Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Które ustawienie jest najwydajniejsze do codziennej pracy: 4-4-4-12 900Mhz czy 5-5-5-12 1000Mhz. Mniejsze timingi czy wyższy zegar? proc to brisbane 2,8Ghz i pamięć ocz platinum rev2 4-4-4-15 800Mhz.

4-4-4-12 900MHz... tak przynajmniej na C2D jest. Najprawdopodobniej na AMD tez bedzie wydajniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynikałoby również, że 800mhz na 4-4-4-12 bedzie wydajniejsze niż 900mhz na 5-5-5-12 ale chyba w testach syntetycznych jest odwrotnie z ta wydajnością. Muszę to ogarnąc bo mnie głowa boli juz od tego podkręcania mam za duzo wątpliwości i musze się upewnić czy krótkie timngi czy wysokie zegary.

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadam to pytanie tutaj, bo nawet nie wiem gdzie pasuje :)

Mam tera do opylenia swoje stare Corsairy XMS2 2x1GB oraz OCZ Flex 2x1GB CL3 i tak sie wlasnie zastanawiam, czy moze ich nie przetrzymac jeszcze. Nie slyszal ktos moze jakichs plotek, ze DDR2 pojda cos w gore ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 3 zestawów losowych

OCZ Special Ops 2x1GB DDR2 800 CL5 stwierdzam że:

 

Przy cl5 wszystkie zestawy +- 10-15MHz chodzą :

 

Średnio : 960MHz vdimm 2.0

Średnio : 1000MHz vdimm 2.1

Średnio : 1040MHz vdimm 2.2

 

Jak zrobie testy na cl4 też podam . Mam nadzieje ze sie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. Czy ktoś z Was może powiedzieć cokolwiek na temat pamiątek Mushkin HP2-6400? Z róznych tabel wynika, że są one produkowane na D9GMH. kosztuja około 450zł za nowy kit i zastanawiam się, czy nie skusić się na taki komplet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladam zagraniczne testy i rzeczywiscie ProMOS :/ TUTAJ piszą natomiast że D9GMH. X_A - może sprawdziłbyś te memki. Nie lubie kupować w ciemno.

2x2 GB są na Micronach. Pierwsze HP były na D9 GMH. Z obecnymi to nie wiem. W każdym razie HP2 lecą do PL i biorę je na testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

mam problem podkrecialem procka i pusicilem superpi 16M i mialem wynik 10min 04 s gdy podkrecilem pamieci do 900 mhz mailem 11 min ale w everescie o 1000mb lepsze wyniki w winrarze tez lepszy co moze byc przyczyna ze mam taki maly wynik w superpi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nosze sie z wymiana swoich ramek na zestaw 4x1, obecny zestaw slabo nadaje sie do OC, mam okazje kupic GEIL DDR2 4096 MB PC6400 4x1GB BLACK DRAGON http://www.geil.com.tw/products/show/id/122 Ciekwai mnie na jakich kosciach robione sa te ramki, wersja 1066 to Micron lub Promos. Za cholere na sieci nie moge znalesc zadnych informacji, moze ktos cos slyszal albo juz testowal ten zestaw bede wdzieczny za kade info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nosze sie z wymiana swoich ramek na zestaw 4x1, obecny zestaw slabo nadaje sie do OC, mam okazje kupic GEIL DDR2 4096 MB PC6400 4x1GB BLACK DRAGON http://www.geil.com.tw/products/show/id/122 Ciekwai mnie na jakich kosciach robione sa te ramki, wersja 1066 to Micron lub Promos. Za cholere na sieci nie moge znalesc zadnych informacji, moze ktos cos slyszal albo juz testowal ten zestaw bede wdzieczny za kade info.

Podkrecaja sie niezle, jezeli masz okazje kupic taniej niz osobno dwa zestawy 2GB to mozesz je nabyc.

 

Ich recenzje mozna znalezc w polskiej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecaja sie niezle, jezeli masz okazje kupic taniej niz osobno dwa zestawy 2GB to mozesz je nabyc.

 

Ich recenzje mozna znalezc w polskiej sieci.

Nie porównuj PC8500 do PC6400...

 

 

PC6400 jest robione na Elpidach i nie wiadomo jak się kręci (za pewne w miarę dobrze, ale nikt tego nie testował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tutaj Patrioty 2xGB Signature Line 667MHz CL5? Mam takie kostki i całkiem miło idą, mimo tego, ze moja płyta ma dość skromne napięcie na RAM, bo tylko 2.1V. Na razie udało mi się zrobić 720MHz 4,4,4,11 1T, 733 MHz 4,4,4,12, 2T, 900MHz 5,4,4,12 2T, a to wszystko na 1.8V :D Moja płytka ma coś z regulacją, bo jak dołożę voltów, to nie widać różnicy w osiągach (albo kostki są coś nie tego). Są chyba na Powerchipach, ale nie jestem pewien - tak wyczytałem w necie. Wydaje mi się, że nieźle jak na najzwyklejsze kości, które kosztowały mnie tylko ~290 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...