Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to jak to jest? Na GF7800GTX takie pamieci ciagaly okolo 625-700MHz. GF7800GTX 512MB mial memki 1,1ns i ciagnely 900MHz. Podobnie teraz jest z GF7900GTX, a tu niby na 1,4ns jest mniej wiecej tyle samo co na sporo szybszych modulach. Czy nie jest to dziwne? Rozwiazanie jest jedno - timingi luzne jak gumka w majtkach prostytutki.

A czy jest jakaś możliwość edycji timingów pamięci, może na podobnej zasadzie jak napięć czy zegarów rdzenia?

Tłumaczyłoby to różnice w podkręcalności kart z tymi samymi modułami 1.4ns Samsunga, te bardziej podkręcalne dochodzące do 2000Mhz miałyby poluzowane timingi po prostu. W takim wypadku powinno być także widać róznice w wydajności między kartami o tym samym zegarze, a róznym potencjale overclockerskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie koleja relacja z placu boju :) OPV 1,3v zaimplementowane zegary 640/1800MHz full stable :D karta nadal na standardowym chlodzeniu jakos nie chcialo mi sie dzisiaj bloku zakladac :) w poniedzialek testy na 1,4v w wekeend nie dam rady bo pracuje :)

 

 

Benche :)

 

3DMark2k3 - 22303pkt

 

3DMark2k5 - 10836pkt

 

3DMark2k6 - 5253pkt

 

 

 

p.s Greg --> nie obijaj sie :D

 

 

pozdr storm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tygodniu za grosz czasu :( ale w weekend będe miał troche :]

btw jeszcze nie robiłem hardmod'a i sie troche boje, ale myśle że sie przełamie w weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tygodniu za grosz czasu :( ale w weekend będe miał troche :]

btw jeszcze nie robiłem hardmod'a i sie troche boje, ale myśle że sie przełamie w weekend ;)

 

 

ehhhh to nie zaden hardmod ja nic nie lutowalem :) lupa troche cierpliwosci cienki kabelek i klej na cieplo :D

 

 

pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@storm

Czy oby to bezpieczne? Ile zystakłeś po modzie?

Masz jakieś foty.

 

hmmmmmm pewnie ze bezpieczne gdybym dal napiecie powyzej 1,6 to bylby juz hardcore a tak ze standardowych 1,2v do 1,3v to tak samo jak na 7800gt biosmod z 1,4v na 1,5v zyskalem 60MHz :)

 

 

Greg --> mod stal sie jeszce prostrzy 7900gt vmod :D cos czuje ze 700MHz na rdzeniu peknie jak nic przy 1,4 + H20 :D

 

pozdrawiam storm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamiar dać ten sam link :P

Dla uściślenia, przykliłeś kabelek na gorący silikon :?: czy to jakiś inny klej na gorąco :?:

Dobrze przewodzi, tak bez cyny :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej rady.

 

Mam dwe karty GF 6800GS i GF7900GT którego kupiłem zbyt pochopnie i którego chcialem sprzedać(Storm miał ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ale ja się ociągałem :-P )

 

Okazało się jednak że sprzedałem GF 6800GS zamiast GF 7900GT.

 

tak więc narazie mam 7900GT jeszce nie włożonego nawt do kompa. Mam propozycje wymianki mojej karty na GF 7800GT+200zł+TOCA3 oryginał i zastanawiam sieco zrobić

 

Czy warto jest się wymieniać??

 

Generalnie chciałem zostać przy GF6800GS ale jako ze sie sprzedał to może zostać już przy GF7900GT??

 

Jak myslicie??Wymieniac czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze widac koles ze cos kombinujesz i szukasz frajera ktory kupi jakas uszkodzona karte.. jak mogl sie 68GS sprzedac ? sam sie sprzedal ? pomyliles ja z 7900gt ? nie rozsmieszaj mnie a zostan przy 79gT .. jak juz go masz to po co sie pozbywac? bedzie na dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czy ty umiesz czytać??

Miałem dwie karty GF6800GS i ostatnio kupionego 7900GT.

 

Chciałem sprzedać 7900GT a okzało się ze szybciej sprzedam 6800GS i tak też się stało.

 

karte z tego przedziału cenowego szybciej sprzedać niż high end.

 

Teraz mam gościa który chce sie wymienić na warunkach o których wspomniałem wcześniej..

 

Powiedz mi panie Rutkowski jak wydedukowałeś że jakaś karta jest uszkodzona??

 

Hehe wszystko jest w 100% sprawne i posiadające gwarancje panie detektywie.

 

Jesli nie potrafisz doradzić i ogarnąć wszystkiego to nie wypowiadaj sie.

Edytowane przez Qube-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z podkręceniem swojej Galaxy 7900gt. Nie jestem jakiś hard clocker i nie zamierzam wyciskac z niej siódmych potów, modować, kombinować z biosem itp, chciałem jedynie nieco podkręcić zegary i tu mały zonk. Wrzuciłem coolbits.reg, pojawiła się zakładka z suwaczkami i pomimo ustawienia większych wartości wydajność karty nie wzrasta. Sprawdzam sobie w counter strike source i jak bym nie ustawił zegarów zawsze mam ~114 fps

 

Spróbowałem też powerstrip i podobna historia. Przy starszej wersji przy zegarach jest tylko informacja N/A, a przy nowszej ustawiac zegary sobie mogę, ale i tak nie daje to żadnych efektów

 

W riva tuner nie mam w zakładce Driver Settings opcji System Settings, a w Power Users niebardoz chce mi się bawić :)

 

Próbowałem sterowników 84.21 oraz 83.91

 

Jeszcze jedna dziwna sprawa w 3dmarku 05 w Details przy karcie graficznej mam VGA Memory Clock 0.0 Hz VGA Core Clock 0.0 Hz.

 

W 3dmark 05 i wychodzi mi zawsze około 7800 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@storm czekamy na wyniki po modzie a tak na marginesie co jest poczebne zeby zrobic takiego v moda wtajemniczcie mnie w to z gory dzieki

Tego to sie predko nie doczekasz :D Moze dopiero na nowym egzemplarzu za 2-3 tyg :lol2: :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to sie predko nie doczekasz :D Moze dopiero na nowym egzemplarzu za 2-3 tyg :lol2: :wink: :lol:

 

 

no wlasnie karta zmarla smiercia naturalna :( po resecie kompa juz nie wstala co zrobic trza czekac na wymiane :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to sie predko nie doczekasz :D Moze dopiero na nowym egzemplarzu za 2-3 tyg :lol2: :wink: :lol:

Karas... Ty lepiej powiedz kiedy Wy tam w tym acris'ie (am I right?? :-) ) będziecie mieć te Gigabyte'y?

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko"do posiadaczy 7900gt" , kolega prosił aby zapytac czy macie problemy w grze FARCRY, on nie moze za cholere sobie proadzić z ta grą, marki po OC biegają inne gry także a podniesienie zegarów o 5mhz na farcry u za każdym razem kończy się zwisem!!!! Napiszcie prosze czy ktoś z was ma takie problemy" stery zmieniał na ró.żne i nic, jego znajomy ma taki sam problem :(

thx z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy!

karta przechodzi w domyślne taktowania ale tylko dla GPU, tylko że nie ma ani artów ani wysokiej temp. , już głupi jestem, może przechodzi w tryb low 3D :?:

 

A co do Nibitora to nie działa :P

 

Jest jakiś prog. jak RT który wymusza na stałe tryb performance 3D :?:

 

@strom zrobiłem moda na 1.4V tylko mam problem z tym przechodzeniem na domyślne taktowania :/

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...