmować się nim nie zamierzam. Kartę troszeczkę podkręciłem (550/1500) i sprawuje się dobrze. Wszystkie testy przechodzi (3DMark03 = ok 19000 pkt, 06 = 4500 pkt) w deep freeze błędów brak, FEARa teraz nie mam by sprawdzić. Coś jeszcze mam uwzględnić ? Gdzie jeszcze często występują błędy ?

Pozdrawiam,

hardy99

Ja powiem szczerze, że przeglądałem rożne fora i jeszcze zepsutej MSI nie widziałem. Ma ktoś lub zna osobę, której padła 7900 MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś co mnie niepokoji. Otóż karta po podkręceniu (550/1500) w grach np. FEAR, Oblivion wyswietla dośc dziwne błędy w obrazie. Nie są to jakies typowe artefakty z jakimi sie kiedykolwiek spotkałem. Obraz nagle znika i pojawiają się poziome paski, które się zmieniają (zaczynają falować) jeśli naciśnie się jakikolwiek przycisk. Co najdziwniejsze, jesli nacisne Alt+Tab lub Ctrl+Alt+Del przechodze do windowsa i wszystko jest pięknie, obraz czyściutki. Jak przełacze do gry to też wszystko wraca do normy, dopuki ten błąd nie wystapi ponownie. Zdarza się to bardzo szybko po właczeniu gry (2-3 min). Nie wiem co mam mysleć, bo nic takiego się nie dzieje jeśli ustawie standardowe taktowania lub 525/1400, wtedy wszystko jest w porządku. Błąd ten nie wystepuje też w żadnym 3Dmarku, może wyniki są troszkę za niskie (03 = 18800 pkt, 05=9050 pkt, 06=4500 pkt) przy ustawieniu 550/1500. Moze karta dostaje za mało napiecia ? A może mój zasilacz jest do podkręconej za słaby ? Karta się napewno nie przegrzewa gdyż ma max 62'C. Korzystam ze sterowników 91.31 i za ich pomoca kręce kartę.

Pozdrawiam

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sam się pcham w kłopoty, ale postawnowiłem dać ostatnią szansę XFX. Kartę wymienią mi od ręki mimo dwóch dni po terminie (oczywiście Katowice, nie Warszawa) - właśnie jedzie do mnie nowa 520/1500, bo nie było takiej na miejscu - więc jeszcze dziś zobaczę jaki egzemplarz się trafi. Ostatecznie padła mi jedna na kilka sprzedanych sztuk (narazie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzis rano odpowiedz od leadteka, poproszono mnie o podeslanie screenow z bledami wywietlanymi w 3d2006, beda sie kontaktowac z nividia w tej sprawie, ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...