Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

na 79gt jest dokladnie odwrotnie, geo sie konczy pozniej niz shader i rop [; przynajmniej wedlug SF3D [; i jakos rozsadek podpowiada mi, zeby mu zaufac [;

 

Standardowo geo jest wyzej o 16.2MHz niz reszta, SF3D lata z +20MHz [;

Potwierdzam, u mnie na 7950GT daje wieksza delta niz standardowa +20, bo szaderki nie bardzo chcialy sie wysoko bujac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

The reason to my opinion can only be that in demanding applications, like Comanche 4, because of a large fluctuating current demand of the GPU, there is much fluctuation on the Vcore.

These voltage fluctuations go beyond the OVP, which then shuts down the GPU.

By making an negative offset of 30mV, there is 30mV more room before the OVP trips. At the same time Vgpu is lowered by 30 mVolt.

Łaczysz 5v - 47kohm - pin3

 

vgpu spada o 30mv, ale przez mniejsze wahania "peak" napiec nie siega ovp i nie ma czarnego ekranu w roznych testach. Proste imho :) . Sam musze to zrobic chyba

Nie rób tego, gość przez przypadek odkrył hamerykę a nie zajrzał nawet do datasheetu ;)

OVP = VREF+0.15V -> pin REF(2) przez rezystor do +5V i nie ma żadnego OVP ;) + od razu podnosi Vgpu

OVC ustawia rezystor pomiędzy OCSET(10) i ICOMP(11)

"Switching" - FS(29) - dokładasz rezystor do masy (ale bez oscyla nie radzę)

może być też wskazane dołożenie 300p-1n pomiędzy COMP i FB jak przesadzisz z zegarkami i napięciem

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

with thin red are marked where pin3 (ofs); pin4 (vcc) and pin 29 (fs) goes

 

with purple is marked where i apply pencil - ~50kohm

with green is marked where i apply pencil on the resistor for internal frequency - original 87kohms, green 50khoms

 

voltmod connections are not displayed on this jpeg, they are on the other side of the card

 

and after all: gpu (vid3 only) = 1.46v, mem = 2.24v

still i cant get any higher than 600/910 or 630/750

after that are black screens and restarts (i am using comanche 4 demo benchmark as the fastest way to check the stability)

 

come on guys give me more advices

Widzę, że gościu zrobił coś takiego, ale nic mu to nie dało. Faktycznie wg diagramu http://www.intersil.com/data/fn/FN9187.pdf

należało by to zastosować do drugiego pinu.

Nie wiem.... chyba za słaby jestem w te klocki żeby sie w to bawić :)

O ile wzrośnie napięcie na gpu, jeżeli zrobię tak jak proponujesz?

Edytowane przez K0para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Palita 79GS, a mianowicie czy bez vmoda na pamięci można je uszkodzić? Miałem 600/800 na nim i w 3d markach wszytko było oki tem też ale podczas grania w Lost Planet zawieszała się :/ nie było artów tylko się zawieszała. Na pewno była to wina pamięci b gdy je trochę spuściłem (750) chodziło ładnie. Czy to była wina temperatury pamięci czy co?? dodam tylko że ich temp był w granicach 28*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś długo tego wyniku nie było...

 

"This entry has been deleted"

juz jest oki - po prostu na orbie omyłkowo dalem inny wyniczek na published

a mody byly - ten z 1.35v na 1.55 (realne 1.57V)

dosc mocno zmodowane chlodzenie - revoltec na pipach + 2x92mm + coolabolatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

O ile wzrośnie napięcie na gpu, jeżeli zrobię tak jak proponujesz?

Wszystko masz w dataszicie ;)

REF

The REF input pin is the positive input of the error amplifier. It

is internally connected to the DAC output through a 1kΩ

resistor. A capacitor is used between the REF pin and ground

to smooth the voltage transition during Dynamic VID

operations.

Vgpu=VDAC+[(5V-VDAC)/(1k+Rmod)]*Rmod1k (edit)

VDAC zależy od CoreVID i błędu DACa - na różnych kartach będzie inne - trzeba zmierzyć.

 

Ta metoda jest lepsza, bo razem z Vgpu podnosi się OVP ;)

Jest jednak pewna istotna wada: razem z napięciem linii 5V będzie pływać Vgpu (podobnie zresztą jak w metodzie z pinem 3), dlatego zamiast linii 5V lepiej jest użyć Vmem, które jest stabilizowane.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem świeżym posiadaczem 7900GS od Asusa - w wersji TOP. Niebawem zakupie Accelero S1 - słyszałem, że jest to świetne chłodzenie. Ale... kupuje je po to, aby zrobić Vmoda na tej karcie (interesuje mnie Pencil Mod), tylko że nie moge go nigdzie znaleźć... Gdyby ktoś był tak miły... :)

 

Opłaca się na 7900GS robić Geo Unit Moda? Na 7600 dawało to pare MHz więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem świeżym posiadaczem 7900GS od Asusa - w wersji TOP. Niebawem zakupie Accelero S1 - słyszałem, że jest to świetne chłodzenie. Ale... kupuje je po to, aby zrobić Vmoda na tej karcie (interesuje mnie Pencil Mod), tylko że nie moge go nigdzie znaleźć... Gdyby ktoś był tak miły... :)

 

Opłaca się na 7900GS robić Geo Unit Moda? Na 7600 dawało to pare MHz więcej...

http://forum.strefapc.pl/index.php?showtop...p;mode=threaded

U mnie sie opłacało powyżej 710 Mhz na geo miałem restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w dataszicie ;)

Vgpu=VDAC+[(5V-VDAC)/(1k+Rmod)]*Rmod1k (edit)

VDAC zależy od CoreVID i błędu DACa - na różnych kartach będzie inne - trzeba zmierzyć.

 

Ta metoda jest lepsza, bo razem z Vgpu podnosi się OVP ;)

Jest jednak pewna istotna wada: razem z napięciem linii 5V będzie pływać Vgpu (podobnie zresztą jak w metodzie z pinem 3), dlatego zamiast linii 5V lepiej jest użyć Vmem, które jest stabilizowane.

 

Zrobiłem tak jak mówisz ale z linią 5v.

Faktycznie podnosi sie napięcie na gpu, ale stabilności zero, jest jeszcze gorzej.

Kombinuje dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Na mojej karcie OCP zaczyna się przy ok 1.55-7V (pokrywa się z nominalnym OVP)

Masz niestabilne 5V, albo łapiesz OCP. Jakie dałeś napięcie? Jakie miałeś VDAC i jaką wartość Rmod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej karcie OCP zaczyna się przy ok 1.55-7V (pokrywa się z nominalnym OVP)

Masz niestabilne 5V, albo łapiesz OCP. Jakie dałeś napięcie? Jakie miałeś VDAC i jaką wartość Rmod?

Vdac= 1.3v

Przy normalnych zegarach zabezpieczenie sie włącza na 1,50v

Przy zwiększonym napięciu, kilkanaście Mhz powyżej nominalnego powoduje "czarny ekran"

Stabilność sprawdzam "Comanche 4 Benchmark"

Jaką masz kartę, zegary, napięcia?

Edytowane przez K0para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

U mnie jest "firmowy" offset -40mV (Gainward 7900GS AGP), przy VDAC=1.34V Vcore=1.3V. Nominalna rezystancja OCP=1.2k. Po zwiększeniu do 2.2k OCP przestaje działać (przynajmniej do 1.63V - tyle sprawdziłem). Siedzę na stock AC, więc realnie mogę jechać max 1.40-1.43V, powyżej temp mi wywala. 1.63V było stabilne - ripple na poziomie <=30mV (mierzone oscylem), z tym że: Rmod brany z Vram (2.0V), do REF dołożony kond. 100n, Comp-FB: 470p. Rmod@1.43V = 3.9k, Rmod@1.63V = 1.2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładniejsze pomiary:

Vcore= 1,298

Vcore3d= 1,305 -09

Ref= 1,295

Ref3d= 1,292

Zastosowałem linie Vmem( 2,13v)

Zwiększyłem wartość rezystora OCP do 6,8Kohm - standardowo 3,6Kohm

I dalej duuuupaaa...... :mur:

Poprawiło się to, że mogę dać 1,6v na gpu na defaultowych zegarach, ale po podkręceniu jest lipa.

Czy moge do Rmod'a zastosować potencjometr, ma to jakieś znaczenie?

Poradź coś, co jeszcze mogę zrobić? bo nic z tego nie kumam.

Edytowane przez K0para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Poprawiło się to, że mogę dać 1,6v na gpu na defaultowych zegarach, ale po podkręceniu jest lipa.

Czy moge do Rmod'a zastosować potencjometr, ma to jakieś znaczenie?

Dołożyłeś kondensatory?

Niestety bez oscyla ciężko powiedzieć, co się dzieje. Najbardziej prawdopodobne przyczyny:

 

1. niestabilne zasilanie scalaka - dołóż jak najbliżej końcówek zasilania kond. monolityczny min. 220nF (każdy centymetr to kilometr ;) w takich aplikacjach)

 

2. badziewne elektrolity na VGPU (np. za duże ESR, albo trafiły się sztuki po -25% pojemności) - tylko wymiana.

 

3. ciągle łapiesz OCP, może jeszcze za mało zwiększyłeś R albo:

- wzmacniacz/konwerter prądu pracuje niestabilnie (masz większe rezystancje OCP) - spróbuj dołożyć parę piko (10-56) pomiędzy ISUM - ICOMP i/lub zmniejszyć rezystor pomiędzy tymi pinami (ustawia on wzmocnienie, czyli skaluje aktualną wartość "zmierzoną" prądu). Powinno to poprawić stabilność układu, chyba że:

- "skończyły" się cewki - były dobrane na styk (za mały prąd nominalny - wchodzą w nasycenie i wywalają OCP, jeśli przegniesz z ROCP to załatwisz mosfety). Można albo zwiększyć Switchig Frequency (FS) albo najlepiej wymienić cewki na mocniejsze.

 

4. za duże Rdson mosfetów (za cienkie są poprostu) skutkiem czego masz duże pulsacje na VGPU, czego miernik nie ma szans pokazać niestety - również tylko wymiana na mocniejsze.

 

Zamiast RMOD można oczywiście wstawić potenciometr i przeciwnie niż na FB nie ma tu większego znaczenia dł. przewodów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłeś kondensatory?

Niestety bez oscyla ciężko powiedzieć, co się dzieje. Najbardziej prawdopodobne przyczyny:

 

1. niestabilne zasilanie scalaka - dołóż jak najbliżej końcówek zasilania kond. monolityczny min. 220nF (każdy centymetr to kilometr ;) w takich aplikacjach)

 

2. badziewne elektrolity na VGPU (np. za duże ESR, albo trafiły się sztuki po -25% pojemności) - tylko wymiana.

 

3. ciągle łapiesz OCP, może jeszcze za mało zwiększyłeś R albo:

- wzmacniacz/konwerter prądu pracuje niestabilnie (masz większe rezystancje OCP) - spróbuj dołożyć parę piko (10-56) pomiędzy ISUM - ICOMP i/lub zmniejszyć rezystor pomiędzy tymi pinami (ustawia on wzmocnienie, czyli skaluje aktualną wartość "zmierzoną" prądu). Powinno to poprawić stabilność układu, chyba że:

- "skończyły" się cewki - były dobrane na styk (za mały prąd nominalny - wchodzą w nasycenie i wywalają OCP, jeśli przegniesz z ROCP to załatwisz mosfety). Można albo zwiększyć Switchig Frequency (FS) albo najlepiej wymienić cewki na mocniejsze.

 

4. za duże Rdson mosfetów (za cienkie są poprostu) skutkiem czego masz duże pulsacje na VGPU, czego miernik nie ma szans pokazać niestety - również tylko wymiana na mocniejsze.

 

Zamiast RMOD można oczywiście wstawić potenciometr i przeciwnie niż na FB nie ma tu większego znaczenia dł. przewodów ;)

Zwiększyłem R do 8,7 - nic nie daje

Zmniejszyłem rezystor(36,6) między ISUM-ICOMP do 27,5- też lipa

Dałem kond. 100nF do REF, 30p do ISUM-ICOMP, 470p do COMP-FB - lipa

 

 

1. niestabilne zasilanie scalaka - dołóż jak najbliżej końcówek zasilania kond. monolityczny min. 220nF (każdy centymetr to kilometr ;) w takich aplikacjach)

Chodzi o REF, VCC?

 

 

Czym się różni OVP od OCP? za co odpowiadają te zabezpieczenia? za co odpowiada Switchig Frequency? da się go ustawić "na oko" po przez zmianę wartości rezystora(86,6Kohm)? (nie znam na tyle anglika aby wyczytać to z datasheetu)

 

Stabilność karty kończy się na ok 590Mhz- czy to jest 1,3v czy 1,6v nie ma różnicy (comanche benchmark)

Na 1,6v 3dmarki przechodzą na 740Mhz (i niektóre gry) dlaczego tak jest, że stabilność zależy od aplikacji?.

 

Co do jakości elementów na karcie, z tego co zdołałem wyczytać w necie prawie każda(7900gs, gt) karta po modzie ma problemy ze stabilnością.

 

I jeszcze jedno: Skąd ty to wszystko wiesz?

 

Dodam jeszcze, że moja wiedza z zakresu elektroniki kończy się na umiejętności posługiwania się multimetrem i lutownicą więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Mogę stosować kondensatory ceramiczne?

Jeżeli chciałbym dołożyć kondensator do łącze go równolegle z tym istniejącym?

Edytowane przez K0para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img442.imageshack.us/img442/7436/7900gtns2.jpg

 

w bialych miejscach u mnie sa luty. Robilem tego moda i niedziala. Albbo zle nalozylem lakier albo cos tam asus pomieszal.

 

Z ciekawosci napeicia sprawdzalem. I tak z modem: 1,1v w pomaranszowym i zoltym punkcie. Bez moda 0v.

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik2008

jaki zasilacz jest potrzebny do obsługi 2 kart 7900GS Gigabyte Turbo Force I ile one Watt pobieraja.

Jest róznica w która strone połaczy sie mostek czy obojetnie?

Jest róznica w grach.

mój sprzet to

ASUS A8N SLI-SE,Athlon 64 3700 San Diego @2,9GHz,2x1GB Patriot PC 4000 (500MHz), GIGABYTE 7900GS 256MB DDR3 ZALMAN,ComboCool PIPE101 + Thermaltake SMART FAN II,Pentagram Silent Force 460W,SB LIVE 5.1 SB0220, 160GB Seagate i 80GB CaviarXL

wytrzyma zasilacz?

Szybka odpowiedz pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Chodzi o REF, VCC?

Czym się różni OVP od OCP? za co odpowiadają te zabezpieczenia? za co odpowiada Switchig Frequency? da się go ustawić "na oko" po przez zmianę wartości rezystora(86,6Kohm)?

Chodziło o VCC i GND.

OVP <overvoltage protecion> - zabezpieczenie nadnapięciove, OCP <over current protection> - zabezpieczenie nadprądowe. Switching Frequency (częstotliwość kluczowania) to podstawowy parametr, od którego zależy moc, sprawność i wymiary dławików ;). W datasheet'cie masz wzór nr 34 i wykres na stronie 24. Podnoszenie częstotliwości może rozwiąząć problem z cewkami, ale powoduje zwiększenie strat na górnych mosfetach i w scalaku, więc możesz przejść z jednego problemu w drugi.

 

Na 1,6v 3dmarki przechodzą na 740Mhz (i niektóre gry) dlaczego tak jest, że stabilność zależy od aplikacji?.

Co do jakości elementów na karcie, z tego co zdołałem wyczytać w necie prawie każda(7900gs, gt) karta po modzie ma problemy ze stabilnością.

Różne aplikacje różnie obciążają GPU i VRAM, poza tym nie wszystkie efekty niestabilności rzucają się w oczy. Niestabilność może wynikać z małego zapasu mocy przetwornicy - nie zawsze wystarsza pomazać rezystor ołówkiem ;)

 

Mogę stosować kondensatory ceramiczne?

Jeżeli chciałbym dołożyć kondensator do łącze go równolegle z tym istniejącym?

Ceramiczne są oki. Tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...