Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

racja. Widziałem na zdjęciach GEILE na elpidach i bez problemu można było dostrzec wszystkie wgłębienia. Pozostaje więc micron/promos.

 

Gdzies kiedys słyszałem ze te pamieci są własnie na micronach/elpidach ale juz sam nie wiem co o tym sądzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Przecież elpide mozna rozpoznac bez wiekszych trudnosci :-P

Są dwa rodzaje elpid... 80nm (mają wgłębienia) i 70nm (nie mają wgłębień) :rolleyes: i oba są często stosowane, z wgłębieniami max koło 500 (mówię średnią oczywiście), bez wgłębień koło 530 (a w markowych pamięciach typu OCZ Flexx PC6400 / Chaintech Apogee GT PC8500 itp. 550 - 570).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elpida we Flexach? Myślałem, że dam dali lepsze kości. Flexy to chyba jedne z najdroższych pamięci na rynku. To już wiem dlaczego Reapery wypadają lepiej w testach a są sporo tańsze.

Raczej tylko Flexy 6400, wyzsze modele juz raczej na Micronach sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2.pl

Pewnie Promos a te Vmem to w DFI można o kant gluteus maximus rozbić (realnie będzie jakieś 2,5Vmem) i dzielnik machnij jakiś ludzki 5:6 ;)

zapuść przynajmniej Blend-test .Przy sprawdzaniu ramek to SPI jest b. mało miarodajne B-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaKLeZ

Można prosić fotki kości? Bo coś mi się widzi że albo bardzo słabe te D9, albo to nie Microny ;)

Dołączona grafika

 

Dlatego tez napisalem, ze "chyba D9GTC" :wink:

 

Ogolnie zamieszanie jest z tymi a-datami...

Moze to faktycznie ProMos-y... whatever :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie moge miec kosci kingstona 667 ktore nie startuja na innym napieciu niz 1.8-1.9 :P nawet na 1.95 komputer nie chce sie wlaczyc, ale na 1.9v przelatuja 8h orthosa przy 5 5 5 12, oraz 6h orthos przy 1060 6 6 6 15.. ? :P Sa lekko chlodne po takim zjechaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

od tego jest osobny temat ale na pewno nie są to microny i coś mi sie wydaje że Eplidy też nie skoro na wyższych napięciach niż 1.95 CI nie wstaną. Z tego forum widzę że Eplidom można dać nawet 2.1V i działają spokojnie =D a co do twoich taktów to wyśmienite nie są bo 1060 to moje zrobiły przy 5-5-5-12 1T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...