Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Wuala :wink:

 

G.skill HZ PC6400 2x1 GB (nowe radia) ~ 2,45v (P5B Deluxe)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czyli jest całkiem nieźle :wink: Proszę nie patrzcie na alphy, ale to miałbyć max MHz :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest całkiem nieźle :wink: Proszę nie patrzcie na alphy, ale to miałbyć max MHz :lol:

Bardzo ladne wyniki jak na stosunkowo tanie memki dla przecietnego kowalskiego, come back HZ :)

 

U mnie lezy kilka kitow "nowej" rewizji HZ, czekam tylko na mobo i tez moze machne jakis wynik.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie HK 8500 (D9 GMH) były znacznie gorsze :( ale spróbują dorwać następny kit, by sprawdzić, czy to tylko słaba parka była. Pewnie jakieś kolejne nowe HZty też wyrwę :)

 

Mały update :wink:

 

Dołączona grafika

 

Nie pytajcie ile V, bo ktoś mnie zastrzeli... :lol: :rolleyes: Gdyby ta płyta była lepsza (MSI P35 Neo-F) :mur: Na innej mobo przy tych voltach poleciałyby przynajmniej 485 MHz...

 

Update 2

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Więcej voltów na te pamięci nie odważę się dać (mam limit w mobo do 3,3v :lol: ), a one mają potencjał (i to na takiej ŚREDNIEJ płycie) :wink: Jestem przekonany, że dam radę zrobić 490 MHz CL3 SPI32M stable B-) Ale PCB w G.skillach (czarne, 6-warstwowe BrainPower) jest BARDZO wytrzymałe, a nowe radiatory lepiej odprowadzają ciepło od starych :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat AE delikatne strasznie, ludki puszczali te pamieci na co dzien sporo ponizej 2.4V, a i tak padaly.

Odpukać, moje chodzą od 3 miesiecy na 500 4-4-4 2,25V i mają sie dobrze. Oby tak dalej.

 

@Yoto - radiatory miażdzą :). Kowalska robota prawie. A wyniczki nie powiem, fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać, moje chodzą od 3 miesiecy na 500 4-4-4 2,25V i mają sie dobrze. Oby tak dalej.

 

@Yoto - radiatory miażdzą :). Kowalska robota prawie. A wyniczki nie powiem, fajne.

Ciekawe ile kosztują te radiatory ... bo pamięci letko droooogawe :D (aha kupiłem je - nikt mi nie chciał nic dać do testów :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kosztują te radiatory ... bo pamięci letko droooogawe :D (aha kupiłem je - nikt mi nie chciał nic dać do testów :D)

Jak ja chcialem te pamieci do testu to tez nie chcieli mi dac :P Slaby dystrybutor w Polsce je chcial rozprowadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo :) Ja na nich nie narzekam :]

A ile pamięci od nich kupiłeś?

 

Ocena dystrybutora należy po dostępności pamięci, a teamy jak były to ich tak na prawdę nie było w sklepach, a liczyć na osoby znające się na rzeczy, które kupią w sklepie dystrybutora nie ma co, bo dużo kompletów sie tak nie sprzeda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sam fakt powszechnosci firmy TEAM w kraju, pozatym marketingowe podejscie np g.skill byl pzrez dlugi czas sprzedawany na allegro z niezlym skutkiem co nalezalo do wyników samych pamięci, pozniej jego dystrybucja była łatwiesza, marka TEAM jednak jest słabo znana u nas, mimo iż w moim odczuciu reprezentują całkiem niezła klase pamięci, fakt radki do tych memek Yoto dość ciekawie wygładają i swoje też ważyły przy wysyłce ;)

Edytowane przez bazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od takie są memki, które podkręcają się poniżej średniej krajowej... :lol2:

 

Dołączona grafika

 

MSI P35 Neo-F @ 2.9v

 

Dołączona grafika

 

P5B Deluxe unmodded @ 2.45v

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

MSI P35 Neo-F @ 2.9v / AC cooling :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniczki fajne, volty tez ;].

 

d9 badz inne ramki padaja z ciepelka, czy nawet z odpowiednio mocnym nawiewem nadmiar voltow tez moze je ubic w jednej chwili???

Niestety padają od Voltów ...

Imponujące 650 na 4-4-4 - ciekawe czy wytrzymały by z 3h benchów .... niestety to tylko 2x512 ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziły ok. 6h na takich voltach ;) Żyją i mają się dobrze. D9 padają i od temperatury i od napięcia niestety, szczególnie, gdy płyta ma wysokie wahania :(

Zauważyłem, że ta MSI jest bardzo łagodna dla pamięci - Asusy z wysokimi voltami ubijają memki trzy razy szybciej. QuadGT też :lol:

 

BTW

Tylko 2x512 bo takie Wilk przysłał :(

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta naprawdę świetnie prowadzi pamięci w przeciwieństwie do mojej, chociaż Corsair 675 przeszły 1M na 1182 5-5-5-15 no ale to nic wielkiego.

Bardzo ładnie poszły te GR Pro, ciekawe jak by się zachowały moduły 2x1gb, GMH czy może GKX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Xtreme Addict ty te memy schładzałeś tylko wentylkiem? Ciekawe czy zainstalowanie bloku na ram poprawiło by znacznie jego oc? Temp z takim bloczkiem byłaby na przyzwoitym poziomie.

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem OCZ REAPER 1066 i nawet nie zdążyłem ich poddać gruntownym testom - pojechały na gwarę.

jedna sztuka padła.

W zastępstwie GEIl ULTRA 800 CL4@900 4-4-4-12 2.15V

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos moze ma takie kosci

http://allegro.pl/item212130064_ocz_2x1gb_...pp_wawa_ss.html

 

cena mysle ze znosna ;) jak co to bralbym 4gb tylko interesuje mnie czy zrobia 1000mhz? :)

 

i czy bylaby wielka roznica do tych

http://allegro.pl/item211045449_ocz_2gb_dd...cl4_3_3_15.html

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

1000Mhz na cl4 to prawie robią moje kingi ;] Myśle że na tyle spokojnie się podkręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000Mhz na cl4 to prawie robią moje kingi ;] Myśle że na tyle spokojnie się podkręcą

pierwsza dobra wiadomosc dzis ;)

 

egzamin z mikroekonomii oblany :(

 

hmm te reapary moze bede mial za okolo 500zl 2gb wiec chyba sie skusze na nie ;)

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...