Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

I pewnie to napiecie okazało sie zdradliwe. Gdzieśczytałem wywody mądrych ludzi od microna, ze D9 bez utraty "wlasciwosci" powinny na dluzsza mete smigac przy <2.2

Ej coś chyba nie bo AE mają w standardzie 2.2V no i jest kilka kości na D9 z 2.4 +5% czyli 2.52V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie - rozumiem, że napięcie 2.4 w górę to przesada, al 2.2V to nie kosmos.

A padnięty GMH przy 2.1? Co Ty na to ? :D

 

Generalnie sądzę, że te pamięci po prostu potrzebują lepszego chłodzenia niż jakieś tam standartowe hitspridery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej coś chyba nie bo AE mają w standardzie 2.2V no i jest kilka kości na D9 z 2.4 +5% czyli 2.52V

Akurat AE delikatne strasznie, ludki puszczali te pamieci na co dzien sporo ponizej 2.4V, a i tak padaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekki nawiew myślę i po kłopocie.U mnie wieje fander 120mm skręcony na minimum.Nie mam budy z oknem to mi nie przeszkadza :-)

Poza tym nie oszukujmy się, wydajne podzespoły muszą być lepiej chłodzone a pozostawienie ich samym sobie bez dobrej wentylacji i odprowadzenia nadmiaru ciepła, nie wróży niczego dobrego...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz memy śmigają jak powinny - z tymi OCZ musiało być coś nie tak od początku.A ja myślałem, że płyta mi wariuje :)

Dałem 900 MHz 5-5-5-15 na 2.1V - tylko nie mówcie mi ,że się zjarają :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 900 MHz 5-5-5-15 na 2.1V - tylko nie mówcie mi ,że się zjarają :)

Jak tak maja chodzic trzeba bylo brac tanie kingstony :P

 

Powinny przy tym voltarzu pojsc 1000 5-5-5.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak maja chodzic trzeba bylo brac tanie kingstony :P

 

Powinny przy tym voltarzu pojsc 1000 5-5-5.

Ja wolę kupić lepsze i obniżyć takty, niż tańsze i je katować.Poza tym na razie ze względu na chłodzenie proc chodzi na 3.24 Ghz , a jak zmienię to puszczę go na 3.5 GHz i wtedy lepsze memy się przydadzą.

 

Na razie testowałem na tych ustawieniach, potem spróbuje 900 przy 2.0V - w sumie już próbowałem i idą, ale nie testowałem ich konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Cruciale rzeczywiście są tak różne, że są 2x droższe? Obie na kosciach Micron D9GMH.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=203090396

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=203091429

 

O ile mniejszego OC nalezy się spodziewać po tańszej wersji?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC6400 vs PC8000 - Wyższy bin jest lepszy. Swego czasu PC8000EPP były uważane za najlepsze memki 2x1 GB. Teraz niby pałeczkę przejęły PC8500, które się coś popsuły. Była limitowana seria (prawie jak ESy - GMH), która robiła 600 - 620 MHz CL4 2,45 - 2,5v :|, a teraz te memki hulają jak inne pamięci (i są już na GKX)

 

Na XS PC8000EPP czasami chodzą gorzej od serii Ballistix PC5300 jeśli chodzi o CL5 i niskie volty, ale przy wyższych napięciach pokazują pazurki.

 

Szczerze mówiąc za tę cenę wolałbym 4x1 GB tańszej wersji :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Cruciale rzeczywiście są tak różne, że są 2x droższe? Obie na kosciach Micron D9GMH.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=203090396

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=203091429

 

O ile mniejszego OC nalezy się spodziewać po tańszej wersji?

Roznica w cenie wynika z okresu w ktorym Przemek_s kupil pamieci na handel. Trudno stwierdzic o ile i czy wogole gorzej krecic beda sie 800. Mozesz tez rozejrze sie za G.Skill HZ, obecnie dostepne kreca sie wysmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak uwaz z cenami Cruciali ale umnie polecialy strasznie do dolu,az sie skusilem i domowilem nastepna parke do moich 75$

borze jak tanio pare miesiecy temu 230$ musialem placic.

Jak dojda podam jak sie kreca na 4 kosciach

Tu cennik

http://www.mwave.com/mwave/ViewProduct.asp...p;SortMethod=11

 

Jestem szczesliwcem,wczoraj jeszcze 800 zolte byly,dzisiaj znikly,zostaly czarne po 104 :D

 

Update doszly,biore sie za OC ale chyba polecialo do dolu przy 4 kosciach- jak narazie 1000 -5-5-5-12 poprzednio 1070,ale na 800 spokojnie idzie jak poprzednio 4-3-3-3-4

Tak sie prezentuje duecik

Dołączona grafika

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z nizej wymienionych kupic najlepiej ??

 

PATRIOT LLK DDR2 2x1GB CL5 1000Mhz CL4 800Mhz DUAL

 

GOODRAM PRO 900 2GB DUAL

 

OCZ 2GB DDR II 800 Platinum Dual CL4

 

G.Skill 2GBNQ

 

G.SKILL 2×1GB DC 4-4-4-12 DDR2 800 (PC2 6400).

 

Crucial Ballistix EPP 2x1GB DC 4-4-4-12 DDR2 800 (PC2 6400)

 

chcialbym jak najmniejszym kosztem miec dobre kosci do OC (mam 500zł na wydanie lecz wolalbym sie zmiescic w 400)

 

G.SKILL F2-6400CL4D-2GBHZ

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej coś chyba nie bo AE mają w standardzie 2.2V no i jest kilka kości na D9 z 2.4 +5% czyli 2.52V

 

Trochę przesadzacie - rozumiem, że napięcie 2.4 w górę to przesada, al 2.2V to nie kosmos.

Ranking umierania D9: http://www.xtremesystems.org/forums/poll.p...&pollid=960

 

To kto śmiga na 2.3 24/7 :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking umierania D9: http://www.xtremesystems.org/forums/poll.p...&pollid=960

 

To kto śmiga na 2.3 24/7 :D ?

Tak :P

 

Kazdy ram jaki mialem to chodzil przy 2,3V na codzien; dla micronow 2,4V na codzien :P

 

Teraz mam "jakies" nedzne Elpidy i 2,3V juz od 6mc gdzies chodzi (4x1gb) bez nawiewu i radiatorow kostki grzeja sie bardziej niz Micron...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje z miejsca 3.0V ;)

 

Ale tak naprawde, to ta zaleznosc jest bardzo mala. Co wcale nie znaczy, ze >2.4V na co dzien nie skroci znaczaczo zywotnosci. Moje D9GMH aktualnie 4.4.4.10 800 @ 1.85V

Edytowane przez s_noopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...